Şimdi Ara

Üfleme Sıcaklığı Hangi Aralıklarda Olmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
15.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sağlıklı bir inverter klimanın bu kış günlerinde set edilen derecelere göre en çok ve en az üfleme çıkış sıcaklıkları kaç derece olmalı , klima kaç derecenin altında üflüyorsa bir sorundan söz edilebilir

21 ile 28 arası tüm ısıtma set değerleri için en az ve en çok üfleme sıcaklıklarını ustalarımız ve klima sahiplerimiz yazar mı lütfen,buna göre servisi arayacağım,en kısa zamanda yazarsanız minnettar olurum

ayrıca klima sahipleride set ettikleri değerlerde ölçtükleri çıkış sıcaklıklarını yazarsa çok sevinirim,lütfen mesaj yazmakan çekinmeyiniz

• arkadaşım benim klima hiç kapanmaz, sezon girince bir açılır sezon sonuna kadar, odayı havalandırırken bile kapamıyoruz,

mesela kasım 10 oldumu bir açarız mayıs 15 kadar 30 gün 24 saat hiç kapanmaz, kendisine göre ayarlar verecegi havayı, dış havanında durumuna göre,
    şu an 37,4 agzından üflüyor, eger yeni açarsam odada soguk ise 58 derece üflüyor ama ben hiç kapamadıgım için 37 - 42 derece arasında geziniyor odanın içide 24 derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EylenHoca

arkadaşım benim klima hiç kapanmaz, sezon girince bir açılır sezon sonuna kadar, odayı havalandırırken bile kapamıyoruz,

mesela kasım 10 oldumu bir açarız mayıs 15 kadar 30 gün 24 saat hiç kapanmaz, kendisine göre ayarlar verecegi havayı, dış havanında durumuna göre,
    şu an 37,4 agzından üflüyor, eger yeni açarsam odada soguk ise 58 derece üflüyor ama ben hiç kapamadıgım için 37 - 42 derece arasında geziniyor odanın içide 24 derece.

oda soğukken ilk açar açmaz 58 derece üflüyor... ilginç...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

arkadaşım benim klima hiç kapanmaz, sezon girince bir açılır sezon sonuna kadar, odayı havalandırırken bile kapamıyoruz,

ilk açıldıgında oda soguk olacagı için özellikle ınverter klimalar var güçleri ile çalışırlar buda klimasına vede teknolojisine göre 58 ile 68 derece arası değişir,

haier klimalar 68 derece üflereyek rekor kırarlar, evde var biliyorum,

devamlı çalışan ınvrter ise 35-40 gibi aralarda çalışır eger daha fazla ısı verirse kapanır ınverter olmaz, eger eivinizde klima varsa (arçeçlik, beko, demirdölküm, regal, rubenis demiyorum onlar klima değil) bakınız digital derece ile ölçünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LimPorte

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

ilk açıldıgında oda soguk olacagı için özellikle ınverter klimalar var güçleri ile çalışırlar buda klimasına vede teknolojisine göre 58 ile 68 derece arası değişir,

haier klimalar 68 derece üflereyek rekor kırarlar, evde var biliyorum,

devamlı çalışan ınvrter ise 35-40 gibi aralarda çalışır eger daha fazla ısı verirse kapanır ınverter olmaz, eger eivinizde klima varsa (arçeçlik, beko, demirdölküm, regal, rubenis demiyorum onlar klima değil) bakınız digital derece ile ölçünüz.

forum faremiz iş başında gene...ilk açıldığında tam kapasite çalışıp 58 derece üfleyecekmiş.Bu gaz serpantinde buharlaşma evresini 10 snde mi yapıp 58 dereceye çıkacak.bıkmadın forumdan atıla atıla bari milleti yanlış bilgilendirme.

