Şimdi Ara

Ümit Evolution yorumlarınızı alabilir miyim? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
17.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam tura çıktık ön vites 1 e zaten zor geçiyordu şimdi birde pedal veya aynakoldan ses gelmeye başladı sele vidası gevşekti belki ondanda yapıyordur pedala her yüklenmemde çatır çutur ses geliyor açık alan birde yankıda oluyor :) korktum yolda kalırım diye neyse sonra geldim eve pedal vidalarını ve seleyi sıktım bakalım devam edecekmi bu akşam anlayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svoodoo

Dün akşam tura çıktık ön vites 1 e zaten zor geçiyordu şimdi birde pedal veya aynakoldan ses gelmeye başladı sele vidası gevşekti belki ondanda yapıyordur pedala her yüklenmemde çatır çutur ses geliyor açık alan birde yankıda oluyor :) korktum yolda kalırım diye neyse sonra geldim eve pedal vidalarını ve seleyi sıktım bakalım devam edecekmi bu akşam anlayacağız.

Bire zor geçiyorsa arka viteste iki vida var yan yana onları deneme yanılma yöntemi ile sıkıp gevşettiğinizde en iyi ayarı kendiniz bulursunuz, birde en arkada tek vida var arka vitesin üstünde onunlada alt dişli ayarlanıyor ses dişlilerin birbirine değmesinden geliyordur, bisikleti ters çevirip ayarlayabilirdiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhardware

bende bisiklet araştırıyorum. n11'e bak. ülkeme bisiklet alışkanlığını geri getirtmiş :D herkes indirim çeki var diye bisiklet almaya başlamış :D ne yalan söyliyim benimde canım çekti. yorumlarınızı okuyorum. ne alacağıma karar veremedim. ama yazıları okuduktan sonra süspansiyonlu almama kararı aldım. benim kullanacağım günde 10 dk gidiş mesafesi en fazla, sonra bisikleti bırakıcam. 2-3 saat işlerimi halledicem. sonra tekrar binip evime gelicem 10 dk da geliş. böyle bişey için fazla teferruatlı bişeye gerek yok. hafif olması lazımmış. süspansiyona gerek yokmuş. vites ne olursa olsun shimano olması lazımmış. bunlara uyan ucuz fiyatta 1-2 model var zaten. biri bu ümit, bbiri de mondialhttp://www.n11.com/mondial-chaser-26-jant-bisiklet-P11435764 .. mondial'in de arka süspansiyonu yok. vitesler shimanoymuş. fiyatta iyi. 119 a gelir 100 lira indirimle. bu ümit 175 e gelcek. mondial işimi görür diye düşünüyorum?

bence gene de tercihini ümit'ten yana kullan aradaki fiyat farkına değer. çünkü ümit alüminyum kadro. diğeri hi-ten kadro. hi-ten kadro dandik bisikletlerde kullanılır daha çok. üst sınıf bisikletler hep alüminyum kadrodur. mondial de işini görür ama ilerde keşke ümit alsaydım dersin. şu an benim dediğim gibi.

• 1 hafta önce aldığım ümit evolution bisikletimi halen daha denemedim:( 3 gün önce eşimede ümit evolution L aldım. İnşallah pişman olmam. aklımdaki birkaç soru var umarım bunlardan rahatsız olmam.
    1. viteslerin koldan olması
    2. tekerlerin ince olması 1.95

lisedeyken bianchi aspid fx di galiba bisikletim vardı full shimano vites fren 21 vites ne canavardı tık ses gelmezdi umarım ümit bizi yanıltmaz :))
  • Ümit evolution bisikletten 1 ay önce aldım, çok memnunum,

ilk aldığımda bi baktım lastikleri fabrikasyon hatalı, balanssız üretilmiş, yolda giderken zıplatıyordu beni, zaten beğenmiyodum o üzerindeki 1.90lık incecik lastikleri hiç garantiyle filan uğraşmadım gittim 30'ar liradan 2 adet 2,35'lik lastik taktırdım. Bisiklet heybetlendi Tam bir off-road oldu : ) Ha birde arka vites koruması yok, 5-10 liraya onuda taktırmak lazım.

