Şimdi Ara

ufc 101

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evde eski elektronikleri karıstırırken bu bi ara gamboy a karsı cıkan supervision diye bi aletler vardı ya ondan buldum
    sonra ekranına baktım baya buyuk dedim bi aciim icini cıkardım lcdsini

simdi bu lcd yi nasıl kullanıcagımı dusunuorum
    arkasında 1 UFC101 94v-0 yazıo
    google da filan baya bi arastırdım ama hic bisey bulamadım ==???

12 pinli bir lcd bu

12 pinli herhangi bi lcd ile ilgili data sheet veya site adresi biliosanız solerseniz cok sevinirim

• Aslında elektronik hakkında pek bilgim yoktur, bunları söylemek bana düşmez, fakat kimseden cevap gelmemiş, yazayım bari.
    LCD'ler direkt olarak bilgisayarın portlarına takılmıyor bildiğim kadarıyla. Bu LCD'leri süren bir driver devresi var, LCD'nin pinlerini ona bağlıyorsun, o devreyi de bilgisayarın portuna bağlıyorsun. Ondan sonra bu sürücü devreyle uyumlu bir program kullanarak (ya da programı kendin yazarak) winamp'tan şarkı bilgisi alabilirsin, sıcaklık bilgilerini ekrana verirsin, istediğin pek çok şeyi yapabilirsin. Fakat elindeki LCD ekran, pek yaygın olan bir şey değil sanırım (google'da filan sonuç çıkmadı diyorsun), o halde bu LCD'yi değerlendirmen bence biraz zor.

//Düzeltme:

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?p=169814 adresinden baktığıma göre bu LCD HD44780A00 kontrolcüsünü kullanıyor olabilir, yukarıdaki adrese bakmanda fayda var. (Not: Google'da ufc101 diye aratınca o site geldi karşıma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twister -- 10 Şubat 2004, 23:09:15 >

• saol fakat dedigin siteye bende baktım ordaki lcd baya farklı bisey bendeki cok farklı sadece 12 pin var nası olucak anlamadım

su anda ekranı karartabiliorum kafama gore taktım anca bole oldu ugrasıcam biraz daha
  • quote:

Orjinalden alıntı: Twister

Aslında elektronik hakkında pek bilgim yoktur, bunları söylemek bana düşmez, fakat kimseden cevap gelmemiş, yazayım bari.
    LCD'ler direkt olarak bilgisayarın portlarına takılmıyor bildiğim kadarıyla. Bu LCD'leri süren bir driver devresi var, LCD'nin pinlerini ona bağlıyorsun, o devreyi de bilgisayarın portuna bağlıyorsun. Ondan sonra bu sürücü devreyle uyumlu bir program kullanarak (ya da programı kendin yazarak) winamp'tan şarkı bilgisi alabilirsin, sıcaklık bilgilerini ekrana verirsin, istediğin pek çok şeyi yapabilirsin. Fakat elindeki LCD ekran, pek yaygın olan bir şey değil sanırım (google'da filan sonuç çıkmadı diyorsun), o halde bu LCD'yi değerlendirmen bence biraz zor.

//Düzeltme:

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?p=169814 adresinden baktığıma göre bu LCD HD44780A00 kontrolcüsünü kullanıyor olabilir, yukarıdaki adrese bakmanda fayda var. (Not: Google'da ufc101 diye aratınca o site geldi karşıma)

driver devresine ihtiyaç yok.bilgisayardan lcdyi kontrol etmeye yarayan yazılımlar var. paralel porttan bağlanıyor
    örnek devre:

/>

• umutcan sanada tesekkurler de bendeki lcd grafik lcd ve sadece 12 pin var 160x160
  • internetten elindeki model olmasa da buna benzer 160x160 lcdlerin devrelerine bak çoğu birbirine benzer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.