Şimdi Ara

Üniversite okurken üniversite kazanmak (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
8
Favori
180.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ege üniye gidip orda bi hocaya yönlendirdiler .transkriptim ile ders içerik notlarıma baktı bence olur dedi.hatta onların 1.dönem almadığı lab dersini almışım. bi de şu üstten ders vermeyip bekletme durumunu anlayamadım.biraz daha acarsan sevinirim
  • Arkadaşlar ben 2 yıllık bir bölüm okurken bölümümü geçen sene dondurdum ve bu sene şükür 4 yıllık bir bölüm kazandım.Şimdi kaydımı sildirecem ama bu askerlik kafama takılıyor.Okulum askerliğimi otomatik tecil ettirmişti ama kaydımı silince düşer mi?Yeni okulum otomatik yapar mı?Yoksa gitmeli miyim?Birde ders muaf konusu konuşulmuş örneğin ben 2 yıllık bölümde ingilizceyi BB ile geçmiştim şimdi 4yıllıkta direk muaf olursam BB ile mi geçmiş olacağım.Bu 2 soruya yanıt arıyorum.Teşekkürler...
  • evet arkadaşlar gelen cevaplara tşkler tekrar bi sorum daha var kyk ile ilgili

kyk sitesinde İlk defa bir yükseköğretim programına yerleşen adayların yurt,burs,kredi başvurusu yazan linke tıklayarak mı yapacağım başvuruyu

ben daha önce üni kazandım ve okuyordum ama kredi başvurusu falan yapmamıştım

burdan mı yapmam gerekiyor şimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikroskop

merhaba arkadaşlar,

ben 2 yıllık bir üniversitede başarısız bir öğrencilik hayatı geçirdim ve 3. yılım bitti. bu sene 4. yılım olacak lakin bu seneki lys sınavlarında 4 yıllık bir fakülte kazandım ama buraya kayıt olabilmem için askerlik tecil belgesi benden istenmekte. 2 yıllık okulumu bırakıp (kayıt sildirip) yeni kazandığım bölüme kayıt yaptırmak istiyorum. Fakat bu askerlik tecil belgesini nasıl alabilirim anlamış değilim. kaydımı sildirmeden önce tecil belgesi alıp sonra mı kaydımı sildirmeliyim yoksa kayıt sildirdikten sonra da bana tecil hakkı verirler mi? şimdiki kazandığım üniversite kaydını sildirmeden belge al falan dedi ama bana mantıksız geldi. yardımcı olursanız sevinirim. Tutup kaydımı sildirir bir de tecil belgesi alamazsam ah bana vahlar bana durumu olmasını istemiyorum açıkçası...

Hemen hemen aynı durum bende de söz konusu. Makine mühendisliğinden, aynı okulun Bilgisayar mühendisliğine geçeceğim.
    Askerlik Durum Belgesi istenmekte.
    87 doğumluyum ve bugüne kadar adımımı atmadım askeriyeye.
    Ne yapacağız ? Muayene olacak mıyım ? İşlem uzun sürer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EngineerBaris

quote:

Orijinalden alıntı: mikroskop

merhaba arkadaşlar,

ben 2 yıllık bir üniversitede başarısız bir öğrencilik hayatı geçirdim ve 3. yılım bitti. bu sene 4. yılım olacak lakin bu seneki lys sınavlarında 4 yıllık bir fakülte kazandım ama buraya kayıt olabilmem için askerlik tecil belgesi benden istenmekte. 2 yıllık okulumu bırakıp (kayıt sildirip) yeni kazandığım bölüme kayıt yaptırmak istiyorum. Fakat bu askerlik tecil belgesini nasıl alabilirim anlamış değilim. kaydımı sildirmeden önce tecil belgesi alıp sonra mı kaydımı sildirmeliyim yoksa kayıt sildirdikten sonra da bana tecil hakkı verirler mi? şimdiki kazandığım üniversite kaydını sildirmeden belge al falan dedi ama bana mantıksız geldi. yardımcı olursanız sevinirim. Tutup kaydımı sildirir bir de tecil belgesi alamazsam ah bana vahlar bana durumu olmasını istemiyorum açıkçası...

