Şimdi Ara

UNITY3D için C# bilen kişi arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC,iPhone ve Android marketi için oyun geliştirmeyi düşünüyorum.3D modelleme kısmını biliyorum ama programlama kısmından anlamıyorum.C# ile Unity3d motorunda deneyimi olan ya da bunu başarabileceğini düşünen birileri varsa beraber 50-50 kar bölüşümü ile piyasaya oyun yapabiliriz.

Daha önce oyun geliştirme işlerinde bulundum.Piyasayı biliyorum ve hayatımı oyun yapımından kazanan birisiyim(3d modelleme).Uzun süre başkalarının projelerinde çalıştıktan sonra bizim ne eksiğimiz var mantığından yola çıkarak artık kendi projelerimde çalışmak istiyorum.O yüzden ciddi düşünüyorsanız iletişime geçiniz.Ayrıca risk almayı seven biriyseniz daha güzel olur

Not:Unrealscript biliyorsanız o da işimi görür hatta daha iyi olabilir bile.Genellikle C# bilen kişi sayısı daha çoktur o yüzden konu başlığında C# bilen var mı diye soruyorum.

Not2:Tam bir kazan-kazan olayı.Programlama bilip de 3d modelleme ve piyasa bilgisi pek fazla olmayan kişiler için fırsat!Ama ben kendimde olan iş ciddiyetini karşıdan da beklerim.İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agoze -- 18 Aralık 2011; 15:14:31 >

• Yukarı!

Konu aşağı gitmesin,hala arıyorum.
  • msn mail adresini verirsen görüselim
  • Up Up Up Gerçekten Güzel Konuymuş Kaybolmasın ! UP UP !!!
  • Merhaba, C# ve XNA biliyorum oyun programlama konusunda az da olsa deneyimim var maalesef amatör olarak (RPG 3 tane oyun denemem oldu 2 boyutlulardı, FPS kamera ayarları ile hala uğraşıyorum, iki tane strateji oyunu ile uğraştım matematik konusunda iyiyimdir ama üç boyutta pek çalışmam yok biraz antrenman gerekecek trigonometri konusunda falan Kameradır vb.). Ama yardımcı olabilirim, Unity 3D ile çalışmadım hiç, doğrusu hiç motor kullanmadım genelde kendim yapmaya çalıştım (Çarpışma algılama konusunda) ama öğrenmek fazla süremi almaz diye düşünüyorum (bir iki gün sürer kullanacağımız kütüphanelerin içeriğini öğrenmek), bu arada C# ile IPhone'a oyun geliştiremeyiz, XBOX, Windows Phone ve PC olur. Bu arada belirteyim bir grafiker ve bir programcının yapacağı oyunun çok kar getireceğini pek sanmıyorum (Çok yaratıcı bir fikir olmadığı sürece) ama denemek istersen projelerime göz atabilirsin.(Ne derecede olduğumu anlaman açısından), ahmetcantrker@yahoo.com

• quote:

Orijinalden alıntı: welrocken

Merhaba, C# ve XNA biliyorum oyun programlama konusunda az da olsa deneyimim var maalesef amatör olarak (RPG 3 tane oyun denemem oldu 2 boyutlulardı, FPS kamera ayarları ile hala uğraşıyorum, iki tane strateji oyunu ile uğraştım matematik konusunda iyiyimdir ama üç boyutta pek çalışmam yok biraz antrenman gerekecek trigonometri konusunda falan Kameradır vb.). Ama yardımcı olabilirim, Unity 3D ile çalışmadım hiç, doğrusu hiç motor kullanmadım genelde kendim yapmaya çalıştım (Çarpışma algılama konusunda) ama öğrenmek fazla süremi almaz diye düşünüyorum (bir iki gün sürer kullanacağımız kütüphanelerin içeriğini öğrenmek), bu arada C# ile IPhone'a oyun geliştiremeyiz, XBOX, Windows Phone ve PC olur. Bu arada belirteyim bir grafiker ve bir programcının yapacağı oyunun çok kar getireceğini pek sanmıyorum (Çok yaratıcı bir fikir olmadığı sürece) ama denemek istersen projelerime göz atabilirsin.(Ne derecede olduğumu anlaman açısından), ahmetcantrker@yahoo.com

c# ile iphone a oyun da uygulama da geliştirebilirsin, ama oyun için biraz opengl de bilmen gerek, xna framework için opengl implementasyonu var, hatta direk otur monogame ve monotouch ikilisini araştır

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Merhaba, C# ve XNA biliyorum oyun programlama konusunda az da olsa deneyimim var maalesef amatör olarak (RPG 3 tane oyun denemem oldu 2 boyutlulardı, FPS kamera ayarları ile hala uğraşıyorum, iki tane strateji oyunu ile uğraştım matematik konusunda iyiyimdir ama üç boyutta pek çalışmam yok biraz antrenman gerekecek trigonometri konusunda falan Kameradır vb.). Ama yardımcı olabilirim, Unity 3D ile çalışmadım hiç, doğrusu hiç motor kullanmadım genelde kendim yapmaya çalıştım (Çarpışma algılama konusunda) ama öğrenmek fazla süremi almaz diye düşünüyorum (bir iki gün sürer kullanacağımız kütüphanelerin içeriğini öğrenmek), bu arada C# ile IPhone'a oyun geliştiremeyiz, XBOX, Windows Phone ve PC olur. Bu arada belirteyim bir grafiker ve bir programcının yapacağı oyunun çok kar getireceğini pek sanmıyorum (Çok yaratıcı bir fikir olmadığı sürece) ama denemek istersen projelerime göz atabilirsin.(Ne derecede olduğumu anlaman açısından), ahmetcantrker@yahoo.com

c# ile iphone a oyun da uygulama da geliştirebilirsin, ama oyun için biraz opengl de bilmen gerek, xna framework için opengl implementasyonu var, hatta direk otur monogame ve monotouch ikilisini araştır

