Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • APC , konsoolara yönelik bir UPS tanıtmış ama tek farkı görünüşü sanırım.https://www.anandtech.com/show/16115/yet-another-gaming-accessory-with-rgb-uninterruptible-power-supply?utm_source=twitter&utm_medium=social

şu model tavsiye edilmişti. Biraz araştırınca akünün kullanıcı tarafından değiştirilemediğini gördüm. O nedenle bence tercih etmemek lazım.https://www.hepsiburada.com/apc-bx1400ui-back-ups-1400va-230v-avr-iec-soket-p-HBV00000HGSHL?magaza=ar-tek&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.46.8

FSP 1000VA kullanan var mı? Bazı resimlerde fan yok görünüyor. Varsa bile bu fanlar sürekli mi çalışıyor yoksa sadece elektrik kesintisinde mi?https://www.fsplifestyle.com/PROP161000123/#ModelData

• HSeldon H kullanıcısına yanıt
    Akü değiştirilebiliyor komple açmak gerektiği için öyle yazmışlar benimkide o model açması basit kapatırken öndeki düğmenin flex kablosuna dikkat etmek gerek yeri var oraya girmeli.
    Mesela bu videoda o kabloya dikkat etmiyor o kablonun pcb ye lehimlendiği yere denk gelen üst kapakta bir çıkıntı var kablo öyle gerginken kabloya çarpıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 30 Eylül 2020; 20:47:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Akü değiştirilebiliyor komple açmak gerektiği için öyle yazmışlar benimkide o model açması basit kapatırken öndeki düğmenin flex kablosuna dikkat etmek gerek yeri var oraya girmeli.
    Mesela bu videoda o kabloya dikkat etmiyor o kablonun pcb ye lehimlendiği yere denk gelen üst kapakta bir çıkıntı var kablo öyle gerginken kabloya çarpıyor.

Teşekkürler açıklama için.
    Son kullanıcı tecrübesiz ise girmek istemeyebilir , çünkü Amazon'da bu nedenle şikayet eden çok olmuş. Bu modelin BR serisinden başka eksiği var mı, o yazmıyor ama . Teknik olarak BR ile eşdeğer değil gibi.

Aslında yurtdışıdna satılan Cyberpower 'ın modelleri çok iyi ama bizde satan yok. Şu mesela.https://www.amazon.com/CyberPower-CP1500AVRLCD-Intelligent-Outlets-Mini-Tower/dp/B000FBK3QK/ref=pd_sbs_23_2/137-2965796-3068348?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B000FBK3QK&pd_rd_r=4116a1f8-9100-4dd5-ac77-d9b197adabe9&pd_rd_w=xKRBI&pd_rd_wg=X8oXk&pf_rd_p=b65ee94e-1282-43fc-a8b1-8bf931f6dfab&pf_rd_r=D1T6CMADFSTH1MQJAZ7E&psc=1&refRID=D1T6CMADFSTH1MQJAZ7E

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 30 Eylül 2020; 20:38:32 >

• Driant D kullanıcısına yanıt
    ".. modifiye sinüs lobisinin oyunları mı bunlar diye"

Hocam aynen öyle :)
    Bu arada hayırlı olsun APC 750. Doğru seçim yapmışsın. Malesef bana bu modelin 1500W olanı gerekli onun fiyatı da 4k :)
    Şöyle bir durum var örneğin CyberPower Türkiye piyasasına girse bizim yerli markalar anında iptale bağlar.

TR piyasasındaki kısıtlı alternatiflerden line interaktif almayı hala mantıksız buluyorum, line interaktif alacağınıza kombi regülatörü alın daha mantıklı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldschoolh -- 2 Ekim 2020; 3:10:56 >
  • Hocam uzmanı değilim. Elektrik/elektronik mühendisi de değilim. 22 yıldır elektrik kesintisinde yanan ekran kartım ya da anakartım olmadı. Genelde anakart kondansatörlerim yandı bu da elektrik kesintisinden değildi. Ben kendi çapımda şöyle bir düşündüm line interaktiflerin yüksek tepki/transfer süresi olan modellerinin elektrik kesintisinden daha tehlikeli olduğu sonucuna vardım. Benim şahsi düşüncem :) Neticede devreye bir süre boyunca modifiye sinüs ve kararsız bir akım gidiyor bu nedenle çok kalitesiz line interaktif UPS'ler PC'ye restart attırıyor. Türkiyede herkesin kasasında seasonic platinum PSU yok. Everest falan var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldschoolh -- 2 Ekim 2020; 4:22:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldschoolh

