Şimdi Ara

USB Bellek Multiboot Hazırlama (Win7, Rescue) - SARDU Programı (Anlatım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
10
Favori
72.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

video varsa bende görünmüyor bide 2 tane xp ekleyebiliyormuyuz ? ikitane eklememdeki amaç birinde ie7 birinde ie8 olmasından dolayı

Video görünmemesi sorununu düzelttim şimdi.

Soruna gelince 2 tane xp eklersin ama Home , professional , 64-bit yani 3 farklı xp ekleyebilirsin.2 tane pro sp2 ekleyemessin.Diğerinin üzerine yazar.

evet denemiştim tek bir xp yazmıştı hangisini yazdıgını anlayamadım kimsi xp kurulmuyor demiş kimisi kuruluyor acaba siz xpyi kurabildinizmi

benim usbde bulunanlar

1. kaspersks rescue
    2.ophcrack (ophcrack-vista-livecd-3.4.0 ve ophcrack-xp-livecd-3.4.0)
    3. hiren 15.2
    4.ubuntu-12.10-desktop-amd64
    5. win7 ve xp

xp nin kurulacagında şüpheliyim ;)

program tanıması xp ve win 7 nin isimleri düzeltildi digerlerini direk tanıdı isimlerini değiştirmediğim için

Ben birkaç kere kurdum xp farklı bilgisayarlara herhangi bir problem olmadı.

XP kurarken büyük ihtimalle sata modunu AHCI den IDE 'ye çevirmeyi unutmuş olabilirsiniz.AHCI de xp driver olmadan kurulmaz ve mavi ekran verir.

nlite ile katılımsız ve donanım driverlarını entegre edebiliyorum ve ben bu şekilde kurulum yapıyorum kurulum bittiğinde driver yükleme derdim yok ve bu yaptıgım xp birçok bilgisayarda sorunsuz bir şekilde kurulup bir cok donanımı tanıyor şimdi deneme yapacam kurulum için

VMware Workstation da kurulum hatasız tamamlandı ve entegre ettiklerim yüklenmiş daha sonra flash bellek üzerinden kurulum denedim 13. dakikada hata verdi ve kurulumu tamamladı acılan oturumda admin yetkisindeydi herşeyde hata veriyordu şimdi dvdye cekip bide ondan deneyeceğim eger dvd den kurulum olumlu olursa yaptıgım xp de sorun yok flasbellekti xp nasıl kaldıracagım ? format atıp sardu ile digerlerini eklemeye kalktıgımda 20 küsür dakika sürüyor xp yüzünden bida multiboot yapmayayım ?

Ben boyle bir sorun olmamisti.Kullandigin flash disk diger progrqwmlarda sorun vermiyor sadece xp kurarken mi sorun yapiyor? eger boyleyse flas diskten winxp yi silip tekrar atmayi dene.Ya da varsa baska flash disklede deneyebilirsin.

soruna gelirsek zaten varolan sardu multiboot usb yi format atmana gerek yok.Flas bellege girdiginde yanlis hatirlamiyorsam WINSETUP klasoru altinda tutuluyor xp kurulumlari sadece bu klasoru silip tekrar yeni bir xp yazmayi deneyebilirsin.

Ayrica klasor olarak sildikten sonra sardu flash diskin icindeki txt dosyalarinin birinde text editoru ile actiginda sardu menusunde gorunen isimleri de duzenleyip silebilirsin.suanda sardu yanimda olmadigindan tam bilgi veremiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kardeş ben buna windows 7 ekledim ama windows 8 eklenmiyor 2 sinden illaki biri mi olcak 2 si bir arada olmuyor mu
  • Sıkıntı yaşayan arkadaşlar alternatif olarak YUMI deneyebilirler.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

SARDU 2.0.6.3 sürümüne dikkat.

SARDU'yu uzun süredir kullanmıyordum. Güncel sürümü indirip deneyeyim dedim. Can sıkıcı bir şekilde Babylon Toolbar eklenmiş. Yüklerken dikkat edin derim. Gerçi dikkat etmeme rağmen toolbarı kurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

Sıkıntı yaşayan arkadaşlar alternatif olarak YUMI deneyebilirler.

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

SARDU 2.0.6.3 sürümüne dikkat.

SARDU'yu uzun süredir kullanmıyordum. Güncel sürümü indirip deneyeyim dedim. Can sıkıcı bir şekilde Babylon Toolbar eklenmiş. Yüklerken dikkat edin derim. Gerçi dikkat etmeme rağmen toolbarı kurdu.

iyi geceler hiren boot ile boot edip içindeki progmralmarı calıştırmak istediğimde calışmadı anladım ki flash bellek ntfs oladugu için calışmadıgına kanaat getirdim bende onda muzdaribiim ama ne yapalım köprüden gecene kadar ayıya dayı diyecegiz ;) win 7yi deneyemedim ama calışacagından eminim çünkü flash bellek ntfs formatlı iken yüklenebiliyordu cünkü diger progragrama bakamdım ama bir ara bakıp deneyecem sagol ilgin için

• quote:

iyi geceler hiren boot ile boot edip içindeki progmralmarı calıştırmak istediğimde calışmadı anladım ki flash bellek ntfs oladugu için calışmadıgına kanaat getirdim bende onda muzdaribiim ama ne yapalım köprüden gecene kadar ayıya dayı diyecegiz ;) win 7yi deneyemedim ama calışacagından eminim çünkü flash bellek ntfs formatlı iken yüklenebiliyordu cünkü diger progragrama bakamdım ama bir ara bakıp deneyecem sagol ilgin için

Evet malesef NTFS konusunda tam anlamıyla bir destek verememişler. SARDU forumlarında da NTFS desteği hakkında şikayetlerin iletildiği konular gördüm. Win7 konusunda sıkıntı çıkması zor, şu ana kadar hazırladığım hiçbir bellekte sıkıntı yaşamadım. Önerdiğim YUMI de bu konuda çok başarılı. SARDU ile çalıştıramadığım bazı ISO'ları sorunsuz bir şekilde çalıştırabildim.