• uzaklaştırılmış gene şükür,
  • kusura bakmayın , belki adam yanlış bilgi veriyor,markasını övmek için bilgi veriyor ama hiç olmazsa bir çaba gösteriyor

aynı çabayı doğru şekilde ustalarımızın da göstermesini beklerdim,sitede ağız üfleme sıcaklığı aramasını yaptım sadece kamerhan55 ın yaptığı ölçümü gördüm,

yalan yanlışta olsa yerdiğiniz kişi haricinde bir Allahın kulu çıkıpta üfleme sıcaklığının hangi aralıklarda değişeceğini söylemedi

eğer yanlış şekilde aradıysam doğrusunu gösterebilirdiniz,konuyla ilgili link verebilirdiniz,yada altı üstü söyldiğim şekilde mesela şöyle yazabilirdiniz

" 22 C için 35-50C , 23 C için 37-52 C, 24 için 40-55 C ... 28 C için 42-56 C üfleme yapar,eğer üfleme sıcaklığı 12.000 lik klima kendini asgari 3.000 btu ya kıstığı halde ve ısıtma set değeri ne olursa olsun 33 ün altına düşüyorsa klima sorunludur"

diyebilirdiniz(rakamlar tamamen gerçek dışıdır,örnek olarak verilmiştir)

şunuda belirtmek isterimki "ygt07" bu eleştiri ve yerme size değildir,genel olarak söylediğim bir durumdur ve bunu yerme hakaret olarak algılamayın lütfen,ancak konuya yazılan mesajların gidişatı ve bilinen gerçeklerin paylaşılmaması,üşengeçlik gösterilmesi bu sonucu gösteriyor malesef,ki ben konuyu açmadan önce arama yaptım ana konulara baktım ,eğer ayrıntılı konu varsa yanlış aramışımdır
    çünkü amaç ve niyet paylaşmak,yardımcı olmaksa bilinenler paylaşılır,en azından yol gösterilmeye çalışılır
    ben bilgimin olduğu konularda elimden geldiğince insanlara bilgimi karşılıksız aktarmayı seviyorum , ki yaradanda bunu emrediyor ,ha inanan vardır inanmayan vardır o ayrı mesele,bu konuda da bilgim olsa şüphesiz bu ana konuda karşılıksız bilgiler veriyor olurdum...

açtığım bu konuda benim gösterdiğim eksiklik elimde dijital termometre olmadığından sağlıklı ölçüm yapamadığım için klimamın net değerlerini yazamamam,bir diğer aksilikte klimamın montajında ölçümünün yapılmamış olması(klimam mit.heavy srk25zjxs),ancak bir noktadan sonra klima kendini kıstığında ılık-soğuk hissettiren üflemenin normal olup olmadığını değerler paylaşılmadığı için bilemiyorum,ve bunu öğrenmek istiyorum

inşallah bu bilgiyi paylaşacak duyarlı biri çıkar,bu kişilere şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sifujack -- 10 Mart 2011; 16:13:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

kusura bakmayın , belki adam yanlış bilgi veriyor,markasını övmek için bilgi veriyor ama hiç olmazsa bir çaba gösteriyor

aynı çabayı doğru şekilde ustalarımızın da göstermesini beklerdim,sitede ağız üfleme sıcaklığı aramasını yaptım sadece kamerhan55 ın yaptığı ölçümü gördüm,

yalan yanlışta olsa yerdiğiniz kişi haricinde bir Allahın kulu çıkıpta üfleme sıcaklığının hangi aralıklarda değişeceğini söylemedi

eğer yanlış şekilde aradıysam doğrusunu gösterebilirdiniz,konuyla ilgili link verebilirdiniz,yada altı üstü söyldiğim şekilde mesela şöyle yazabilirdiniz

" 22 C için 35-50C , 23 C için 37-52 C, 24 için 40-55 C ... 28 C için 42-56 C üfleme yapar,eğer üfleme sıcaklığı 12.000 lik klima kendini asgari 3.000 btu ya kıstığı halde ve ısıtma set değeri ne olursa olsun 33 ün altına düşüyorsa klima sorunludur"

diyebilirdiniz(rakamlar tamamen gerçek dışıdır,örnek olarak verilmiştir)

şunuda belirtmek isterimki "ygt07" bu eleştiri ve yerme size değildir,genel olarak söylediğim bir durumdur ve bunu yerme hakaret olarak algılamayın lütfen,ancak konuya yazılan mesajların gidişatı ve bilinen gerçeklerin paylaşılmaması,üşengeçlik gösterilmesi bu sonucu gösteriyor malesef,ki ben konuyu açmadan önce arama yaptım ana konulara baktım ,eğer ayrıntılı konu varsa yanlış aramışımdır
    çünkü amaç ve niyet paylaşmak,yardımcı olmaksa bilinenler paylaşılır,en azından yol gösterilmeye çalışılır
    ben bilgimin olduğu konularda elimden geldiğince insanlara bilgimi karşılıksız aktarmayı seviyorum , ki yaradanda bunu emrediyor ,ha inanan vardır inanmayan vardır o ayrı mesele,bu konuda da bilgim olsa şüphesiz bu ana konuda karşılıksız bilgiler veriyor olurdum...

