Şimdi Ara

Uğraşmadan kısa sürede milyonlarca gold kasmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Öncelikle bu sistemden kazanabileceğiniz paranın miktarı şansınız ve seçimlerinize göre değişiklik gösterebilir.
    Gerekenler ise yüksek düzeyde dps yapabileceğiniz max ilvli +900-905 olan bir karakter, herhangi bir progress sitesine erişim ve bir adet keystone ve en önemlisi ise biraz şans.

Hikayeye başlamam gerekirse; Uzun zamandır oyuna girdiğimde sadece raid işleri ve ap farmıyla uğraştığım için çantamda en fazla 5k para oluyordu. Profession yada başka bir farm olayına vakit ayırmaktan hoşlanmadığım için genelde guilddeki arkadaşlar üzerinden raid malzemeleri ihtiyacımı karşılıyordum ki,geçen hafta guilde yeni birisi katıldı ve beraber keystone dönerken konuşmaya başladık. Ben dungeonlardaki tek amacı sadece 7-9 maw keystone spamlayıp hızlı ap kasmak olan birisiydim. Şimdiye kadar haftalık sandık için +15 herhangi bir keyi bırakın yapmayı +15 keystone bile görmemiştim. Adam bir haftada 3 milyon gold yaptığı söyleyip param yoksa 100-200k verebileceğini, sorun olmayacağını söyledi. Tradeyi atıp parayı koyduğunda gerçekten dediğini yaparak para kazandığı anladım ve tradeyi reddettim. Kalan paramla destek materyallerini alıp hemen kendi keyimi yükseltmeye başladım. Önceden dungeonlar hakkında pek bilgim olmadığı için yüksek ilvle sahip kişileri alıyordum ve +11,13 arası keystonem depleted oluyordu. Bu sefer aldığım kişilere dikkat ederek güzel ekipler kurdum ve sonucunda keystone +15 eoa olarak çantamda duruyordu. Tabi kafamda ortada bir achivement olunca her zaman olduğu gibi "boşver parayı önce achivementi alalım" düşüncesi geçtiğinde şans eseri bir kişi haftalık keystone için ödeme yapabileceğini ve +900 ilvla sahip olduğunu söyledi ve 150k vermeyi teklif etti. Hemen onuda alıp dikkatli bir pug partysi kurdum. Rica ederek keyi depleted yapmak istediğimi söyledim ve yavaş yavaş bitirdik. +15 keylerde adam bulmak ne kadar basit şaşırırsınız. İlk paramı aldıktan sonra guilddeki arkadaşa sorarak bir maw +15 keyinden tek seferde ne kadar kazandığını sorduğumda 100k dediğinde o kadar uzun uzun uğraşmaya gerek olmadığını düşündüm ve fiyatı "1 token" olarak belirledim. Dalaran bölgesinde trade kısmından yazarken "En Ucuz, Hızlı Teslim" gibi şeylerin yanına müşteri kriteri olarak "+890" ibaresini ekledim çünki, düşük ilvle sahip kişileri taşımak yada çaktırmadan boostlamak imkansız. Hemde 885-900 aralığındaki kişilerin bu achivemente daha çok ihtiyacı olması ve bir türlü alamamalarından dolayı daha çok ödemelerine neden oluyordu.Achivement olmadan +15 keylere katılmaları yada maw boost gruplarına girmeleri pek kolay olmuyor kendimden biliyorum. Böyle 4 key satışı sonrası 4 tokenin olmuştu ve token ücreti ise 180.000 küsür golddu yanlış hatırlamıyorsam. Ardından bir iki kere daha haftalık sandık sattıktan sonra dungeonuda tam olarak öğrenmenin verdiği özgüvenle bir partı kurarak hem achivementimi aldım hemde 2 kutu aldık. Kısacası bir taşla iki kuş vurduktan sonra elime gelen key +17 hov olunca üzülmüştüm çünki geçen haftanın buffları fazlasıyla kötüydü. Biraz araştırdığımda hovdan çok iyi bir trinket düştüğünü farkettiğimde, satış politikası olarak bu sefer farklı bir şey uygulamaya karar verdim. Run için guildden 4 arkadaşımı alarak bir dps slotunu boş bıraktım. Guilddeki arkadaşlarada eğer bu trinket düşerse ihtiyacım olduğunu söyleyince nedense kimse sorgulamadı. Dalaranda bir süre "Satılık haftalık sandık+trinket düşer ise(ilvli yüksek olacağı için) kişiye verileceğini" söyleyerek müşteri aradım. Sonunda birisi alt hesabıyla 2 token verebileceğini söyledi. Bir buçuk saatlik bir işkence sonucu trinket şans eseri düştü ve müşteriye verdim. Son olarak ise bu hafta nh hc curve sistemini tekrar uygulayarak ilk üç bossu ve elisandreyi kesip direk guldana geçtim. Normalde 10/10 run fiyatı 1-2 token iken, curveyi 2 tokene kurduğum one shot partysi ile 10 dakikada verdikten sonra 2 gün içerisinde 1 milyondan fazla gold kasmış oldum.

