Şimdi Ara

Uludağ Üniversitesi Topluluğu (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.491
Cevap
16
Favori
153.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim zamanımızda yaz okulu yoktu. Yaz okulunda da devam etmezsem yine çok zor olacak.

Ben iyisimi kendimi bozmayayım. Psikolojik olarak hazırladım okula dönmeye. Eğer bu dersleri geçersem belki yaz okulunda ilk dönemin derslerini verirler. İlk dönemden de AİİT dahil 9 dersim var. Öyle yapmalıyım ki 1 sene içinde diplomamı almalıyım. İstanbul'da evde annemi, anneannemi, eşimi ve 2 tane kızımı bırakacağım. Telafisi yok...
  • uludağ çekoda okuyanlar dersler ve hocalar hakkında bilgilendirebilir mi beni?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazibore92 -- 28 Ocak 2015; 21:01:21 >
  • Uludağ tarihe gideceğim orada olan varsa yardımcı olabilir mi?
  • Arkadaşlar Görükle'de KPSS dershanesi araştıranlar varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa sevinirim..
  • Peki dostum sınav sistemi nedir? eskiden vizenin %30'u finalin %70'ine bakılırdı. Final + bütünleme vardı. Şu anda nasıl sınav sistemi?

Bir de yaz okulunda en fazla kaç ders alabiliyoruz?

Kusura bakma uğraştırıyorum seni ama önceden kendimi hazırlamam lazım okul kafasına...
  • Kendim cevap vereyim: Yaz okulunda mezuniyet aşamasındakiler 12 kredi normal öğrenciler 10 kredi alabiliyorlarmış.

Umut Kırtasiyeden alırdım öğrenciyken notları. Sonra sorulara cevap verirdik yine de ya zor geçerdik yada hoca notu kesti falan derdik. Çoğu zaman kalırdık. Sonra bir derse devam edip kendim not tuttum. Baktım ki hiç alakası yok satılanlarla. Birkaç yıl önceki ders notlarını satıyor adamlar. Anladım niye sıkıntılar çektiğimi.

Derse devam etmek lazım. Hele ki şimdi okulun kapısına kadar tramvay yapmışlarken tüm derslere girmek lazım.
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    mcake öncelikle geçmişler olsun, tekrar okula hoşgeldin umarım bu sene bitirirsin hocam :) ben de işletme 4 öğrencisiyim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bir sorunuz/sorununuz olursa. Yeni sistemle AKTS düzeni geldi fakat bu sanırım sizi etkilemiyor, vermeniz gereken kredileri tamamladığınızda mezuniyetiniz tamamlanır. Dönemsel olarak seçmelilerinize dikkat ettiyseniz gerisi mühim değil. Vize final etkilemesi %40'a %60 olarak değişti bu sene sanırım. En azından aldığınız derslerin üzerine tıklarsanız bir çoğunda bu şekilde bilgilendirme mevcut. Bu gece bilgisatarın başında durmanızı da şiddetle tavsiye ederim zira ders seçimleri başlıyor yanılmıyorsam. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, tekrar hoş geldiniz okula. Desteğe ihtiyacınız olursa ö.m ya da buraya yazmanız yeterli. İyi dersler! :)
  • Drevicend D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi dileklerin için. Aslında göğsümdeki ve sırtımdaki tümörlere bakarsak benim yerimde kim olsa dönmez okula fakat bunu kendime borç olarak addettim. Babamın vefatı ile maddi sebeplerden bırakmıştım okulu. Parasal olarak toparlamışken ve vaktim varken okul konusunu kapatmak istiyorum.

1- cuma günü yatırdım harcı. Bu hafta kayıt yenileme yapacaklarmış. Bursa'ya gideceğim Salı günü. Buraya gelmen lazım dediler. Benim seçmeli dersim yok. Kalan derslerin hepsi zorunlu fakat seçmelilerden alabilirsin derlerse dehşet olur ama saçmalamıyayım.

2- %40 ile %60 güzel birşeymiş. Toplamı yine 50 mi olması lazım? Final sonrası bütünleme var mı?

ilginize teşekkürler.
    Toplam 50 diye bir şey demek mümkün değil hocam, zorunluları alın seçmeli falan neymiş o zaman :) Final sonrası bütünleme mevcut. Ortalama olarak şöyle söyleyebilirim size geçme notları 40 derslerin. 40 40 alın geçin bir çoğundan :D ki sizinkiler zor dersler nutuk ve dil harici ortalamaları bahsettiğim şekilde. Çekinmeden sorabilirsiniz hocam istediğiniz soruyu. Acil şifalar dilerim tekrardan.
  • Olurda bir şekilde zorunlu/seçmeli diye ayırtetmeksizin istediğinin dersleri seç derlerse valla hiç de hevesli değilim mikroyu makroyu almaya.

AKTS denen şey beni bağlıyor galiba. Öğrenci otomasyonundan baktığımda şöyle yazıyor;
    quote:

Genel not ortalamanız : "2.09". Buna göre dönemsel AKTS kredi yükünüz : 36

Nedir bu akts. Ders kayıt nasıl yapılıyor?
    Öyle yazar, ama siz takmayın hocam. Giriş yıllarımızdan dolayı bizleri bağlamıyor. Avrupa Kredi Transfer Sistemi mi öyle bir şey sanırım. Bologna süreci içerisinde AB üniversiteleriyle uyumluluk adına başlatılan bir uygulama. Yok hocam siz kendi zorunlu derslerinizi alın, öyle bir şey demezler. Boş yere uzatmayın derim.
  • Arkadaşlar merhaba. Ben uludağ Üniversitesi İktisattayımda 3 dönemdir okulu bıraktım ve harç yatırmıyorum benim öğrenciliğim ne olur? Öğrenci işlerine sordum ama onların kendilerine hayırı yok. Yardımcı olurmusunuz.
  • hocam öğrenci işlerine dilekçe verin harcınızı yatırın sonrasında. Bursa'ya en yakın zamanda gelin konuşun dönemi kaybetmeyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşla tıp nasıldır iyi midir? Okuyanlar varsa tavsiye eder mi hocaları nasıldır? Vede hazırlık sınavından geçme kolay mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıl yaz okulu kesin kalktı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: DDoa

Bu yıl yaz okulu kesin kalktı mı?

Yok öyle birşey, neden kalksın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahîpkıran

quote:

Senato kararı ile kaldırıldı seneye filan açılmayacak dediler de ben yatay geçiş yapacağım alttan çok dersim kalacak ben bunları yaz okulunda veririm diye düşünmüştüm öğrenciler seneye açılmayacak dediler yıkıldım :(

• quote:

quote:

quote:

Senato kararı ile kaldırıldı seneye filan açılmayacak dediler de ben yatay geçiş yapacağım alttan çok dersim kalacak ben bunları yaz okulunda veririm diye düşünmüştüm öğrenciler seneye açılmayacak dediler yıkıldım :(

Yaz okulu açık hatta ben 2 ders aldım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yaz okulu açık hatta ben 2 ders aldım.

Seneye açılmayacak diyolar

• DDoa D kullanıcısına yanıt
    Mezun oldum. Her sene aynı efsane vardı.
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.