Şimdi Ara

umi x1 mtk 6577 android 4 4.5inç 1280 * 720 IPS Kapasitif Ekran 8MP WIFI GPS (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
6
Favori
15.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar; 1 Şubat 2012 itbariyle yeni gumruk mevzuatı resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giriyor. Bundan böyle yasak madde olarak nitelendirilen cep telefonu ve gsm ozelligi bulunan tablet pc, bilgisayar v.s. kaçak madde olarak nitelendirilerek kargo ve posta yolu ile bu ürünleri getirtenler ve getirmeye aracılik edenler hakkında 5607 sayılı Kaçakçlıkla Mücadele Kanun'a Muhalefetten adli işlem başlatılacaktır.hepimize hayırlı olsun. Kendimiz ettik Kendimiz bulduk.bu işleri bu kadar alenileştirmeyecektik
  • bende okudum. 40 yılın başında sipariş verdik inş. sorun olmaz. asıl suç bu işi ticarete dökenler. biz son kullanıcılar olarak bize ucu dokunucak.
  • cihaz elime ulaştı. Gerçekten inceliği ve hafifliği ile çok hoş. Jiayu g3 ten daha tercih edilebilir bir telefon olduğunu söyleyebilirim kesinlikle. Tabi pil gücü farkı önemli değil ise. Yurt dışından alacaklar için de gümrük konusunda avantajlı bir telefon. Çünkü paketi ince bir kitap gibi. Ama illa geçecek diye bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andırgalsın -- 11 Ocak 2013; 15:29:35 >
  • @yirmisekizli nickli arkadaşa satmış bulunmaktayım.Hayırlı olmasını temenni ediyorum.İlk defa büyük ekran telefon almıştım ama beceremedim.Kişiden kişiye değişiyor sanırım:) 4.5 inch telefonlar arasında aslında boy olarak en kısası bu olduğu halde.129 mm.4.1.2 güncelleme ile antutu puanı 6080 di.Muadilleri olarak bu rakama ulaşan varmı bilmiyorum.Bu telefona niyetli olan arkadaşlara tavsiye referansı olabilirim her türlü.Telefon hakkını veriyor.Kutusu kitap gibi ince ve ağırlığı hafif.
  • Bende alalı 1 hafta oldu gerçekten çok güzel ve kaliteli bir telefon.Bence eksik yanı batarya gücünün az olması daha güçlü bir pil ile çok daha iyi olurmuş.die_caprio arkadaşın dediği gibi bende ilk defa büyük ekran telefon aldım alışmakta zorlanıyorum :) hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbede59

Bende alalı 1 hafta oldu gerçekten çok güzel ve kaliteli bir telefon.Bence eksik yanı batarya gücünün az olması daha güçlü bir pil ile çok daha iyi olurmuş.die_caprio arkadaşın dediği gibi bende ilk defa büyük ekran telefon aldım alışmakta zorlanıyorum :) hayırlısı bakalım.

2500mah batarya çıkarıcaktı yapan şirket. onu takip ediyorum bende
  • titanium backup ile oynarken veya başka bir hatayla telefonun rootunu uçurdum. Saatlerdir onunla uğraşıyorum Shuameyi ezberledim neredeyse ispanyolca totarial var ama ne halt ettiysem rootlayamadım.

Program cihazı tanıyor. Rott ta mavi butona basıyorum yarıya kadar doluyor yeşil bar. Sonra telefon resetleniyor ve açılınca yeniden mavi buton geliyor. böyle 4-5 defa yaparsam yeşil bar sonuna kadar doluyor ama telefona superuser yükleyip denediğimde veya titanium backup ı açtığımda cihaz rootsuz diyor.

Shuame dışında umi x1 de çalışan başka root yöntemi de var o da olmadı. (Root with restore by Binary v18)

sp flash tool ile recovery yüklemeyi denedim o da hata verdi.

Ne yapmamı önerirsiniz. Bir sistem dosyası silindiği için rootlanmıyor olabilir mi? Windows XP tavsiye ediliyor. Windows 7 mi sıkıntı yaratıyor acaba?

Telefonun kendi usb kablosu sadece dosya transfer için bu arada. başka bir kablo kullanıyorum. Yabancı forumlarda da böyle diyor.

EDIT: mtkdroid tools ile başardım sonunda. recovery dosyasını gösterdim ve recoveryden başlattım. Root dosyası ile flashladım ve mutlu son. (İnşallah)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andırgalsın -- 12 Ocak 2013; 9:30:47 >

• 4.1 jelly bean rootlamayı yaptınız mı hocam. birde şarj nasıl.gps sorunlu mu sizin telefonunuzda
  • Recovery den bir root dosyasi ile flashlanarak rootlaniyor. Su an mtk tools ile cwm aciliyor ama normal yolla baslatmiyor. Sarj normal kullanimla biraz net biraz gorusme muzik vs 1 gun diyebiliiriz. Gps i bilmiyorum. Kullanmadigim icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19,08,2011

Arkadaşlar; 1 Şubat 2012 itbariyle yeni gumruk mevzuatı resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giriyor. Bundan böyle yasak madde olarak nitelendirilen cep telefonu ve gsm ozelligi bulunan tablet pc, bilgisayar v.s. kaçak madde olarak nitelendirilerek kargo ve posta yolu ile bu ürünleri getirtenler ve getirmeye aracılik edenler hakkında 5607 sayılı Kaçakçlıkla Mücadele Kanun'a Muhalefetten adli işlem başlatılacaktır.hepimize hayırlı olsun. Kendimiz ettik Kendimiz bulduk.bu işleri bu kadar alenileştirmeyecektik

Kesin giriyormu yürülüğe ? Link atabilirmisiniz bu çok kötü ya bende bu ay umi almayı düşünüyordum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirmisekizli

Recovery den bir root dosyasi ile flashlanarak rootlaniyor. Su an mtk tools ile cwm aciliyor ama normal yolla baslatmiyor. Sarj normal kullanimla biraz net biraz gorusme muzik vs 1 gun diyebiliiriz. Gps i bilmiyorum. Kullanmadigim icin

Bu cihazı bende almayı düşünüyorum, miui romlar falanda varmış..
    Rootlama ve cwm başardıysanız anlatım yapabilirmisiniz ?