Basit, kısa ve etkili yöntemler ki çoğunuz muhtemelen biliyordur zaten. Bilmeyenler için faydası olması dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu işin etik olanı senin yanında gelen 4 adamla parayı paylaşmaktır.

Onlara demeden onlar üzerinden bu goldu kazanıyorsan senin yaptığının adı başka birşey oluyor.
  • Piyasa sizin gibilerle dolmuş. Pug grubun icine ediyor senin kafa yapindaki adamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

Bu işin etik olanı senin yanında gelen 4 adamla parayı paylaşmaktır.

Onlara demeden onlar üzerinden bu goldu kazanıyorsan senin yaptığının adı başka birşey oluyor.

Kendi guildimdekilerin paraya yada eşyaya çok büyük bir upgrade denk gelmedikçe ihtiyaçları olmuyor. Pug grubundakilerle ise keyimi paylaşıyorum ki daha fazlasınıda benden bekleyen olmuyor olamazda. İşte tam olarak akışı yavaşlatmamak, engellemek için belirli bir seviyenin üzerindeki kişileri müşteri olarak alıyorum ve herşey normal seyrinde gidiyor. Kısacası pug partylerindeherkesin kazandığı bir şey var kimse boşu boşuna bana yardım etmeye gelmiyor.

• Valla bu oyunda token diye birşey oldukça herkesin ona ihtiyacı vardır.Neden sen 13 euro ödemezken yanındakiler ödüyor?

Bir takımın olsa daha çok kazanırsın.Onların keyleride olur felan. Neyse sen muhtemelen onların keyleride satıyorsundur :) haberleri bile yoktur :)

Gözümde hırsızlıktan ibaret yaptığın kusura bakma kolay gelsin.Birgün adam buldum 200k alıcam siz almayın hepsi benim de bakalım? :D

Adamlar bir daha seninle partiye bile girmez adım gibi eminim :)
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Her hafta haftalık sandıktan bir adet key düşüyor sadece bana yada üç beş kişiye özel değil. Beğenmiyorsan çıkıp kendi keyini geliştirir yaparsın. Ayrıca key benim olduğu için istediğimi yapmakta özgür oluyorum.

Son olarak sen farkında mısın bilmiyorum ama oyun dünyasında haftada belkide yüzbinlerce key afk kalanlar, sinirlenip çıkanlar, nasılsa süre başladı bana mecburlar diye düşünenler tarafından depleted hale getiriliyor. Bir sürü insan pug partylerine inancını kaybediyor ve haklılarda. Ek olarak sana bir garanti verilen, kapasitenin daha fazlasını yapmana yardımcı olacak ve en önemlisi duruma göre başka partylere istediğin zaman girebilmeni sağlayacak bir achivement veriliyor.

