Şimdi Ara

Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
29
Favori
139.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakın zamanda oralarda olmayı planlıyorum, kısmet olursa.
  • acaba orada note 4 kaç liradır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3506E4896 -- 1 Mart 2015; 16:18:55 >
  • Arkadaşlar ALLAH nasip ederse mart 2015 te umreye gideceğim. Bütçem kısıtlı. Bahsettiğiniz gibi bir çok malzemeyi Türkiyeden almakta fayda var sanırım. İstanbuldan nerden bu malzemeleri hem uygun hemde kaliteli olarak temin edebilirim. Adres yada dükkan ismi verebilecek varmı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bamsı Beyrek

Arkadaşlar ALLAH nasip ederse mart 2015 te umreye gideceğim. Bütçem kısıtlı. Bahsettiğiniz gibi bir çok malzemeyi Türkiyeden almakta fayda var sanırım. İstanbuldan nerden bu malzemeleri hem uygun hemde kaliteli olarak temin edebilirim. Adres yada dükkan ismi verebilecek varmı acaba ?

Eminönü, Mahmutpaşa tarafları uygundur. Özellikle Mısır Çarşısı'nın arka tarafındaki sokaklarda bolca hac ve umre malzemeleri satan yerler bulunur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

quote:

Orijinalden alıntı: Bamsı Beyrek

Arkadaşlar ALLAH nasip ederse mart 2015 te umreye gideceğim. Bütçem kısıtlı. Bahsettiğiniz gibi bir çok malzemeyi Türkiyeden almakta fayda var sanırım. İstanbuldan nerden bu malzemeleri hem uygun hemde kaliteli olarak temin edebilirim. Adres yada dükkan ismi verebilecek varmı acaba ?

Eminönü, Mahmutpaşa tarafları uygundur. Özellikle Mısır Çarşısı'nın arka tarafındaki sokaklarda bolca hac ve umre malzemeleri satan yerler bulunur.

Teşekkür ederim. İnternetten bir kaç siteye denk geldim. Bana çok pahalı geldi sattıkları. Artık Eminönüne gideriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: the-maintain

hocam telefoncu harun sorunsuz harika bir adam.

hatta telefonun 1 yıl garantisi oluyor, diyor ki hacılarla gönder ben burada yaptırırım. sana bir belge veriyor garant + fatura. onunla saklarsan 1 yıl içinde onları falan tamir bile ettiriyorum dedi.
    imitasyon telefon var her yerde ama zaten onların fiyatları çok komik. 300 riyal falan.

Hocam aradan ayar geçti ama biraz önce bu postu gördüm.
    Harun'un dükkanına gidip S4 almıştım, burda konuştuktan sonra. Hoş, Türkiye'ye geldikten 2 ay sonra bana mal olan fiyata yakın satmaya başladılar burda da. Şok market 999 tl'ye felan satıyordu bi ara :)
    Ama Telefoncu Harun güvenilir biri, teşekkürler tavsiyeniz için.
  • benim gayet güzel birsorum var. şimdi ben o topraklara gittiğimde her yerini gezip görmek ve mümkünse
    o atmosferi (dini) yaşamak isterim. bunun içinde yogun olmayan dönemi tercih etmek gerekir.
    yani, sırt çantamı,haritamı alıp türkiyeden çıksam. yaklaşık 20 günde vaktim olsa.
    vizesinden kalacakyerine ne önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

benim gayet güzel birsorum var. şimdi ben o topraklara gittiğimde her yerini gezip görmek ve mümkünse
    o atmosferi (dini) yaşamak isterim. bunun içinde yogun olmayan dönemi tercih etmek gerekir.
    yani, sırt çantamı,haritamı alıp türkiyeden çıksam. yaklaşık 20 günde vaktim olsa.
    vizesinden kalacakyerine ne önerirsiniz.

valla baya zor bi soru sormuşsunuz hocam.elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım

ben ikişer kez gittim. mekke ve medine ye. ikisi de turlaydı. otel konusunda yani havuz zaten olmadığı için, yemeklerden de pek bir beklentim olmadığı için hepsinden memnun kaldım. bence lokasyon ve fiyat olarak bakın otellere. geri kalan alacağınız bir hizmet yok zaten. ilk gittiğim 5 yıldızlı otellerdi. ikinci gittiğim yarım pansiyon, tabldot yemek verenlerdi. hiç bir sorun yaşamadım şükür.

ramazan ve hac mevsimi dışında yoğun olmuyor, hava durumuna göre bir bakabilirsiniz tarihler için.