açtığım bu konuda benim gösterdiğim eksiklik elimde dijital termometre olmadığından sağlıklı ölçüm yapamadığım için klimamın net değerlerini yazamamam,bir diğer aksilikte klimamın montajında ölçümünün yapılmamış olması(klimam mit.heavy srk25zjxs),ancak bir noktadan sonra klima kendini kıstığında ılık-soğuk hissettiren üflemenin normal olup olmadığını değerler paylaşılmadığı için bilemiyorum,ve bunu öğrenmek istiyorum

inşallah bu bilgiyi paylaşacak duyarlı biri çıkar,bu kişilere şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla

kardeş forumu devamlı takip ediyorsan BU KİŞİNİN zaten foruma ne kadar rahatsızlık verdiğini ve yüzlerce nick değiştirerek insanları yanılttığını bilmeniz gerekir ki artık bu kişiyi gördüğümüzde haklı olarak tahammülsüzlük yaşıyoruz.Bu şahıs senin belirttiğin üzere çaba sarf etmiyor aksine zaten forumdan çıkmıyor.Her başlıkta bir yorumu ve yüzlerce banlanmış nicki vardır.Ünlüdür.Her neyse ben klimacı arkadaşlarınyazmasını bekledim ancak yazmamışlar.
    Öncelikle ağız sıcaklığı, cihazın kapasitesine, oda sıcaklığına hatta cihazın markasına kadar değişir.Bunu da ancak çok farklı klimalarkullanmış ya da görmüş arkadaşlar sağlıklı bilgiyi verebilir.Dolayısıyla ezbere AĞIZ SICAKLIĞI şu olacak demek baştan KÜLLİYEN yalandır.Ben klimacı değilim ancak ilgili başlık ve bu cihazlarla merakım gereği ilgiliyim.Öncelikle cihazınızın markası, modeli, odanın durumu,(cephe-metrekare) yaptığınız ölçümler hakkında bilgi verirseni elimizden geldiğince bir yorum yapalım.Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 10 Mart 2011; 19:14:57 >

• Ben hayatımda bir tek klima kullandım onu bilirim. ZIRTAKOZ marka oda, 72 derece üflerdi.Bunun üreticisinin dedeside üfürükçüymüş zaten ondan el almış da ondan böyle......

İsteyen arkadaşlara gönderebilirim bu klimadan stokta 2 tane var.Çok klima kullanan birde bu denesin....

Ardaş bırakın şu ağzından kaç derece üflüyor işini klma ısıtıyormu,ısıtmıyormu ona bakın. İnverterin üfleme ısısında tam veri olmaz.Ayrıca markaların tasarımı,hava debileri,kurulu olan yükseklik ve ortam ısısı,filitre kirli temiz,dış hava ısısı,ölçüm yapılan mesafe,ölçüm yapılan cihazın hassasiyeti ve kalibrasyonu vs.vs. Kesin veri olmaz.Sadece şunu söyleyebilirim ki 55 ila 30 derece aralıkları normaldir.Min kapasitesi şuanki teknolojilerde 1000 btülere kadar indi.Sizin klimanızdaki min. kapasite3000 btünün altında ise oda ısısı 22 ise klima 25-26 da üfleyebilir.Bu size serinlik verebilir,aslındabu klimanın hassasiyetini ve teknolijinin ileri olduğu kanıtıdır ama sizi rahatsız ediyorsa set ayarınızı 1-2 derece daha yükseltin....

şu derece işine de çok takılmayın ,içinden çıkamazsınız.Çok meraklısı varsa kalem şeklinde saniye saniye ölçüm yapan çok hassas dereceler var 150-200 TL. tavsiye ederim.hatta isteyene alır gönderirimde....

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Ben hayatımda bir tek klima kullandım onu bilirim. ZIRTAKOZ marka oda, 72 derece üflerdi.Bunun üreticisinin dedeside üfürükçüymüş zaten ondan el almış da ondan böyle......

İsteyen arkadaşlara gönderebilirim bu klimadan stokta 2 tane var.Çok klima kullanan birde bu denesin....