Şimdi bi örnek verelim. Hesabını 890 ilvl olarak hayal et ve pug partylerinde +15 keylere girmeye çalıştığını düşün. Bir kere pugda 15 keylerim listelendiğinde 900-920 max ilvla sahip ve en önemlisi deneyimli adamlar dururken neden ben seninle gidip kendimi riske atayım? Yada sandıktan +5 key aldığını düşünelim. Pug üzerinden 15 e kadar sorunsız gidebileceğine inanıyor musun? Hiç kendini avutma çünki öyle bir olay yok. Ben seni o adamların arasından alıp iki farklı içeriği birisi haftalık sandık birisi achivement olmak üzere duruma göre sana deneyimini göz önüne fazla almadan sunuyorsam ben sana bir şey vermiş oluyorum. Bunun anlamı gelecek haftalarda party bulmana gayet büyük bir avantaj sağlayacal bir achivement. Bunun karşılığı olarakta senden bir bedel talep ediyorum ki tamamen benim kararım çünki ortada olan benim keyim ve benim zamanım. Sen böyle düşünüyor olabilirsin belki ama bir kere dalaranda trade kanalından yazdığında dakikalar içinde gelen 20-30 özel mesaj seni yalanlıyor.

Ben bu olayı nasıl yapabiliyorum? Basit çünki kimse kimseyi "kendisini etkileyecek" bir aktivite için garantisini almadan davet etmiyor. Herkes ne zaman her partye davet edilir ki çok kötü olurdu. O zaman bende bu sistemleri kullanmayı bırakırım.

• Naganzo N kullanıcısına yanıt
    Zaten açtığım pug partylerinde parantez içerisinde "Yaptığımız aktivitenin süresini uzatmayacağı gibi armory ve progressi incelenmiş bir kişi bizimle beraberdir." şeklinde bir yazı yazıyorum. Buna rağmen 50-60 kişi arasından 4 kişi seçmek işin zor kısmı oluyor aslında. Guild üzerinden yaptığımız işlerde ise herkesin çantasında 3-5 milyon civarı gold olduğu ve iki adetten fazla flask yada parasından fazlasını kabul etmediğim için bana yardımcı olmak için geliyorlar. Ben bir hırsızlık göremiyorum ama bakış açıları farklı olabilir saygı duyarım.

• Bu da bir gold kasma çeşidi, herhangi bir zararlı durum yok. Etik olarakda sorun yok, alan memnun veren memnun. Bu şekilde sizde yapabilirsiniz. Bir oyuncunun oyununa doğrudan veya dolaylı olarak müdale söz konusu da değil.
  • yani güzel para kasma yöntemi sonuçta alan razı veren razı. yöntemde bir sorun gözükmüyor.

ama ben çiçek toplayıp satmayı yeğlerim game time için. oyunu da zevkine oynarım geçerim. en azından kafam rahat olur.

sırf gold için dungeonlarda takla atmam açıkcası. ha, gold satışı yaparım reel para kazanırım bundan evimi geçindiririm dersen tabiki saygı duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 3 Mart 2017; 6:27:43 >
  • bera336 kullanıcısına yanıt
    Sıkıntılı kısım puga gruptakilerden habersiz bu isi yapman. Bence etik değil. Kendi keyim ile yapiyorum diyorsunda sonucta bir ekip calismasi gerektiren bir durum tek basina yapmiyorsun digerleri olmasa yapamayacaksin. Biraz empati yap. Puga girdin senin yaptigin olayi baskasi yapiyor. Sonunda ogreniyorsun ne hissedersn? Sende herkes kadar emek harciyorsun fakat bir baskasi senin uzeriden 300k gold kazaniyor. Yada tamamlayamiyorsun zamanin gidiyor.

