Şimdi Ara

Üniversite öğrencisi araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Hyundai Coupe ile ilgili bir konu açtım ve anladım ki bana uygun bir araç değil..

Sevgili arkadaşlarım abilerim 17-23 bin tl arası bir araç arıyorum beklentilerim.

HB sedan fark etmez ama HB daha bi sıcak geliyor bana

Bu paralara çok performanslı bi araç almayacağım malum ama en azından o paralara mümkün olabildiğince performanslı

Yakıtı iyi olmalı tabiki hem performans hem yakıt demek saçma lakin günlük kullanımda 2-2500 devir kullanırken su gibi içmesin..

Ve motor sorunsuzluğu çok önemli tabi yakışıklı en azından öğrenciye yakışacak bir kasa iyi olur.

Fiat stilo ve punto ilgimi biraz çekti ama nedense hep fiat eşittir kalitesizlik gibi bir algı var bende tabiki cahilliğimden olabilir.

Renault markası ise hiç hoşuma gitmiyor..

Ama mantık çerçevesinde kesinlikle olmaz dediğim bi marka yok değerli yorumlarınızı bekliyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ?

• http://forum.donanimhaber.com/m_98986411/f_//tm.htm#99012452 bende aynı durumdayım bro buda konum ben fiyat puntoya karar verdim inş yazın alcam.
  • Macrophage41 kullanıcısına yanıt
    la ne ergen adamsınız . Yazın alacağın arabanın konusunu niye şimdiden açtın :S

Bir de araba yürütmek o kadar kolay değil beyler. Vergisi sigortası , arızası rutin bakımı, kazası , kaskosu var.... Boktan bi 2009 symbolün bile 300 liralık masrafı var her ay .
  • barisatlas B kullanıcısına yanıt
    ergen?biraz ağzını topla öyle konuşalım ön fikir olmadan lap diye mi atlasaydım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Macrophage41

http://forum.donanimhaber.com/m_98986411/f_//tm.htm#99012452 bende aynı durumdayım bro buda konum ben fiyat puntoya karar verdim inş yazın alcam.

Ergen dediğimde ağrına mı gitti ufaklık? O zaman ona göre davranacaksın ;)

Kasım ayındayız. Açıp konuna bakmadım Allah bilir ne zaman açmışsındır. Ergenlik 1.
    De ayrımı yok. Yazım kurallarını bilmiyorsun. Ergenlik 2.
    Bro? Yani brother kısaltması. Anadilimiz Türkçe. Onu da geçtim yüzünü görmediğin bir insanla ne zaman BRO oldun? Ergenlik 3.
    Fiyat değil FIAT. Ergenlik 4.
    inş canım yhaa :D

1. Konuya bakmaman umrumda değil fikrine ihtiyacım yok.
    2. TDK mısın sana mı kaldı yazım kuralları çok biliyorsan lisede çalışıp iyi bir halt kazanırdın.
    3. Adamla aynı şehirdeyiz ve aynı üniversitedeyiz kime bro. diyeceğimi de sana mı soracağım?
    4.Fiyat yazmış olabilirim saat 1.30 önemli olan karşıdakinin ne anladığı.
    5. inş canım yhaa
    Nerede okuduğumu biliyor musun ?
    Ha anladım sen tıpı kazanıp bir yerleri kalkan cinstensin :D Sizin gibilerle tartışmak en büyük hobim :D Hangi tıptasın yavrum sen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisatlas -- 7 Kasım 2014; 1:49:59 >
    Seviyem değilsin cut.
    iyi güldüm :D Hoşuma gittin sen.
    Konuyu uzatmayayım da konu sahibine ayıp olmasın.
    Yüzde 80 zaten gittiğin tıp fakültesinden daha iyi bir yerdeyim. Benim puanı geçen 5 veya 6 tıp fakültesi var. Onu da geçtim bununla hiç övünmek veya hava atmayı sevmem de senin gibiler hak ediyor işte.Açtırıyor ağzımı. Senin mezun olunca kazanıp aileni geçindireceğin parayı ben arabalarımda benzin diye yakıyorum :D Yani okumak veya okumamak benim için önemli değildi ben 4600. oldum. İstanbulda 4 yıl yaşamak için.
    Yani kısaca dengim değilsin ergen ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisatlas

