Şimdi Ara

Ülkedeki kripto para furyası ve cahillik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
9
Favori
16.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Alan sayısı daha fazla olduğu sürece yükselir. Satış başlarsa da patlar. sağ ol kanka bilmiyordum

geçiniz 10 yıldır lale çılgınlığı diye nane okunuyor. bir şey olduğu yok. tesla salak kurumsal şirketler salak bir siz akıllısınız.

• ANTİ BUG kullanıcısına yanıt

Tabii iyi hoş da dediğiniz gibi "herkes kenardaki 3 kuruşunu bu coinlere bağlıyor." Zaten verilere bakarsanız yüzde 30'dan fazlası try'de işlem görüyor. usdt'nin yüzde onu desek yüzde 40. neredeyse 1 milyar dolar türk parası var bu coin'de. Bu coin ben bildim bileli 0.0005 kuruş mu ne takılıyor. üzerinde hiçbir proje yok hiçbir dapp yok. hiçbir güncelleme yok adam akıllı. paramı alıp çıktım demiyorda yok btc gibi olursa(çok duydum) milyarder olacakmış onun hayalini kuruyor.

Bu arada konu yanlış anlaşılmış bazı enayiler tarafından sende yap o zaman ne alaka ise :D benim eleştirim insanların parasını bu kadar basit şekilde araştırmadan bilgisizce kulaktan dolma bilgiler ile yatırması. paraları gidince zırlamaları. yoksa bana ne milletin parasında. olan kripto para teknolojisine oluyor. tü kaka dedikleri için.

bugün cahil cühela insanlar dilipak denen adam. bitcoin'in radyo sinyali ile bile gönderildiğini bilmeden ( venezuela yasakladığı zaman yapıldı venezuela da) çıkıp boş boş dayanıksız cümleler ile insanlara saçma aspan bilgiler veriyor. korona yalan dediği gibi.

bunun tam tersi de işte saçma sapan coinleri shilleyerek bu işe girenler yatırım tavsiyesi vererek yapıyor.

çoğu kişi de zaten okumadan yoyrum yaomış konuya ben ne diyorum enayiler vergi diyor sen de yap diyor alan olursa yükselir diyor. sağ olun ya baya yardımcı oldunuz.

teşekkürler görüşünüz için hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Ülke de şuan para dönmüyor. Likide krizi var. Ama bu daha önce de olmuştu tabi.

Bizim milletin kolay para aşkı yüzünden bu aslında. Başka bir şey yok ortada. 2017'de zirveden kredi ile BTC alıp, hala daha borç ödeyenler var. Akıllanmayanlar var. Gene 2017'de ki gibi berber bile Bitcoin ci oldu artık.

Tabi o zaman düştüğünde bir sürü insan intihar etmişti ama bu sefer yüzlerce intihar haberi gelecek. Cinnet haberleri falan çok şey göreceğiz.

Ülke de şuan para dönmüyor. Likide krizi var. Ama bu daha önce de olmuştu tabi.

şu an dünyada para bolluğu var. aynı şekilde bizde de. banka keyfinden yüzde 10 faiz vermiyor :)

• Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Ben bilmiyorum zaten bu işi. Sen bilgili bir arkadaşa benziyorsun, belki beni aydınlatırsın.

Mesela domates diyelim. Yetiştirilir, bi maliyeti olur, çiftçi üzerine karını koyar, arz talebe göre fiyat biçilir, satılır. Bazen ihraç bazen ithal edilir.

Sonraki sene çiftçiye, toprağına, devlet politikasına, maliyetine, karına göre belli miktar daha dikilir, aynı işlem sürer.

Fiyatı maliyetin çok altında olursa toplanmadan çürür. Çok uçarsa satılmaz, belki ithal edilip dengelenir devlet tarafından.

Peki bu bilmem ne coinin fiyatı nasıl belirleniyor? Ne zaman artıp ne zaman azalıyor? Sigorta tarzı bişey yapılabiliyor mu? Fiyatının neredeyse sıfır olmasını ya da 1 milyon dolar olmasının teorik ya da pratik bir engeli var mı?

