Şimdi Ara

Ufak bir sorun var , sizce neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kağıdımız budur , yazıcıdan çıktı alıyoruz.

Yazıcı : Epson BX 305F

yazıcı menusunden

"Metin" secili , metin modu seçili iken bu arızayı yapmakta.

Diğer 3 seçenekte sıkıntılı durum yoktur. (Gayet net ve pürüzsüz çıktı alınmaktadır)

XP ve Win 7 de yapmaktadır. (yazılımdan bir sorun olucağını sanmıyorum)

Yapılan işlemler , 5 adet siyah kartuş değişti. ( Kartuşlar piyasada ki kartuşlar - tekrar dolabilen) Tekrar yapmakta...

Mürekkep OCP nin mürekkebi... Farklı mürekkep denenmedi lakin , OCP nin renkli baskı sayfalarında bir sıkıntı görünmedi. Tek kırmızı , tek sarı , tek mavi komple bu yazı aynı şekilde basılmış ve test edilmiştir. Sadece sorun siyahdadır.)

Solusyon işlemi uygulandı 3 kere..(bütün kanallara tek tek açılması adına)

İşin ilginç kısmı da printer 20 günlük daha...

Bu işi bilen arkadaşlardan , anlayan dostlarımızdan yorumları duymak isterim. Hem ilerleyen zamanlarda sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olur bu konu diye düşünüyorum.

Şimdiden yorumda bulunan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webelectronics -- 27 Mart 2012; 18:01:00 >

• sorun ney anlayamadım ben biraz daha açıkça belirtirmisiniz yani sadece aaa harflerinin olduğu satır yazıp diğer satırlarımı yazmıyor?
  • Sorun bütün A4 de yapması , sadece o kısmı büyüttüm , belki komple kağıtta görünmeyebilir diye...

Sayfada 30 satır varsa :

4. satır , 9. satır , 15. satırlar puslu oluyor...(bu şekilde sayfa sonuna kadar gitmekte) Komple satırı sanki kağıdın üstüne su damlası gelmiş gibi dağıtarak yazıyor. (kumlama yapıyor dersem daha iyi olur sanırım)

Denemediğim kaynak kalmadı , word , excel , pdf , jpeg...

Örnek olsun diye harfleri büyük bastım ki , attığı çentiği görebilin diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webelectronics -- 27 Mart 2012; 20:34:38 >
  • Yalnız her satırda var o ince beyaz çizgi. Bazısında belirgin bazısında çok dikkat edince görülüo....
  • bendeki canon mp495 renkli tam sayfa çıktılardasayfanın bir kısmında böyle bir çizgi bırakıyordu kadir ekinci kartuşların haraket ettiği pleyt i ıslak mendille silmemi tavsiye etmişti ıslak mendille haraket alanına gelen yatakları sildiğimde sorun çözülmüştü bu problemi yoğun temizleme yaptıktan sonra yaşamıştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.