Şimdi Ara

Uçak Mühendisliği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
51.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stnrx

Peki Uçak ya da Havacılık Elektrik-Elektroniği mezunlarının İngiltere'de master yapmak kaydıyla avrupa ya da amerika'da iş bulma olasılığı nedir ?

Herhalde Turkiye'de mezun olunca yurt disinda is bulma, master yapma ihtimali en yuksek olan bolum ucak muhendisligidir.
  • Otomotiv sektöründe çalışılabileceği de söyleniyor.

Merak ediyorum. Bir firma makine mühendisleri ve hatta otomotiv mühendisleri dururken neden gidip uçak mühendisi alır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ata

quote:

Peki Uçak ya da Havacılık Elektrik-Elektroniği mezunlarının İngiltere'de master yapmak kaydıyla avrupa ya da amerika'da iş bulma olasılığı nedir ?

Herhalde Turkiye'de mezun olunca yurt disinda is bulma, master yapma ihtimali en yuksek olan bolum ucak muhendisligidir.

Ucak muhendisligi degil yalniz bahsettigim yer. 4 yillik Havacilik Elektrik Elektronigi bolumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Otomotiv sektöründe çalışılabileceği de söyleniyor.

Merak ediyorum. Bir firma makine mühendisleri ve hatta otomotiv mühendisleri dururken neden gidip uçak mühendisi alır?

Aldıkları derslere bakarak çok rahat anlaşılır aslında
    Internal Combustion Engines
    Motorlar gibi çoğu ders teknik olanaklarla veriliyor zaten Uçakla ilgili bölümler de teknik üniversitelerde bulunduğu için çoğu yerde çalışabilmelerine avantaj sağlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irondawn -- 24 Ocak 2010; 15:08:10 >
  • bnm de kuzenim itü ucak mühendiliği,ni bitirdi .
    şimdi bursada tofaşın ar-ge (araştırma - geliştirme) bölümünde çalışıyor.
    darısı benm başıma :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Orijinalden alıntı: lnx=1

fransa havayollarında çalışırsan başbakandan fazla maaş alırsın

Acaba ?

Daha fazla kazanırsın dememiş ki, daha fazla maaş alırsın demiş...

Doğru.

• quote:

Orijinalden alıntı: 8

quote:

Orijinalden alıntı: Ata

quote:

Ucak muhendisligi degil yalniz bahsettigim yer. 4 yillik Havacilik Elektrik Elektronigi bolumu.

Yuksek lisans programlarini incelemen gerek. Bende ileride yurt disinda yuksek lisans yapiyorum. Havacilik elektrik-elektronigi gibi bir bolum ya da yuksek lisans programina gormedim. Belki olabilir

• dostum odtu havacılıgı bitirir bitirmez askerligini yaparsan , agirliginca altin kadar degerli olursun. millet is bulmak icin kicini yirtarken , basvurmadigim isyerlerinden millet bana telefon acip beni mulakatlarina cagiriyor. Turkiye de issizlik bu kadar buyuk bir sorunken sence boyle bir firsat kac kisiye nasip olur? Cagiran isyerleri de savunma sanayi sirketleri. Ucakla ilgili buyuk projelerin gerceklestirildigi sirketler. Turkiye de buyuk isler oluyor ama milletin haberi yok...
  • Su an 3.sinif Ucak Muhendisligi ogrencisiyim.Cok kral karizmasi var bu bolumun lakin cok da celiskili acikcasi.Is bulamama gibi bir sorun Turkiyenin her yerinde var bu bolumden mezun olup is bulamayabilen de olur lakin saglam bilgi teorik tecrube pratikle mukemmel bir hale gelebilir.Yaninda ingilizce almanca gibi soz geciren dillerden bir yada ikisini bilmek ayrica super bi avantaj.
    Staj yapmak isteyenlere Thy teknigi onermiyorum cunku hic bir sekilde yardimci olmuyorlar.Istanbul icin Mng Teknik olabilir
  • Ya arkadaş bilip bilmeden ne kadar sallanıyor bu memlekette, valla sinirlerimi bozdunuz. TAI, TEI kaç tane mühendis alımı yapıyor? Bu firmalar kaç tane Uçak Mühendisi alıyor, kaç tane Makine Mühendisi alıyor? Nasıl Makine Mühendisleri havacılık sektöründe çalışamıyor? Bi Atatürk Havalimanına bakın, bi TUSAŞ'ın firmalarına bakın bakalım kaç tane "Uçak Mühendisi Olmayan Adam, Mühendis" çalışıyor! Bitirir bitirmez iş bulacakmış gibi konuşup, milletin günahına girmeyin, milleti yanlış yönlendirmeyin, yazıktır! Benim not ortalamam 4.61/5, isteyen herkese de kapak gibi gönderirim diplomamı da, CV'mi de, not dökümümü de... 3 tane yabancı dilim var; İngilizce, Rusça, Ukraynaca. Ben neden iş bulamıyorum? Havada karada mühendis alımı yaptığından bahsettiğiniz firmalar neden işe almıyorlar? Ben neden bu halimle iş bulamadığım için, gidip Antalya'da sezonluk çalışmak istiyorum? Sizin "tanıdıklar", "bir arkadaşımın abisi", "bir tanıdığımın tanıdığının tanıdığı" dediğiniz kişiler bu kadar rahat iş buluyor, aylık 5000-10000 Euro veya Dolar alıyor da, biz neden iş bulamıyoruz???!!! Ben bu bölümün mezunu olarak şunları söylüyorum arkadaşlar, ismi çok havalı, çok prestijli, eyvallah. Ama emin olun bitirdiğiniz zaman ne havası kalıyor, ne prestiji. Bitirene kadar umut dolu bir insandım, şu an umutsuz bir vakayım. Psikolojimi bozdular... Uçak-Havacılık Mühendislikleri hayal kırıklığıdır arkadaşlar, başlamayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: skiller

