Şimdi Ara

Üniversiteli arkadaşlar aylık giderlerimizi yazıyoruz -- ne kadar para harcıyorsunuz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
51
Favori
30.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pepilasyon

Lise sondayım haftalık 100zor yetio istanbulda okursm işim yaş

ben aylık anca o kadar harcıyorum sadece yemeğe gidiyo hiç aktivitem yoktu kıs nedeniyle şimdi yaz geldi açılır saçılırız :D

benim işte zor

• Kredi kartı borcunu da ona dahil edebiliriz aslında, farklı şehirlerde okuduğumuz için mecburen masraf çıkıyor biraz, ama feda olsun :)
  • gideceğin şehre göre değişiyor tabiki ama öyle doğuya gidersem az masrafım olur gibi de düşünme
    çünkü öğrenciyim dediğin anda ev kirasını 2 kat çekiyor adiler :P

Mümkünse memurum buraya atandım gibisinden sık birisine eğer yanında bir kız arkadaşın da olursa evliyim dersen kesin yedirirsin :)
    Öğrenciyken 600 kira verecekken bu şekilde 300 verirsin yapan bir arkadaşım var oradan biliyorum.

Ben Isparta'nın bir köyünde kalmıştım, merkez bile değil. Toki evlerinde.
    Ev 3+1 di merkezi sistem, en üst kat falan. Yazın kira 500 TL. Kışın 700 TL yakıtla birlikte.

Evde 4 kişi kalıyorduk. (Ev sahibine 3 dedik tabi ki, 4 deyince kira biraz daha yükseliyor ne hikmetse, çok acımasızlar :))

Tavsiyem paradan çok öyle kesin olarak gitmek istediğin bir yer yoksa insanının iyi olduğu bir yeri tercih etmen. Mesela Isparta'ya gitme. Alayı yolucu :)
    Trakya tarafını tavsiye ederim, Edirne Trakya Uni'de de okudum 10 numara insanı var, çok sıcakkanlı hepsi, yoluculuk yok, yardımcı olma var :)

Neyse, giderlerim şöyleydi benim aylık olarak:
    Ev kirası ortalama 600 / 3 = 200 TL
    Faturalar ortalama 200 / 3 = 65 TL ~
    Mutfak masrafı aylık 150 / 3 = 50 TL
    Dışarıda yeme içme / takılmaca / içmece / kızlara lolipop almaca falan = 500 TL ~
    Yol vs.. extra masraflar = 150 TL ~

Eder sana aylık aşağı yukarı 1000 TL. Hani kendinden kısarsan daha ucuza gelir bu dışarıda takılma, ekstra masraflar falan komple kestin diyelim 400 TL yede geçinirsin
    ama o zamanda ot gibi yaşar gidersin :) Sabah kalk okula, akşam dön eve, pc de takıl, sabah kalk tekrar aynı. Üniye gidiyorsan paraya acımayıp tadını çıkarmaya bakmalısın eğer maddi imkanın varsa tabi ki.

• 700 yurt
    400 diğer masraflar.
  • 200 tl

150 sigara 50 yol+cikolata

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kisilikli adam

100 milyar

İyice sıktın artık. Blocklamakta çare değil keşke blocklamakla tamamen yok olup gitsen.
  • Sakaryada olan yok mu??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

100 milyar

İyice sıktın artık. Blocklamakta çare değil keşke blocklamakla tamamen yok olup gitsen.

Baş troll gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Orijinalden alıntı: DrHolyday

Ev kiram 850
    Faturalar 250 (internet-tv-elektrik)
    Aidat 140
    Mutfak vs 500
    Kendim de yiyorum arkadaşlarla filan yaklaşık 500 de o

Evde tek kalıyorum o nedenle biraz maliyeti yüksek fakat yalnızlık bayıyor bir süre sonra yanına birini alırsan maliyet yarıya düşer.

Adam emekliliği gelmiş ortalama memur parası harcıyor öğrenciyken, Allah artırsın kardeşim ne diyelim. İnşallah biz de çocuklarımıza böyle imkanlar sağlarız.

İnşallah Allah herkese versin. :)
  • quote:

quote:

quote:

100 milyar

Baş troll gelmiş

Oha. Tamam salla bir şey demiyorum da bari usturuplu salla biraz. Daha bir konu bile trollediğim görülmemiştir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

100 milyar

Baş troll gelmiş

Oha. Tamam salla bir şey demiyorum da bari usturuplu salla biraz. Daha bir konu bile trollediğim görülmemiştir.

Tabi,tabi.Her konuda trolluk yapiyosun,sonra ortadan kayboluyosun .

• Üniversitenin parasını saymazsak

25 tl telefon
    60 tl internet
    60 tl digitürk
    450-500 tl okul kağıt,kalem,boya masrafları,karton vs(finallerde katlanarak artmakta,iç mimarlığın sıkıntıları)
    250-300 yeme içme masrafı

Siz siz olun içmimarlık,mimarlı kgibi bölümlerde okumayın :)
  • Aileden "Haftalık 150 TL" alıyorum.
    Burs 300 TL geliyor.

Ev kirası : 275TL (Ailem ödüyor.)
    Faturalar : 100TL
    Aidat : 25 TL
    Yeme-İçme : 300 TL
    Ayda iki defa memlekete git gel: 60

Fazlasıyla yetiyor para.