• the-maintain kullanıcısına yanıt
    peki orada bu şehirlerdeki dini yerleri gösteren haritalar veya nasıl gidileceğini gösteren klavuz kitaplar varmıdır?
    yani ben konforda filan değilim. yatak-yemek olsun yeter ama anladığım kadarıyla pekte aç kalınacak bir yer değil :)

asıl sormak istedğim şey, rehbersiz, rahat bir şekilde, heryeri görerek gezmek konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırmıyım.
    ehliyet-otomobil-motor yok. taxi olabilir.

bu konuda her türlü tavsiyeye ihtiyaım var. özelliklede tarih konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizisyen

peki orada bu şehirlerdeki dini yerleri gösteren haritalar veya nasıl gidileceğini gösteren klavuz kitaplar varmıdır?
    yani ben konforda filan değilim. yatak-yemek olsun yeter ama anladığım kadarıyla pekte aç kalınacak bir yer değil :)

asıl sormak istedğim şey, rehbersiz, rahat bir şekilde, heryeri görerek gezmek konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırmıyım.
    ehliyet-otomobil-motor yok. taxi olabilir.

bu konuda her türlü tavsiyeye ihtiyaım var. özelliklede tarih konusunda.

harita olarak google earth ı başta kullanabilirsiniz ama haritadan önce hangi ve e olduklarını bilmek lazım yani hangi mescidin ismini vs bilmek lazım turlar zaten gezidriyorlar he boş zamanınızda orda ecre denilen beyaz taksiler var bell bir ücrete götürüyorlar onlar biraz pahalı ama pazarlık var tabi yada herhangi bir araba durrup gideceğiniz yeri söyleyipparayı pazarlık yapabilirsiniz.Yemek konusunda hiç sıkıntınız olmasın zaten siz oraya ibadete gidiyorsunuz karnınz elbette doyar bir sürü mağazalarda yeme içme vs dükkan dolu yani.tarih konusunda ise arkadaşınadd deği gibi ramazan ve haca yğun olur eğer kabenin yoğunluğundan bahsediyorsanız öğlen tenha olur çünkü sıcak olduğu için pek gelmiyorlar onu şöylede takip edebiilrisiniz uydu yayınınız varsa ordan canlı kab tv den namaz vakitlerinde veya gün içinde bakıp öğrenebilirsiniz başka soru varsa yardımcı olalım inşallah

