Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Üniversiteli arkadaşlar aylık giderlerimizi yazıyoruz -- ne kadar para harcıyorsunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
846
Cevap
53
Favori
25.204
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Üniversiteli arkadaşlar aylık giderlerimizi yazıyoruz -- ne kadar para harcıyorsunuz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1577 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:41:18 Konu Sahibi
      Arkadaşlar Bu sene üniye gidicem İnş, Üni okuyan arkadaşlar;
      hangi ilde olduklarını ne kadar para ile geçindiklerini, en çok neye para harcadıklarını yazarlarsa sevinirim, hem bana fikir olur, yazın işe giricem ona göre paramı ayarlarım biraz olsun
      yurtta kalıp kalmadığınızıda yazarmısınız, özellikle evde kalıyosanız ev masraflarınıda yazarmısınız :D

Teşekkürler :D

Arkadaşlar üniversitedeki ilk yilimi tamamladim ve bende harcamalarimi yazayım konu hala gunceldir bu arada

Gelirler:
      400 tl kyk kredisi
      400 tl iş
      Total 800 tl
      Giderler:
      Yurt ucreti:140 tl kykda kaliyorum
      Yurtta yemekler doyurmuyor ve su icecek felan aliyorum gunluk bi 5 lira birakiyorum buda ayda 150 ediyor bi 140 ta yurt ucreti var etti 290 buna duz hesap 300 diyelim
      Aylik ulasima bi 30 40 tl gidiyor
      Okuldan sonra arkadaslarla kafelere felan gidiyoruz oglen yemeginide orda cikartiriz oglen min 10 lira felan bu haftada min 5 gun oluyor cunku ilde yapacak hicbirsey yok birde ustune kislari buz gibi yapacak birsey olsada insanin yapasi gelmiyor bazen gunde 2 3 kere gittigimiz oluyor farkli aktivitelerde yapmaya calisiyoruz o yuzden aylik duz 300 diyorum kaldi geriye 200 lira onunlada kiyafet elektronik cihaz ihtiyacim olan seyler felan aliyorum

Sigara ve alkolun olmayisi buyuk avantaj

Ama harcamalar her ay degismekte bazi ay genelde kislari pek bisey yapilmadigindan yurtta geciyor ve bazi aylar 400 lira bir kenara koyabiliyorum ama obur ay o 400 mutlaka bitiyor yani bi ay 800 bi ay 400 bi ay 1200 bi ay 600 bi ay 1000tl gibi degisiyor harcamalar

Havalar sogukken biriken para isindiginda aninda bitiyor
      Ama nekadar gelirim olursa olsun ay sonuna ucu ucuna yetisiyor

Sevgili konusuna hic deginmiyorum bile eger sevgili yaparsan deli gibi para gidiyor bir bulusmada min 20 lira ucup gideveriyor bunu birde sık yaparsan yandin

400 tl ile gecinende var 1.500 tlyi yetiremeyende acikcasi olay biraz size bagli

Ben ilk donem kredi verilmedigi icin ailemden aliyordum 400 500 lira birde is var ve aylik 3 5 bisey biriktirme gayesi icindeydim ama sunu anladim en guzel yillarin be abi 200 300 lira bi kenara koymaya calismakla bisey olmuyor, bu yillarda ne yaparsan o kaliyor geride hatıra olarak ve onuda yurtta oturarak gecirmek istemiyor insan zaten anca yetiyor onunlada en guzel sekilde degerlendirmeye calisiyorum
      Aylardan artan 3 5 biseyide bir koseye atip farkli bi ile gidilebilir gezilebilir

Edit: 2. yılımızda bitti çok şükür bu arada konu açılalı 3 yıl olmuş be zaman ne cabuk gelip geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTUBORGl -- 16 Temmuz 2017; 18:46:7 >

|
      |

Üniversite Öğrencisinin Aylık Giderleri [ANA KONU]

Para herşeyi yapar diyen adam, para için herşeyi yapan adamdır.

• Yüzbaşı
      283 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:44:20
      100 milyar

''Kişilikli olmak kimse görmediği zaman da doğru olani yapmaktir.''
      J.C. Watts
      Aklim başimda değil ki sebebini bilmiyorum.
    • Binbaşı
      1011 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:44:31
      evde ailemle kalıyorum. kredi alıyorum 300tl kykdan. bazı aylar 100 tl artıyor. aksam dısarı cıkmadıgım aylarda. bazen de 300tl + ailemden 200 alıyorum anca yetiyor. ama genel olarak 300 tl ile idare ediyorum biraz zorlanıyorum.en çok okula devamlı gidince yol+yemek ve akşam-gece dışarıda harcadığım para bitiriyor beni.
      |
      |

• Binbaşı
      1381 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:45:47
      Ailemin yanında kalıyorum yol+yemek+ıvır zıvır = 120 TL yetiyor şükür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3704 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:47:08
      400 lira civarı harcıyorum İstanbul'da ailemle yaşıyorum.. 70 lira paso zaten günde 5 lira ortalama yemeğe gidiyor

Ayrıca kredi alıyorum 300 lira.
      |
      |

• Yarbay
      3934 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:51:09
      500 babamdan geliyor 300 lirada kredi.

