Şimdi Ara

Ümit Evolution yorumlarınızı alabilir miyim? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
17.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef Lastiğin tanesi 30 TL, sökme takma dahil. beğendiysen özelden bisikletçinin telefon bilgisi verebilirim.

Buda yakından resim

Ümit Evolution yorumlarınızı alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

Valla sele tek kelime ile şahane özelden hangi siteden aldığımı söyleyebilirim, boruyu filan değiştirmeye gerek yok kendim montajını yaptım, lastiklerden çok ama çok memnunum sanki tartan pist'te gidiyormuş gibi hafif bir yaylanma hissi var tabi lastiği çok şişirmedim, hızlı gitmek için lastiği taş gibi tam şişirmek lazım tabi bu arada eski iç lastiğini kullanıyorum, yeni iç lastiği almaya gerek kalmadı.

Aynakolda filan bi sıkıntı yok şimdi.

Bu arada dün cadde üstü kitlediğim yerde bisikletin ışığını çalmışlar : / Ne biçim milletiz arkadaş...

seleyi nerden aldın bana pm atarsan iyi olur bisikleti yanlız bırakma seleyi söküyorlar direk,senin lastikler çok dişli geldi bana ne biliyim birde yönü vvarmı ona dikkat ettinmi sanki ters gibi duruyor, ben ince lastik düşünüyorum benim lastiğim buhttp://velocentre.com.ua/product/pokryshka-26-x-190-50x559-rubena-dart-pre-classic/ bundan bile incesini almayı düşünüyorum, benim aynakol olayıda ben ağırım çok dik yokuşlu yerde kullanıyorum haliyle dayanmadı bisikletçi söktü bakmadı hiç direk değişti ne yapalım artık böyle daha iyi oldu barend taktım ben yokuşta iyi oluyor arkayada bagaj demiri bizim ufaklığı akşamları gezdiriyorum seviniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svoodoo -- 17 Haziran 2013; 14:55:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Benden de kucuk bir not gelsin. Selesi cok rahattir. 4 sene once aldigim umit'in baska bir modelinde de bu sele vardi ve simdi yeni bir bisiklet aldim hala bu seleyi kullaniyorum. Hem saglam hem rahat

bisikleti kullanıyorum ama selesinin pek rahat olduğunu söyleyemem 1 saat bindim oturma organım acıdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Benden de kucuk bir not gelsin. Selesi cok rahattir. 4 sene once aldigim umit'in baska bir modelinde de bu sele vardi ve simdi yeni bir bisiklet aldim hala bu seleyi kullaniyorum. Hem saglam hem rahat

bisikleti kullanıyorum ama selesinin pek rahat olduğunu söyleyemem 1 saat bindim oturma organım acıdı

Valla alismak lazim. Butun seleler ilk basta boyle yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vallahi ben bir aydir kullaniyorum oturma organim agridan normal oturma gorevini yapamiyor alisirim diye beklettim ama yok alacagim yeni sele.

• quote:

Orijinalden alıntı: svoodoo

vallahi ben bir aydir kullaniyorum oturma organim agridan normal oturma gorevini yapamiyor alisirim diye beklettim ama yok alacagim yeni sele.

ben bugün arkadaşın bahsettiği selenin siparişini verdim. yarın gelir inşallah. pek şık bir sele değil ya da bizim bisiklete uygun değil gibi ama oturma organım rahat etsin de şıklık önemli değil :D
  • Arkadaşlar

SALCANO NG650 alacaktım 460 TL civarında, ancak okuduğum kadarıyla ÜMİT HACKER kullanıcıları da memnunlar...

sizce ne almalıyım?

bir de PM'den o seleyi nereden alabileceğimi söyler misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gesenturk

Arkadaşlar

SALCANO NG650 alacaktım 460 TL civarında, ancak okuduğum kadarıyla ÜMİT HACKER kullanıcıları da memnunlar...

sizce ne almalıyım?

bir de PM'den o seleyi nereden alabileceğimi söyler misiniz?

ümit çekle çok uygun fiyata geliyor. ama çek kullanmayacaksanız salcano daha iyi bir tercih olabilir. sele için pm gönderdim.
  • Bu bisikleti aldim, dün geldi. Sabah kurmaya calistim tam kuramadin bisikletciye goturcem bakalim
    :)

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Kalın lastik almayın yorar.

