Şimdi Ara

UPS Fanı Değişimi (Newtech Pro 1KVA) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
107
Cevap
4
Favori
19.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Haydar 44

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Tunçmatik Newtech pro 1kw ürüne akasa 8cm fan taktım. 2500 devir, 23.5 dB ses ve 32.3 CFM özelliklerinde. oda sıcaklığı 31 derece iken ups 23.5 dereceyi geçmiyor. Ses seviyesi ortalama bir pc kasası gibi oldu rahatsız etmiyor artık. Orjinal fanı uykularımı kaçırıyordu. Ups fan fişi soketli ama fanın soketiyle uyumlu olmadığından arkadaşın tarif ettiği gibi kablo kesip lehimleyip bantlamak zorunda kaldım.

Alıntıları Göster
    BİR ÇOK ARKADAŞ FOTOLARDAKİ GÖRÜNTÜYE GÖRE FANIN YÖNÜNDE ŞÜPHEYE DÜŞMÜŞLER. BANA ÖZEL MESAJ ATAN ÇOK OLDU.
    BENİM FOTOLARA GÖRE FAN DIŞARDAN İÇERİ ÜFLÜYOR DİYORLAR.. HAYIR ARKADAŞLAR BENİM FANLAR İÇERİDEN DIŞARI ÜFLÜYOR.
    FOTOLARA TAKILMAYIN ARKADAŞLAR. FANI İÇERİDEN DIŞARIYA DOĞRU HAVA ÜFLEYECEK ŞEKİLDE MONTE EDECEKSİNİZ.

UPS'İN AKÜ BAŞLARINA DOKUNUP ÇARPILMAYIN, ÖLÜM TEHLİKESİ VAR, ALLAHKORUSUN, BU İŞİN ŞAKASI YOK, AMAN DİKKAT !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:21:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

BİR ÇOK ARKADAŞ FOTOLARDAKİ GÖRÜNTÜYE GÖRE FANIN YÖNÜNDE ŞÜPHEYE DÜŞMÜŞLER. BANA ÖZEL MESAJ ATAN ÇOK OLDU.
    BENİM FOTOLARA GÖRE FAN DIŞARDAN İÇERİ ÜFLÜYOR DİYORLAR.. HAYIR ARKADAŞLAR BENİM FANLAR İÇERİDEN DIŞARI ÜFLÜYOR.
    FOTOLARA TAKILMAYIN ARKADAŞLAR. FANI İÇERİDEN DIŞARIYA DOĞRU HAVA ÜFLEYECEK ŞEKİLDE MONTE EDECEKSİNİZ.

Arkadaşlar bu online tunçmatik 1 kva newtech ten bende de var ama eski. Üzerinde lcd panel yok sadece akü durumunu falan gösteren 4 -5 adet led var. Arkasında yedek akü bağlama yeri var fakat burası kapatılmış acaba orayı açıp ekstra akü bağlayabilirmiyim? Çünkü 3 adet akü var bende sıfır.

• quote:

daha önceleri bazı arkadaşlarımda da sorunsuzca yaptığımız gibi geçenlerde bir abimin newtech pro ups inin fanını değiştirdik ve şimdi o da diğer arkadaşlar gibi ses sorunu çözüldüğü için son derece mutlu ......... sizlere faydalı olması için aşağıda anlatacağım

tunçmatik newtech pro 1kva ups üzerindeki orjinal fan aşırı sesli çalışıyor.....elbette ilk iş bu fanı daha kaliteli ve daha sessiz bir fan ile değiştirmek
    oluyormu? .... evet oluyor hem de bal gibi oluyor üstelik çok ta güzel oluyor .... sonuçta kuzu gibi uysal ve sessiz bir ups iniz oluyor... ve zevk içinde kullanıyorsunuz

size önereceğim fan üzerindeki gibi 8cm çapında olan XILENCE 80MM. KASA FANI COO-XPF80
    bunun kırmızı kanatçıklı olanları da var