Ortalama 350 lira kira + faturalar.
      Geriye kalan parada yol, yiyecek, gezme tozma vs.

Üniversitede en çok gider yiyeceğe gider. Ben yemekhaneden yediğim için yine biraz kurtarıyorum ancak aylık 800 lirayla birde eve çıkarsanız sefilliği iliklerinize kadar hissedersiniz öyle diyeyim. Herşey çok pahalı.

• Binbaşı
      1043 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:51:41
      Ev kiram 850
      Faturalar 250 (internet-tv-elektrik)
      Aidat 140
      Mutfak vs 500
      Kendim de yiyorum arkadaşlarla filan yaklaşık 500 de o

Evde tek kalıyorum o nedenle biraz maliyeti yüksek fakat yalnızlık bayıyor bir süre sonra yanına birini alırsan maliyet yarıya düşer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzam yok. Parmak bassam?

Audio is objective. Your hearing and opinion is subjective.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      30 Mayıs 2014 21:51:57
      Ev kirası 500 tl
      Yemek 600 tl
      Dışarda eğlence 500 tl
      Benzin masrafı 400 tl
      Ev faturaları 150 tl
      Diğer ıvırzıvırlar 200 tl

Yetmiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ !

iPhone 3GS 8GB Black- iPhone 4 16GB Black-iPhone 4S 16GB Black-iPhone 5 32GB White-
      Lenovo IdeaPad Y500 [GT750M] SLI
      -iPad Mini 32GB White-
    • Yüzbaşı
      336 Mesaj
      30 Mayıs 2014 21:58:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Kisilikli adam

100 milyar

lan ne boş adamsın. her konuyu trolleme
      |
      |

<DH Premium>
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Mayıs 2014 21:58:31
      500-750 arası
      |
      |

• Binbaşı
      1577 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:01:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: BurakYZ

Ailemin yanında kalıyorum yol+yemek+ıvır zıvır = 120 TL yetiyor şükür

Ailenin yanında lise hayatı gibi olmazmı hocam, ben sırf evden uzaklaşmak icin üniye gidicem ünide sınava tekrar hazırlanıcam mesela

• Çavuş
      78 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:03:25
      Kira 350

Faturalar 50

Yemek 150

Yol 50

Tek kişi

• Emekli Yönetici
      1160 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:05:39
      1600 + kredi.

“Hepimiz öleceğiz ve bu bizi şanslı kılıyor. İnsanların büyük bir kısmı asla ölmeyecekler, çünkü asla doğmayacaklar.
      Şu anda burada, benim yerimde olabilecek potansiyel insanların sayısı, Arabistan çöllerindeki kumların sayısından fazladır;
      ancak onların hiçbiri gün yüzü göremeyecek. Kuşkusuz ki bu doğmamış hayaletler arasında Keats’ten daha başarılı şairler,
      Newton’dan daha büyük bilim insanları vardır. Tüm bunları bilebiliyoruz, çünkü DNA’mıza bakarak var olabileceğini bildiğimiz insanların sayısı,
      gerçekte var olanların sayısından çok daha fazladır. Bu baş döndürücü olasılıklara karşılık, siz ve ben, tüm sıradanlığımızla, buradayız.”
    • Yüzbaşı
      608 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:05:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Kisilikli adam

100 milyar

Sonra niye eksiliyorlar diyorsun
      |
      |

• Binbaşı
      1577 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:06:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Üniversitede en çok gider yiyeceğe gider. Ben yemekhaneden yediğim için yine biraz kurtarıyorum ancak aylık 800 lirayla birde eve çıkarsanız sefilliği iliklerinize kadar hissedersiniz öyle diyeyim. Herşey çok pahalı.

hangi ildesin hocam, çanakkalede bi arkadaşım okuyo seneye yanına gidebilirim eve çıkacağım gelirsen iki kişi cıkarız dedi, kira faturalar yeme içme 400 lira dedi, aklıma hiç yatmadı o paraya çok zor gibi ya

kredi veya burs birde pederden 300 alıcam, bi htimal dayımdan 100 lira gelir 700 lira ile gecinicem artık, yurt çıkarsa keyfim keyifte çıkmazsa işim yaş

• Binbaşı
      1577 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:09:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mose35

Kira 350

Faturalar 50

Yemek 150

Yol 50

Tek kişi

çok iyiymiş ya hangi şehir hocam tam benlik ya, hele tek kişi ohh :D

• Yarbay
      5355 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:10:29
      800 aileden geliyor. 300 TL'de ofisten aylık olarak. (Yurdu da ailem ödüyor.)