Hemen hemen aynı durum bende de söz konusu. Makine mühendisliğinden, aynı okulun Bilgisayar mühendisliğine geçeceğim.
    Askerlik Durum Belgesi istenmekte.
    87 doğumluyum ve bugüne kadar adımımı atmadım askeriyeye.
    Ne yapacağız ? Muayene olacak mıyım ? İşlem uzun sürer mi ?

Korku ! ...

Bugün kesinliğe ulaşan cevap : askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor.
    Muayeneye girmezsiniz merak etmeyin..
  • bende kaydımı sildirdim sadece 10 dk aldı arkdaşlar ayrıca kayıt silindiğinde af ile geri dönebiliyosun ben öğrenci işleriyle konuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Korku ! ...

Bugün kesinliğe ulaşan cevap : askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor.
    Muayeneye girmezsiniz merak etmeyin..

Korku derken ?
    Neyden ne için korkayım ki ? Ne gerekiyorsa o yapılacaktır zaten. Amacım bürokrasinin ağır işlediği "yalnız ve güzel" ülkemde, boşa zaman kaybetmemek.
    "Vakit, nakittir." sözü bu aralar benim için söylenmiştir. Sıkışık zamanımın arasında amaç vakit kaybını önlemek.
    Peki giderken ne götürmeliyim belge bazında ?
  • Ben de 86'lıyım pazartesi gittim belgemi aldım. Açıkçası gitmeden önce acayip stresliydim çünkü ilk defa askerlik şubesine gittim ve ne belge isterler muayene olur mu falan diye belirsizlik olması insanın kafasını karıştırıyor. O yüzden halen belgesini almayan arkadaşlara yardımcı olmak için yaptıklarımı yazayım.

İlk olarak kaydımı 1 ağustostan sonra aldırdım o yüzden önceki okulumdan 1 ekime kadar tecilliydim. Yani önceden kaydını aldırmış olan arkadaşların durumu farklı olabilir tecil vs. gerekebilir. Yanınızda 2 nüfus cüzdanı fotokopisi ve cüzdanın aslını götürmeyi unutmayın.

Önce şubeye girip danışmaya derdimi anlattım. Bir sıra numarası verip gitmem gereken yeri belirttiler. Kapıda telefonu teslim edip içeri girdim. Yaklaşık 100 kişilik bir sıra vardı aha dedim akşama kadar burdayız ama sonradan öğrendim ki fotokopi sırasıymış. Neyse danışmada söyledikleri şubeyi buldum. Danışmadan iki tane form verdiler. O formda zaten bi seçenek var onu doldurdum işte üniversiteyi bıraktım diğer okul için istiyorum diye. Ondan sonra zaten bildiğiniz banka ortamı numaralar çıkıyor ilk danışmada verilen numarayı bekleyip çıkınca doldurduğunuz formları veriyorsunuz. Onlar belgelerinizi hazırlayıp imzalamanız için gönderiyorlar. Hemen yanda üstteğmene bir de odasında komutana imzalatıp geri getiriyorsunuz askerlik durum belgesini alıyorsunuz. Hepsi bu kadar öğlen 2 gibi gitmeme rağmen 15dk sürdü işim.

Askeriye orası ciddi kurum, sene de 2010 yani her iş internetten hallediliyor. Öğrenci işlerindeki ukalalara bakıp her yerde işler öyle yürüyor diye canınızı sıkmayın.

Ekleme: Her ihtimale karşı yanınıza ösym kazandı belgenizi ve lise diplomanızı götürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nosfe -- 25 Ağustos 2010; 0:26:06 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nosfe -- 25 Ağustos 2010; 0:27:07 >
  • Mesajım bulunsun.
  • Mersinde ing öğretmenliği hazırlık okudum başarılı olarak bitirdim. Çukurovada aynı bölümü kazandım. 5 Eylül tek kayıt günü. O gün kayıt sildirmekle felan uğraşmadan lisemden mezuniyet belgesi alarak kayıt olmak istiyorum. Kayıt olduktan sonrada birkaç gün içinde Mersinden çıkışımı yaparsam herhangi bir risk olur mu sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Merak ettim; özel olacaksa MSN'leşebiliriz de hangi üniversitenin hangi bölümünü bırakıp hangi üniversitenin hangi bölümüne gideceksin.

Bu konuda bütün ömrünü etkileyecek yanlış bir karar vermiş olabilirsin. Deneyimli biri olarak konuşmak isterim seninle bu konuda. Arkana bakıp hep pişman olacağın ancak farklı açılardan bakmaya yeterli olmayan deneyim eksikliğin nedeni ile şu an farkına varamadığın bir durum olabilir. Geçtik bu yollardan, kayıt da sildirdik. İstersen tecrübelerimden faydalan.