Alım satım yapanlar, grafiklerde geçmişe dönük eğri ve üçgen çizim geleceği hayal etmek dışında neler yapabilir?

Mantıklıysa biz de girelim, hep beraber kazanalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Kuzgun

Bitcoini dünyada şirketler kabul edebilir ama asıl sıkıntı devletlerin tutumu. Hiçbir devlet vergisini almadığı girişime izin vermez. Şuan sadece izliyorlar.

Bir diğer sıkıntısı bütün illegal işlerde coin dönüyor. Takip edilemiyor. Devlet takip edemediği parayı asla kabul etmez. Medyaya düşecek ufak bir yasadışı ticarette coin kullanildi haberi coin piyasalarını alt üst eder. Değil coin piyasaları Elon mask bile kurtaramaz.

Silkroad BTC olayını araştırın coinlerin geçmişini görün.

Bir diğer sıkıntısı bütün illegal işlerde coin dönüyor. Takip edilemiyor. Devlet takip edemediği parayı asla kabul etmez. Medyaya düşecek ufak bir yasadışı ticarette coin kullanildi haberi coin piyasalarını alt üst eder. Değil coin piyasaları Elon mask bile kurtaramaz.

hiçbir dayanağı olmayan bir şey de bu ? kağıt para ile dönmüyor ? kağıt para ile kara para aklanmıyor mu ? kağıt para ile suç işlenmiyor mu ? kağıt para ile uyuşturucu ticareti yapılmıyor mu ? saçma sapan bir argüman. sen bana silkroad dersin ben sana

citigroup derim

hsbc derim

halkbank derim derdim de derim. bitcoinin ticaret hacmi şunların onda biridir büyük ihtimalle ama göze batan bitcoin oluyor ilginç şekilde.

ayrıca elon musk kim ? elon musk'a mı kaldı piyasa şu bile belli ediyor olan bitene yakınlığınızı

• asderty A kullanıcısına yanıt

aç araştır birader o zaman ben 2-3 senedir bildiğim şeyleri sana tek celse de mi anlatayım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 4 Nisan 2021; 16:11:31 >
    Konuyu bilgilendirme amaçlı açtın sandım.

Bi örnek daha yazayım, belki BİLEN birisi cevap yazar.

Yine domates olsun.
    Senaryo 1) Antalyada bu sene 2-3 kez sel olacağı öngörülüyor. Sel olursa rekolte düşer, domayes fiyatı artar.

Senaryo 2) Rusya Türkiyeden alınan domatese ek ithalat vergisi getirecek. Bu yüzden rusyaya ihracat azalacak, domatesler iç piyasaya sürülecek, ve domates fiyatı düşecek.

Bilinen piyaslaradan 2 tane mantıksal çıkarım söyledim.

Şu açıklayabilecek var mı : holo'nun önümüzdeki günlerde/aylarda/yıllarda yükselip düşmesini tahmin etmek için bu tür ne senaryolar olabilir?

Birader offff hep aynı şeyler bu kadar bilgilenmek istiyorsan aç internetten araştır sen bana gelmişsin araba nasıl çalışır baştan sona bana anlat diyorsun ben bunun için dört sene eğitim alıyorum gelip sana dört senede öğrendiklerimi mi okuduğum kitapları makaleleri mi anlatayım tek mesajda ? işim var gücüm var git araştır bu kadar merak ediyorsan. hey allahım ya. sorduğun soru tek mesajlık basit bir şey değil çünkü. senin paraya bakış açın bile farklı ne alaka domates ? :D bugün bankanın çekip gitmeyeceğinin garantisi var mı ? söylediğin alakasız argümanlar normal para içinde geçerli zira temelde.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 4 Nisan 2021; 16:26:47 >
    İlk satırdan anlaman lazımdı. Sana yazmadım zaten o soruyu. Sen ya cevap yazmak istemiyorsun, ya da sen de bilmiyorsun, eyvallah.

