Şimdi Ara

Ücretsiz İspanyolca Kaynaklar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
32
Favori
23.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yardımlarınız teşekkür ederiz.
  • Up!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İspanya devlet televisionunun dizilerinde a1, a2 seviyeleri için hangisini tavsiye edersiniz

• Kardeşim bana kalırsa o seviyelerde dizi izlemeni önermem. Onun yerine seviyeli/level'li podcastlar oluyor onlardan seviyeli olanları dinleyebilirsin. Ayrıca transcript'i olan podcastlar bulursan aynı zamanda da reading yapmış olursun. Dinledikten sonra da sesli bir şekilde okumanı öneririm. Ben daha İspanyolcaya geçmedim İngilizce çalışıyorum ama farketmez. Söylediklerimi İspanyolcaya uygulayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceyhungok

Kardeşim bana kalırsa o seviyelerde dizi izlemeni önermem. Onun yerine seviyeli/level'li podcastlar oluyor onlardan seviyeli olanları dinleyebilirsin. Ayrıca transcript'i olan podcastlar bulursan aynı zamanda da reading yapmış olursun. Dinledikten sonra da sesli bir şekilde okumanı öneririm. Ben daha İspanyolcaya geçmedim İngilizce çalışıyorum ama farketmez. Söylediklerimi İspanyolcaya uygulayabilirsin.

Hocam extr@ diye bir dizi buldum youtubeda onu izliyorum mini dizi şeklinde ve günlük hayattaki temel kelimeler kullaniliyor herkese tavsiye ederim benim çok işime yarıyor

• Güzel o zaman İsmi bulunsun burada zamanı gelince isteyen herkes yararlanır. Teşekkürler önerin için.
  • Takipteyiz hocam

• memrise üzerinden İspanyolcaya başladım. Günlük konuşmalar, yiyecekler vs. azıcık ilerledim. Bu konuyu göresiye kadar "memrise'dan devam ederim, fono gibi bir kitapla da desteklerim herhalde" diye düşünüyordum. Şimdi nereden nasıl başlayacağımı bilemedim. Aydınlatırsanız çok memnun olurum.

• Isengardlı kullanıcısına yanıt
    Sınav için mi öğreniyorsunuz yoksa hobi mi? Buna göre tavsiye vereyim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hobi olarak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Online uygulamaların birçoğu yabancı dil öğrenmek için yeterli değil malesef.
    Sizi çalıştığınız süreye nazaran olması gereken seviyeye getiremez.
    İspanyolca grameri İngilizce'ye göre biraz daha detaylı.
    Gramer kitapları birçok şeyi yeterli şekilde anlatmıyor.Bu nedenle kaliteli bir gramer kitabı şart.
    Önerdiğim gramer kitabı şu;
    Gramática De Uso Del Español A1-A2
    Gramática De Uso Del Español B1-B2
    Gramática De Uso Del Español C1-C2
    Anlatım dili İspanyolca bu kitap Cefr uyumlı.Fakat bunun yanına bir tane Türkçe anlatımlı gramer kitabı alın.
    Anlamadığınız konulara oradan bakarsınız.
    Bu arada bu çalışmaları yapmadan biraz Türkçe gramer öğrenmeniz gerekir.Diğer türlü bu konuları anlamakta zorlanırsınız.
    Gramer konuları bittikten sonra Harry Potter'in ilk 4 kitabının hem Türkçe çevirisini hem İspanyolca çevirisini alacaksınız.
    Ayrıca İspanyolca sesli kitabını alacaksınız.Her bölüm sonunda o bölümün İspanyolca sesli kitabını dinleyip ağzınızla tekrar edeceksiniz.Bu şekilde sadece 4 kitap sonunda bülbüller gibi konuşabilirsiniz..

Aslında ben tüm diller için bir konu önerdim.Fakat bu şekilde insanlar zorlanıyor.O nedenle dillere göre anlatacağım.
    Yakında İspanyolca konusunu ekleyeceğim.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim :)

• Hocam Gramática De Uso Del Español A1-A2 ilerliyorum. Kelime haznem fakir olduğundan egzersizlerdeki cümleleri anlamakta zorlanıyorum. Elimde telefon, spanichdict'i bırakamıyorum. Sözcüklerin anlamlarını yazıyorum tek tek.