Hocam uzmanı değilim. Elektrik/elektronik mühendisi de değilim. 22 yıldır elektrik kesintisinde yanan ekran kartım ya da anakartım olmadı. Genelde anakart kondansatörlerim yandı bu da elektrik kesintisinden değildi. Ben kendi çapımda şöyle bir düşündüm line interaktiflerin yüksek tepki/transfer süresi olan modellerinin elektrik kesintisinden daha tehlikeli olduğu sonucuna vardım. Benim şahsi düşüncem :) Neticede devreye bir süre boyunca modifiye sinüs ve kararsız bir akım gidiyor bu nedenle çok kalitesiz line interaktif UPS'ler PC'ye restart attırıyor. Türkiyede herkesin kasasında seasonic platinum PSU yok. Everest falan var :)
    APC line interaktif ile bir sorunum olmadı bugüne kadar. Çok hızlı devreye giriyor. Başka markalarla sorun çıktı. Bilgisayar restart atınca anlamı kalmıyor UPS'in.

APC olmasa da , FSP ve Everton bilinen markalar. Bunlarda da sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Yalnız bu tip güvenliğin önemli olduğu durumlarda ürünün Amazon.com gibi yabancı mağazalarda satılıp satılmadığına bakıyorum. FSP yok, Eaton'ın da burdaki modelleri yok.

Kaliteli UPS bulmak ciddi sorun. Ya model yok, ya fiyatları orantısız. Bilgi alacak yetkilileri de yok markaların, kimse tam bilmiyor konuyu.

Edit:
    Cyberpower bir model görünüyor ama satan yok şu anda. https://www.amazon.com.tr/CyberPower-CP1500EPFCLCD-Line-Interactive-RS232-Lownoise-Vorabaustauschservice/dp/B0059DAN2I/ref=pd_day0_147_1/262-5821717-9679654?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0059DAN2I&pd_rd_r=8b76acde-f3af-438d-9d45-26c923bc3b44&pd_rd_w=oIbI8&pd_rd_wg=5hra7&pf_rd_p=e8f2c38a-9184-4ffc-8ab2-e038eb3df172&pf_rd_r=8BG2KBW8B6NH74P6DQWM&psc=1&refRID=8BG2KBW8B6NH74P6DQWM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HSeldon -- 2 Ekim 2020; 10:1:59 >

• Intel i3 10100

Msi b460m pro

1x Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram

Gigabyte 240 GB SSD 

Snowman x4 CPU soğutucu

FSP hydro hd500

2x 12 cm fan

Acer K222HQLBD 21.5" monitör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agtm3 -- 3 Ekim 2020; 20:22:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim sistem için değil de eve kurduğum Xiaomi Mi Home Güvenlik sistemi için bir UPS e ihtiyacım var.Yani evdeki modemi bağlayacağım birde Mi Home un kendi cihazını fakat ikisi de normal prizden güç alıyorlar.Bunun için nasıl bir cihaza ihtiyacım olur, astarı yüzünden pahalıya mı patlar bana ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a|i -- 5 Ekim 2020; 18:10:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agtm3

Intel i3 10100

Msi b460m pro

1x Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram

Gigabyte 240 GB SSD 

Snowman x4 CPU soğutucu

FSP hydro hd500

2x 12 cm fan

Acer K222HQLBD 21.5" monitör

650VA lık sistemi kapatana kadar yeter makelsan yada eaton markalarına bakabilirsiniz makelsanın bir iyi akülü modelleri var birde ucuz akülü bunu belirtiyorlardı sanırım ama eatonların aküleri hep iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldschoolh

Hocam uzmanı değilim. Elektrik/elektronik mühendisi de değilim. 22 yıldır elektrik kesintisinde yanan ekran kartım ya da anakartım olmadı. Genelde anakart kondansatörlerim yandı bu da elektrik kesintisinden değildi. Ben kendi çapımda şöyle bir düşündüm line interaktiflerin yüksek tepki/transfer süresi olan modellerinin elektrik kesintisinden daha tehlikeli olduğu sonucuna vardım. Benim şahsi düşüncem :) Neticede devreye bir süre boyunca modifiye sinüs ve kararsız bir akım gidiyor bu nedenle çok kalitesiz line interaktif UPS'ler PC'ye restart attırıyor. Türkiyede herkesin kasasında seasonic platinum PSU yok. Everest falan var :)

Everest falan derken Everest ETX-750-1 gibi yüksek kalite +80 Plus GOLD seri SAMA ürünlerini ayrı tutmak gerek.

Everest ithalatçısı. Üretimini yapmıyor. Everest zaten hiç bir şey üretmiyor. Yurt dışından ürünleri getirip üzerine adını yazıyor o kadar.

