Şimdi Ara

ultra dma mode-5 s.m.a.r.t. capable and status ok hatası!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkeze hayırlı mutlu günler ama bana iyi birgün gibi geçmiyor arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere bir sorunla karşı karşıyayım w7 kullanıyorum ancak ses kartımıdann w7 driveri olamdığı için xp ye geçmeyi denedim 1 sürücüye 2 işeltim sistemi yükledim daha sonra tek sürücüde iki işletim sistemi sağlıklı çalışmayacağından w7 kaldırdım ve xp yükledim birazda xp kullanıyım derken pc kapatıp açtığımda bu sorunla karşılaştım sıkıntıyı çözmüş değilim bana yardım edebilecek arkadaşlarım olursa fikir beyan edecek çok sevinicem ben kendimce yaptığım adımları buraya yazıyım fikir vericek aradaşlardan ona göre değişik alternetifler alalım

yaptığım işlemler;

1.sata kablosu birçokez değişti sıkıntı devam ediyor
    2.hdd yeni bir disk 2 tb lık başka pcye takıldı hem harici hemde master olarak kullanılıyor ve işletim sistemi kuruluyor
    3.jumper denendi diske sıkıntı devam ediyor
    4.bios pili çıkartıldı hatta yenisi ile değiştirildi defult ayarlar yapıldı sıkıntı devam ediyor
    5.başka disk takıldığında bu hatayı vermiyor ekranı geçiyor
    6.değişik sata girişlerine disk takılarak denendi değişen birşey olmadı
    7.bios ayarlarından bu hatayla ilgili sekme aradım başka bioslarda olmasına rağmen benim biosda bulunamadı
    8.cosmos yapıldı bütün eski ayarları clear yapıldı jumper vasıtasıyla değişen birşey yok
    9.bilgisayara takılı hiçbir aygıt yok harici disk flash disk printer wirless adaptor vs sıkıntı devam ediyor
    10.alakası olmamasına rağmen ramleri bile tak çıkar yaptım bazen dos ekranında kitleme yaşamışlığımız olduğu için

not: hata resmini yükledim eğer konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim şimdiden mod arkadaşlardan konunu alakalı yere taşınmasını için yardım isteyebilirim şimdiden yardım eden etmeyen ilgilenen bütün arkadaşlarıma tşkler ederim saygılar

ultra dma mode-5 s.m.a.r.t. capable and status ok hatası!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurca

Öncelikle herkeze hayırlı mutlu günler ama bana iyi birgün gibi geçmiyor arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere bir sorunla karşı karşıyayım w7 kullanıyorum ancak ses kartımıdann w7 driveri olamdığı için xp ye geçmeyi denedim 1 sürücüye 2 işeltim sistemi yükledim daha sonra tek sürücüde iki işletim sistemi sağlıklı çalışmayacağından w7 kaldırdım ve xp yükledim birazda xp kullanıyım derken pc kapatıp açtığımda bu sorunla karşılaştım sıkıntıyı çözmüş değilim bana yardım edebilecek arkadaşlarım olursa fikir beyan edecek çok sevinicem ben kendimce yaptığım adımları buraya yazıyım fikir vericek aradaşlardan ona göre değişik alternetifler alalım

yaptığım işlemler;

1.sata kablosu birçokez değişti sıkıntı devam ediyor
    2.hdd yeni bir disk 2 tb lık başka pcye takıldı hem harici hemde master olarak kullanılıyor ve işletim sistemi kuruluyor
    3.jumper denendi diske sıkıntı devam ediyor
    4.bios pili çıkartıldı hatta yenisi ile değiştirildi defult ayarlar yapıldı sıkıntı devam ediyor
    5.başka disk takıldığında bu hatayı vermiyor ekranı geçiyor
    6.değişik sata girişlerine disk takılarak denendi değişen birşey olmadı
    7.bios ayarlarından bu hatayla ilgili sekme aradım başka bioslarda olmasına rağmen benim biosda bulunamadı
    8.cosmos yapıldı bütün eski ayarları clear yapıldı jumper vasıtasıyla değişen birşey yok
    9.bilgisayara takılı hiçbir aygıt yok harici disk flash disk printer wirless adaptor vs sıkıntı devam ediyor
    10.alakası olmamasına rağmen ramleri bile tak çıkar yaptım bazen dos ekranında kitleme yaşamışlığımız olduğu için

not: hata resmini yükledim eğer konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim şimdiden mod arkadaşlardan konunu alakalı yere taşınmasını için yardım isteyebilirim şimdiden yardım eden etmeyen ilgilenen bütün arkadaşlarıma tşkler ederim saygılar

Biosa girdiğinde main bölümünde gözüken hdd e gel enterla orada "DMA Mode" ve "SMART Monitoring" var onlar auto dur. Onları Disabled yap dene.
    S.M.A.R.T a ok dediğine göre bence bunla alakalı değil ama dene, olmazsa bios güncelleme yap. Aklıma gelen bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurulkan -- 8 Temmuz 2013; 1:37:34 >

• aynı sorun az önce bendede oldu. format attıktan sonraki reset sonrası bu hatanın aynısını aldım. çözüme ulaşabildinmi? yada yardımcı olabilecek birisi varmı? bu yaptıklarının aysını bende denedim fakat sorun hala devam ediyor. teşekkürler
  • sorunu çözülmüştür ulusbilgisayar skype adr mesaj bıraka bılırsınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.