Şimdi Ara

Üniversite okumak artık zaman kaybı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nerdeyse her bölümde iş bulma sıkıntısı(bir kaç bölüm hariç) var,ileride iş bulma kaygısı var,torpil'i olmayan ne olacak o zaman okumanın ne anlamı var bu kadar insan niye okuyor anlamıyorum...

• Açık söylemek gerekirse üniversiteyi ortam ve kişiliğimi geliştirmek için okumayı düşünüyorum. Kendimi geliştirirsem iş bulmamda kolaylaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7AAC33DBF -- 31 Ekim 2016; 20:08:28 >
  • Bende kararsizim. Elimde mesleğim var. Ama soğudum mesleğimden yaşadıklarımdan dolayı. Tekrar sınava hazırlanıp aynı mesleğin başka bölümü düşünüyorum ama kararsızım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gündür bu tarz maaşlarla ilgili mesleklerle ilgili konu açıyorsun amacın nedir benim konum vardı özel sektörde mühendis diye onu önce oku bakalım baştan sona

• mesleğin ne? bırakırsan ne okumayı planlıyorsun
  • Ortam için okuyanlar mezun olunca baya pişmanlık yaşıyor onlardan olma
  • Taylor Lautnerr kullanıcısına yanıt
    Ne yapalım yani üniversite okumayalım da kendimizi geliştirmeyelim mi? En azından bir ortama girdiğimizde konuşabileceğimiz bir şeyler olur. Tıp ve hukuk bu iki bölüm harici garanti iş imkanı veren bölüm maalesef ki yok. Ama tek şart okumak.
  • ne okuduğuna bağlı ben mesela edebiyat girdim şuan çok boş hissediyorum tekrar girip denizcilikten falan bir şey yazasım var.
  • Hocam hem hayata bakis acin acisindan hem kendini gelistirmen acisindan universite onemli.Ayrica universite bitirip is hayatina atilmis kisilerle konus.Hepsi keske üniversitede olsaydim diye yakiniyor.Paramiz olmasa da huzur var bence üniversite de.Tabi bu huzur siz de bitiyor.Bazilarimiz kaybettikten sonra anlayabilir :D Mezum oldugunuz anda hem sorumluluklar articak hem de disardan/aileden gelen baski articak sinir stress ugras dur(abimlerden biliyorim).Demek istedigim kac kere gelicez hayata keyfinize bakin.

• evet üniversite tamamen zaman kaybı. ama genede kenarda diploma dursun ünvanım olsun mantığı ile okunabilir çünkü türk milleti etikete çabuk aldanır ve kolay manupile olur bunu fırsata çevirebilirseniz hayat bile kurtarabilir. ama kesinlikle iş imkanına göre üniversite tercihi yapmayın. ilgi odağınıza göre tercih yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Crazy

Ne yapalım yani üniversite okumayalım da kendimizi geliştirmeyelim mi? En azından bir ortama girdiğimizde konuşabileceğimiz bir şeyler olur. Tıp ve hukuk bu iki bölüm harici garanti iş imkanı veren bölüm maalesef ki yok. Ama tek şart okumak.

hukukmu jeoloji mühendisleri hukukçulardan daha rahat iş buluyor
  • King_Leoric31 kullanıcısına yanıt
    Anca kendinizi kandırın. Sırf rakip elemek için yok hukuktan iş bulunmaz. Tıp bitti hemşirelik okuyun vb. klişelere girmeyin lütfen. Hangi hukuk mezununun işsiz kaldığını gördünüz? Zaten KPSS ile 80 puan alan avukat atanıyor hiç olmazsa normal bir büroda 2500 TL garanti maaşla işe başlıyorlar. Tıp desen zaten garanti iş imkanı.
    Tamam anlarım mühendisler iş bulamıyor diyebilirsiniz ama yahu hukuk ve tıp bu ikisi ülkenin temel direği gibi bir şey nasıl iş bulamaz bu dallar?
  • King_Leoric31 kullanıcısına yanıt
    hukuk hakkında nette baya geniş iş imkanı olduğu söyleniyor dediği doğru bence
  • Sadece üniversite değil ilk,ortaokul ve lise hepsi zaman kaybı,en mantıklısı mesleki kurslara gidip sertifika almak uluslararası standartlı olanlarda sağlam iş garantisi olur.

• X kare kullanıcısına yanıt
    o işler öyle yürümüyor maalesef
  • çalışmak istemeyen liselinin kendini kandırmacaları
  • Değişir.
  • Kendini geliştirmene bağlı ama bence derslere ilgi duyan araştıran kişi illaki bi şeyler kapar en azından analitik düşünme becerisini elde eder ufku genişler daha ne olsun. Pratike gelince derslerin pek bi faydası olmadığı söylenir genelde, bakalım göreceğiz.

• sommet de la montagne kullanıcısına yanıt
  • Nerede ve nasıl okuduğuna bağlı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.