Giderler:

Yemek - Vırt - Zırt - Dolaşma - Alışveriş : 800 TL

300 TL de kredi kartına yatırdın bitti.

Intel® Core™ i5-6402P İşlemci (6M Cache, 3.40 GHz'e kadar) •• Sapphire RX470 GDDR5 4GB •• MSI H110M Gaming•• Corsair Carbide 100R •• Kingston Hyperx Fury 8GB 2133MHz •• Aerocool KCAS 600W 80 Bronze Power Supply •• Seagate Barracuda 3.5 1TB

SteamID: OGKash | Xbox: Kashmieer | Origin: Kashmieer
    • Çavuş
      78 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:13:09
      quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

quote:

Orijinalden alıntı: mose35

Kira 350

Faturalar 50

Yemek 150

Yol 50

Tek kişi

çok iyiymiş ya hangi şehir hocam tam benlik ya, hele tek kişi ohh :D

Afyon ama ilçesi kasaba bildigin , sakin bi yer gezicek görücek pek bi yer yok. ASLINDA HİÇ BİRŞEY YOK ALLAHTAN BİTTİDE DÖNÜYORUZ 2 HAFTAYA.

• Yarbay
      3934 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:15:59
      quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

hangi ildesin hocam, çanakkalede bi arkadaşım okuyo seneye yanına gidebilirim eve çıkacağım gelirsen iki kişi cıkarız dedi, kira faturalar yeme içme 400 lira dedi, aklıma hiç yatmadı o paraya çok zor gibi ya

kredi veya burs birde pederden 300 alıcam, bi htimal dayımdan 100 lira gelir 700 lira ile gecinicem artık, yurt çıkarsa keyfim keyifte çıkmazsa işim yaş

İzmir Bornova.

Ailenizin evindeyken ev geçindirmek kolay gibi gözüküyor ancak hiç öyle değil. Hele hele kira faturalar yeme içme 400 lira tamamen hayal olur.

En başta eve çıktığını düşünün. Bu evin depozitosu var eşyası var bulması var kirası var. Eşyaları eğer sağdan soldan veren olmassa 3 bin liradan aşşağı bulma gibi bir ihtimaliniz yok. Spotçudan bile alsanız 3 oda 1 salon evi doldurmak en aşşağı 2 bin lira tutacak. Artı olarak eğer çamaşır mak. ve buzdolabını düzgün çıkmassa 3 ay sonra bozulacak. Evin sürekli masrafları olacak. Bir ev gideri aylık 200 lira diyebilirim. Faturalar hariç.

Daha sonra yemek konusu çok sıkıntılı. Dışarıdan yerim dersen eğer günlük yemek masrafın en aşşağı 15 lira olacak. Evde yaparım dersen 5 lira olacak ki büyük ihtimal düzgün beslenemeyeceksiniz dağ gibi bulaşık olacak

Eve sürekli içmeye sıçmaya hatta kız atacak ev bulamadığı için senin evine gelen arkadaşların olacak. Misafirlerin çok fazla olacak. Sonuçta üniversite okuyorsun bunlar normal şeyler. Ancak 7 kişilik bir grubun içtikten sonra evin nasıl dağıldığını görsen ağzın fal taşı gibi açık kalır Hele hele evdeki öğrenciler sorunsuz olursa herşey yığılır işin içinden çıkılamaz hale gelir.

Yurt üniversiteye 1 saat uzaklıkta olmasa eve çıkmak aklımdan bile geçmezdi. Yüksek ücretli yurtta 180 liraya barınma ve yiyecek ihtiyacını karşılayabiliyorsun. Geri kalan 600 lirayla neler yapılabileceğini sen düşün.

Bunlar benim hep başıma gelen şeyler işkembeden sallamıyorum. Eğer düzenli para kaynağın varsa, ailen maddi yönden rahatsa eve çık derim. Sonuçta kendi başına yaşamayı öğreniyorsun ancak maddi olarak sıkıntıdaysan çok sıkıntı çekersin.

Bu arada okul masraflarını saymadım bile.
      |
      |

• Teğmen
      227 Mesaj
      30 Mayıs 2014 22:17:26
      300 tl burs alıyorum hepsi bitiyor. Ailem burada olmasına rağmen ayda en az 400 tl gidiyor. Tabi bu sosyal hayatınıza da bağlı.
      |
      |

HızlıCevap

Reklamlar
SEO
modasor
Yeni Abonelik d-smart
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,421
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.