Şimdi Ara

Uncharted: Drake's Fortune oyuniçi video [29 haziran] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    70 MB lığı indirip izlersen ve yazdıklarıma dikkat edersen sende görebilirsin.Zaten daha öncede bunun benzeri HD videosu vardı.Animasyonların ondan farklı yanı yok pek

muhalefetlik bir durum yok, gördüklerimizi yazıyoruz.Yürüme animasyonu doğal geliyorsa size Tomb Raider la Prince le filan karşılaştıralım.
    Frame düşmesi olarak degil frameden kastım, kamera dönüşlerinde bir akıcılık yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 29 Haziran 2007; 15:45:37 >
  • Animasyonlarda ne gariplik var anlayamadım ben. Adamlar motion capture ile yapmıyorlar mı bu animasyonlar, doğal olmaması zaten imkansız o zaman. Tabi kabloları maymuna bağlayıp onun hareketlerini almadılarsa. Yok bir insandan çıkıyorsa bu hareketler nesi anormal diye sorarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

koray.83
    70 MB lığı indirip izlersen ve yazdıklarıma dikkat edersen sende görebilirsin.Zaten daha öncede bunun benzeri HD videosu vardı.Animasyonların ondan farklı yanı yok pek

muhalefetlik bir durum yok, gördüklerimizi yazıyoruz.Yürüme animasyonu doğal geliyorsa size Tomb Raider la Prince le filan karşılaştıralım.
    Frame düşmesi olarak degil frameden kastım, kamera dönüşlerinde bir akıcılık yok.

Kutaragi gider ayak basın bülteni ile bu oyunda AA falan bolca olduğunu açıkladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ef®uZ
    Tabi kabloları maymuna bağlayıp onun hareketlerini almadılarsa.

Video iniyo, daha bakamadım. Bundan evelki videolarda ise adam kırıtıyo gibi yürüyodu, sanırım o problemden bahsediyo koay. Ama bu problem animasyon değil, tercih problemi. Model olarak yürüyen adama sormak lazım ne iş diye? Yoksa modellemeler, animasyonlar çok başarılı. Koray direk 'i..e' diyemiyo adama, 'kırıtıyo' diyo işte anlayın, ban yememek için

• Adventure dedigin gibiyse eleman lafımı geri alıyorum.O zaman normaldir..

Düşmanların gerizekalılığınıdamı görmedi kimse ? Adamın yanında sütun var, mal gibi çıkmış ortada ateş ediyo, oda yetmiyor duruyor, ardından gizlenen bizim adamın üstüne geliyor...

Tomb Raider Anniversary derim...
  • @Korayg

Koray hadi oyuna eksiklikler buldunda.Tomb Raider'da ne yapay zeka var,ne bu oyundakinden daha iyi grafik var nede daha sağlam animasyonlar var.Yani açıkçası artık bıkkınlık veren Tombik Raider'la Uncharted'ı kıyaslamam bile.Hem sen kendin derdin artık yeni oyunlara ihtiyaç var diye.MGS'ye bile laf ettin bu yüzden.Tombik Raider deme bari
  • Uncharted bence Tomb Raider ı esas almış bir oyun.Oldukçada benzer zaten.TR dada düşmanlar zeki degil ama en azından animasyonlar güzel ve Lara Croft farkı var.
    Anniversary nin 360 sürümü gayet iyi olacaktır grafik olarak.Yeni oyun olarak Uncharted tabiiki daha avantajlı ve umarım TR kadarda başarılı olur.Videoya göre konuşursak ben açıkcası begenmedim.Yani tırmanış animasyonu olsun, yürüme olsun ,çatışma olsun ,bilmiyorum.İşte bu diyemiyorsun....Neyse bi çıksınlarda bakalım neler olacak son hallerinde.
  • Öyle deme Koray.Uncharted'ın da ana karakter bayan oyunculara ve cinsel tercihini hemcinslerinden yana kullananlara hitap ediyor.Ne bu ayrımcılık