Tavsiye olunur, vitesler süper kalite yokuş çıkarken bile sorunsuz çalışıyor, kadro hafif, ön amortisor ve aynakol çok abanmadığınız sürece sizi götürür. 270 liraya bedava bir bisiklet.

isteyen olursa 2,35lik lastik taktıktan sonra bisikletin nasıl göründüğünün fotosunu çekebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redboxer82 -- 8 Haziran 2013; 13:15:23 >
  • redboxer82 kullanıcısına yanıt
    hocam kesinlikle görmek isterim bir iki foto koyun lastikler bana da kötü geldi.
  • Benden de kucuk bir not gelsin. Selesi cok rahattir. 4 sene once aldigim umit'in baska bir modelinde de bu sele vardi ve simdi yeni bir bisiklet aldim hala bu seleyi kullaniyorum. Hem saglam hem rahat

• Tekerleri dişli ve kalın geldi bana sizinkiker nasıl ince anlamadım

• bende bu vites olayını anlamadım. bi ön vites bi arka vites mi var. vites değiştirmede niye sıkıntı yaşıyosunuz. arabadaki gibi sırayla vites atmaya gerek var mı ki ? ben küçükken tak tak tak atardm vitesi kafama göre. anlamadım sizin muhabbeti. bi kural mı var vitesi değiştirmek için?
  • quote:

bende bu vites olayını anlamadım. bi ön vites bi arka vites mi var. vites değiştirmede niye sıkıntı yaşıyosunuz. arabadaki gibi sırayla vites atmaya gerek var mı ki ? ben küçükken tak tak tak atardm vitesi kafama göre. anlamadım sizin muhabbeti. bi kural mı var vitesi değiştirmek için?

on vites cevirdigin pedaldaki vites arka viteste arka tekerlekteki vites bwnim on vites 1 e cok zor geciyor bazende gecmiyor dik yokusta o vitese takmam gerekiyor bisiklet kullandigim guzergahta cok sayida yokus var orda sikinti oluyor yoksa duz yolda yapistir allah ne verdiyse

• standart lastikleri fazla disli degil asfaltta daha kolay kullanilir bana gelen lastikler rubena 1.90 disleri ince ince lastik takmak isteyenler var ic lastigi degistirmeden 1.75 e kadar lastik taksbilirsiniz 2.35 falan cok disli olur asfaltta yorar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svoodoo -- 9 Haziran 2013; 10:39:20 >
  • bisikletten pedal cevirirken gacir gucur ses geliyordu pedaldandir diye pedal aldim taktim gecmedi bugun bisikletciye gittim bakti aynakol gobek dagilmis bilyeli gobekmis. rulmanli gobek taktik takirti gitti. selenin baglanti yerindende hafif gicirti geliyor sizlerde boyle birsey oldumu hic? kilom biraz fazla ondanmi oldu bunlar acaba?

• Vitesleri dengesiz kullanıyorsunuz galiba, bu arada benim bisikletin terkerlekleri LEVORIN - 26X1.95 EXCESS EX marka, nasıl dayanıklımıdır bilmiyorum

• arkadaşlar konuyu biraz farklı bisikletlere kaydırdım ama n11'den bisiklet alanlar bu konuda toplandı başka konu olmadığı için buraya yazıyorum:
    spordünyası firması şimdi baktım da bi kaç bisiklet daha eklemiş, ya da fiyatları düşürmüş çünkü bu fiyat civarında başka bisiklet yoktu. acaba bunların kalite durumu nasıldır.