Önerim ailenizden paranızı haftalık alın. Çok faydasını görürsünüz. ;)

• 900 lira gidiyor 375 lirası kira :(

• lTUBORGl kullanıcısına yanıt
    O sistem biraz karışık. Mesela durumu benden kat kata iyi olan ve ailesiyle yaşayan adama burs çıktı. İHtiyacı olan adama çıkmamış. Genellikle ailede başkası da üniversitedde okuyorsa çıkma ihtimali yüksek oluyor. Fakat memur, kamuda işci gibi devlet kurumlarında çalışan insanların maaşları tam bilindiği için çıkma ihtimali biraz düşük oluyor. Adamın babası esnaf parayla oyun oynuyor ama nasıl oluyorsa burs çıkıyor anlam veremiyorum bu sisteme. Umarım çıkar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistakilla

gideceğin şehre göre değişiyor tabiki ama öyle doğuya gidersem az masrafım olur gibi de düşünme
    çünkü öğrenciyim dediğin anda ev kirasını 2 kat çekiyor adiler :P

Mümkünse memurum buraya atandım gibisinden sık birisine eğer yanında bir kız arkadaşın da olursa evliyim dersen kesin yedirirsin :)
    Öğrenciyken 600 kira verecekken bu şekilde 300 verirsin yapan bir arkadaşım var oradan biliyorum.

Ben Isparta'nın bir köyünde kalmıştım, merkez bile değil. Toki evlerinde.
    Ev 3+1 di merkezi sistem, en üst kat falan. Yazın kira 500 TL. Kışın 700 TL yakıtla birlikte.

Evde 4 kişi kalıyorduk. (Ev sahibine 3 dedik tabi ki, 4 deyince kira biraz daha yükseliyor ne hikmetse, çok acımasızlar :))

Tavsiyem paradan çok öyle kesin olarak gitmek istediğin bir yer yoksa insanının iyi olduğu bir yeri tercih etmen. Mesela Isparta'ya gitme. Alayı yolucu :)
    Trakya tarafını tavsiye ederim, Edirne Trakya Uni'de de okudum 10 numara insanı var, çok sıcakkanlı hepsi, yoluculuk yok, yardımcı olma var :)

Neyse, giderlerim şöyleydi benim aylık olarak:
    Ev kirası ortalama 600 / 3 = 200 TL
    Faturalar ortalama 200 / 3 = 65 TL ~
    Mutfak masrafı aylık 150 / 3 = 50 TL
    Dışarıda yeme içme / takılmaca / içmece / kızlara lolipop almaca falan = 500 TL ~
    Yol vs.. extra masraflar = 150 TL ~

Eder sana aylık aşağı yukarı 1000 TL. Hani kendinden kısarsan daha ucuza gelir bu dışarıda takılma, ekstra masraflar falan komple kestin diyelim 400 TL yede geçinirsin
    ama o zamanda ot gibi yaşar gidersin :) Sabah kalk okula, akşam dön eve, pc de takıl, sabah kalk tekrar aynı. Üniye gidiyorsan paraya acımayıp tadını çıkarmaya bakmalısın eğer maddi imkanın varsa tabi ki.

Kızlara lolipop almaca sözüne güldüm ya :D birde başka tür lolipop esprisi var onumu kastettin acaba onu anlayamadım :D:D

peki memurum diyince anlamıyolarmı hocam kitapla çantayla girip çıkıyosun takım giymiyosun felan :D

ilk senemde biraz ot gibi yaşıcam evet, daha yi bi bölüm hedefliyorum onu kazanınca hayatıma bakıcam :D

• quote:

Orijinalden alıntı: loast

Eskişehirdeyim.
    500 babam, 300 kyk bursu, 250 de abim veriyor toplam 1050.
    Bu parayla şehir merkezinde gül gibi geçinebilecekken ben şehrin biraz dışında asosyal bir hayatı tercih ettim para bikirtirebilmek için.
    Masraflarım apartta tek kişilik oda 250 lira aylık yemek 200 lira (kendim yapıyorum) bu temel ihtiyaçlar dışında en fazla 100 lira daha harcıyorum.
    Her ay 500 lira biriktiriyorum çünkü tembel birisiyim ve geleceğim adına korkuyorum. 4 sene eğlenceli bir hayat yaşamaktansa onun yerine
    Okulu bitirince bir iş kurabilmek için ortalama 20 bin liramın olmasını yeğliyorum

Hangi okul hocam? Bende es es de öğrenciym

• quote:

Orijinalden alıntı: Bunun İçin Üye Oldum

O sistem biraz karışık. Mesela durumu benden kat kata iyi olan ve ailesiyle yaşayan adama burs çıktı. İHtiyacı olan adama çıkmamış. Genellikle ailede başkası da üniversitedde okuyorsa çıkma ihtimali yüksek oluyor. Fakat memur, kamuda işci gibi devlet kurumlarında çalışan insanların maaşları tam bilindiği için çıkma ihtimali biraz düşük oluyor. Adamın babası esnaf parayla oyun oynuyor ama nasıl oluyorsa burs çıkıyor anlam veremiyorum bu sisteme. Umarım çıkar :)

inş çıkar ya çok ihtiyacım var :D sanırım kredi ve burs birlikte alınamıyo :D
  • Dostum bizim ne çok ortak noktamız varmış

Ailenin yanında okumak istememek, babanın memur olması, ev araba olmaması falan aynı ben

Mersine de baya ucuz diyolar
  • Harcamana bağlı dostum kyk kredisiyle geçinen de var 1000tlyi yetiştiremeyen de

300tl kyk 200tl de aileden gelse 500tl rahat yeterli olur ankara için.

Tabi sigaran ve benzin paran olmadığını varsayıyorum

İlk yıldan eve çıkmak gibi bi işgüzarlık da yapma sakın

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.