bu fanı seçmemdeki en büyük neden [size=4]SESSİZLİK............doğal olarak

fan özellikleri şöyle;
    Fan hızı: 1.500 RPM ± 10%
    Ölçüler: 80x80x25 mm
    Gürültü oranı: 15,0 dB
    Hava akışı: 19,6 CFM
    Konnektör: Big 4Pin and 3Pin Molex

ben araştırdığımda piyasada 8cm çapında olup da 15db gibi çok sessiz çalışan fan yoktu..... bu fan sessizlik konusunda ideal
    fiyatıda piyasa da 4-5 TL arasında..... yani fiyat son derece uygun

ben detaylı olarak nasıl yapıldığından bahsetmeyeceğim ama çektiğim fotolar ile fikir vermeye çalışacağım....
    hem sökerken hem de takar iken elektrik fişleri sökük ve ups kapalı olacak ve bu işleri yapar iken dikkatli olun çarpılmayın

eski fanı söküp kablosunu uygun bir uzunluktan (yaklaşık yarısından) kesiyoruz....
    yeni fanında sarı kablosuna ihtiyacımız olmadığından onuda mümkün olduğunca fana yakın yerden dipten kesiyoruz
    yeni fandaki kırmızı ve siyah kabloları yarısından kesip UPS deki eski kablo ile aynı renklerde olacak şekilde bağlıyoruz ve bir güzel yalıtıp izole ediyoruz
    dikkat ederseniz hava tünelini oluşturan plastik muhafazaya zarar vermeden ve onu sökmeden sadece kenarlarından kaldırarak fanı söküyoruz

fanı monte etmeden önce dışarıda çalıştırıp test ediyoruz.....çalışıyor hemde mis gibi sessiz
    eski, gürültülü fanı yeni fanın yanında yere yatmış halde görüyorsunuz.....ohhhh ondan kurtulduk neydi o berbat ses öyle

artık dikkatli ve düzgün bir şekilde fanı yerine monte edebiliriz......

dikkatlice şekilde ups kapağınıda kapatıp vidalıyoruz ve arkadan görünüşte ups içinde artık çok sessiz bir xilence fan olduğu dikkati çekiyor
    tunçmatik newtech pro 1kva online upsimiz şimdi artık en sessiz kesintisiz güç kaynaklarından biri (line interactivelerde dahil en sessizi) olmuş durumdadır.....

yaklaşık 6 saatlik kullanım sonrasında ve oda sıcaklığı 23.2C iken
    orjinal fan ile UPS sıcaklığı 25.4C (oda sıcaklığı ile ups sıcaklığı farkı 2.2C)

yine yaklaşık 6 saatlik bir kullanım sonrasında ve oda sıcaklığı 23.6C iken
    yeni sessiz fan ile UPS sıcaklığı 27.3C (oda sıcaklığı ile ups sıcaklığı farkı 3.7C)

yani ups sıcaklığı açısından endişe edecek bir durum da yok!!!!
    herşey çok normal ve sağlıklı çalışıyor
    orjinal fan 3400 rpm de 43.8 cfm hava üfleyip 40 db ses çıkarır iken yeni fan 1500 rpm de 19.6 cfm hava üfleyip 15 db ses çıkarıyor AMA İŞİNİ GAYET GÜZEL YAPIYOR...iki fan arasındaki teknik özellik farkına bakıp endişelenmeye gerek bırakmayacak sonuçları yukarıda gördüğünüz gibi ViewPower ile izleyip ortaya koymuş bulunuyoruz...ve ayrıca 16 aylık bir tecrübe de bunu kanıtlıyor)
    yani yaklaşık 1500 rpm ve 20 cfm lik bir fan bu ups de işini gayet güzel yapıyor

ülkemize arasıra şansa düşen coolink, silenx ve papst gibi kaliteli markaların 8cm lik ve 11db - 14db civarında çok sessiz ama aynı zamanda 32 cfm lere kadar varan daha yüksek performanslı fanları var.....onlardan rast gelirse öneririm.....ama fiyatları yüksektir....

tunçmatik teknik serviside bence bu aklı kullansın...ses sorununu 4-5TLye çözüp piyasanın fayda/maliyet olarak en iddialı veya en iddialılar arasındaki UPS ini daha çok satma şansını tepmesinler

keyifle kullanın....hayır dualarınız bana yeter

Maalesef ben de tunçmatik newtech online ups in fanını öneriniz üzerine xilence ile değiştirdim ama ısınıp alarm çaldı ve kapandı!!!