• quote:

quote:

Evet malesef NTFS konusunda tam anlamıyla bir destek verememişler. SARDU forumlarında da NTFS desteği hakkında şikayetlerin iletildiği konular gördüm. Win7 konusunda sıkıntı çıkması zor, şu ana kadar hazırladığım hiçbir bellekte sıkıntı yaşamadım. Önerdiğim YUMI de bu konuda çok başarılı. SARDU ile çalıştıramadığım bazı ISO'ları sorunsuz bir şekilde çalıştırabildim.

yumide ntfs formatlı flahs bellekte hiren boot edip de içindeki programlar calışıyormu ? saat geç oldu uyku vakti malum iş var yarın kontrol ederim artık

• quote:

quote:

quote:

yumide ntfs formatlı flahs bellekte hiren boot edip de içindeki programlar calışıyormu ? saat geç oldu uyku vakti malum iş var yarın kontrol ederim artık

YUMI'de NTFS formatlı bellek ile Hirens BootCD kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamamıştım. Belki kullanılan yazılıma göre sıkıntı yaşanıyor olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

YUMI'de NTFS formatlı bellek ile Hirens BootCD kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamamıştım. Belki kullanılan yazılıma göre sıkıntı yaşanıyor olabilir.

iyi günler yumide xp yi entegre ediyor ama fat32/ntfs farketmeksizin kurulmuyor işletim sistemini secip entere basınca birşey bulunamadı diyor, hiren boot için flash bellek fat32 olmalı diger isolar ntfsde sorun cıkarmadan calışıyor sonra flash belleği exfat ile biçimlendirdim yumi desteklemedi kıacası fkash bellekten xp kurulamıyor hiren içinse fat32 gerekiyor kısacası bazı isolardan ödün vermek gerekiyor xpyi geçtim hirenide geçtim artık ntfs olara tekrardan multiboot oluşturdum yumi ile sardu da hoşuma gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Arslan -- 4 Şubat 2013; 15:54:03 >

• Hocam bu yolla win7 live yani cd den acilan ram disk win 7 yapilabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensatech

Hocam bu yolla win7 live yani cd den acilan ram disk win 7 yapilabilirmi

win7pe se'nin çalışması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 22 Mart 2013; 21:44:13 >
  • Sardu ile xp kurulumunu hatasız yapabilmeniz için (kesinlikle nlite programını kullanmayın)

mesaj 2 defa yayınlanmış bu mesaj silinebilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Youngman17 -- 5 Nisan 2013; 13:11:05 >
  • Sardu ile XP kurulumunu hatasız bitirmek için kesinlikle Nlite programını kullanmayın) temiz oynanmamış bir XP dosyası bulup, indirip kurulumu yapabilirsiniz, unutmayın Nlite ile modifiye edilen XP Sardu ile çalışmıyor....
  • nlite ile update,driver ve katilimsiz ayarlari yaptigim icin kullanmak zorundayim maalesef dvd ye devam yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

nlite ile update,driver ve katilimsiz ayarlari yaptigim icin kullanmak zorundayim maalesef dvd ye devam yani

Ben denemedim ama siz eminmisiniz denediniz mi?

Ben Hazır SP3 günlleme, driver, sata indirmiştim netten ve sorunsuz çalışmıştı ?
  • Arkadaşlar daha önceki denemelerimde xp kuramamıştım fakat dün gece farklı bir xp ile (nlite modifiyesi yapılmış) başarılı bir şekilde kurulumu yaptım hiç bir sorun çıkmadı, sanırım çok fazla bileşen yada gerekli olan bileşenleri çıkarmazsak hangileri olduğunu deneme yöntemi ile bulunabilir sorun çıkmayacaktır, fakat fat32 sistemi ntfs sisteminden daha yavaş olduğundan 1 saatte format atabildim buda bayağı uzun benim için...
  • Güzel bir programış teşekkürler

Bende RMPrepUSB Kullanıyorum Ntsf destegi var aşagıdaki #43 nolu anlatım en iyisidir.

http://www.rmprepusb.com/tutorials/firawiniso

Tabii programın Sardu kadar güzel bir arayüzü yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

Güzel bir programış teşekkürler

Bende RMPrepUSB Kullanıyorum Ntsf destegi var aşagıdaki #43 nolu anlatım en iyisidir.

http://www.rmprepusb.com/tutorials/firawiniso

Tabii programın Sardu kadar güzel bir arayüzü yok

ben 750 gb lik bir taşınabilir hard disk almak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum almak istediğim toshiba vardı fiyat 129 lira fakat arkadaslar toshibanın cabuk bozulduğunu ve verim alamayacağımı söylediler kafam karıştı siz ne tür bir marka model önerebilirsiniz ve ayrıca fiyatı da 150 tl yi geçmeyecek şekilde

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

• Merhaba. ben sardu programi ile usb bellege windows xp, 7, 8 ve windows pe kurmak istiyorum. multiboot usb kutrmak icin usb bellek isaretine tikladim. 1 saatden cokdur ki proses gidiyor. ama sadece 3% gitmis. bu is bu kadar uzunmu?
  • arkadaşlar 2tane usb bellke var elimde 4 gblık 2sindende sorunsu oluşturyorum ama kurulum yapamıyorum
  • Genel olarak çoğu kullanıcı başarısız olmuş fakat ben ilk günden beri xp ve win7 kurulumlarını flash bellekten yapmaktayım ve gayet memnunum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.