Sizce böyle göre göre mi sözcükleri öğrenmek gerek, ayrıca kelimeleri ezberlemek için çalışmalı mıyım? Cevabınız 2. seçenekse nasıl bir yol önerirsiniz?

Şimdi aklıma geldi: Şu anda İspanya İspanyolcası mı Latin Amerika İspanyolcası mı öğreniyorum onu merak ettim bi de. Hatırlıyorsanız tabi, sürekli bu kitaptan çalışmıyorsunuz sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isengardlı -- 1 Şubat 2018; 9:46:14 >
    Kullandığınız spanichdict en iyi online sözlüklerden biridir.Onu kullanın.
    Kelime öğrenme sistemi olmalı evet.Bunu daha önceki konularda yazdım buraya aynen kopyalıyorum;

Öncelikle bir kelime defteriniz olmalıdır.Bu deftere yazdığınız kelimeleri her hafta tekrar etmenizi öneririm.
    Kelimelerin manasını ve telaffuzunu öğrenmek için şu siteyi kullanın;
    http://www.spanishdict.com/

1.İspanyolca kelimeyi deftere yaz.
    2.Parantez içinde İspanyolca telaffuzunu yaz.Telaffuzu ağzınızla birkaç kez tekrar edin.
    3.Bir kelime cümle içinde farklı görevlerde(isim,fiil vs.) kullanılabilir.
    4.Kelimenin farklı görevlerde kullanılan anlamlarına göre farklı örnekleri deftere yaz.
    Burada en önemli nokta tekrar etmektir.Tekrar etmezsen o kelime senin olmaz.
    O kelimenin senin olması için bolca tekrar etmen gerek.İşte bunu yaparsan konuşurken duraklamazsın.
    Biliyorum ama konuşamıyorum,çünkü bildiğim kelimeleri bile konuşunca unutuyorum,aklıma gelmiyor diyen insanların en büyük sorunlarından biri de yeterli kelime tekrar çalışması yapmamasıdır.

İspanyolca İspanyolcadır.Bu ayrımı ileri düzeye geldiğinizde görmeniz daha doğru olur.
    Şimdilik gerek yok önce şu grameri öğrenip bu çalışmaları yapın.Kelime vs.öğrenin.Seviye ilerledikçe bu ayrımları görmek çok kolaylaşacak.Yazdığınız gibi aslında sadece Latin Amerika İspanyolcası diye bir şey de yoktur.Her ülke farklı konuşur.
    Neredeyse her ülkeye göre kelime farklılığı,gramer farklığı,telaffuz farklılığı vardır ama bunlar o ülkeye gitmeyecekseniz öğrenmenize gerek yoktur.Standart olan İspanyolca öğrenmeniz gerekir.O ülkeye gitseniz bile sizi rahatlıkla anlarlar.

• hocam 5 ayda bir iş c1 seviyesinde ispanyolca öğrenmem gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim günde kaç saat çalışmalıyım.çok önemli lütfen yardım edin
  • bysaw38 B kullanıcısına yanıt
    İşiniz biraz zor.C1 seviyesi advanced demek.
    5 ayda bu seviyeye gelmek için çok çaba harcamak gerek.Günlük tahminen yazıyorum EN AZ 6 saat falan çalışmanız gerek.

Bir de sınav için mi öğreneceksiniz buna göre değişir çalışma sistemi?
  • iş için hocam kameramanlk için.
  • bysaw38 B kullanıcısına yanıt
    Şu konuya bakın;
    https://forum.donanimhaber.com/harry-potter-ile-ispanyolca-ogren--130936006
  • arkadaşlar herkese selam. elinde gramatica de uso del espanol kitabı olan var mı? nereden temin edebilirim eskişehir'deki kitapçılarda bulamadım. pdf'si de yok elimde.
  • Umut K. kullanıcısına yanıt
    Bu kitap tek kitap değil.3 tane.
    Gramática De Uso Del Español A1-A2 (sarı renkli)
    Gramática De Uso Del Español B1-B2 (mavi renkli)
    Gramática De Uso Del Español C1-C2 (yeşil renkli)

DR'de varmış.Ben Amazon'dan almıştım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.