Bu fan değişimi işe yaramıyor bilesiniz. Tekrar eski fanı yerine taktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzengin -- 13 Aralık 2012; 18:34:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kzengin

bu fan değişimi % 99.99 işe yarıyor.... yetkili servisi tarafından da teyit edilmiştir...
    siz yapamıyorsanız alın ups i ve fanı elinize gidin yetkili teknik servisi değiştirsin... böyle yapan insanlar da oldu...

asıl siz bilesiniz ki bu işin sonucu başarılı olamamış tek kişisiniz muhtemelen...

UPS'İN AKÜ BAŞLARINA DOKUNUP ÇARPILMAYIN, ÖLÜM TEHLİKESİ VAR, ALLAHKORUSUN, BU İŞİN ŞAKASI YOK, AMAN DİKKAT !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:22:01 >
  • quote:

quote:

bu fan değişimi % 99.99 işe yarıyor.... yetkili servisi tarafından da teyit edilmiştir...
    siz yapamıyorsanız alın ups i ve fanı elinize gidin yetkili teknik servisi değiştirsin... böyle yapan insanlar da oldu...

asıl siz bilesiniz ki bu işin sonucu başarılı olamamış tek kişisiniz muhtemelen...

Maalesef işe yaramıyor. Taktıktan yarım saat sonra ups alarmı çaldı ısındı ve kapandı.

Bana bir açıklama borçlusunuz. Fanı elektrik bağlantılarını ters takmam falan mümkün değil. Zaten ters takınca alarm ötüyor fan çalışmıyor. UPS bi defa çok ısınıyor o yüzden yüksek hava akışına ihtiyacı var. Belki sizinki 3kva falandır siz üç tane fan takıyorsunuzdur belki. Fanı egsoz fanı olarak taktım aynen dediğiniz gibi.

Belki kapağı yandan delip bir tane daha xilence fan koysam o zaman ısınma yapmayabilir ama o kadar para harcayamam daha.

• quote:

quote:

quote:

Maalesef işe yaramıyor. Taktıktan yarım saat sonra ups alarmı çaldı ısındı ve kapandı.

Bana bir açıklama borçlusunuz. Fanı elektrik bağlantılarını ters takmam falan mümkün değil. Zaten ters takınca alarm ötüyor fan çalışmıyor. UPS bi defa çok ısınıyor o yüzden yüksek hava akışına ihtiyacı var. Belki sizinki 3kva falandır siz üç tane fan takıyorsunuzdur belki. Fanı egsoz fanı olarak taktım aynen dediğiniz gibi.

Belki kapağı yandan delip bir tane daha xilence fan koysam o zaman ısınma yapmayabilir ama o kadar para harcayamam daha.

daha önce dediğim gibi fazla uğraşmadan tunçmatik yetkili servisine gitseniz daha iyi olmazmı? (bence olur ama siz bilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:22:14 >

• quote:

daha önce dediğim gibi fazla uğraşmadan tunçmatik yetkili servisine gitseniz daha iyi olmazmı? (bence olur ama siz bilirsiniz)

Neyi yanlış yapmış olabilrim sizce?

Anlamıyormusunuz fanı taktım aynen sizin dediğiniz gibi. Fan çalıştı. Ama yarım saat sonra yeterince soğutamadığı için ups ısındı alarm çaldı.

1- Orjinal fan 43 cfm hava verirken xilence fan sadece 19 cfm hava veriyor. Yarısından daha az.

2- Arkadaşlar bu cihazlar online. Yani eco moduna geçmediği müddetçe 220AC gerilimi 36V dc ye çevirip yeniden 220V AC ye çeviriyor. Bu da UPS in çok ısınmasına sebep oluyor. Helede elektrikler kesildiğinde ve %80 seviyedeki yüklerde UPS ateş gibi olur.

