Şimdi Ara

Ürün Çekimi İçin Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. İlk defa bir dslr makine alma uğraşındayım bu ara fakat bilgisizliğimden sizede bir danışayım dedim.

Instagram'da butiğimiz var. Ayakkabı satıyoruz ve bu ayakkabıların ayakta fotoğrafını çekip paylaşıyoruz. Çekilen fotoğraflar ürünün rengini,kalitesini,detayını yansıtmadığı için biraz daha iyi fotoğraflar çekmek istiyorum. Bunun için giriş seviye dslr olarak 2. el bir 600D düşündüm. Fakat lens konusunda bir fikrim yok. Gün ışığında çekilmiş bir fotoğrafta ürünün detaylarını gösterebilecek en iyi lens nedir? İnternette biraz araştırma yaptım 50mm f/1.8 tavsiye etmişler fakat ben yinede size bir danışayım dedim.

Yardımlarınız bekliyorum, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MadVoltage -- 1 Mayıs 2021; 23:19:14 >

• çok uzak kalmışsınız ayakkabılara.

beyaz fon üzerinde olsa daha iyi olurmuş.

reflektör yada flaş ile dolgu uygulanarak , arkaplanda ortaya çıkan koyu renk gölgeler hafifletilebilir.

stüdyo ortamında, sadece ayakkabılar ile hazırlanacak kompozisyonlar daha iyi olur. işin içine manken girdiğinde mutlaka dikkati dağıtacak bir unsur ortaya çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpug

çok uzak kalmışsınız ayakkabılara.

beyaz fon üzerinde olsa daha iyi olurmuş.

reflektör yada flaş ile dolgu uygulanarak , arkaplanda ortaya çıkan koyu renk gölgeler hafifletilebilir.

stüdyo ortamında, sadece ayakkabılar ile hazırlanacak kompozisyonlar daha iyi olur. işin içine manken girdiğinde mutlaka dikkati dağıtacak bir unsur ortaya çıkacaktır.

Hocam beyaz fon üzerinde de denedim fakat ayakta çekilen fotoğraflardan daha iyi reaksiyon aldığımı söyleyebilirim. Lens olarak tavsiyeniz ne olurdu?
  • biraz absürd olacak ama.

Canon 70-200

Model ile çalışmak senin için daha kolaysa, kendin çok yaklaşmadan detaylara yaklaşabilmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpug -- 27 Mayıs 2015; 9:33:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.