• Bir dünya +15 key yaptım bir kişide +900'um bana achievement al 150k vereyim demedi. +900 kişi zaten kendi keyiyle rahat bir şekilde master alır. Alamazsada bile sorun değil. Zamanında bitiremezsen bile haftalık chest'i alıyorsun. Neden para ödüyo anlamadım. Senin yapacağın işi bedavaya yapan birsürü insan var. +10'dan sonra verdiği ap filanda değişmiyor.

Bana bu anlattıkların gerçekçi gelmiyor 2 günde milyon gold filan. Ek olarak kim kabul eder abi, adam senin grubuna girecek parayı senin almana izin vericek. Yok öyle bir dünya. Hem nighthold konusu hem bu konu, kısa yol filan değil. Senin verdiğin taktikler hem raidde guild progress yaparak alacağın iteme, hem meslek kasarak kazanacağın paraya göre kat be kat fazla zaman harcayıp yapılacak şeyler. Uğraşılmaz.
  • Hydralisk kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış bir kanıdasınız, milyon goldları olan oyuncu için 100k 200k bir şey değil, devamlı gold kasan adam bir süre sonra oyundan kopmalar yaşıyor (kendimden biliyorum) ve bastırıyor goldu giriyor direkt bir gruba. Kendim şimdiye kadar boots almadım arkadaşlarım saolsun
    ---
    +15 üstü key grup bulmak gerçekten de zor, mesela ben +15 daha yeni yaptım bu hafta artık yapalım dedik ve giren oyunculara titizlikle baktık girdik rahat bir şekilde aldık zamanında.
    ---
    Diğer husus da ise mesela elinize +13 key yapıp trade chatten biraz spam yapıp bakın derim, gelen oluyor mu olmuyor mu.
    13 üstü boots için mutlaka alıcı bulacağınızı düşünüyorum.
    100k ya bile anlaşsanız kendi aranızda bölüşürsünüz ki milyonlar ile uğraşan adamın 100k gold umrunda değil.

• Hydralisk kullanıcısına yanıt
    Şimdi göremediğin nokta artık herkesin maximum ilvl olarak 895-900 civarında olması fakat, kullanılan gearların genelde 880-885 civarında olması. Ayrıca anladığıma göre genel olarak boost arayan kişilerin karakterleri bir yada iki aylık olduğu için silahlarındaki trait sayısıda düşük oluyor. Mesela adam nighthold raidinde kendisini boostlatmış yada guildi ile çeşitli aktivitelere katılarak iyi bir ilvl seviyesi yakalamış fakat wowprogressden adamı incelediğinde 35-40 traiti olduğunu görüyorsun. Madem o kadar bu olayı tekrarladın bir kişinin karakterini incelerken trait seviyesi ile equipped ilvl seviyesinin önemli olduğunu bilirsin. Şimdi sistemi anlatayım sana. Guldanda bir nighthold partysi kuruyorsun ve yaklaşık 20-30 adet dps katılmak için başvuruyor. Teker teker incelediğinde 35-40 traite sahip, equipped seviyesi 895 civarında olan olan adam sırf legendary konusunda şanslı diye sana listede 924 ilvl gözüküyor. Doğal olarak onun yerine max ilvli 905 ama equipped seviyesi 900 olan 54 traitli adamı alıyorsun ve bu kişi daha iyi performans sergiliyor. İşte boostu bu üstte yazdığım sahte görüntüye sahip kişiler alıyor. Ötekiler zaten kendi kendime bunu alabilecek beceriye sahip.

Ek olarak bende senin bu kadar key döndüğüne açıkcası inanmıyorum çünki pug deneyimin ve gözlemlerin çok kötü. Ancak döndüysen ise bir guild yardımı ile bunu yaptığın, pug kullanmadığın aşikar.

Dipnot : Sadece 5k gold ile başlayıp bir milyonu geçmek için sadece
    2 depleted +15 eoa,
    1 upgrade +15 eoa,
    1 depleted +17 hov,
    2 Gul'dan hc

şeklinde bir progress uyguladım. Key konusunda party bekleme sorunum olmadı sadece müşteri bulmak için beş dakika dalaranda trade kanalına yazdım o kadar.