la ne ergen adamsınız . Yazın alacağın arabanın konusunu niye şimdiden açtın :S

Bir de araba yürütmek o kadar kolay değil beyler. Vergisi sigortası , arızası rutin bakımı, kazası , kaskosu var.... Boktan bi 2009 symbolün bile 300 liralık masrafı var her ay .

Yo yazın alacağım araba değil babam arabasını sattı derslerimin iyi olması sebebiyle 1 ay içerisinde alınacak nakir hazır ehliyetimi bekliyorum.Açıkcası böyle bi yaklaşım yapmanız yanlış lütfen insanların morelini bozmayın.
  • oquzcan41 kullanıcısına yanıt
    Sözlerim size değildi zaten. Diğer arkadaşa idi. yazın alacağı arabanın konusunu şimdiden açmış :D

İkinci cümle sizin içindi. Hayırlısı olsun da yürütmek kolay iş değil. Yani bir öğrenci bence 20 bin liralık arabanın masrafının altından kalkamaz. O fiyat aralığında da az yakan , diğerlerine nazaran daha konforlu ve masrafsız symbol var. Ki dediğim gibi arkadaşımda var aylık ortalama 300 yiyor en az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisatlas

Sözlerim size değildi zaten. Diğer arkadaşa idi. yazın alacağı arabanın konusunu şimdiden açmış :D

İkinci cümle sizin içindi. Hayırlısı olsun da yürütmek kolay iş değil. Yani bir öğrenci bence 20 bin liralık arabanın masrafının altından kalkamaz. O fiyat aralığında da az yakan , diğerlerine nazaran daha konforlu ve masrafsız symbol var. Ki dediğim gibi arkadaşımda var aylık ortalama 300 yiyor en az.

citroen c4 de karar kıldım 2006-2008 bütceme uygun okurken bi yandan çalışıyorumda aylık 500 işimden gelirim var ailemin de desteği ile 800 tl kira vs parası vermiyorum kocaeli üniversitesindeyim ailemde burada yaşıyor kendi evimde kaldığım için tek tabanca giderim bi dışarıda yeiğim içtiğim birde arabam olacak hamd olsun rabbime normal bi öğrenciden iyi şartlara sahibim altından kalkabilirim diye düşünyorum.Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim c4 ile ilgili yorumunuz var ise çok iyi olur

• oquzcan41 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım da ailesi ile yaşıyor. Kira falan vermiyor. Dışarıda yediği ve arabası var işte. Demek istediğim o değildi zaten. Bu durumlar farketmez. Ben direk normal ve masrafsız sayılabilecek bir arabanın bile 300 tl gideri var ayda.

Daha önce citroen xsara kullanıyorduk. çok yakıyor. Parçası ise çok pahalıydı. Şimdi nasıldır bilemem. Öğrenciye tip olarak gidecek bir araba. Ama ne kadar yakar nasıl gider bilmiyorum. Şöyle bir şey de var ki citroenler iyi yol tutuyor bence. Fransız otomobilleri içinde en tercih edilebilir olanı bence. Ama biraz daha fazla yakacak olsa da alfa 147 tavsiye ederim. veya 149. Ama kesinlikle çok şık ve sportif araçlar.
  • Fiat Stilo son derece kaliteli ve donanımlı bir otomobildir.Özellikle yılı ve fiyatı göz önüne alındığında.Bence tek kapı Stilo öğrenci için uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Fiat Stilo son derece kaliteli ve donanımlı bir otomobildir.Özellikle yılı ve fiyatı göz önüne alındığında.Bence tek kapı Stilo öğrenci için uygun.

O fiyata ESP'li nadir otomobillerden.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.