Şimdi Ara

Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
26.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
619 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gıda dedektifini yıldıramazlar. Bu ne ilktir, ne de son olacak. Firmalar da şunu anlayacak; insanlar eskisi gibi değil, devir internet ve bilgi devri, her bilgiye hem Türkçe hem yabancı kaynaklardan ulaşım var, sen istediğin kadar engelle. Tüketiciler bilinçleniyor, etiket okuma alışkanlığı artıyor. Sen istediğin kadar gizlemeye çalış, etikette yazılanı google'la her şey ortaya dökülüyor zaten. Bu devirde kimi kandırabileceksin? Gıda dedektifini takip edenler de bilinçli tüketiciler zaten. Korktukları şey, bu bilinç düzeyinin giderek yükselmesi ve daha fazla insana yayılması ama gelecekte kaybeden bu anlayıştaki firmalar olacak.

• Bir şey alırken mutlaka içerisinde glikoz/fruktoz şurubu olup olmamasına bakıyorum. Ülker bildim bileli tuzlu ürünlerinde bile fruktoz şurubu kullanıyor. Hatta bunlar torku "pancar şekeri bulunuyor" ibaresi yazdığı için diğer markalar haksız rekabetten dava etmişler ve kazanmışlardı! Son 1 sene içerisinde hatırladığım kadarıyla coca cola tepki almıştı ülkemizde ve yurt dışındaki içerikleri ile ilgili. Son zamanlarda dikkat ediyorum markette fruktoz şurupsuz kolalarını görüyorum.

• Ülker çok kalitesizsin be. Her ürününe mi yansır bu. Tek beğendiğim ürünün çubuk kraker. kalitesizlik kokuyor ETİ nin yanında her ürünün...

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Haklısın Almanya, döhler'e sentetik muz yapması konusunda kesinlikle izin veriyordur.

Siz Avrupayı ve Avrupa şirketlerini bimdeki Ahmetoğlu gıda turizm inş. Ltd ile karıştırdınız. Ben şu an adı geçen büyük gıda firmaların hangi şirketlerden bu aromaları tedarik ettiğini biliyorum. Umarım sizde bir gün Ülker Pınar torku lactalis çalışanı olursunuz ve aslında gıda dedektifinin instagramda şantajla para koparma peşinde olan biri olduğunu anlarsınız :)

sentetik üretmesinde sorun yok, ama (almanyada) üretimde ne kadar kullanabiliyor veya kullanabiliyor mu kullanabiliyorsa hangi oranda kullanabiliyor veya kullandırıyorlar mı yoksa sadece ticaret amacıyla üretip ihraç etmelerine mi izin veriyorlar buna bakmak lazım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 16 Ekim 2020; 23:52:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarıdaki şahsa:

Yakistirdigin sifatlarin hicbirisiyle alakam yok bunlari nerenden çıkarttın bilmiyorum. Geçmiş mesajlarimi inceleyebilirsin. Atatürkçü bir insanım.

Hakaretlerin , yersiz ithamlarin ve iftiraların için pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağım bilgin olsun.

Öyle saçma sapan iftiralar at sonra blokla kaç yok. Mahkeme önünde görüşeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 16 Ekim 2020; 23:55:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bundan sonra ulkerin mallarini almicam ne olursa olsun istedigi kadar ucuzda olsun

• ÜLKER almayın bu kadar basit :)

konu buraya gelecek ....

sanki adamlar sadece ÜLKEr ürünlerine mi laf ediyor? adamlar her markanın her ürününe laf eder, ayrım yok kayırma yok , ÜLKER herkesi yandaş mı sanıyor !?

vestel de almayın bu arada... istedikleri vergi bi taraflarına girsin !!

• eti varken ülker de ne bileyim.

• Burada tam görünmüyor, yıllar önce gittiğim bir ülker markette çektim resimleri. Şerefsizlik diz boyu.

https://www.hizliresim.com/Hr7B4P

https://www.hizliresim.com/22qP4t

Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti.
    Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 17 Ekim 2020; 3:2:16 >

• Ben uzun zamandır almıyordum bu markayı. Artık bedava verselerde almam.

• Ulker kendi ayağına sıkmış. Böylece daha çok insana ulaştı bu haber. Ürünlerin içindekileri açıklamak ne zaman hangi hukuka göre suç oldu? Gerçi memlekette hak hukuk kalmadığı için bunlar gibi para babaları ne isterse kanunu oraya devşiriyorlar.