Guldan partylerinde ise minimum 910 ilvl req. koyduğumda partynin ne kadar hızlı dolduğuna şaşarsın. Kesmemiz 10 dakika kurmam gene 10 dakika kadar sürdü. Kısacası progresslik bir durum yok. Her şey kişileri nasıl okuyup formasyonu nasıl uyguladığınla alakalı. Tek seferde yapabilmek yerine oyalanırsan tabi zaman uzayabilir. Benim için maximum 5 saat gibi bir süre tuttu bu yazdıklarımı yapmak. İronik olacak ama bu haftada +15 eoa keyim vardı ilk gün. Fakat gold ile pek bir şey yapılamayacağını farkettim ya binek alacaksın yada alt karakterlerini boostlatacaksın. Onun dışında bence tek artısı flask,food,prepot vesaire alırken parasına değil stackına bakarak almak sadece bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bera336 -- 4 Mart 2017; 16:7:23 >

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Kimse zorla gruba katılmıyor tutup kollardından yapacaksın demiyorum. Premade group alanına basitce "Adam boostluyorum ama işini biliyor sıkıntı yok" yazdığımda hala, kabul edilmek için birbirleriyle yarışıyorlarsa hala ne etiğinden bahsediyorsun anlamıyorum. Kardeşim adam için sorun yok geliyor haftalık 15 keyini yapıyor gidiyor madem etik konusunda bu kadar takıntılısın sen kendi keyinle kendi bildiğin gibi olayını yapmaya devam et. İlk cevabımdada herkes ne yaptığımın farkında ve bunu bilerek geliyorlar diyorum ama hala "ama etik diyiiil" diye devam ediyorsun. Ne etik kardeşim 850 ilvl arkadaşların keyine katılmak istediğinde " elimde olan bir şeyi arkadaşlarımın durumu ne olursa olsun onlarla paylaşmam gerek çünki bu etik" diye mi yaklaşıyorsun? Adım gibi eminim gidip en iyileri seçiyorsun ve keyinin depleted olmaması için dua ediyorsun. Sadece sana dokunan kısmı, sen bu kadar olayı bedava yaparken benim para kazanıyor olmam bu kadar basit.

• Türklerle wow oynamama başlığına atılcak konu

catasthrophedan bi tip daha vardı burda her konuya git googledan ara git şurdan bak yazardı sonra boost konuları açardı

adam diğer parti üyelerinden gizli boost yapıyor söylemiyor parayı cebe atıyor sonra bunla övünüyor

bizim karma ağırlıklı guilddede vardı böyle bi tip kimseye çaktırmadan adam alırdı partiye en son boostladığı kişiye sorduk kime verdin parayı biz geri vericez sana boostuda ücretsiz yapıcaz diye hop saniyesinde atıldı.

Türk guildindeyken bide şu olay olmuştu mythic plus dungeon kurduk guild içinde +10 yapıyoruz sözde partide 850 dps var.1. bossa gelmişiz niye bu kadar yavaş bu parti diye dps metera baktığımda gördüm yoksa ne söyliyecekleri var ne sorucakları hayırdır adam mı boostluyoruz dediğimde "ya o benim kuzenim idare edin" diyor ulan neyi idare edicez moron 200k dps yapıyor herif değmez bile uğraşmaya bizim milletle.

• her hafta sıkılmadan bunalmadan 15 key bulup pugdan yapıyorum çokta satın almaya gerek yok achiyide pugdan aldım social takılıyorum. bana gelen key bazen 17 oluyor bazen 14 te patlıyor. patladığı zaman pug buluyorum elbet 1 tane o da olmadı 15 depletedlere giriyorum. bu hatfa 17 hov oldu büyük ihtimal patlar ilk boss sıkıntı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.