Şimdi Ara

Unity C# icin su kitabi onerirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kitap klasik c# kitabı bunda unity ile ilgili birşey olacağını sanmıyorum ha c# da kendimi geliştireyim diyorsan al ama 3. pdfsi var internette

https://www.pdfdrive.com/head-first-c-a-learners-guide-to-real-world-programming-with-c-xaml-and-net-d183976472.html bi bakarsın

• Unity sorun degil internette tonla kaynak var. Ben C# i ogrenmekten bahsediyorum. Sanirim C# isini biraz abarttim. Belkide kitap almaya gerek yoktur. Zaten Java yi biliyorum bu sebeple C# i ogrenmem zor olmaz diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c# için arıyorsan orda pdf sini attım bakarsın o kitap değil ama benzeridir

• Kendimden bahsetmeyi unutmusum. Eskiden (1.5 hafta onceye kadar) oyunumu Java prog. dilini kullanarak LibGDX kutuphanesiyle gelistiriyordum. Ve LibGDX kicima tekmeyi basti :D Tipki @EddyCue hocamizin dedigi gibi oldu :D Ve sonra Unity e gecmeye karar verdim ve gectim. Java dilini biliyorum. Simdi ise Unity icin C# Ogrenmem lazim. Ve C# i nekadar ogrennem lazim, nasil ogrenmem lazim, bu linkteki kitap faydali olurmu gibi sorularin cevabini bulmaya geldim: D

• java'dan c#'a gecmek acikcasi o kadar da zor degil. bazi syntax farkliliklari var o kadar.

acikcasi c#'tan daha cok unity'nin component, gameobject mantiginin uzerinde dursan daha mantikli olur. bir sure monobeheviour uzerinden c#'i scripting dili gibi kullanacaksindir. daha sonra unity'nin monobeheviour yapisinin esasinda cok da duzgun bir cozum olmadigini farkedip farki mimari arayisina girdiginden daha derin c# bilgisine ihtiyac olacaktir. bu ihtiyaci farkettiginde extenject'e (zenject) bakmanda fayda var.

java biliyorsan c#'a cok da takilma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 24 Ocak 2021; 17:30:25 >
  • Tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin. Peki yukaridaki kitabi onerirmisiniz? Sadece C#' i anlatmiyor ayni zamanda Unity'i de anlatiyor.

• kitabi bilmiyorum. ben kitaptan ogrenmedim. o yuzden yorum yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 25 Ocak 2021; 16:38:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.