3- Koskoca Tunçmatik firması bu kadar yüksek güçlü bir fan takmışsa bir sebebi vardır değil mi?

4- Size aldırılmaya çalışılan xilence fanları alırsanız benimki gibi bir müddet yada daha fazla (küçük yüklerde) ısınmadan çalışır ama daha sonra hiç beklemediğiniz bir anda ups inizi aşırı ısıdan zarar görebilir.

• quote:

quote:

Neyi yanlış yapmış olabilrim sizce?

Anlamıyormusunuz fanı taktım aynen sizin dediğiniz gibi. Fan çalıştı. Ama yarım saat sonra yeterince soğutamadığı için ups ısındı alarm çaldı.

1- Orjinal fan 43 cfm hava verirken xilence fan sadece 19 cfm hava veriyor. Yarısından daha az.

2- Arkadaşlar bu cihazlar online. Yani eco moduna geçmediği müddetçe 220AC gerilimi 36V dc ye çevirip yeniden 220V AC ye çeviriyor. Bu da UPS in çok ısınmasına sebep oluyor. Helede elektrikler kesildiğinde ve %80 seviyedeki yüklerde UPS ateş gibi olur.

3- Koskoca Tunçmatik firması bu kadar yüksek güçlü bir fan takmışsa bir sebebi vardır değil mi?

4- Size aldırılmaya çalışılan xilence fanları alırsanız benimki gibi bir müddet yada daha fazla (küçük yüklerde) ısınmadan çalışır ama daha sonra hiç beklemediğiniz bir anda ups inizi aşırı ısıdan zarar görebilir.

genelleme yapmayın....

benim yakın arkadaşım ve akrabalarımda bu UPS den aldırtıp fan değiştirdiğim TAM 7 TANE newtech pro 1 kVA UPS de en ufak sorun veya sıkıntı yok....
    bu forumda ve başka bir donanım forumunda daha birçok arkadaş 1 senedir bu fanlar ile kullanıyor EN UFAK ŞİKAYET YOK

SORUN SİZDE genelleme yapmayın.....

ısrar ve inat edeceğinize dediğimi yapın ups ve fanı alın bir tunçmatik servisine gidin... sizin yapamadığınızı onlar yapsınlar ve siz bu dertten kurtulun... bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:22:38 >

• quote:

genelleme yapmayın....

benim yakın arkadaşım ve akrabalarımda bu UPS den aldırtıp fan değiştirdiğim TAM 7 TANE newtech pro 1 kVA UPS de en ufak sorun veya sıkıntı yok....
    bu forumda ve başka bir donanım forumunda daha birçok arkadaş 1 senedir bu fanlar ile kullanıyor EN UFAK ŞİKAYET YOK

ısrar ve inat edeceğinize dediğimi yapın ups ve fanı alın bir tunçmatik servisine gidin... sizin yapamadığınızı onlar yapsınlar ve siz bu dertten kurtulun... bizde

Bu kadar körü körüne savunuyorsanız zaten bir sorun var demektir.

Körü körüne ben yaptım oldu diyeceğinize yazdıklarımı okusaydınız size inanabilirdim.

Bu foruma gelen arkadaşlar için ben uyarımı yapayım. Burada yazılanları uygulamayın. Online Ups ler ısınır. Koskoca Tunçmatik firması bişeyler biliyorki o fanı oraya koymuş. Benden söylemesi arkadaşlar.

• quote:

quote:

genelleme yapmayın....

Bu kadar körü körüne savunuyorsanız zaten bir sorun var demektir.

Körü körüne ben yaptım oldu diyeceğinize yazdıklarımı okusaydınız size inanabilirdim.

Bu foruma gelen arkadaşlar için ben uyarımı yapayım. Burada yazılanları uygulamayın. Online Ups ler ısınır. Koskoca Tunçmatik firması bişeyler biliyorki o fanı oraya koymuş. Benden söylemesi arkadaşlar.

