Şimdi Ara

Ücretsiz uygulamalara satın al sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlk defa ipad kullaniyorum. Ntvmsnbc, skype, tivibu gibi uygulamalari ucretsiz olmasina ragmen indirecegim zaman satin alma sayfasi cikiyor. Bu problemdem nasil kurtulabilirim. Teşekkürler

Hata varsa affola acemiliğime verin :)

• hepsi ücretsiz bunların,nasıl satin alma sayfası çıkıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam hocam hallettim. Cikis yaptim sonra yine girdim oldu.
  • Bir ara bende de oldu. iOS 5 de bug var sanırım.
  • Merhaba AcHy,

satın alma sayfasından kastınızı bilmiyorum, iPad'de uygulamanın kendi sayfasına girmeden "satın al" veya "yükle" seçeneği ile alabilirsiniz. Gri tuşu kastediyorum.

- Eğer uygulamayı, ücretli ya da ücretsiz iken, daha önce yüklediyseniz "Yükle - Install" yazacaktır.

- Ücretsiz ise "Ücretsiz - Free" yazacaktır.

- Ücretli bir uygulama ise fiyatı yazacaktır örneğin "0,99$" gibi, tıkladıktan sonra "Uygulamayı Satın Al - Buy App" şeklinde değişecektir.

Bu tuş uygulamayı daha önce yükleyip yüklememiş olma durumunuza göre değişir, ihtimaller yukarıdaki şekildedir.

Ek olarak uygulamanın ismine dokunursanız, ilgili sayfaya yönlendirecektir sizi. Bu sayfada da uygulama hakkında bilgi, ekran görüntüleri, kullanıcı yorumları vardır. Yine uygulamanın simgesinin altında yukarıda anlattığım şekilde uygulamaya sahip olmanızı sağlayan tuş bulunmaktadır.

Bu sayfadaki yükleme işlemi ve açıklamada aynı şekile geçerlidir. İlk seçeneğin farkı, bildiğiniz bir uygulama ise vakit kaybetmeden tıklayıp yüklersiniz, diğerinde uygulamanın kendi sayfasını ziyaret etmiş olursunuz.

Konu ile alakasız ufak bir not, eğer bu gri tuşun sol üst köşedine + simgesi varsa hem iPhone, iPod Touch hem de iPad ile uyumlu olduğunu gösterir, yani eğer ücretliyse, aynı uygulama için 2 kere para ödemezsiniz.

Canlı bir örnek, beğenilen 20 uygulama bölümünden, önce listede bulunan ve uygulamanın sayfasına girmeden yükleme işlemi:

Bu uygulamayı daha önce satın aldığım için "Install" ibaresi var:

"Install" tuşuna basıyorum ve yükleyebilmem için Apple Kimliği parolasını soruyor:

Burada da uygulamanın sayfasına girdikten sonra yükleme işlemi:

Yine yükleyebilmem için Apple Kimliği parolasını soruyor:

Eğer ayarlar menüsünden değiştirmediyseniz yükleme işlemi için şifrenizi yazdıktan sonra 15 dakika geçerliliği var. Ücretli uygulamalar için geçerli mi bilmiyorum, arka arkaya birden fazla ücretli uygulama hiç satın almadım ama ücretsizlerde geçerli.

Not: Ben yazarken sorun çözülmüş :D umarım ileri de birilerinin işine yarar :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1megabayt -- 15 Haziran 2012; 17:21:19 >

• Eyv kardes emegine saglik :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.