Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİYİM LAPTOP İHTİYACIM VAR!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YTÜ'de mühendislik okuyorum. Gerek okul için gerek oyun oynamak için bir laptop istiyorum. Kesin bir bütçem yok durumum iyi olmadığı için part-time çalışıyorum ortalama 500-600 tl gelirim var, taksit ile almayı düşünüyorum. Önerileriniz neler?
    Önceliğim üniversite programlarını çalıştırsın(solidworks-autocad v.b). Orta seviye bağımsız oyunları oynatsın yeter AAA oyunlarda gözüm yok.

• O zaman GTX 1050 (bulursan Ti) İ5 8300H 8Gb(ilerde arttırmak şartıyla). Bu özelliklere bak. Takriben 4000 5000tl bütçe ayırmanız gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Togrul99 -- 25 Kasım 2019; 23:31:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ayrıca bu videoları da izlemenizi öneririm;

https://www.youtube.com/watch?v=D8IZIQ89PB0&feature=youtu.be

Ve

https://www.youtube.com/watch?v=S2a3RI_WJbc&feature=youtu.be

• Kardeşim ben bir hafta önce vatandan lenovo ideapad L340 aldım 5300 e 6 taksit 29 unu bekle belki 5 e düşer güzel laptop pişman etmez

• Senin 4-5 binlere çıkmana gerek yok 2.5-3 e lenovo, asus vs mx940 ekran kartlı falan alabilirsin ya da mx130 vs.

• 742617000027 7 kullanıcısına yanıt
    Lenovo benimde hoşuma gitti. Aklımda tek soru Lenovo teknik servisleri nasıl acaba bir fikrin var mı?
  • GeneralNecat G kullanıcısına yanıt
    hocam hiçbir fikrim yok ama bilgisayarı kesinlikle öneririm geçen gün 5080 liraya düşmüştü yine o fiyatı ya da 5200-300 arasını denk getirirsen ki bu bilgisayar sık sık indirime giriyor al derim gta 5 ultrada gram kasma yok lol desen 200 fps cs go da gayet iyi ets2 denedim zaten o çok şey istemiyo da yani oyun konusunda için rahat olsun programlama için de her türlü akar bu bilgisayar şarj adaptörü hafif yani götürmen gerektiği durumlarda dert etmezsin bilgisayar da aynı şekilde fanlar normal kullanımda çalışmıyor zaten okulda fan sesi sıkıntısı yaşamazsın ben çok memnun kaldım tavsiye ederim
    Bankadan kredi çıkarsa alıyorum laptopu.
    Hayırlı olsun pişman etmez sadece lol oynarken klavye biraz rahatsız hissettiriyor bende logitech g130 vardı onu bağladım ordan takılıyorum 5300 den fazla verme yıl başında tahminim yine 5200-300 aralığına çekerler

Dostum daha alamadım ama senin deneyimlerin şu ana kadar nasıl gelişti? 1-2 yere bilgisayarı görmek için gittiğimde HP pavlion ve Dell g315 gibi seçenekler sundular önüme kafam şuan çok karışık senin deneyimlerin nasıl şu ana kadar?
    Ben de ilk önce pavlion düşünüyordum ısınma sorunu var diye bir laf dolanıyodu lenovoda karar kıldım dediğim gibi pişmanlığım yok gayet memnunum sıkıntı olarak söyleyebileceğim tek şey 256 gb olması olur benimkinde gta5, cs go, lol, ets2 yüklü bana 50 gb bıraktı bide ilerleyen zamanda kerbal yüklerim oyunla işim biter ama 512 olsa bide forza falan yüklemek isterdim onun dışında bi sıkıntısı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: 742617000027

Ben de ilk önce pavlion düşünüyordum ısınma sorunu var diye bir laf dolanıyodu lenovoda karar kıldım dediğim gibi pişmanlığım yok gayet memnunum sıkıntı olarak söyleyebileceğim tek şey 256 gb olması olur benimkinde gta5, cs go, lol, ets2 yüklü bana 50 gb bıraktı bide ilerleyen zamanda kerbal yüklerim oyunla işim biter ama 512 olsa bide forza falan yüklemek isterdim onun dışında bi sıkıntısı yok.
    Ek olarak harici disk takamıyor muyuz?
    Bilgim yok aga

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.