Aslında C# ile işletim sistemi geliştirirsin istedikten sonra, bir programlama dili ile yapamayacağın şey sayısı azdır, ama piyasada C# ile geliştirilmiş bir işletim sistemi göremiyoruz (Piyasada dememe dikkatinizi çekerim, yapılmış var ama kullanılmıyor). Yeterki gerekli kütüphane olsun. Eğer IPhone için bir kütüphane varsa C# da ki ben olduğunu bilmiyordum, neden olmasın. OpenGL ile de daha önce çalışmadım, lakin gerekli olursa kısa bir sürede öğrenebileceğimi sanıyorum, bu tarz yapılar genelde birbiri ile benzer oluyor diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

http://cosmos.codeplex.com/

:) demek istediğim buydu işte yapılmış var ama kullanılmıyor.
  • Yatırıma, geliştirmeye ve kominity olarak işbirliğine bakar herşey günümüzde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

quote:

Aslında C# ile işletim sistemi geliştirirsin istedikten sonra, bir programlama dili ile yapamayacağın şey sayısı azdır, ama piyasada C# ile geliştirilmiş bir işletim sistemi göremiyoruz (Piyasada dememe dikkatinizi çekerim, yapılmış var ama kullanılmıyor). Yeterki gerekli kütüphane olsun. Eğer IPhone için bir kütüphane varsa C# da ki ben olduğunu bilmiyordum, neden olmasın. OpenGL ile de daha önce çalışmadım, lakin gerekli olursa kısa bir sürede öğrenebileceğimi sanıyorum, bu tarz yapılar genelde birbiri ile benzer oluyor diye düşünüyorum.

opengl insana kafayı yedirebilecek birşey, öyle kolay değil küçümseme ama hevesin olması güzel birşey, ben c++ la kullanırdım nefret etmiştim yani en sonunda, oyunlar neden hep directx ile yapılıyor o zaman anlamıştım ama dene tabi

işletim sistemi konusuna gelince, c# ile de yazılır elbette ama c++ kadar performans vermez şu anki haliyle, tabii ki c# 5.0 ile bu çok büyük ihtimalle değişecek gibi duruyor ama göreceğiz bakalım

• Hazır motor varken tekerleği yeniden icat etmek niye?Bu arada kişilerle iletişime geçiyorum/geçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agoze -- 1 Şubat 2012; 1:33:24 >
  • beyler bu agoze kardese dikkat edin sizden iyisini bulunca anında satabiliyor ortak iş yaparsanızda hakkınıza düseni alabilirmisiniz bilemiyorum ama satıcı biri oldugunu bizzat gördüm ezük işte :D
  • Vazgeçtim,çünkü yeterli seviyede adam bulamadım(siz dahil).
  • hemen vazgeçme 3D modelleme için adam arıyorsan ben yapabılırım.Yaşım 14 ama Maya kullanıyorum.Harita tasarlayabilirim rahatlıkla , kasarsam detaylarıda hallederim (ki her zaman kasarım).Birde FPS yapıyorsan super olur ?...
  • portföyünüzdeki çalışmalardan birkaç örnek görmek isteriz her ne kadar vazgeçmiş olsanızda.
  • Ahh,bu konu yine mi hortladı.Konuyu açalı yaklaşık 11 ay olmuş hehe.Neyse bu işlerle ilgilenen yeni kişilerle tanışmak için fırsat olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoguzlu

hemen vazgeçme 3D modelleme için adam arıyorsan ben yapabılırım.Yaşım 14 ama Maya kullanıyorum.Harita tasarlayabilirim rahatlıkla , kasarsam detaylarıda hallederim (ki her zaman kasarım).Birde FPS yapıyorsan super olur ?...

14 yaşındasın ve heveslisin.Anlıyorum,ama heves yetmeyebilir.3D modelleme yapıyorum ben,iletişime geçmek istersen bana pm at.
    quote:

Orijinalden alıntı: Meskalamdug

portföyünüzdeki çalışmalardan birkaç örnek görmek isteriz her ne kadar vazgeçmiş olsanızda.

Merakını gidermen için portfolyomu pm'dan yollayayım.
    quote:

Orijinalden alıntı: Unduli

quote:

Orijinalden alıntı: agoze

Vazgeçtim,çünkü yeterli seviyede adam bulamadım(siz dahil).

işin kendisi ile ilgilenmiyorum ama dediğiniz kadar işin içindeyseniz portföyünüzü görmek isterim. Benimde projem var ama sizi cofounder olarak düşünmem zor.

Evet,sana da pm atayım.Bu havan niye ama

• Vallahi ben de ufak tefek kodlamalarla uğraşıyorum unityde,particle'larda ve haritada sıkıntı çekiyorum biraz ama,ufak tefek şeyler deneyebilirim herhalde iletişime geçmek isterseniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.