Şimdi Ara

UPS tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Ben de bilgisayarım için ups arıyorum. Acaba önerebileceğiniz ups var mıdır ?
  • Merhaba dostlar ,

Bulunduğum bölgede sık sık elektirik kesintisi ve voltaj dalgalanmaları olduğu için ups ihtiyacım var.

65" TV için kullanacağım sadece.

850 VA yeterli olur mu , normal şartlarda ses yapıyor mu , dalgalanmalardan koruyor mu merak ettiklerim bunlar.

Sitede jeneratör var ve 20 sn'de devreye giriyor.

Amacım dakikalarca değil , sadece tv yi kontrollü bir şekilde kapatacak kadar zaman sağlaması ve gün içi dalgalanmalardan koruması.

Sorduğum gibi normal şartlarda ups ses çıkarıyor mu , sadece elektirik gidince mi ses çıkarıyor.

Uygun fiyatlı önerilerinize açığım. 400- 500 tl arası varsa.

Mediamarktta uygun fiyatlı bir ürün var aşağıdaki işimi görür mü , tunçmatik mi alayım ?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_s-l%C4%B1nk-sl-up850-850va-ups-g%C3%BC%C3%A7-kayna%C4%9F%C4%B1-1163101.html#teknik-bilgiler

Yeni bir tv aldım ve bilginize biraz acil ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

• değerli arkadaşlar burda bu konunun kafa yormaları baya var az çok benden daha iyi fikir sahibi olduğunuzu gördüm bana aşağıda madde madde yazdıklarımı okuyup yorumlayabilmeniz çok kıymetli bir şeyler yazarsanız çok mutlu olurum ister burdan ister özelden

1- asıl olarak pc yi elektirik kesintisinde korumak amaçlı ups aldığımızı anladım ancak elektirik geldiğinde yüksek voltaj alçak voltaj dengesizlikleri için ups nin görevi var mıdır ? etkisi nedir ? yani bunada engel olur mu anladığım kadarıyla o konuda pek sağlıklı değiller buna çözüm olarak ups nin de bağlı olduğu prize schineider gibi akım korumalı prizlerden takmak çözüm olur mu ? akım regülatörleri var onlar mı en doğrusu? yada hiç bişeye gerek yok tak ups yi düşün me voltaj dengesizliklerini mi ?

2- ups de olan cihazın elektirik kesintisinde bize aşağı yukarı 1000 liklerde bi 5 dk normal yoldan kapatma süresi tanıdığını anlıyorum fakat diyelimki bir şeyler indirme emri verdik pc ye ve evden dışarı çıktık akşam gelecez biz yokken pc indirmeleri yaparken elektirikler gitti ve biz olmadığımız için pc ups de bile olsa şak diye elektirikler gitmiş gibi bir süre sonra kapandı bunun ups siz hal ile bir farkı yok değil mi? ve en önemli merak ettiğim yazılımsal ve donanımsal olarak biz evde değilken fakat pc indirme şu bu için açıkken elektirik gitttiğini anlayıp ona göre pc yi (bir süre sonra olmadığımızı farzederek) normal yollardan kapatıyormuş gibi işlem yapan ups var mıdır ? umarım demek istediğimi anlamışsınızdır bizim yapacağımızı kendi yapan kısaca şu an saçmalıyor da olabilirim meseleleri tam anlamadan

3- tabi güç tüketimlerini belirtmeden yorum yapmak zor ama aşağı yukarı fikriniz vardır diye soracağım 32 inç monitör ve ortalama bir kasanın bağlı olduğu pc yi elektirikler kesilince yaklaşık 5 değil de 15-20 dk daha çalıştırabilecek fansız iyi kalitede olan önerebileceğiniz bir ups modeli var mıdır ? o güç tüketiminde fansız zor diyorsanız 1500 lük fansız iyi kalitede önerebileceğiniz yine fansız ups var mıdır ?

teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.