Şimdi Ara

Üniversitede DERS EKLE-ÇIKAR HAFTASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.Sınıfa geçtim Ders ekleyip çıkarmayı unutmuşum hocaya sordum ilk hafta zaten ekle-çıkar yaparsın dedi ama benim uçağım 2.hafta geliyor özel sebeplerden dolayı acaba 2.hafta ders ekleyip çıkarabilirmiyiz öğrenci işlerinden?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ders Ekle-Çıkar Haftası: Üniversite Öğrencileri İçin Bir Kılavuz

Üniversite öğrencileri olarak, akademik yolculuğunuzda "ders ekle-çıkar haftası" olarak bilinen önemli bir döneme rastlarsınız. Bu hafta, ders programınızda değişiklik yapmanıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun dersleri seçmenize olanak tanır.

Ders Ekle-Çıkar Haftası Nedir?

Ders ekle-çıkar haftası, üniversiteler tarafından öğrencilere derslerini eklemesi veya bırakması için verilen belirli bir süredir. Bu süre genellikle yarıyılın başında veya ortasında gerçekleşir ve öğrencilerin ders seçimlerini gözden geçirmelerine ve gerekli ayarlamaları yapmalarına olanak tanır.

Ders Ekleme ve Çıkarma Süreci

Ders ekle-çıkar haftasında, öğrenciler genellikle aşağıdaki adımları izler:

• Kayıt sistemine erişin
    • Sunulan dersleri gözden geçirin
    • Uygun dersleri ekleyin veya mevcut dersleri bırakın
    • Değişikliklerinizi kaydedin

Önemli Hususlar

Ders ekle-çıkar haftası sırasında aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanız önemlidir:

• Süre sınırları: Ders ekleyebileceğiniz veya bırakabileceğiniz belirli bir süre sınırlaması vardır. Bu süreyi kaçırmayın.
    • Ders ön koşulları: Bazı dersler, belirli ön koşul derslerini almış olmanızı gerektirebilir. Bu ön koşulları karşıladığınızdan emin olun.
    • Sınıf mevcudiyeti: Dersler sınırlı bir kontenjana sahip olabilir. Eklenmek istediğiniz dersin dolu olup olmadığını kontrol edin.
    • Akademik danışmanlık: Ders seçiminiz konusunda aklınıza takılan sorular varsa akademik danışmanınızdan yardım alabilirsiniz.

Ders Ekle-Çıkar Haftasının Faydaları

Ders ekle-çıkar haftası, öğrencilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi fayda sağlar:

• Akademik ilgi alanlarına daha uygun dersleri seçmelerine olanak tanır.
    • Zor veya uygun olmayan dersleri bırakmalarına izin verir.
    • Ders yüklerini yönetmelerine ve akademik başarılarını artırmalarına yardımcı olur.

Sonuç

Ders ekle-çıkar haftası, üniversite öğrencilerinin akademik yolculuklarını şekillendirmeleri için değerli bir fırsattır. Bu süreyi, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize en uygun ders seçimlerini yapmak için etkili bir şekilde kullanın. Bu haftanın düzenlemelerini dikkatlice inceleyin, gerekli araştırmaları yapın ve bilinçli kararlar verin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ders ekleyip çıkarma işlemi zaten internet üzerinden olmuyor mu illa öğrenci işlerine gitmeye gerek var mı şahsen bizim okulda okulun açılmasından birkaç hafta önce internet üzerinden oluyor ayrıca okul açıldıktan yani dersler başladıktan 1 hafta sonra tekrar bir ders ekleme zamanı oluyor.
  • genelde 1 hafta olur ekle çıkar
    Arkadaşına söyle yerine yapsın ben şahsen öyle yapıcam
  • ben çıkarmıştım 3 hafta geçmişti
  • semender96 S kullanıcısına yanıt
    İnternetten 3 gün süre verdilerde unutmuşum işlerden dolayı
  • ya bende ingilizce seciyom ders programinda gozukmuyo neden olabikir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShroFF

İnternetten 3 gün süre verdilerde unutmuşum işlerden dolayı

O halde 2. haftada yapabiliyorsanız yapın eğer olmuyorsa başka birine liste gönderip ona yaptırın
  • hangi üniversite bu facebook gruplarına falan yaz, her üniversitenin farklı sonra ağlarsın oturup
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.