• Diyanet ile umreye aralık sonu gittik 12 ocak 2015 te döndük.
    Umreye gitmeden internetten neler lazım olabileceği ile ilgili yoğun bir araştırma yaptım.
    Tabi çok bilgi var. Biz de bunlara göre hazırlık yaptık.
    Öncelikle umreye gittiğiniz ay çok fark ediyor. Tavsiyelere göre yanımıza aldığımız bir çok eşyayı gereksiz taşımak zorunda kaldık.
    Bizim gittiğimiz ay özellikle ocak-şubat ayları Medine ve Mekke'de en soğuk aylar.
    Yani Arabistan'ın kışı . Tabi bize göre kış değil :) Özellikle Medine daha serin Mekke'ye göre.
    Gündüz sıcaklık çok iyi kısa kol geziyoruz terletmiyor. İbadetlerimizi yapabiliyoruz terlemeden.
    Gece yarısından sonra biraz serinliyor kısa kol üstüne bir hırka almak gerekiyor.
    Biz yanımızda tavsiyelere göre onlarca gömlek, çorap vs getirmiştik.
    Hava sıcak olmadığı için terlemedik ve giydiklerimizi de her gün değiştirmedik.
    Ben mesela o kadar çorap götürmeme rağmen 1 çorap giydim Türkiye'den Medine'ye giderken orada bir daha çorap giymedim. Sandalet giydim sürekli.
    Otellerde kağıt peçete ve banyo havlusu mevcut. Bize kağıt peçete götürmemizi söylemişlerdi çantaya koyduk. Boşuna buralardan taşımışız :). Her şey var yani temel ihtiyaç olarak.
    Para bozdurma yerleri var Medine'de de Mekke'de de.
    Medine de oteller Mescidi Nebevi'ye çok yakın. her saat yürüyerek gidebiliyorsunuz.
    Mekke'de bizim seçtiğimiz otel Kabe'ye yürüme mesafesinde idi serviste vardı. İstediğimiz şekilde gidebildik.
    Hurmaları diyanet aracılığı ile ptt kargo geldi otelde teslim aldı. Kilo başı 7 riyaldi. Yani 4,2 tl yaklaşık. Biz daha dönmeden 1 hafta içinde adresimize ulaştı.
    Zemzem sularını diyanet bize ücretsiz (5 litre hakkımız varmış artık) olarak paketlenmiş bir şekilde dönerken Cidde hava alanında verdi.
    Tabi bazılarımız küçük pet şişelere zem zem doldurup valizlere koydu. Hava alanında yakalanırsa kısmetine artık.
    Kontörlü telefon hattı aldık mobily şirketinin. 25 tl idi fiyatı. Az konuşursanız türkiyeyi çok fazla aramazsanız yeter umre süresince bir kişiye. İnternetli hat almak isterseniz 2 gb interneti olan bir hat vardı 60 tl verdik. O 2 GB ta hemen bitti.
    Otel lobilerinde ancak wireless çekiyordu. Her katta internet çekmiyordu maalesef. Buradaki gibi internetleri iyi değil.
    Bu ara da otel odasında kesinlikle ziynet eşyası değerli bir şey bırakmayın. Otel güvenilir gelebilir ama inanın en güvendiğiniz otelde bile ortalıkta bıraktığınız bir para eşya mutlaka bir gün kayboluyor. Biz bir şey olmaz dedik uyarıları ciddiye almadık ama başımıza geldi maalesef. Oda da kamera olmadığı için tabi çalanı bulamadık.
    Allah kabul etsin şimdiden.

• milyem M kullanıcısına yanıt
    Allah kabul etsin. Geçmiş olsun.

Dostum kaç günlük hangi sınıf ve kaça gittiniz?

• Gideceğin-gezeceğin yer Haremler zaten, Kabe ve Mescid-i Nebevi. Bunun için de rehbere, haritaya, dile gerek yok. Sokağa çık, harem de yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqqqqq1

Allah kabul etsin. Geçmiş olsun.

Dostum kaç günlük hangi sınıf ve kaça gittiniz?

Amin . Sağolun.
    14 günlük normal tur.
    Bu turda oteller yürüme mesafesinde olur kabeye.
    özellikle seçtik.
  • milyem M kullanıcısına yanıt
    Ne kadara?

• Diyanet - 14 günlük normal tur - 1360 dolar - 2 kişilik oda ücreti
    Oteller yürüme mesafesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milyem -- 23 Ocak 2015; 21:40:22 >
  • http://www.extrastores.com/en-sa/Products/Mobiles/Smartphones-191 Umreye gidecek olanlar bu adresten anlık olarak telefon ve elektronik fiyatlarına bakar gidincede bana dua edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habersuz -- 29 Ocak 2015; 15:56:56 >
  • DİKKAT orjinal fiyatlardır eğer alırken bundan çok düşük fiyat çekerlerse çakma olma ihtimali o kadar kuvvetlidir. Ben s5 i2014 temmuzunda 2699 riyale almıştım gelince uluslararası imei den sorgulattım ve onaylı çıktı .benim arkadaş dışarıdan almış onu sorgulattık kaydı bulunamadı diye uyarı geldi.
  • Gidecekler mutlaka pişik kremi ve kas ve ayak tabanlarında ki ağrılar için ağrı kesici merhem ler alsınlar.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.