çok inatçısınız.... yapamadığınız / beceremediğiniz bir konuda başkasına çamur atıyorsunuz....
    yukarıda benden başka bu işi yaptığını söyleyen insanlar yalan mı söylüyor? herkes haksız siz haklı o zaman
    sizden başka herkes bu işi becerdi ama siz beceremediniz... olay budur...
    beceriksizliğinize kızıp başkasına çamur atmayın... ayıp oluyor ayıp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:22:50 >

• quote:

çok inatçısınız.... yapamadığınız / beceremediğiniz bir konuda başkasına çamur atıyorsunuz....
    yukarıda benden başka bu işi yaptığını söyleyen insanlar yalan mı söylüyor? herkes haksız siz haklı o zaman

1- Fanı değiştirdim, Ups i çalıştırdım. Yarım saat falan sorunsuz çalıştı. Yani bu işi becerebiliyorum ama fotoğraf çekmedim sizinki gibi. Sarı kabloyu kullanmadım. Kırmızı kablo ile kırmızı kabloyu siyah ile siyahı bağlayıp lehimledim. Egsoz fanı olarak dışarı üfleyecek şekilde vidaladım. UPS te fan da çalıştı ama yarım saat sonra alarm çaldı. UPS in yanına gittiğimde fan çok sıcak hava üflüyordu dışarı doğru. Aşırı ısıdan ups kapandı ama fan çalışmaya devam etti.
    Ama fotoğraf çekmediğim için işçiliğin sizinkinden güzel olduğunu gösteremedim.

2- Kimse yalan söylüyor demedim. Lafı çarpıtma. Düşük güçte yük bağlı olduğu zaman zaten ups ısınmaz. O yüzden sizinkilerde alarm çalmamış olabilir. Belkide alarmı kapattınız hiç çalmıyor olabilir. Bilemiyorum belkide benim ups eski olduğu için gereğinden çok ısınıyor olabilir. Ama siz de zaten fan değişim sonunda ups ısısının arttığını gözlemlemişsiniz. Yüksek güçlerde o ısı daha çok artıyor olacak ama siz farkında olmayacaksıız.

3- Ne kadar bağırsanız da kalın harflerle yazsanız da ne kadar beni itham etsenizde, uğraşsanız da doğruları söylemeye devam edeceğim.

• quote:

quote:

1- Fanı değiştirdim, Ups i çalıştırdım. Yarım saat falan sorunsuz çalıştı. Yani bu işi becerebiliyorum ama fotoğraf çekmedim sizinki gibi. Sarı kabloyu kullanmadım. Kırmızı kablo ile kırmızı kabloyu siyah ile siyahı bağlayıp lehimledim. Egsoz fanı olarak dışarı üfleyecek şekilde vidaladım. UPS te fan da çalıştı ama yarım saat sonra alarm çaldı. UPS in yanına gittiğimde fan çok sıcak hava üflüyordu dışarı doğru. Aşırı ısıdan ups kapandı ama fan çalışmaya devam etti.
    Ama fotoğraf çekmediğim için işçiliğin sizinkinden güzel olduğunu gösteremedim.

2- Kimse yalan söylüyor demedim. Lafı çarpıtma. Düşük güçte yük bağlı olduğu zaman zaten ups ısınmaz. O yüzden sizinkilerde alarm çalmamış olabilir. Belkide alarmı kapattınız hiç çalmıyor olabilir. Bilemiyorum belkide benim ups eski olduğu için gereğinden çok ısınıyor olabilir. Ama siz de zaten fan değişim sonunda ups ısısının arttığını gözlemlemişsiniz. Yüksek güçlerde o ısı daha çok artıyor olacak ama siz farkında olmayacaksıız.

3- Ne kadar bağırsanız da kalın harflerle yazsanız da ne kadar beni itham etsenizde, uğraşsanız da doğruları söylemeye devam edeceğim.

Alıntıları Göster
    Ben Tunçmatik 3KVA kullanıyorum.UPS fanlarımı değiştirdim.Değiştirmeseydim odada durulacak gibi değildi.Sıcaklıkta ise eski fanlar takılı iken olan değerler seviyesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lionheart

Ben Tunçmatik 3KVA kullanıyorum.UPS fanlarımı değiştirdim.Değiştirmeseydim odada durulacak gibi değildi.Sıcaklıkta ise eski fanlar takılı iken olan değerler seviyesinde.

