Şimdi Ara

ULTRA SESSİZ VE ÇOK HIZLI DEVİRLİ OLMAYAN FAN?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar eski anakartımın bios unda fanların hızlarını kontrol edebiliyordum ama yeni anakartımda bu özellik yok
    bunun için kesinlikle olabilecek en sessiz 80-120 fanlara ihtiyacım var bir ara zalman ın fanlarını almıştım çok iyiydi ama
    şimdi tamamen unuttum modellerini isimlerini falan
    fan devirleri düşük olsada çok sorun değil kasam oldukça büyük ve ferah gerekirse düşük devir ile oluşan açığı fan sayısı ile
    giderebilirim asıl önemli olan sessizlik

Su soğutma tavsiye etmeyin daha önce 1 anakarta ve 1 ekran kartıma mal oldu onun için uzak duruyorum..

son olarak I7 için alınabilecek en iyi ve verimli hava soğutma hangisidir.....

tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

• Bi fan kontrol ünitesi işini görebilir gerçi. Ben şu an xsilence'ın 120mm fanlarını kullaniyorum 1300rpm ve gayet sessizler. Bu fanları Thor's Hammer Xigmatek soğutucu ile kullanıyorum çok memnunum açılış derecesi 19-22 derece arası. 1 saat full yükte 36 derece maximum çıktığı derece Hwmonitöre göre. Sürekli o ısıda değil 34-32 derece arası geziniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jlozde -- 6 Nisan 2010; 17:51:49 >
  • bu güne kadar 4-5 tane fan kontroler kullandım hepsi birbirinden sorunlu çıktı
    2 tanesi başlangıçta acı acı bağırıyordu ne yaptıysak kesemedik seslerini tam sinir
    harbiydi her açılışta çayk çayk birtanesi sanırım tt kontrol etmiyordu fanları sen az kısıyorsu o durduruyor
    yada çok kısıyorsun yok bir numara sonuçta garantiden değişti en son aldığımda 1 gün çalıştı 2 gün dumanlar çıktı
    aletten sizlere ömür yerine hdd aldım senin anlşayacağın tam bir komedi bizim fan kontroler işi........
  • bence sen güzel fan control cihazı almamışsın benim tavsiyem dijital göstergeli fan controller bence en iyileri onlar ama inede sen bilirsin fan olarak xigmatekin 14cmlik beyaz ledli modelini kullanıyorum cok güzel vede sesiz tabikide
  • sunbeam rheobus extreme candır canandır.
  • Ben Xilence 120 mm öneririm size bizzat denedim coolermasterdan daha sessiz.. çokta güzel bir fan, fiyatta çok uygun

http://www.vatanbilgisayar.com/xilence-coo-xpf120.tbl-120mm-mavi-led-kasa-fani/productdetails.aspx?I_ID=39116

Devir düşürme için ayrıca böyle bişeyde satınalabilir yada kendiniz yapabilirsiniz..

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=LN27647
  • aradığınız hem sessiz hem de çok çok hızlı olmayan fan ;

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=1125&productId=bd97016

kesinlikle tavsiye ederim. PSU ya bağladığınızda dahi sesini duymayacaksınız.
  • Ya bu thermalright xsilent 120mm ile xilence 120mm arasında kaldım.

Yorumlara göre xilence çok sessiz ama hava akımı biraz az, thermalright ise hem sessiz hemde hava akımı iyi. Acaba thermalright xilence kadar sessizmidir?
  • Sessizdir diye düşünüyorum..hepsiburada indirimde yapmış thermalright alın isterseniz.. deneyimlerinizide paylaşmış olursunuz hem bizle
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet

bence sen güzel fan control cihazı almamışsın benim tavsiyem dijital göstergeli fan controller bence en iyileri onlar ama inede sen bilirsin fan olarak xigmatekin 14cmlik beyaz ledli modelini kullanıyorum cok güzel vede sesiz tabikide

xigmatek fanlarin görüntüsü güzeldir ancak sesli çalışırlar ve performansıları düşüktür
  • ben kullanıyorum X-silent modelini Thermalright nin, çok memnunum açıkcası. Xilence in sadece 1 tane fanını kısa süreliğine kullandığım için o konuda yorum yapmama doğru olmaz ama Thermalright oldukça iyi. pişman olmazsınız. tek konuda uyarayım; 3 pinli model bu, ve yanlış hatırlamıyorsam yanında power kablosu gelmiyor, sadece anakarta bağlayabileceğiniz 3 pin pwn kablosu ile geliyor. kablo siyah çoraplı, estetik açısından da çok güzel ürün
  • 3pin pwn nasıl oluyor yaw

banada 3 pin lazım zaten fan kontrol ünitesine takacağım. yani devri ben ayarlamak istiyorum.

bu durumda tercihim termalright'a doğru kayıyor gibi
  • YORUM VE CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
    sanırım Thermalright X-Silent alacağım birde lga 1366 I7 için
    önerebileceğiniz en performanslı cpu soğurucu ne acaba bende
    daha önce termaltake bigtype 14 pro vardı fena değildi ondan daha performanslı
    başka ürünler neler....
  • Bu fanda performansılıdır AKASA APACHE BLACK 12CM S-FLOW ULTRA SESSİZ PWN FAN 30tl

En performanslı derseniz Noctua NF-P14 FLX 14cm Fan 50tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMiZ -- 8 Nisan 2010; 2:08:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEMiZ

quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet

bence sen güzel fan control cihazı almamışsın benim tavsiyem dijital göstergeli fan controller bence en iyileri onlar ama inede sen bilirsin fan olarak xigmatekin 14cmlik beyaz ledli modelini kullanıyorum cok güzel vede sesiz tabikide

xigmatek fanlarin görüntüsü güzeldir ancak sesli çalışırlar ve performansıları düşüktür

hiç öyle birşey yok, gayet güzel hava basmakla birlikte, gayet de sessizdirler.
  • Thermalright X-Silent 12CM bu urunu kullanan varmı arkadaşlar....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.