Ya arkadaş bilip bilmeden ne kadar sallanıyor bu memlekette, valla sinirlerimi bozdunuz. TAI, TEI kaç tane mühendis alımı yapıyor? Bu firmalar kaç tane Uçak Mühendisi alıyor, kaç tane Makine Mühendisi alıyor? Nasıl Makine Mühendisleri havacılık sektöründe çalışamıyor? Bi Atatürk Havalimanına bakın, bi TUSAŞ'ın firmalarına bakın bakalım kaç tane "Uçak Mühendisi Olmayan Adam, Mühendis" çalışıyor! Bitirir bitirmez iş bulacakmış gibi konuşup, milletin günahına girmeyin, milleti yanlış yönlendirmeyin, yazıktır! Benim not ortalamam 4.61/5, isteyen herkese de kapak gibi gönderirim diplomamı da, CV'mi de, not dökümümü de... 3 tane yabancı dilim var; İngilizce, Rusça, Ukraynaca. Ben neden iş bulamıyorum? Havada karada mühendis alımı yaptığından bahsettiğiniz firmalar neden işe almıyorlar? Ben neden bu halimle iş bulamadığım için, gidip Antalya'da sezonluk çalışmak istiyorum? Sizin "tanıdıklar", "bir arkadaşımın abisi", "bir tanıdığımın tanıdığının tanıdığı" dediğiniz kişiler bu kadar rahat iş buluyor, aylık 5000-10000 Euro veya Dolar alıyor da, biz neden iş bulamıyoruz???!!! Ben bu bölümün mezunu olarak şunları söylüyorum arkadaşlar, ismi çok havalı, çok prestijli, eyvallah. Ama emin olun bitirdiğiniz zaman ne havası kalıyor, ne prestiji. Bitirene kadar umut dolu bir insandım, şu an umutsuz bir vakayım. Psikolojimi bozdular... Uçak-Havacılık Mühendislikleri hayal kırıklığıdır arkadaşlar, başlamayın...

hangi üniversite? 5lik sistem

• burda malesef herkes yetkili olmuş o kadar çok fikir varki kafam karıştı. ben bir fen lisesinde 2. sınıftayım ve şimdiden hedefimi belirlemek istiyorum. bildiğiniz gibi fen liseleri belirli bölümlere kitlenmiştir. bende ideallerim doğrultusunda hareket ederek uçak müh. düşündüm ama hem hocalarım olsun hem abim olsun (odtü makine okuyor) beni bu fikirden caydırdılar. rehber hocam illa mühendislik diyosan genetik müh. oku. dedi . ee türkiyede napıcam dedim biz türkiye ile sınırlı değiliz zaten dedi . ancak yoğun baskılar kariyer ve bol maaşı nedeniyle tıp tercih edicem gibi görünüyor. ÇAPA TIP tabiki de olursa inş.. bakalım yüreğim fizik,kimya ve matematikle ilgili bişey seç diyo ancak aklım tıp diyor . HAYIRLISI

• quote:

Orijinalden alıntı: MaGneTıC

burda malesef herkes yetkili olmuş o kadar çok fikir varki kafam karıştı. ben bir fen lisesinde 2. sınıftayım ve şimdiden hedefimi belirlemek istiyorum. bildiğiniz gibi fen liseleri belirli bölümlere kitlenmiştir. bende ideallerim doğrultusunda hareket ederek uçak müh. düşündüm ama hem hocalarım olsun hem abim olsun (odtü makine okuyor) beni bu fikirden caydırdılar. rehber hocam illa mühendislik diyosan genetik müh. oku. dedi . ee türkiyede napıcam dedim biz türkiye ile sınırlı değiliz zaten dedi . ancak yoğun baskılar kariyer ve bol maaşı nedeniyle tıp tercih edicem gibi görünüyor. ÇAPA TIP tabiki de olursa inş.. bakalım yüreğim fizik,kimya ve matematikle ilgili bişey seç diyo ancak aklım tıp diyor . HAYIRLISI

Arkadaşım, hissiyatını çok iyi anlıyorum. Öncelikle sana tavsiyem rehberlik hocanla meslek seçimi konusunda bir daha görüşme. Genetik belki geleceğin mesleği ancak Türkiye'de bu alanda çalışarak hayatını kaliteli bir şekilde idame ettirir noktaya gelindiğinde sen orta yaşlarını baya bir geçmiş olacaksın. Türkiye'de genetik müh. eğitimi alıp yurt dışında çalışanlar belki vardır ama kaç tane vardır bilemiyorum.
    Tıp konusuna gelince, kazanabiliyorsan harika ve heryerde geçerliliği tartışılmaz bile ancak yüreğinden geçen fizik , kimya, matematik ise 6 yıl sana çin işkencesi gibi gelebilir. Yine de bu yaşta böyle şeyler belli olmuyor, ileride çok farklı şeylerden hoşlandığını tespit edebilirsin.
    Uçak mühendisliği gerçekten çok güzel bir seçim. Benim geriye dönme şansım olsaydı bu alanda okumak hatta üstüne yüksek lisans + doktora yapmak isterdim. Türkiye için çalışma alanlarına bakıldığında makine mühendisliği'ne göre biraz daha kısıtlı ama iş bulunamayacağını düşünmüyorum ben. Örneğin Ford da çalışan bir uçak müh. arkadaşım var.

Sonuç olarak saydıkların arasında en prestijli ve sürekli geçerli olacak bölüm TIP tır ve benim için önde gelir. Sevmeden zaten yapamazsın, öyle bir durumda severek okuyacağın bölümü seç derim. Buna şu anda karar vermenin senin için ne kadar zor olduğunu bilsem de :)..

• quote:

Orijinalden alıntı: skiller

Ya arkadaş bilip bilmeden ne kadar sallanıyor bu memlekette, valla sinirlerimi bozdunuz. TAI, TEI kaç tane mühendis alımı yapıyor? Bu firmalar kaç tane Uçak Mühendisi alıyor, kaç tane Makine Mühendisi alıyor? Nasıl Makine Mühendisleri havacılık sektöründe çalışamıyor? Bi Atatürk Havalimanına bakın, bi TUSAŞ'ın firmalarına bakın bakalım kaç tane "Uçak Mühendisi Olmayan Adam, Mühendis" çalışıyor! Bitirir bitirmez iş bulacakmış gibi konuşup, milletin günahına girmeyin, milleti yanlış yönlendirmeyin, yazıktır! Benim not ortalamam 4.61/5, isteyen herkese de kapak gibi gönderirim diplomamı da, CV'mi de, not dökümümü de... 3 tane yabancı dilim var; İngilizce, Rusça, Ukraynaca. Ben neden iş bulamıyorum? Havada karada mühendis alımı yaptığından bahsettiğiniz firmalar neden işe almıyorlar? Ben neden bu halimle iş bulamadığım için, gidip Antalya'da sezonluk çalışmak istiyorum? Sizin "tanıdıklar", "bir arkadaşımın abisi", "bir tanıdığımın tanıdığının tanıdığı" dediğiniz kişiler bu kadar rahat iş buluyor, aylık 5000-10000 Euro veya Dolar alıyor da, biz neden iş bulamıyoruz???!!! Ben bu bölümün mezunu olarak şunları söylüyorum arkadaşlar, ismi çok havalı, çok prestijli, eyvallah. Ama emin olun bitirdiğiniz zaman ne havası kalıyor, ne prestiji. Bitirene kadar umut dolu bir insandım, şu an umutsuz bir vakayım. Psikolojimi bozdular... Uçak-Havacılık Mühendislikleri hayal kırıklığıdır arkadaşlar, başlamayın...