Bende sesinden rahatsız olduğum için zaten burada yazılanları uyguladım. Ama benimki 1 KVA lık ups. Benimkinde 1 adet fan var ve sizde %30 luk yük bende %90 lık yüke denk geliyor. Bu da sizinkinde bir sıkıntı yaratmazken bende ısı oluşturuyor.

Cumartesi günü tunçmatik i aradım teknik konuda bilgi almak istediğimi söyledim bana bir cep telefonu verdiler onu aradım. Bana dediği şey eğer ısınmıyor ise hiç fan da takmayabilirsin dedi ama özellikle elektirik kesildiğinde online ups lerin çok ısınacağını ve uzun vadede elektronik elemanlara zarar vereceğini söyledi.

• quote:

quote:

Bende sesinden rahatsız olduğum için zaten burada yazılanları uyguladım. Ama benimki 1 KVA lık ups. Benimkinde 1 adet fan var ve sizde %30 luk yük bende %90 lık yüke denk geliyor. Bu da sizinkinde bir sıkıntı yaratmazken bende ısı oluşturuyor.

Cumartesi günü tunçmatik i aradım teknik konuda bilgi almak istediğimi söyledim bana bir cep telefonu verdiler onu aradım. Bana dediği şey eğer ısınmıyor ise hiç fan da takmayabilirsin dedi ama özellikle elektirik kesildiğinde online ups lerin çok ısınacağını ve uzun vadede elektronik elemanlara zarar vereceğini söyledi.

Alıntıları Göster
    Ben de newtech pro nun fanını değiştirmek istedim, öncelikle coolink swif modelini aldim, 0,045A cekiyor bu arada, uzerinden sokulen 0.30A idi,
    cihaz Fan uyari hatasi verdi, daha sonra xilence fani aldim ve taktim, sonuc yine ayni, o da 0,05A +-%10 yaziyordu, ben de cihazi alip perpa daki teknik servis denilen enmag a goturdum, buradaki eleman telefonla asil teknik servisi aradi ve fan uyarisini yazilimsal olarak duzeltemeyeceklerini, fan uyarisi oldugunda da aletin calismayacagini soylediler, cihaz Amperi olcup ona gore hata veriyormus,

Tekrar orjinal fani takip denemedim ancak bu sessizlestirme isi benim cihazda ise yaramadi... :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ti4u

Ben de newtech pro nun fanını değiştirmek istedim, öncelikle coolink swif modelini aldim, 0,045A cekiyor bu arada, uzerinden sokulen 0.30A idi,
    cihaz Fan uyari hatasi verdi, daha sonra xilence fani aldim ve taktim, sonuc yine ayni, o da 0,05A +-%10 yaziyordu, ben de cihazi alip perpa daki teknik servis denilen enmag a goturdum, buradaki eleman telefonla asil teknik servisi aradi ve fan uyarisini yazilimsal olarak duzeltemeyeceklerini, fan uyarisi oldugunda da aletin calismayacagini soylediler, cihaz Amperi olcup ona gore hata veriyormus,

Tekrar orjinal fani takip denemedim ancak bu sessizlestirme isi benim cihazda ise yaramadi... :(

Burada fanını değiştiren birçok arkadaş var fakat böyle bir sorunla karşılaşan olmadı.Orjinal fanı tekrar takıp sonucu buraya yazarsan yardımcı olmaya çalışırız dostum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ti4u

Burada fanını değiştiren birçok arkadaş var fakat böyle bir sorunla karşılaşan olmadı.Orjinal fanı tekrar takıp sonucu buraya yazarsan yardımcı olmaya çalışırız dostum.