Ardaş bırakın şu ağzından kaç derece üflüyor işini klma ısıtıyormu,ısıtmıyormu ona bakın. İnverterin üfleme ısısında tam veri olmaz.Ayrıca markaların tasarımı,hava debileri,kurulu olan yükseklik ve ortam ısısı,filitre kirli temiz,dış hava ısısı,ölçüm yapılan mesafe,ölçüm yapılan cihazın hassasiyeti ve kalibrasyonu vs.vs. Kesin veri olmaz.Sadece şunu söyleyebilirim ki 55 ila 30 derece aralıkları normaldir.Min kapasitesi şuanki teknolojilerde 1000 btülere kadar indi.Sizin klimanızdaki min. kapasite3000 btünün altında ise oda ısısı 22 ise klima 25-26 da üfleyebilir.Bu size serinlik verebilir,aslındabu klimanın hassasiyetini ve teknolijinin ileri olduğu kanıtıdır ama sizi rahatsız ediyorsa set ayarınızı 1-2 derece daha yükseltin....

şu derece işine de çok takılmayın ,içinden çıkamazsınız.Çok meraklısı varsa kalem şeklinde saniye saniye ölçüm yapan çok hassas dereceler var 150-200 TL. tavsiye ederim.hatta isteyene alır gönderirimde....

ağzına sağlık ustam...

• Beyler bu densiz Gürcan ve Oğlu artık hergün çizilmekten haz duyuyorlar,ne utanma kalmış nede saygı
    Dünden beri 2-3 nick leri çizildi hala bıkmadılar bu işlerden!

Ben böyle densizlik görmedim yaw,herife al oğlunuda git Manisaya yat diyorum anlamıyor kazma

Bu sapık herif,eğer takip ederseniz bazı abuk subuk başlıklarda öyle ahlaksız ve sapık şeyler yazıyor,herifte
    ne Allah korkusu ne Din saygısı v.s v.s inanın bazı yazdıklarını görseniz,yaw olamaz dersiniz ama herif aynen
    böyle bir şerefsiz

Yönetimde bıktı bu hergün çizmekten! ama bu ahlaksız herif hiç utanmadan hergün hemde bir kaç nick le
    forumda dolanıyor şimdi bu adi çizildi ya,diğer hazır nick lerle yola aynen devam

Asıl buna üflemek gerekiyor sonrada ölçmek gerekiyor,ağız sıcaklığı nedir diye

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler bu densiz Gürcan ve Oğlu artık hergün çizilmekten haz duyuyorlar,ne utanma kalmış nede saygı
    Dünden beri 2-3 nick leri çizildi hala bıkmadılar bu işlerden!

Ben böyle densizlik görmedim yaw,herife al oğlunuda git Manisaya yat diyorum anlamıyor kazma

Bu sapık herif,eğer takip ederseniz bazı abuk subuk başlıklarda öyle ahlaksız ve sapık şeyler yazıyor,herifte
    ne Allah korkusu ne Din saygısı v.s v.s inanın bazı yazdıklarını görseniz,yaw olamaz dersiniz ama herif aynen
    böyle bir şerefsiz

Yönetimde bıktı bu hergün çizmekten! ama bu ahlaksız herif hiç utanmadan hergün hemde bir kaç nick le
    forumda dolanıyor şimdi bu adi çizildi ya,diğer hazır nick lerle yola aynen devam

Asıl buna üflemek gerekiyor sonrada ölçmek gerekiyor,ağız sıcaklığı nedir diye

süpersin ALBANİ...

• benim vücut sıcaklığım 37.5 derece,akşam soğuk odada yatıyorum oda 9-10 derece civarı yatağın içine giriyorum tabi burasıda soğukbaşlıyorum üflemeye yatağın içi ısınsın diye şimdi ben hızlı üflerken ağzımdan çıkan havanın sıcaklığı kaç derece olmalı
  • Bende Fujitsu ASYG24L inverter klima Aldım.
    bu klima iç oda sıcaklıgı 24 dereceye ayarlı dısarıda hava 14 derece ve ıcerıye bellı bır sure sonra soguk uflemeye baslıyor nedenı ne olabılır acaba bılgı verırsenız sevınırım.
    son olarakta nasıl bır klıma verdıgım ucrete degermı acaba???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.