Ümit Castor M 26" Fiyat 199 TL,http://www.n11.com/umit-castor-m-26-bisiklet-2690-P11870586
    Mondial Clipper 26” Dağ Bisikleti Shimano Vites Fiyat 229 TL,http://www.n11.com/mondial-clipper-26-dag-bisikleti-shimano-vites-P11435763
    Salcano Excel 26" Fiyat 290 TL (gerçi fiyat olarak bu kadar yükseğe çıkmıcam ama bunu da ekledim çünkü daha önceden yoktu stokta.belki başkalarının işini görür.)http://www.n11.com/salcano-excel-26-P11433143

bu ilk 2 bisiklet için ne diyosunuz? bahsettiğiniz kadro aluminyum iki bisiklet için de geçerli sanırım vitesler de shimano olabilir. sadece ön süspansiyon yok anladığıım kadarıyla. aşırıya kaçmamak istiyorum 100-120 tl ye hallediyim diyorum. yoksa çoktan ümit evolutoion'u alırdım. ne dersiniz ilk 2 bisikletten birine. mondial clipper iş görür mü iyi gibi geldi :)

edit: şimdi dikkatimi çekti ümit castor bisiklette en uygun fiyat garantisi etiketini çakmışlar. etiketi çakınca da galiba çekle alma olmuyor. yani 100 lira indirim geçerli olmuyo o bisiklette. mondial clipper da geçerli. mondial için bi yorum alayım bilenlerden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhardware -- 10 Haziran 2013; 20:43:51 >

• quote:

arkadaşlar konuyu biraz farklı bisikletlere kaydırdım ama n11'den bisiklet alanlar bu konuda toplandı başka konu olmadığı için buraya yazıyorum:
    spordünyası firması şimdi baktım da bi kaç bisiklet daha eklemiş, ya da fiyatları düşürmüş çünkü bu fiyat civarında başka bisiklet yoktu. acaba bunların kalite durumu nasıldır.

Ümit Castor M 26" Fiyat 199 TL,http://www.n11.com/umit-castor-m-26-bisiklet-2690-P11870586
    Mondial Clipper 26” Dağ Bisikleti Shimano Vites Fiyat 229 TL,http://www.n11.com/mondial-clipper-26-dag-bisikleti-shimano-vites-P11435763
    Salcano Excel 26" Fiyat 290 TL (gerçi fiyat olarak bu kadar yükseğe çıkmıcam ama bunu da ekledim çünkü daha önceden yoktu stokta.belki başkalarının işini görür.)http://www.n11.com/salcano-excel-26-P11433143

bu ilk 2 bisiklet için ne diyosunuz? bahsettiğiniz kadro aluminyum iki bisiklet için de geçerli sanırım vitesler de shimano olabilir. sadece ön süspansiyon yok anladığıım kadarıyla. aşırıya kaçmamak istiyorum 100-120 tl ye hallediyim diyorum. yoksa çoktan ümit evolutoion'u alırdım. ne dersiniz ilk 2 bisikletten birine. mondial clipper iş görür mü iyi gibi geldi :)

edit: şimdi dikkatimi çekti ümit castor bisiklette en uygun fiyat garantisi etiketini çakmışlar. etiketi çakınca da galiba çekle alma olmuyor. yani 100 lira indirim geçerli olmuyo o bisiklette. mondial clipper da geçerli. mondial için bi yorum alayım bilenlerden :)

Verdiğin linktelilerden hiçbiri alüminyum kadro değil. Alüminyum jant yazıyor kadroları alüminyum değil o yüzden bu bisikletler ağır olur adamı yorar. Bence ümit evolution için bütçeni arttır ve onu al. Benim tavsiyem bu.

• quote:

arkadaşlar konuyu biraz farklı bisikletlere kaydırdım ama n11'den bisiklet alanlar bu konuda toplandı başka konu olmadığı için buraya yazıyorum:

arkadaşın dediği gibi bisikletler aluminyum kadro degil ve ön amortisör yok bence de evolution

• O zaman size kendi ümit evolution'umun dün Kadıköy / Caddebostan sahilde çektiğim resmini göstereyim;

Bisikleti aldıktan sonra orjinal 1.95 lik lastiklerinin çelimsiz ve balansı bozuk olması sebebiyle hiç garantiyle filan uğraşmadan söküp attım ve 2.35'lik lastik taktım (2x30TL).