"MSN'leşmek" internet lugatına bir kelime daha eklendi
  • Merhaba ben şuanda 4 yıllık bi üniversitede hazırlık okuyorum eğer ben hazırlığı geçersem ve sınava girip başka bi üniversiteyi kazanırsam hazırlıktan muaf olur muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet19051234

Merhaba ben şuanda 4 yıllık bi üniversitede hazırlık okuyorum eğer ben hazırlığı geçersem ve sınava girip başka bi üniversiteyi kazanırsam hazırlıktan muaf olur muyum?

sene sonunda buuyk ihtmimal sınavınız vardır.sanırım gecersen muaf olursun.olmadı sene basında kazandıktan sonra girer gecersin hazırlık okumazsın
  • arkadaşlar merhabalar sizlere sorum şu biraz karışık olabilir ama:) şimdi şöyleki ben anadolu üniversitesi tarih bölümü mezunuyum ama açık değil örgün eğitimden 2009 yılına mezun oldum formasyonum yok. bir sene fln ücretli öğretmenlik yaptım. gecen yıl formasyon için basvudum ama kabul edilmedim malesef. açıköğretim fakültesi tarih bölümü açtı gecen yıl, sizlere sorum: acaba bu sene ygs puanıyla aöf tarih i kazanırsam daha önce almışoldugm derslerden muaf olup erken bitrme ihtimalim olurmu? bir de formasyonu okurken alabiir miyim aynı fakülteden? yardımcı olursanı sevinirim teşekkürler..
  • arkadaşlar ben üniden kaydımı sildim diplomamıda aldım ama hla ünide öğrenci girşinde kaydım var acba bnm kayıd silnmemişmi
  • reserved
  • iyi akşamlar arkadaşlar konu kirliligi olmaması için yeni konu açmıyorum.belki başka arkadaşların başındada vardır diye burdan devam ediyrm istedigim bilgiyi bulamdugum için sormak istyrm

şimdi bn 4 senelik biyoloji bölümü okuyrm sadece bölüm ögretmenlik vs degil 2. senedeyim tekrar sınava girip anestezi okumak istyrm fakat anestezi 2 yıllık soruya gelirsek şayet istedigim yeri kazanırsam biyoloji bölümünü dondurup anesteziyi okusam anestezi bittikten snr da biyolojiye kaldıgım yerden devam etsem byle birşey olabilrmi acaba daha önceden yaşamış tecrübesi olan bir arkadaş varsa yardım edebilrise sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnakeMannn

iyi akşamlar arkadaşlar konu kirliligi olmaması için yeni konu açmıyorum.belki başka arkadaşların başındada vardır diye burdan devam ediyrm istedigim bilgiyi bulamdugum için sormak istyrm

şimdi bn 4 senelik biyoloji bölümü okuyrm sadece bölüm ögretmenlik vs degil 2. senedeyim tekrar sınava girip anestezi okumak istyrm fakat anestezi 2 yıllık soruya gelirsek şayet istedigim yeri kazanırsam biyoloji bölümünü dondurup anesteziyi okusam anestezi bittikten snr da biyolojiye kaldıgım yerden devam etsem byle birşey olabilrmi acaba daha önceden yaşamış tecrübesi olan bir arkadaş varsa yardım edebilrise sevinirim..

arkadaşım bende senin gibiyim 2.sınıf öğrencisiyim sınava giriyorum bildiğim kadarı ile sen yeni bir bölüm kazandığın zaman kayda giderken diploma götürmen gerekicek sen eski okulunu dondurduğun zaman sana diplomayı vermezler.Sonuçta aynı anda 2 yükseköğretim programında kayıtlı halde bulunamazsın hemde farklı üniversitelerde ayrıca kayıt dondurmak en fazla 2 dönem üst üste yapılabiliyordu limitsiz kayıt dondurma olayı yok diye biliyorum.Senin dediğin bu olay olamaz büyük ihtimalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker0005

arkadaşlar ben üniden kaydımı sildim diplomamıda aldım ama hla ünide öğrenci girşinde kaydım var acba bnm kayıd silnmemişmi

diplomanı aldıysan sorun yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.