Şimdi Ara

USB bellek bilgisayarımı görmüyor (Çözümü bu konuda (Sandisk))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
3.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba senelerdir sandisk usb bellek kullanıyorum. İşte bunlar:

16 GB
    32 GB

Bu ikisinden birini veya ikisini aynı anda taktığımda USB bellek görmüyor diyor. Windows 8 de (Ara ara Windows 7 de de yapıyordu.) kullanıyorum normal olrak birini taktığımda takır takır çalışıyor sorun yok. Fakat 16 lığı takıp çıkardığımda 32 liği peşine taktığımda USB belleğin içini okuyamıyor ki kimi zaman bu ciddi sinir etme durumları da olabiliyor. Vs..

USB yi görmüyor...

Çözümü:

Bilgisayarımda sistem geri yükleme noktası oluşturun ne olur ne olmaz. Gerçi pek birşey olmaz çünkü siliceğiniz kayıt defterin alanı tak-çıkar cihazların donanım kimliğini yazıyor vs..

Bilgisayar -> Çalıştır -> Regedit diyerek Kayıt defterini açın. Daha sonra En üst satırda Bilgisayarıma sağ tık yapın ve yedekle (ver) diyorsunuz ve reg kayıt defterini öylece yedekliyoruz. Sonra Bul seçeneğinden seçeneklere bakın, girerek VID_0781 satırını aratın. Biraz bekleyin uzunda sürebilir. Evet kayıt defterinde bulunacaktır. bu kimlik bilgisi Sandisk donanımının başlangıç kimliğidir. Alt kimliklerde mevcuttur. Evet senecek geldi. Ve sol sütunda VID_0781 kimlijği veya kimlikleri silin. Sağ tık ile. Daha sonra kaçtane bu başlıktan varsa hepsini silin anasını ağlatın hatta

Ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve masaüstünü gördüğünüzde USB belleği rahatca kullanabilirsiniz. Nedense Cruzer Edge USB ve Cruzer Blade USB belleklerinde sıkıntı çıkarıyor fakat diğer usb belleklerde sıkıntı olmuyor. Garip durum...

Başka bir sorun ve çözme konusunda görüşmek üzere.

• Güzel bir paylaşım, kendi sorununuzu uğraşıp çözmeniz daha güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genç Düşünür -- 12 Eylül 2013; 12:57:30 >
  • kendi sitesinde açıklıyor:http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/205 ama ingilizce bilgisi olmayanlar için çok teşekkürler açıklamalı bir anlatım olmuş benimde başıma gelmeye başladı son zamanlarda

güzel paylaşım

bende cruzer switch var onda da durum aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.C. -- 20 Ekim 2013; 14:20:13 >
  • Doğru dediniz. Ben konuyu aslında Türkçe çözüm için açtım. Normalinde sorunlarımı çözüp geçiyordum fakat benzer sıkıntı olsan arkadaşlara çözümü anlatan (istediğim gibi) konu bulamayınca bende bu forumda bu tip başım gelen sorun ve çözümlerini elimden geldiğince paylaşıyorum.
    Sizde aynı şekilde sorun ve çözüm konusu açıp daha iyi ve hızlı çözüm sağlanacaktır.

Selametle..
  • Aynı usb belleğin bende de 8 gb lığı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir yerde daha okudum usb dosya formatını fat32 ye çevirince bu sorun olmuyormuş bende bugun tüm sandisk usbleri fat32 yaptım. ntfs formatından kurtuldum. sorun kalmadı.
  • Bende 4 gb Cruzer blade var snn 32'likten disk hafızasını kaybetti bende çözümünü bulamayınca onu
  • teşekkürler, windows 11'de de aynı sorun oluşmuştu, başlıktaki arkadaşın tarifiyle yaptım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.