1.75x26 ölçülerinde Rubena Flash tavsiye ederim sökme takma dahil 25TL civarına bulursunuz ve hızınızı en az %10 etkiler ve artırır.

ben yarın uygun olursam bisikletciye gidicem. buradan duyduklarımı oraya da söylücem umarım vardır herşey. pek kapsamlı bişeye benzemiyo ama bakalım.

ben pedalları takamadım ya takılmıyo. vites şeyleri de kırıldı takarken. seleyi takmakta da zorlandım. daha doğrusu seleyi aşağı yukarı kaldırıp indirmek için o tutan şeyi yerine sokmakta zorlandım.

hele hele farları hiç taakamadım zaten nası takılcak onlar oraya anlamadım. değişik, beğenemedim ben bisikleti. aluminyum kadro falan dediniz kusura bakmayın da ben bi artı sezemedim :D

içim ısınamadı yaa çok masraf çıkarmaz inşallah

• Pedallarin civatalari ters dişli o yüzden saat yonunun tersinde dondurup takacaksin. Far dedigin jant reflektorlerini biraz ugrassan takarsin. Selenin sabitleme kelepcesi ise cok kolay onuda basaracagina eminim.

• drhardware D kullanıcısına yanıt
    hocam sen hangi bisikleti aldın ne cok sitem ettin öyle :) evolution aldıysan on numara bisiklet bana 210 tl ye geldı . kurulumunu ben kendım yaptım sabırsızlıktan :) sonra servıse goturdum ayar ceksın bı eksıgı var mı dıye . kaca aldıgımı ogrenınce sok oldu abı bu cok kalıte dedı haberın olsun bedavaya almıssın dedı ama lastıkler kotu bı ara degısırsın onun dısında hepsı on numara.
    benım begenmedıgım konusu selesı cok sert ilk gun kullanımda cok agrı yasadım. dun aksam bianchi bisikletlerin selesıne baktım bir magazada o kadar yumusak kı bende alacagım oyle bır sele kesın boyle surulmuyor. bu arada bisikletin garantisini kesın ısletın isinize yarar 2 defa ucretsız bakımı var bı kere
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

hocam sen hangi bisikleti aldın ne cok sitem ettin öyle :) evolution aldıysan on numara bisiklet bana 210 tl ye geldı . kurulumunu ben kendım yaptım sabırsızlıktan :) sonra servıse goturdum ayar ceksın bı eksıgı var mı dıye . kaca aldıgımı ogrenınce sok oldu abı bu cok kalıte dedı haberın olsun bedavaya almıssın dedı ama lastıkler kotu bı ara degısırsın onun dısında hepsı on numara.
    benım begenmedıgım konusu selesı cok sert ilk gun kullanımda cok agrı yasadım. dun aksam bianchi bisikletlerin selesıne baktım bir magazada o kadar yumusak kı bende alacagım oyle bır sele kesın boyle surulmuyor. bu arada bisikletin garantisini kesın ısletın isinize yarar 2 defa ucretsız bakımı var bı kere

bende bisikleti kendim topladım servislik işim oldu bana servis garanti dışı dedi sen hangi servise götürdün?

• svoodoo S kullanıcısına yanıt
    tekirdağda bir servise götürdüm ama hiç sürülmemişti bisiklet ve ddiki keske en bastan bana getişrseydin servis haklı yani ama yinede garantiye sokabılır ne sakıncası var ki.
  • quote:

tekirdağda bir servise götürdüm ama hiç sürülmemişti bisiklet ve ddiki keske en bastan bana getişrseydin servis haklı yani ama yinede garantiye sokabılır ne sakıncası var ki.

hatalı montaj yapmış olabilirmişim :) şimdi lastik bombe yaptı aldım inş kendim monte edeceğim.
  • Bana internetten bu bisikleti alabileceğim bir link atarsanız çok sevinirim birde boyum 1.73 bir sorum olurmu acaba kullanımda ?