Açık forum burası. Belki biri görüp cevap yazar, ben de girer, ben de kazanırım. Senlik bişey yok.

beni alıntılarsanız ben de üstüme alınırım :)

cevap yazmak istemek ile alakası yok benim bunu açıklamam için size uzun uzadıya yazı yazmam lazım bunun içinde vaktim yok. çok merak ediyorsanız internette basit bir arama ile cevap bulabilirsiniz. neden birinden açıklama ihtiyacı duyuyorsunuz ki ? ben yardımcı olayım buyrun

https://bctr.org/wp-content/uploads/2019/03/t%C3%BCrk%C3%A7e_bitcoin.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 4 Nisan 2021; 16:30:6 >
    Ekleme yazmışsın cevap vereyim.

Klasik cevap, paranın da karşılığı yok. Tl'nin karşılığı tcmb ve Türkiye Cumhuriyetidir. Bankalar ve sigortacılar da küresel olarak birbirine bağlıdır, battı mı hepsi batar.

Dolar ve tüm sistem ise amerikan merkez bankası ve bizzat amerikan devletinin güvencesindedir, ona bağlıdır.

Bunlar gücünü kaybeder ve batarsa garantisi olduğu değerler de batar, bu kadar basit.

Yazıyı okudum. Blockchaini anlatmış. Transferde bankalar yerine çok odaklı bilgisayarları baz almış

Demirtaş da viseosunda bahsetmişti. (İkinci videosunu gördüm ama dinlemedim)

Ama bu yazılanlar bitcoinin fiyatının neden 2 saat içimde 60 binden 55 bine düştüğünü açıklamıyor maalesef.

Daha da önemlisi alt coin midir nedirse onların nasıl bir günde %100 artıp %80 düştüğünü hiç açıklamıyor.

Ara ara boş vaktimde denk gelirse internetten bakarım artık.

• İsteyen istediğini desin coinlerin önünü kimse kesemez. Forumda insanlar yıllardır saadet zinciri balon diye diye BTC 60.000$ a kadar geldi. Ayı piyasası elbette gelecek hiçbirşey sonsuza kadar yükselmez fakat coin diye bir gerçek var bu gerçekler ile yüzleşin. Şu ayı piyasası bir an önce gelsin gözü karartıp BTC ve diğer kalburüstü coinlere yüklü para ile gireceğim.

• İhtiyacınız olan para ile "yüksek riskli yatırım araçlarına" YATIRIM YAPILMAZ.

Twitterda orda burda o kadar çok dilenci var ki, 100dolar ile adam 25x kaldıraçlı işlem açıyor, 10dakikada liq oluyor, sonra ağlıyorlar.

Bu bilinçsizlerin çok büyük çoğunluğu da Türk insanı.

Eline üç kuruş geçen kriptoya yatırım yapma derdinde, binance bile buradaki potansiyeli görüp kolay para için ülkeye özel borsa açtı :)

• Arkadaşım doğru yatırımlarla 56k para kaldırdı bu işten gözümün önünde. Ben yapma etme bak batarsın dedikçe parasını bastı katladı. Evet ben hala girmedim bu işe çünkü bu kadar kolay para kazanmak şüpheli geliyor ancak kazanan nasıl kazanıyor ben de bunu anlamıyorum.

Yes. Size karşı bir laf atmadım neden üstünüze alındınız kötü bir kelime'de kullanmadım , genel konuştum.

Bizim Türk milletimiz böyle ne yazıkki birşey başarılı olsa bile eleştiri yağmurlarına tutulur , tek derdimiz bu olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

hahaha..bin lira koydum yuzbin olcak baya iyimis...amerkada buna wet dreams diyolla
    Chiliz son altı ay fyat grafğine baktığında, 7 TL ye yaklaştığı süreçte 1000 TL yi 86000 TL yapmış.

• Finland kullanıcısına yanıt

ya başarılı dediğin şey tam olarak ne oluyor ? :D holo ile bittorrent mi ? :D ayrıca ne eleştirisi yazıyı bile okumamışsın. saçma sapan shitcoinleri eleştirmem üzerine siz de yapın derseniz ben de bunu derim normal olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 4 Nisan 2021; 17:46:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.