Şimdi Ara

Ülke futbolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık bulamadım ama 2-3 satır karalamak istedim buraya :)
    Yazmak istediğim 2 konu var.

İlki Bein ile alakalı. Türkiye pazarından çekilecek vs söylentilerinden sonra şimdide kulüplere ödeyeceği paralarla ilgili kur problemi söylentileri çıktı. Üyelikler için pek kuru takmıyorlar ama kulüplere ödemeye gelince iş kur yüksek. Tabi böyle rezil bir ligi kimse ayda 100 lira verip izlemek istemiyor. Kaldı ki Süper lig + yabancı ligler için para alıyor bizden. Ama pazar günü saat 16:00'da Türkiyeden 2 maç, İtalya'dan 1 maç, İspanya'dan 1 maç, Fransa'dan 1 maç, İngiltere'den 1 maç oluyor. Benden hepsinin parasını almasına rağmen mantıken ben sadece 1ini izleyebiliyorum. Oda abartı bir fiyatla izleyebiliyorum. Böyle olunca kimse artık yönelmiyor digiturk almaya. Ya kahveye gidiyor ya illegeal izliyor maçı. Bu şekilde devam ederse yalanlamalarına rağmen çekilmek zorunda kalırlar. ( inşallah çekilirlerde zaten.)

İkinci konu futbolcu pazarımız. Tamam ligimiz kötü kabul ediyorum. Ama ligimizdeki futbolcular için bahsedilen paralar çok komik. En yakın örneği Ozan Tufan. Orta sınıf yada orta altı bir oyuncu olmasına rağmen ben Ozan'ın 2.5 milyon eurodan daha fazla edeceğini düşünüyorum(bu piyasada). Eljif Elmas Fenerbahçe'de değil Dordmund'da oynasa 15 değil 45 milyon konuşuluyordu belki. Tamam kötüyüz ama bu kadar da komik paraların konuşulması bizi kekmeye çalıştıklarını gösteriyor bence. Bugün Avrupa'nın x bir liginde Ozan gibi bir oyuncuyu almanın bedeli bence 7-8 milyon eurodan başlıyor. ( özellikle yaşı itibariyle ). Bu arada Ozan sadece bir örnek isme takılmayın lütfen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.