• @Chemicals benim de boyum senle aynı bi problem yaşamazsın boy konusunda. n11 sitesinden çekle alan çok kişi var. gerçekte link buhttp://www.n11.com/umit-evolution-m-26-P11432805 ama satıştan kaldırılmış stokları bitti sanırım.

arkadaşlar ben bisikleti kendim monte etmiştim daha doğrusu bizim kapıcıya yaptırdım onda alet edevat vardı. pedalın tekini takamamıştık. diğer şeyleri kabataslak halletmiştik bi bakım gerekiyodu. pedalı takmak için çok uğraştık ama..

neyse bugün müsait oldum da gittim bisikletciye götürdüm. 16-17 yaşlarında bi eleman vardı. dedim netten aldım bu bisikleti kendim yapabildiğim kadar monte ettim gerisini sen tamamla. kaça aldın abi falan dedi. 175 dedim. iyi fiyat olduğunu söyledi. neyse sonra çocuk beni mi s*kti bilmiyorum, bu pedal yalama olmuş dedi. zaten pedal onun pedalı değilmiş. başka bisikletin pedalıymş. ben de öyle düşünmştm zaten. hem L R diye yani left right diye şeyi varmş ben görmedim. bi tanesini takmştk ters takmşz zaten.

ayna mı diyolar ona o vitesin ordaki yuvarlak şeyin değişmesi gerektiğini söyledi. işte aradı babasını böyle böyle 40 lira olur sana falan dediler. geçirdiler mi bilmiyorum, ulan neyse dedim yapacak bişey yok zaten ucuza aldık falan öyle kendimi teselli ettim. :) ondan sonra diğer bakımlarını yaptırdım baktırdım falan. vites papuçları dandik gibiydi kırılmıştı zaten onları taktırdım. bi tane de kilit aldım 10 lira verdim.

yıllar sonra ilk kez bisiklet sürdüm. benim kullanacağım yolda bi deneme sürüşü yapiyim dedim. yoruldum abi. öyle böyle değil bisiklet dediğiniz gibi hafif. arka amartsörlü bisikletler daha ağırmış. heralde onları süremezdim :) ama yorulmamın sebebini biraz da seleye bağlıyorum. selesi gerçekten kötü. g*tüm nasıl ağrıyor artık yoruldum süremedim :D

selesi mecbur değişecek. selesinden herkesin şikayetçi olduğunu gördüm ilk başta bi sürüyim dedim heralde idare ederiz ama yok.. sürülmez o seleyle. daha geniş daha rahat bişey almak lazım. lastikler de pek anlamam ama biraz daha kalın olması lazım sanki. lastikleri de değiştirebilirim.

bisiklet güzel ya yukarda kötü mötü dedim ama sürüş iyi bence. özlemişim de sürmeyi. ceplerim çok dolu olduğundan rahat rahat da süremedim. hayvan gibi telefon. sigara çakmak anahtarlık falan

hee bu arada @neyro61 bisikletin garantisini nerede işletebiliriz. bir de benim bisiklette hala garanti geçerli olur mu. normal bisikletçiye götürdüm yaptırdm falan. yalan mı oldu garanti işi :))

edit: bir de arkadaşım dekatlon yazılışı sanırım dechatlon falandır böyle bi yerin olduğnu söyledi bayrampaşa da mı bakırköy de mi ne, bir sürü spor aletleri varmş. bisiklet bölümü varmş. büyük bir yer.. bisiklet için alışverişi oradan yaparsın dedi herşey orjinal 50-100 liraya ucuza sele lastik vites mites herşeyi değiştirirsin dedi. bilen var mı burayı. oraya gidip oradan alabilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhardware -- 28 Haziran 2013; 20:30:05 >

• benim ön amortisör de pek iyi değil ön freni sıkıyorum bazen arka frenle beraber o zaman ön amörtisör titriyor. artık masraf yapmayacam bisiklete gittiği yere kadar gitsin
  • quote:

inanın daha bisikleti alıp dışarı çıkmaya zamanım olmadı

Hocam hala çıkarmadın m hiç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

benim ön amortisör de pek iyi değil ön freni sıkıyorum bazen arka frenle beraber o zaman ön amörtisör titriyor. artık masraf yapmayacam bisiklete gittiği yere kadar gitsin

Ayni problem bendede var gittigi yere kadar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.