Şimdi Ara

PDR mezunu, işsizim. danışmak istediğim konular var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
4
Favori
9.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedikitapkahvesever -- 9 Mart 2020; 12:47:43 >

• kadin misiniz
  • evet
  • önü açık dendiği an önleri kapanan meslek dalları

Pdr - paramedik - att
  • bir zamanın en popüler eşit ağırlık bölümü hale bak
  • 2 3 sosyoloji pdr falan okuyan arkadaşım, alakasız yerlerde alakasız işlerde

üzgünüz
  • Swonz kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki yasalarla desteklenmiyor tam olarak bizim alanımız. boş beleş bir sürü felsefeci özel kurumlarda. bu kurumlar da kendi topuğuna sıkıyor bence. görüştüğüm kurumun bir özel eğitim merkeziydi ve düşünün felsefeci olan kişi hem rehber öğretmenlik yapıyormuş ve özel eğitim derslerine giriyormuş. bir de kurumumuzun PSİKOLOGU diyor ya, çıldırıcam :D aileler hiç mi bakmıyor personele ya. çocuğa yazık.
    buradan yeri gelmişken ailelere diyeceğim tek şey, çocuğunuzun gittiği okullardaki rehber öğretmeninin alan yeterliğini kontrol etmeniz. biz mezun olup ek eğitimler almaya çalışırken millet felsefeden mezun olup bizim bölümde iş buluyor.
  • kpssde kaçla atanio
  • en az 80 almak gerekiyor. bu sene 1200 civarı alım olacak
  • halbuki toplumun psikolojik danışmanlara çok ihtiyacı var. iş bulamıyorum diye bunalıma giren milyonlarca insan var. hatta daha 2 gün önce üniversite öğrencisi intihar etti.

hocam siz iş bulamıyorsanız,gelin bu forumda terapistlik yapın. daha hangi mesleğe ilgisi olduğunu bilmeden üniversitelerde istemedikleri bölümlerde okuyan gençler var. esasen bu forumun gerçekten profesyonel bir terapiste,psikolojik danışmana ihtiyacı var.

hocam veyahut siz youtube kanalı açın orada canlı yayında psikolojik danışmanlık yapın. inanın millet çok dertli o kadar çok takipçiniz olurki siz bile şaşırırsınız.
  • KPSS'yi kovalamak şart. Özel sektörde durum içler acısı. Zaten az çok fikriniz var özel sektöre dair.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    :) teşekkür ederim güzel fikir fakat gizlilik gereği malesef uygun olmaz. danışma sürecinde istisnai durumlar olmadıkça süreçte gizlilik korunur. hem danışan zarar almamış olur. zaten danışmanın özelliği de budur.
    rehberlik belki olabilirdi ama onun için de boş vaktim olması lazım. şu ara iş arama ve kpss üzerine yoğunlaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedikitapkahvesever

en az 80 almak gerekiyor. bu sene 1200 civarı alım olacak
    80 puanı yapman lazım, çalış yaparsın
  • Er.Ralp kullanıcısına yanıt
    malesef. çok önemli olduğunu düşündüğüm sosyal bilim alanları. herkes kendi mesleğini yapabilse keşke.
  • benim bölümün 200 ataması var. geleceğin mesleği :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3DCA2A8C8 -- 7 Ocak 2020; 21:48:44 >
  • bende gectıgımız hazıranda psikolojıyi bitirdim seninle aynı durumdayım.fakat ben ulkeden umudu kestim.kpss falan umrumda degil. toefl çalısıyorum yurtdısı için sadece
  • Tuyuh kullanıcısına yanıt
    benim yurtdışı ihtimalim pek yok. başarılar dilerim
  • Hangi üniversite mezunusunuz acaba ?
    KPSS çalışmak neden hiç düşünmediniz ?
    Yabancı diliniz var mı ?
    Etkinlikler topluluklar kariyer günler vs üniversite çatısı altında yapılan bu tarz şeylere katıldınız mı ?
  • Pdr ve Psikoloji tm'nin en iyi üç bölümünden ikisi nasıl ele ayağa düştü yav. Eskiden "Mezuniyet kepini atınca garanti bi iştesin" deniliyordu. Kpss'de 60 civarı puanla alınıyordu hatta daha düşük
  • Ben de pdr mezunuyum arada forumun arama bölümüne pdr yazıp bir şey konuşuluyor mu diye bakıyorum o şekilde denk geldim.

2017'de mezun oldum 1 yıl berbat bir işte çalıştım sonra o işi de bulamadım uzun süredir işsizim kpss'de pdr'den 80 almak çok zor çünkü alan sınavı, ortalama çok yüksek olduğu için puan düşürüyor, örneğin kpss p10 puanın 85 ise p121 puanın fule yakın olmazsa çok kolay 75'e kadar düşüyor ve diyelim ki iyi bir puan aldın atansan bile atama sınavdan 14 ay sonra yapılıyor yani 2020 kpss'ye giren 2021 eylülde atanacak, ben şuan son kez kpss'yi deniyorum bir umut aöf'den web tasarım ve kodlamaya kayıt oldum belki ilerde bilgisayar mühendisliği okurum yaş da ilerledi ama yapacak bir şey yok malesef.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.