Konsept olarak aynı oyunlar olsada Tomb Raider yawaş yawaş konseptinden uzaklaştı.Asla o 1 ve 2. oyundaki atmosferi sağlayamadı bence.Gerçi son oyunlarda o atmosfer geri dönmüş ama artık Lara bana o kdr haz vermiyor.Hem Lara fanatizmi yerinde Dead or Alive oynamak lazım.Yığınla manita
  • Manita olarak degil abicim, Lara Croft efsanesi ayrı yani...
    Anniversary çok başarılı, Legend da iyiydi.
  • Tomb raider ı oldum olası beğenmedim, aynı firmanın (cristal dynamics) SOUL REAVER diye bi oyunu varki Tomb raider yanında ancak nal toplar, SR daki hikayenin,bulmacaların, atmosferin, müziklerin 10 da 1 i yok TR da, ama dünyada abaza oyuncu sayısı fazla olduğu için TR daha fazla tutuyor ama 5 para etmez bi oyun SR ın yanında
  • Soul Reaver Silicon Knights ın oyunu, hani Xbox360 a Too Human ı yapan...Eternal Darkness i, MGS Twin Snakes i yapan ekip yani...
  • kimin yaptığı önemli değil Soul Reaver ı (yanlış hatırlıyor olabilirim) ama Tomb raider bu oyunun yanında çok basit bi oyun olarak kalıyor, bi tane yarı çıplak kızın ordan oraya atlamasından öte bi oyun değil benim gözümde, Soul Reaver herşeyiyle 1. kalite bi oyun
  • Ya birkere daha izledim, hasta oldum oyuna, çıkınca kesinlikle alacağım (bana orjinal oyunlar dokunuyor ama bunu alacam)

Kesinlikle ortamlar, animasyonlar falan muhteşem görünüyor
  • quote:

Soul Reaver Silicon Knights ın oyunu, hani Xbox360 a Too Human ı yapan...Eternal Darkness i, MGS Twin Snakes i yapan ekip yani...

Silicon Knights MGS 1 'i ''uyarlayan'' ekip desek daha doğru olur. Adamlar portlamayı yaptılar sadece, oyunu kendileri yaratmadı. MGS=Kojima.
  • quote:

Orjinalden alıntı: power512

kimin yaptığı önemli değil Soul Reaver ı (yanlış hatırlıyor olabilirim) ama Tomb raider bu oyunun yanında çok basit bi oyun olarak kalıyor, bi tane yarı çıplak kızın ordan oraya atlamasından öte bi oyun değil benim gözümde, Soul Reaver herşeyiyle 1. kalite bi oyun

Hocam Soul Reaver'da bence hikaye yok,kes biç öldür ama Tomb Raider in bi hikayesi var.Bulmacalari var.Ben demiyorum Soul Reaver'dan daha iyi yalniz Tomb Raider'in ilk oyununda makara bulmacasi vardir hic unutmam.Yani Tomb Raider'in bulmacasi ve atmosferi yabana atilacak gibi degil.
  • Yapay Zeka gayet iyi korayin dedigi gibi adamlarin yaptiklari hamleler elbetteki dusmanlarin tip ve katagorilerine gore degisiyor. Oyunun ilk basinda cikan ve bol bol bulunan dusman tipi olan bu arkadaslar gerizekali falan degil. Sadece sayica ustunlukleri geregi oyuncunun enerjisini indirebilmek bir sonraki arkadasina daha yumusamis gondermek icin savasiyorlar. Bu oyun dunyasindaki en tipik yapay zeka davranisidir.

Daha fazla tip dusman gormeden yapay zeka hakkinda konusmak anlamsiz. Gerci daha da anlamsiz olan bi sey var ki o da bu oyunla Tomb Raider 'in karsilastirilmasi. Sanıyorum koray oyun teknolojisinden anlasada oyunculuktan falza haz etmiyor.