Alıntıları Göster
    İkinci el 5 aylık aldığım newtech pro 1kva online upsmi 55inç tv uydu ps3 notebook gibi cihazılarımda oturma odamda kullanıyorum 45dba ses özelliğini bilerek aldım denedim ses rahatsız etti gecede bazen o odada uyuyorum ve sessizlik benim için çok önemli yukarıdaki arkadaşımızın belirttiği gibi xilence xpf 80 fanı aldım çok güzel ancak ses gece yine beni rahatsız etti ve uykumdan uyandırdı bende daha sessiz farklı bir fan arayışına girdim sonunda bu ürünü aldım. upsde yük durumum genelde 10 ile 23 arasında değişiyor yeterli olur diye düşünüyorum sonuçta ısınma yük ile bağlantılı.
    Noiseblocker NB-Multiframe M8-S1 80mm x 25mm Ultra Quiet Silent 1200RPM Fan 6dBA

Noiseblocker® NB-Multiframe® M8-S1
    80mm x 25mm Ultra Silent Fan - 1200RPM @ 6 dBA
    Manufacturer's P/N: M8-S1
    Size: 80mm x 80mm x 25mm
    Weight: 75g
    Color: Black with translucent, smoke-black rotor
    Rated Voltage: 12V
    Operating Voltage: 5V - 13.2V
    Start Voltage: 5V
    Input Power: 0.36W
    Speed: 1200 RPM
    Maximum Airflow: 17.7 CFM
    Noise: 6 dBA
    MTBF (25° C): 180,000 Hours
    Connector : 3-pin

gece odadaki saatin akrep yelkovan sesi duyuluyor ama bu fanın sesini duyamıyorum fan sesini titreşim önlensin diye slikon vidalama yerleri ve oturduğu yere slikon conta veriliyor bana 52tlye kargo dahil mal oldu ebay üzerinden aldım amerikadan geldi 6yıl garanti veriyor.
    ürünün vidalama noktaları slikondan ve yerinden çıkabiliyor kablo kesme derdinizde yok fan giriş yuvasındaki beyaz plastiği çıkararak 3pin kabloyu siyah ve kırmızı renkler gelecek şekilde 2 tırnağa takarsanız çok muntazam bir şekilde çalışıyor kablo uzun gelirse resimdede göründüğü gibi ilk başta taktım kablolar çok yer kapladı bende fanın tek vida bağlantı yerini slikon olduğu için yerinden çıkardım kabloyu akülerin olduğu yere saldım 5 fotoğraf hakkım olduğu için diğer fotoğragları alt mesaj hakkında yayınlayacağım. oda sıcaklığı 23 derece iken 21,2 derece ile başladı gece en son 22,8 dereceyi gördü 12 saat sonunda 21.8 derecede gördüm iyi gibi gözüküyor . ürün alman malı çok kaliteli bir ambalaj ve ürüne benziyor düşünen olursa yardımcı olurum.

UPS Fanı Değişimi (Newtech Pro 1KVA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_canli -- 19 Aralık 2012; 13:12:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_canli

İkinci el 5 aylık aldığım newtech pro 1kva online upsmi 55inç tv uydu ps3 notebook gibi cihazılarımda oturma odamda kullanıyorum 45dba ses özelliğini bilerek aldım denedim ses rahatsız etti gecede bazen o odada uyuyorum ve sessizlik benim için çok önemli yukarıdaki arkadaşımızın belirttiği gibi xilence xpf 80 fanı aldım çok güzel ancak ses gece yine beni rahatsız etti ve uykumdan uyandırdı bende daha sessiz farklı bir fan arayışına girdim sonunda bu ürünü aldım. upsde yük durumum genelde 10 ile 23 arasında değişiyor yeterli olur diye düşünüyorum sonuçta ısınma yük ile bağlantılı.
    Noiseblocker NB-Multiframe M8-S1 80mm x 25mm Ultra Quiet Silent 1200RPM Fan 6dBA