Siz rusça ve ukraynaca bildiğinize göre ukrayna'da bir üniversiteden mezunsunuz sanırım. Orada bir üniversitenin havacılık alanında dünyada sayılı okullar arasında olduğunu duymuştum. Fakat Türkiye'ye bir anglo-saxon üniversitesi diplomasıyla gelmek her kapıyı açarken maalesef ki eski sovyet cumhuriyetlerinden alınan diplomalarla gelmek hiçbir kapıyı açamıyor. Eğitim ne kadar kaliteli olsa bile mevcut durum böyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

quote:

Orijinalden alıntı: MaGneTıC

burda malesef herkes yetkili olmuş o kadar çok fikir varki kafam karıştı. ben bir fen lisesinde 2. sınıftayım ve şimdiden hedefimi belirlemek istiyorum. bildiğiniz gibi fen liseleri belirli bölümlere kitlenmiştir. bende ideallerim doğrultusunda hareket ederek uçak müh. düşündüm ama hem hocalarım olsun hem abim olsun (odtü makine okuyor) beni bu fikirden caydırdılar. rehber hocam illa mühendislik diyosan genetik müh. oku. dedi . ee türkiyede napıcam dedim biz türkiye ile sınırlı değiliz zaten dedi . ancak yoğun baskılar kariyer ve bol maaşı nedeniyle tıp tercih edicem gibi görünüyor. ÇAPA TIP tabiki de olursa inş.. bakalım yüreğim fizik,kimya ve matematikle ilgili bişey seç diyo ancak aklım tıp diyor . HAYIRLISI

Arkadaşım, hissiyatını çok iyi anlıyorum. Öncelikle sana tavsiyem rehberlik hocanla meslek seçimi konusunda bir daha görüşme. Genetik belki geleceğin mesleği ancak Türkiye'de bu alanda çalışarak hayatını kaliteli bir şekilde idame ettirir noktaya gelindiğinde sen orta yaşlarını baya bir geçmiş olacaksın. Türkiye'de genetik müh. eğitimi alıp yurt dışında çalışanlar belki vardır ama kaç tane vardır bilemiyorum.
    Tıp konusuna gelince, kazanabiliyorsan harika ve heryerde geçerliliği tartışılmaz bile ancak yüreğinden geçen fizik , kimya, matematik ise 6 yıl sana çin işkencesi gibi gelebilir. Yine de bu yaşta böyle şeyler belli olmuyor, ileride çok farklı şeylerden hoşlandığını tespit edebilirsin.
    Uçak mühendisliği gerçekten çok güzel bir seçim. Benim geriye dönme şansım olsaydı bu alanda okumak hatta üstüne yüksek lisans + doktora yapmak isterdim. Türkiye için çalışma alanlarına bakıldığında makine mühendisliği'ne göre biraz daha kısıtlı ama iş bulunamayacağını düşünmüyorum ben. Örneğin Ford da çalışan bir uçak müh. arkadaşım var.

Sonuç olarak saydıkların arasında en prestijli ve sürekli geçerli olacak bölüm TIP tır ve benim için önde gelir. Sevmeden zaten yapamazsın, öyle bir durumda severek okuyacağın bölümü seç derim. Buna şu anda karar vermenin senin için ne kadar zor olduğunu bilsem de :)..

kesinlikle haklısın şuan tek düşüneceğim daha çok çalışmak olmalı elbet zaman geldiğinde bunlar tekrar gündemime oturacak. inş. hedefim olan tıpı kazanırım çünkü geleceğimi şansa bırakmak istemiyorum. çevremde birçok mühendis var ve onların yorumlarıda böyle tekrar okusam daha çok gayret edip tıp kazanmak isterdim diyorlar. neyse tekrar teşekkürler

• magnetic naptın??? foruma girersen sana tavsiyelerim olacak tercihlerin için :)
  • bende uçak mühendisliği bölümünü düşünüyorum ne yapayım
  • İTÜ Uçak Mühendisliği ile ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği arasındaki farkları kısaca anlatacak var mı? Boş zamanım olduğunda genişçe araştırma yapacağım
  • up konyada bu bölüm açılmış kaçla kapatır acaba 35k ya gelir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tryunar

up konyada bu bölüm açılmış kaçla kapatır acaba 35k ya gelir mi

22K İlk tercihim panpa, 35 de olabilir 20 de olabilir. Yani kesin bir şey söylemek zor. :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.