Popomun rahatına düşkünlüğümden dolayı italyan malı SELLE ROYAL MOODY Jelli ve yaylı sele taktım (30 TL).

Suluk yeri (7,5 TL) ve arka vites koruması (7,5 TL) takınca tam oldu.

Bu arada lastikler kalınlaşıp etleşince en az %50 daha konforlu bi sürüş deneyimi sağladı, tavsiye olunur.

Extralarla birlikte toplam maliyet: 365 TL'ye mal oldu.

Ümit Evolution yorumlarınızı alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redboxer82 -- 17 Haziran 2013; 10:04:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

O zaman size kendi ümit evolution'umun dün Kadıköy / Caddebostan sahilde çektiğim resmini göstereyim;

Bisikleti aldıktan sonra orjinal 1.95 lik lastiklerinin çelimsiz ve balansı bozuk olması sebebiyle hiç garantiyle filan uğraşmadan söküp attım ve 2.35'lik lastik taktım (2x30TL).

Popomun rahatına düşkünlüğümden dolayı italyan malı SELLE ROYAL MOODY Jelli ve yaylı sele taktım (30 TL).

Bu arada lastikler kalınlaşıp etleşince en az %50 daha konforlu bi sürüş deneyimi sağladı, tavsiye olunur.

Aynı benim bisiklet :) sele nasıl tavsiye edermisin? bende sele almak istiyorum bu selenin montajı orjinali gibimi? bazıları için boruyuda değiştirmek gerekiyorda, lastikler nasıl memnunmusun? 2.30 takmışsın yolda zorlama yapıyormu? bende lastikler eriyince 1.75 civarı lastik takmayı düşünüyorum geçen aynakol göbeği bozulmuştu rulmanlı taktırdım bisiklet bayağı iyi oldu şimdi hoşuma gitmeye başladı hızlı giderken(yokuş aşşağı 50 60 km ile giderken) çok titriyor lastiklere bağlıyorum onuda.

• svoodoo S kullanıcısına yanıt
    Valla sele tek kelime ile şahane özelden hangi siteden aldığımı söyleyebilirim, boruyu filan değiştirmeye gerek yok kendim montajını yaptım, lastiklerden çok ama çok memnunum sanki tartan pist'te gidiyormuş gibi hafif bir yaylanma hissi var tabi lastiği çok şişirmedim, hızlı gitmek için lastiği taş gibi tam şişirmek lazım tabi bu arada eski iç lastiğini kullanıyorum, yeni iç lastiği almaya gerek kalmadı.

Aynakolda filan bi sıkıntı yok şimdi.

Bu arada dün cadde üstü kitlediğim yerde bisikletin ışığını çalmışlar : / Ne biçim milletiz arkadaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: svoodoo

quote:

Orijinalden alıntı: redboxer82

O zaman size kendi ümit evolution'umun dün Kadıköy / Caddebostan sahilde çektiğim resmini göstereyim;

Aynı benim bisiklet :) sele nasıl tavsiye edermisin? bende sele almak istiyorum bu selenin montajı orjinali gibimi? bazıları için boruyuda değiştirmek gerekiyorda, lastikler nasıl memnunmusun? 2.30 takmışsın yolda zorlama yapıyormu? bende lastikler eriyince 1.75 civarı lastik takmayı düşünüyorum geçen aynakol göbeği bozulmuştu rulmanlı taktırdım bisiklet bayağı iyi oldu şimdi hoşuma gitmeye başladı hızlı giderken(yokuş aşşağı 50 60 km ile giderken) çok titriyor lastiklere bağlıyorum onuda.

Dostum 2.35 lik lastiği nereden aldın ? 30 çift fiyatımı ?_ Lastiğin yakından resmini koyabilirmisin ...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.