Oyun hakkinda cok umutluyum ilginc konusu guzel atmosferi aaa sinif grafikleri ve konusu kadar da ilginc kaplamalari ile super bir action adventure bizi bekliyor

• home çok ilginç savunmaların var :)
    Abicim böyle bir mantık varmı ? Enerji azaltmak için yollanıyorlar filan ? Hani görende karşıda sürü halde düşman üstüne saldırıyor.2-3 tane adam, ortalığa çıkmıiş ateş ediyor.Böyle saçmalık olmaz, senin söylediğin gibi bir mazeret hiç olmaz.Yapay zeka şu videodakine göre kötü.Bunun ötesi yok

Tomb Raider dan bariz esinlenme var oyunda.Yok diyemezsin..O elemanın yerine Lara Croft koy, bu Tomb Raider degil diyen çıkarmı acep ? Atlamalar, tırmanmalar, mekanlar vs..Daha ne olsun.Ayrıca kötü birşeyde degil, esinlenebilirler.Bundada hemen savunmaya geçmenize gerek yok.
  • Oyunun su efektleri mükemmel olmuş bu arada , ayrıca Soul Reaver e action oyunu dendiğini bi senden duydum oyun ağırlıklı olarak Adventure oyunu ve bu oyunun bulmacaları kadar güzel bulmacalar ben başka oyunda görmedim, zaten çoğu insan bu oyunu bulmacalarının zorluğu yüzünden oynuyamıyor bi ara forumlar şurada takıldım nasıl geçecem diye başlıklarda doluydu, hikayesi yok demenede ayrıca şaşırdım mükemmel bi hikayesi var filmini çekeceklerdi düşün artık, adına kitaplar yazdılar daha ne yapmaları lazım bilmiyorumki
  • quote:

O elemanın yerine Lara Croft koy, bu Tomb Raider degil diyen çıkarmı acep ?

Abicim zaten Lara Croft'u nereye koysan, oyunu gören 'Tomb Raider bu' der elbette.. YAni GEow'daki adamları çıkar, Lara'yı koy, Gran turismo'da arabaları çıkar, Lara'yı koy olsun sana Tomb Raider.. Yani Home'un mantığa laf ediyosun da, seninki de maşallah mantıklardan mantık beğen olmuş be kardeş

TPS şekilnde olduğu ve dağ, bayır olduğu için elbette TR'i andırıyo direk ama bence bu oyunun ilham kaynağı ağırlıklı olarak Indiana Jones vb seriler. Neticede yüzlerce kitap ve dökümandan etkilendiklerini söylediler. Her TPS TR olacak diye bi oplay yo ki, bence esinlemeleri bile çok fazla değildir ama neyse..

• quote:

home çok ilginç savunmaların var :)
    Abicim böyle bir mantık varmı ? Enerji azaltmak için yollanıyorlar filan ? Hani görende karşıda sürü halde düşman üstüne saldırıyor.2-3 tane adam, ortalığa çıkmıiş ateş ediyor.Böyle saçmalık olmaz, senin söylediğin gibi bir mazeret hiç olmaz.Yapay zeka şu videodakine göre kötü.Bunun ötesi yok

Tomb Raider dan bariz esinlenme var oyunda.Yok diyemezsin..O elemanın yerine Lara Croft koy, bu Tomb Raider degil diyen çıkarmı acep ? Atlamalar, tırmanmalar, mekanlar vs..Daha ne olsun.Ayrıca kötü birşeyde degil, esinlenebilirler.Bundada hemen savunmaya geçmenize gerek yok.

Hocam her oyunda vardir düşmanlar genelde oyuncuyu yıpratmak için gergin tutmak için basit, daha zorlu ve oyuncunun canini bayaa bir sikabilecek ve son olarak boss yada oyuncudan cok daha guclu dusman tipleri vardir. Sayıca çok olan derken yüzlerce üzerine gelen dusman diye algilaman gerekmiyor. oyun icinde yuzunu en cok gordugun dusman sayica en cok olandir. (tumevarim) A.i de her oyunda boyle calisir basit, orta, zor diye nitelenen dusman tiplerine gore daha akilli davranan daha basit davranan, siper alan, ortada duran seklinde uzar gider liste. Sacmalik yok yani.

Action adventure tipi her oyuna lara corft demek, turkiye bir zamanlar gorunen her sarisina maddonna demek gibi kronik bir hal almaz umarim...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.