Şimdi Ara

Uçlu Kalem Ve Uç Tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
50.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi günler. Bazen uzun süre yazmam gerekiyor, bu yüzden kalem tavsiyesi istiyorum. Rotring rapid var memnunum ama 1 saati geçince kalem parmağımda baskıdan dolayı iz bırakıyor ve o plastik kısımın boyası parmaklarıma bulaşıyor.

Uç olarak ne önerirsiniz? Yazdığımda parmağımı koyduğumda siliniyor kullandığım uçlar. Berbat ediyor yani. 2B kullanıyorum ama çok yumuşak sanırım harfler biraz büyük oluyor. Uç tavsiye ve 2B 0,5 gibi önerilerde bulunursanız sevinirim.

Faber Castel Grip 2011 nasıl acaba? + PENTEL GRAPH 1000 ? ( Parasını hak ediyor mu? 25 lira falan? )

Faber Castel Vario Lux alacaktım ama demir sanırım, bir süreden sonra rahatsız etmesin? Çizim kalemiymiş, normal olarak kullanımda rahatsızlık verir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 11 Eylül 2010; 6:05:39 >

• tombo uç 50 kuruş yumuşak ve siyah. pek severim
  • rotring in bir kalemi var böle şeffaf ama çok hafif hatta çakma rotring diye geçiyormuş arkadaşım kullanıyordu saatlerce yazı yazabilirsin onla uç olarakta tombo kraldır
  • Tombow ama hangisi. Mesela HB var, 2B var. 0,5 var 0,7 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Tombow ama hangisi. Mesela HB var, 2B var. 0,5 var 0,7 var.

2B mi 2HB mi ne öle bişe. yumşak

0,3

olmadı 0.5

• Sağolun.

Tavsiyelerinize açığım. Konu baya uzunmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 11 Eylül 2010; 4:22:16 >
  • Pilot kalem almanı öneririm , birilerine saplayabilirsin canın sıkılnca
  • bir kere, 0.7leri kesinlikle tavsiye etmem çünkü yukarıda harflerin büyük olmasını istemediğini belirtmişsin,yani 0.5 senin için ideal

tombow sv 0.5 lx serisinden beğendiğin renk bir kalemi al,kullan,muhtemelen memnun kalıcaksın,tutma yeri yumuşak siyah lastik değil de normal plastik,ama dizaynı o kadar iyi ki,eli hiç yormuyo

uç olarak da,şöyle ki,tombowlar piyasanın en kaliteli uçlarındandır,diğer uç markalarına göre çok daha dayanıklıdır kırılmaya ve ultra polymerdir,yani yüksek tanecikli,yani yumuşak yazarlar ve maalesef parmağınla bastırınca dağılır

ben sana tombow 0.5 B uç denemeni tavsiye ederim,hem 2Blere göre daha az yayılır,hem de tombowun kırılma direnci yüksektir

"yok 2B kullancam ama dağılmasın" diyorsan,faber castell 0.5 2B uçlara bak

bu arada yukarıda bahsettiğim kalemi 4-5 liraya bulabilirsin,ama eğer dersen ki 11-12 lira da verebilirim, o zaman sana tavsiyem pentel p200 0.5,kesinlikle çok rahat,ve tombowdan daha sağlam bir kalem

• Hocam çok teşekkür ederim uç tavsiyesi için. HB mi yoksa normal B mi? B göremedim de hiç?

Pentel Graphgear 1000 Bu kalemde karar kılmıştım ama kullanan var mı nasıldır? Yoksa biraz daha ucuza ineceğim.
  • Tikla (Grip Matic(

Linkteki kalemi kullaniyorum faber ve rotring in neredeyse tum modellerini kullandim en ergonomik olani linkteki bence hemde cok ucuz Grip Matic yesil rengide cok guzel

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepEnergy

Tikla (Grip Matic(

Linkteki kalemi kullaniyorum faber ve rotring in neredeyse tum modellerini kullandim en ergonomik olani linkteki bence hemde cok ucuz Grip Matic yesil rengide cok guzel

Hocam bana plastik kalem yaramaz, ikiye ayrılır kullanırken. Ya yere düşer, ya ayağımın altında ezilir. Çok dağınığım.

• Yukarı.
  • Pensan MyIQ 0.7+Magnum 150'lik uç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uluç. -- 11 Eylül 2010; 8:37:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Pensan MyIQ 0.7+Magnum 150'lik uç

Hocam evde Magnum uç var. Pensan arkadaşımda vardı, rapid'den pek farkı yok, o plastiği aynı. Bir süre sonra el yoracağına eminim.

Ayrıca önerdiğin kalem 0.5 ( Resimdeki ) Uç 0.7

Teşekkürler tavsiyen için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekvador -- 11 Eylül 2010; 9:39:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Hocam çok teşekkür ederim uç tavsiyesi için. HB mi yoksa normal B mi? B göremedim de hiç?

Pentel Graphgear 1000 Bu kalemde karar kılmıştım ama kullanan var mı nasıldır? Yoksa biraz daha ucuza ineceğim.

Bende var. ağır, ilk başta yorar ama sonra yağ gibi akar elinden süper rahatlık verir.
    Diğer modellerinide denedim bence g1000 daha ağır basıyor.
  • Hayatimda kullandigim en iyi kalem rapid'di. Konuyu acan arkadas hangi kalemde karar kildigini p.m. veya buraya yazarmisin bende onu alayim.
  • Pilot Shaker Dünyanın ilk sallayarak uç çıkartan kalemi gerçekten çok guzel bi kalem 20 lira fln kaleme biraz alışman gerekıyor sonrası çorap söküğü gibi geliyor :D
    Yanlız kalemin bildigim kdarıyla birtek 0,5 i var 0,7 si yok ama gayet iyi bir kalem

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=15232&productid=ofispilh1010
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmurat07

Pilot Shaker Dünyanın ilk sallayarak uç çıkartan kalemi gerçekten çok guzel bi kalem 20 lira fln kaleme biraz alışman gerekıyor sonrası çorap söküğü gibi geliyor :D
    Yanlız kalemin bildigim kdarıyla birtek 0,5 i var 0,7 si yok ama gayet iyi bir kalem

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=15232&productid=ofispilh1010

tutma yeri ile ucu arasında çok fazla mesafe var gibi görünüyor fotosuna bakınca.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.