Ayrıca hangi renk alacağımı karar veremedim, iki renkte çok şık ama beyaz daha smot gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 14 Ocak 2013; 12:07:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefsim

quote:

Recovery den bir root dosyasi ile flashlanarak rootlaniyor. Su an mtk tools ile cwm aciliyor ama normal yolla baslatmiyor. Sarj normal kullanimla biraz net biraz gorusme muzik vs 1 gun diyebiliiriz. Gps i bilmiyorum. Kullanmadigim icin

Bu cihazı bende almayı düşünüyorum, miui romlar falanda varmış..
    Rootlama ve cwm başardıysanız anlatım yapabilirmisiniz ?

Ayrıca hangi renk alacağımı karar veremedim, iki renkte çok şık ama beyaz daha smot gibi :)

Benim tercihim beyaz renk hocam.

Evet root ve cwm yi yaptım. Gerekli dosyaları upload ettim.

http://www.roosle.com/EQ966MECXGIK/UMI_X1_ROOT_CWM.rar.html

NOT: ses açma ve power tuşlarına aynı anda basarsanız reocvery normal ve fast boot seçenekleri çıkması lazım. İşareti recovery kısmına getirin ve reboot edin bakalım recovery ile açılacak mı. cihazda muhtemelen Çince stok recovery mevcuttur. Eğer açılırsa sadece root doyasını hafıza artına atıp menüden tahmin ederek o dosyayı flashlayabilirseniz. Telefon rootlanır. O zaman ingilizce cwm yi mtk uncle tool ile rahatça yükleyebilirsiniz.

bu olmuyorsa

Önce tüm bu işlemlerden önce bilgisayarımızdaki güvenlik programlarını tamamen devre dışı bırakıyoruz. Telefonun ayarlar menüsünden developer options tan usb debugging i işaretliyoruz.

Telefonu usb kablo ile pc ye bağlıyoruz. Yalnız telefonun kendi usb kablosu haricinde bir kablo kullanın. Kendi kablosu ile olmuyor.

Cihazı bağladıktan sonra bilgisayarım -- Aygıt yöneticisine giriyoruz. Android Device olarak görmesi lazım. Sağ tıklayıp sürücü güncelleştir diyerek indirdiğimiz sürücü klasörünü gösteriyoruz.

Sürücüleri yükledikten sonra telefon usb de iken mtkdroidtools programını açıyoruz. Umi X1 olarak cihazı tanıması lazım. reboot a ve with recovery e tıklıyoruz. Sanırım bu kısımda elimizdeki x1 recovery dosyasını gösteriyorduk.

Cihaz recovery menü ile açılınca rom yükler gibi elimizdeki Superuser... dosyasını flashlıyoruz ve cihazımız rootlanmış oluyor.

elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. reocovery dosyasını mtkdroid ile mi yüklemiştim tam emin değilim. Shuame adlı Çince bir program var. Onunla da recovery dosyası yüklemeye çalışmıştım. eğer orada yüklediysem. mtkdroidtools ile sadece recovery ile başlat demem yeterli olmuştur.

• imei işide jiayu g3 gibi gliba.
  • quote:

cevabınız için çok tşkler, arkadaşın dediği gibi imei clonlama jiayu ve diğer mtk işlemcili telefonlar gibi doğrumu ?
  • quote:

quote:

cevabınız için çok tşkler, arkadaşın dediği gibi imei clonlama jiayu ve diğer mtk işlemcili telefonlar gibi doğrumu ?

Ben imei degistirmedim oylece kullaniyorum ama evet ayni. mal imei programi ile kesin olur. Mtk uncle tools ile ben neo n02 de yapamamistim

EDİT: umi de mtk uncle ile de oluyor. sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andırgalsın -- 15 Ocak 2013; 3:28:40 >
  • Bu cihazı satan varmı?
  • quote:

quote:

quote:

Ben imei degistirmedim oylece kullaniyorum ama evet ayni. mal imei programi ile kesin olur. Mtk uncle tools ile ben neo n02 de yapamamistim

hocam jelly bean nasıl root edicez? birde marketteki mtk uncle diye bir program var onla imei oluyor mu ?
  • satan varsa bende talibim özelde ulaşırsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: One Way Out!

quote:

quote:

quote:

hocam jelly bean nasıl root edicez? birde marketteki mtk uncle diye bir program var onla imei oluyor mu ?

yukarıda verdiğim linkte root dosyası mevcut. Evet mtk uncle ile imei değiştiriliyor. Diğer telefonların yöntemiyle aynı.

• arkadaşlar kullanan yok mu ayrıntılı bir inceleme bekliyoruz.sipariş verdim gümrüğe takılmazsa güzel bir inceleme yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.