Noiseblocker® NB-Multiframe® M8-S1
    80mm x 25mm Ultra Silent Fan - 1200RPM @ 6 dBA
    Manufacturer's P/N: M8-S1
    Size: 80mm x 80mm x 25mm
    Weight: 75g
    Color: Black with translucent, smoke-black rotor
    Rated Voltage: 12V
    Operating Voltage: 5V - 13.2V
    Start Voltage: 5V
    Input Power: 0.36W
    Speed: 1200 RPM
    Maximum Airflow: 17.7 CFM
    Noise: 6 dBA
    MTBF (25° C): 180,000 Hours
    Connector : 3-pin

gece odadaki saatin akrep yelkovan sesi duyuluyor ama bu fanın sesini duyamıyorum fan sesini titreşim önlensin diye slikon vidalama yerleri ve oturduğu yere slikon conta veriliyor bana 52tlye kargo dahil mal oldu ebay üzerinden aldım amerikadan geldi 6yıl garanti veriyor.
    ürünün vidalama noktaları slikondan ve yerinden çıkabiliyor kablo kesme derdinizde yok fan giriş yuvasındaki beyaz plastiği çıkararak 3pin kabloyu siyah ve kırmızı renkler gelecek şekilde 2 tırnağa takarsanız çok muntazam bir şekilde çalışıyor kablo uzun gelirse resimdede göründüğü gibi ilk başta taktım kablolar çok yer kapladı bende fanın tek vida bağlantı yerini slikon olduğu için yerinden çıkardım kabloyu akülerin olduğu yere saldım 5 fotoğraf hakkım olduğu için diğer fotoğragları alt mesaj hakkında yayınlayacağım. oda sıcaklığı 23 derece iken 21,2 derece ile başladı gece en son 22,8 dereceyi gördü 12 saat sonunda 21.8 derecede gördüm iyi gibi gözüküyor . ürün alman malı çok kaliteli bir ambalaj ve ürüne benziyor düşünen olursa yardımcı olurum.

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_canli -- 19 Aralık 2012; 13:05:19 >

• quote:

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_canli -- 19 Aralık 2012; 13:10:08 >

• quote:

Alıntıları Göster
    @serkan_canli seninle mailleştiğimizde sipariş vermiştin gelmesini bekliyordun.....
    sipariş vermen ile eline ulaşması arasında ne kadar zaman geçti? ve sana toplam kaça mal oldu?

hatırlıyorum sana inventus'un sattığı noctua nf-r8 önermiştim... bu fanda çok kaliteli ve sessiz bir fan...
    kuzenimin salonunda tv + ev sinema sisteminin bağlı olduğu newtech pro'sunda noctua nf-r8 kullandık, kendisi çok memnun...
    kendi ifadesi ise sıfır ses diyor

ancak koyduğun fotolara bakınca senin aldığın fanın oldukça iddialı olduğunu görüyorum...
    bağlantı noktaları ve vibrasyon önlemeye yönelik tasarım ve tekniği ile üst sınıf bir fan olduğu her halinden belli...

hayırlı olsun..... güle güle ve dertsiz tasasız keyfini sürrmen dileğiyle....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:23:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4FEE439E4

@serkan_canli seninle mailleştiğimizde sipariş vermiştin gelmesini bekliyordun.....
    sipariş vermen ile eline ulaşması arasında ne kadar zaman geçti? ve sana toplam kaça mal oldu?

hatırlıyorum sana inventus'un sattığı noctua nf-r8 önermiştim... bu fanda çok kaliteli ve sessiz bir fan...
    kuzenimin salonunda tv + ev sinema sisteminin bağlı olduğu newtech pro'sunda noctua nf-r8 kullandık, kendisi çok memnun...
    kendi ifadesi ise sıfır ses diyor

ancak koyduğun fotolara bakınca senin aldığın fanın oldukça iddialı olduğunu görüyorum...
    bağlantı noktaları ve vibrasyon önlemeye yönelik tasarım ve tekniği ile üst sınıf bir fan olduğu her halinden belli...

hayırlı olsun..... güle güle ve dertsiz tasasız keyfini sürrmen dileğiyle....

Alıntıları Göster
    alttaki fotodaki fan elektrik kablosunun fan üfleme kanalı (hava yolu) içinde olması bir sorun...
    fan elektrik kablosunu fan üstündeki boşluğa cırt-cırtlı kablo toplama bağı ile toplasanız iyi olur...

zaman içinde fan kanatlara çarpıp ses yapabileceği gibi düzgün hava akımı içinde bir engel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 19 Aralık 2012; 18:23:39 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.