Çoğu ürünü el değmeyecek kalitede olsa da bazı ürünleri hem kalite hem f/p.

Bende ETX-750-1 var. Tier B+ PSUdur. Çoğu marka zannedilen UPS den daha iyidir. Line Interactive UPS ile kullanıyorum hiç sorunsuz...

Ayrıca elektrik gittiğinde açık tutma süresi PSU'nun kapasitörlerine bakar sadece. Giriş kapasitörü büyük olan, daha iyi tutar desek çok da yanlış sayılmaz.

Ve giriş kapasitörleri de her zaman kaliteyle doğru orantılı değildir.

• Arkadaşlar selamlar. Mevcut binamızda jeneratör var, yani elektrik hiç gitmiyor desem yeridir ancak bazen bazı anlarda kapsamlı genel bir elektrik kesilmelerinde nadirende olsa 3 5 saniyeliğine elektrikler git gel yapıyor ama PC'de sürekli bir şeylerle uğraştığım için o 2 3 saniye hem yaptığım işin yarı kalmasına hemde PC için tehlikeli bir duruma yol açıyor. Kalkıp prizin anahtarını kapatana kadar hooop elektrik geri gelmiş oluyor zaten..

Bana acilen bir UPS önerisi lazım ancak nasıl bişiy almalıyım bilmiyorum. UPS şunları 1 dk beslesin yeter bana.. Yük altında aşağı yukarı 650 watt çeken bir kasa, 34 inç monitör, 5+1 ses sistemi ve modem.. Bunları bana 20 30 saniye bile çalıştırması yeter çünkü dediğim gibi elektrik hemen geliyor jeneratörden ama 1 dk gibi bir süre versin bana PC'i kapatmak için o kadarı yeter bana..

• Sedat. kullanıcısına yanıt

EDİT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ekim 2020; 20:4:39 >
  • Ofiste inform Sinus Premium 3kv kullanıyoruz.son aku değişiminde 2.5 senede akuler öldu..?2.5 sene normal bir suremidir..?cihaz inform a gönderilecek dikkat etmem gereken bir durum varmıdır.?

Bence sıfıra yönelme, ikinci el bir şey al devam et...

• quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

Ofiste inform Sinus Premium 3kv kullanıyoruz.son aku değişiminde 2.5 senede akuler öldu..?2.5 sene normal bir suremidir..?cihaz inform a gönderilecek dikkat etmem gereken bir durum varmıdır.?

Taktıkları akülerin üretim tarihine bakmak lazım yada sormak.

600-850va bir şey alın idare etsin. Süre madem ki kısa. Örn Makelsan 850 iyi bur seçim olur.

1kva almanız halinde, akü değişim zamanı daha çok maliyetiniz olacak. 1kva içinde çift akü var seri bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HSeldon H kullanıcısına yanıt

Hocam amazon.com.tr olsada bu mal yurtdışı çıkışlı. Mal İtalyadan DHL ile geliyor. Hatta ben satıcısını tanıyorum. Daha önce ekran kartı aldım çok iyi fiyata. Güvenilir satıcıdır. Satış temsilcisinin adı Gianluca. Fakat malı gümrükten çektirmeniz gerekiyor. Bir ton evrak işi var. gümrük çekme vekaletnamesi, fatura, kimlik vs. DHL Türkiye ofisine gönderiyorsunuz.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

İ-Mac modeller için UPS alacak olan varsa çıkışlarından dolayı pek sorun yaşayan oluyormuş güç yetmemesi gibi.Kare- yuvarlak falan filan farklılık oluyormuş tam olarak anlayamadım ne demek ise   BVS 1000 alacaktım,almadan önce arayayım dedim ,iyi ki almamışım

• Arkadaşlar evde fiber var modem ve ont cihazı için ups alsam çalışırmı acaba bildiğim kadarı ile belli güç çekimi olmazsa ups kendisini korumaya alıp akım kesiyor. Router ve ont cihazı için bir öneriniz varmıdır. Teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba yeni taşındığım sitede jeneratör sistemi var elektirk gittiğinde 5sn içinde devreye giriyor bu süre zarfında pclerim haliyle kapanıyor. Pclerin kapanmaması sağlayacak bir ups arıyorum pclerim öyle güçlü pcler degil eski sistemler https://www.atombilisim.com.tr/urun/2-el-pc-grundig-yatay-pentium-g840-2gb-ddr3-250gb-hdd-o-b şu sistemlerden 8 adet pc 2 adet monitör 1 adet modemi takıcam hangi ürünü almalıyım bu konuda yardımcı olurmusunuz ? 

• 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.