• Torku' nun ürünlerini beğenmiyorum. Aşırı kötü geliyor bana nedense çok ucuz ve dandik merdiven altı üretim gibi sanki. Hele o No10 mıdır nedir onu bi yudum içip çöpe fırlattım resmen

• Ülkerin mallarini kötüleyipte diger markalardan aldiginiz abur cuburlar cok saglikli sanirim Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti. 

Ha cok umrumda degil ne yiyip ictiginiz sonucta trash food yemiyorum ve spor yapiyorum ama komiksiniz.

• Kardeşim siteyi biraz inceledim neler var neler ayakları ile domates çiğneyip salça yapan gençler mi dersiniz markete gidip sütü içip yerine koyan çocuklar mı dersiniz birde utanmadan bunu tiktok'a çekip yayınlıyorlarmış başlarım böyle iş'e sırf fenomen olacak diye pislik herifler'den corona kapacak millet

• Doğru iş yapıyorsanız korkmazsınız ifşadan , Ülker almam daha artık

Arkadaş yabancı bisküvi , kek , şekerleme üreten fabrikalar var adamlar ürünlerini resmen evde yapıyormuş gibi hazırlıyor hem doğal malzeme hemde doğal yapılış

Türkiye'de olan full fabrikasyon üretim ve full tatlandırıcı , renklendirici , dengeleyici asitler , trans yağlar ve örneğin kakao yerine kullanılan kakao suyu özü vs gibi sahte karışımlar

Malesef Türkiye'de yenilen bisküvi , çikolata ile yurtdışı arasında 1000 kat fark var ve bu tamamen maddi kazanç ile alakalı

• "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar."

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Doğru iş yapıyorsanız korkmazsınız ifşadan , Ülker almam daha artık

Arkadaş yabancı bisküvi , kek , şekerleme üreten fabrikalar var adamlar ürünlerini resmen evde yapıyormuş gibi hazırlıyor hem doğal malzeme hemde doğal yapılış

Türkiye'de olan full fabrikasyon üretim ve full tatlandırıcı , renklendirici , dengeleyici asitler , trans yağlar ve örneğin kakao yerine kullanılan kakao suyu özü vs gibi sahte karışımlar

Malesef Türkiye'de yenilen bisküvi , çikolata ile yurtdışı arasında 1000 kat fark var ve bu tamamen maddi kazanç ile alakalı

Hocam sadece ülker değil aslında, diğerleri de aynı bokun laciverti. Ama bilhassa ülker ve algida sanırım diğer firmalardan 1-2 tık daha fazla ipin ucunu kaçırdılar ve daha büyük tepki görmelerinin sebebi de bu olsa gerek. Ha şöyle bir durum da var, mesela raf ömrünü uzatması için eklenen katkı maddelerinden dolayı eskiden beridir bu tür abur cuburlar sağlıksız olarak nitelendirilirdi. Ama daha kötüsü özellikle son 5 yıldır raf ömrününü uzatan katkı maddelerine ilaveten, maliyeti düşürme amaçlı, adı sanı hiç duyulmamış saçma sapan yeni maddeler eklemeye başadılar. Bana göre bu yapılanın zehir tacirliğinden en ufak bir farkı yoktur. Üstüne üstlük bu kan emiciler sadece bununla yetinmeyip hem gramaj düşürdüler, hem de zam yaptılar. Diğer bir değişle tüketiciyi üç cepheden vurmaya başladılar. Ha elbette ufak tefek hataları vardır ama hiç lamı cimi yok, olaya genel perspektiften baktığımızda gıda dedektifi bu mücadelesinde dibine kadar haklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sismancocuk -- 17 Ekim 2020; 12:29:41 >

• Şeker, koruyucu maddeler her markada bol bol var zaten sıkıntı sadece Ülker'de degil. Tepki Ülker'in dava açmasından kaynaklanıyor.
    Yoksa ne markalar var baton çikolata da dahi glikoz kullanan.
    Ülker eti gibi markalar kristal şeker kullanıyor. çikolatanın içindeki az miktardaki meyve parçaları vb ürünlerde kullanılması muhtemel glikoz şurubu hariç. Hiç olmasın diyorsanız bitter ya da sade sütlü yenmesi gerekir.
    Bunun bile yüzde 50 si kristal şekerdir.

Zaten çikolatanın içine şeker girmezse maalesef ortada yenilecek bişey kalmiyor. Pastalara konulan toz kakao dan tadını anlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 17 Ekim 2020; 12:30:23 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.