DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
UÇAK BİLETİ ALDIM CHECK İN NASIL YAPILIR
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
41
Cevap
5
Favori
64.531
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> UÇAK BİLETİ ALDIM CHECK İN NASIL YAPILIR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      818 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:27:49 Konu Sahibi
      Merhabalar

uçak bileti aldım ama internetten check in yapmak istiyorum daha doğrusu check in nedir ve neden yapılır bilen varmı? tşkler

|
      |

Rab cömertliğinde hiç koymamıştır hudud
    • Yarbay
      2262 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:29:18
      check in dediği yerini secme onaylama ve valizini teslim etme havalimanından yada netten yapabilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      818 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:34:47 Konu Sahibi
      dostum sağolasın bende bi sırt çantası var ama buyuk değil okul çantası gibi onu teslim etmem gerekiyor mu yoksa yanımda taşıyabiliyormuyum ?
      |
      |

• Teğmen
      180 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:40:11
      checkin 24 saat önce başlıyor, eğer bavulun varsa pek bir espirisi yok yine önceden gidip bavulu vermen gerekiyor, Sırt çantan varsa checkin tam sana göre ,30 dakka önce gitsen yeter
      |
      |

• Yarbay
      8749 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:40:35
      Küçücük çanta bagaja verilir mi dostum, bir de onunla uğraşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      2151 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:41:33
      Hava alanı çalışanı olarak söylüyorum, eğer sadece el bağajın varsa internetten check in yapılması daha güvenli.
      |
      |

ölü mezara konulmadan helvası yenmez

Eski nick: Lurtz Uruk Hai
    • Yüzbaşı
      818 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:45:50 Konu Sahibi
      Tşk ederim.ilk defa uçağa bineceğimde oraya gidince nerede ne işlem yapılır hiç bilmiyorum.
      |
      |

• 19 Ekim 2011 19:48:41
      uçus nereye hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      818 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:49:37 Konu Sahibi
      istanbul sabiha gökçenden trabzona

• Binbaşı
      1646 Mesaj
      19 Ekim 2011 19:56:43
      quote:

Orijinalden alıntı: cafein34

istanbul sabiha gökçenden trabzona

internetten seçmene gerek yok. havaalanına gidince ordan yaparsın.
      Tek mi gidiyorsun. Bileti keserken de F koltuğu olsun mümkünse kanat üstü olmasın.
      Çünkü inerken şehri görürsün dağlar falan güzel manzara diğer tarafta olursan sadece deniz görürsün :)
      |
      |
    • Yüzbaşı
      732 Mesaj
      19 Ekim 2011 20:00:51
      Beyler ben online check in yapmıştım. Ama orjinal bileti bagajı teslim ettiğimiz adamdan aldım yine.Sıra bekledim yani.Ne esprisi var şimdi?Mesela şimdi istanbuldan uçağa bineceğimve bagajım yok check in yaparsam orj. bileti nereden alacağım?
      |
      |

Peh...
    • Yüzbaşı
      818 Mesaj
      19 Ekim 2011 20:30:48 Konu Sahibi
      evet bu konu önemli bilen var mı?
      |
      |

• Emekli Yönetici
      2151 Mesaj
      19 Ekim 2011 20:51:31
      quote:

Orijinalden alıntı: _ALCHEMIST_

Beyler ben online check in yapmıştım. Ama orjinal bileti bagajı teslim ettiğimiz adamdan aldım yine.Sıra bekledim yani.Ne esprisi var şimdi?Mesela şimdi istanbuldan uçağa bineceğimve bagajım yok check in yaparsam orj. bileti nereden alacağım?

online check in yapmışsan zaten elindeki belge ile direkt geçiş yapıyorsun, tekrar sıraya girmene gerek kalmıyor. Tabi sadece el bağajın varsa.
      |
      |

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      19 Ekim 2011 20:58:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Lurtz Uruk Hai

Alıntıları Göster

online check in yapmışsan zaten elindeki belge ile direkt geçiş yapıyorsun, tekrar sıraya girmene gerek kalmıyor. Tabi sadece el bağajın varsa.

Yani bileti kendim yazdırmam gerekiyor check-in sayfasından? Ben koltuk filan seçmiştim ama bileti yazdırmak aklıma gelmedi.Adanada 10 dk filan bagaj sırası bekledim çok mesele değilde şimdi İstanbulda çok beklerim diye tırsıyorum zaten bilmiyorum havalimanını.
      |
      |

Peh...
    • Emekli Yönetici
      2151 Mesaj
      19 Ekim 2011 21:03:28
      quote:

Alıntıları Göster

Yani bileti kendim yazdırmam gerekiyor check-in sayfasından? Ben koltuk filan seçmiştim ama bileti yazdırmak aklıma gelmedi.Adanada 10 dk filan bagaj sırası bekledim çok mesele değilde şimdi İstanbulda çok beklerim diye tırsıyorum zaten bilmiyorum havalimanını.

Aynen dediğiniz gibi hocam, yazıcıdan çıktı almanız gerekiyor. Bence bağajı olmayanlar için büyük bir avantaj. Fakat tek bir dezavantajı var oda istediğiniz koltuğu seçemiyorsunuz sistem otomatik giriyor.
      Sunexpress ile uçarsanız tüm havaalanlarında var diye tahmin ediyorum çünkü diyarbakırda var, check-in bilgisayarı var ayaklı. Orda PNR noyu girdiğiniz vakit en ön koltukları seçebiliyorsunuz. Normalde sıraya girerseniz orda ücretli(20TL) en ön koltuklar, fakat dediğim gibi check-in kiosk'da yaptığınız vakit ücret ödemeden alabilirsiniz. Tüm sorularınızı sorabilirsiniz, deneyimim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lurtz Uruk Hai -- 19 Ekim 2011; 21:04:40 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      19 Ekim 2011 21:20:37
      quote:

Alıntıları Göster

Aynen dediğiniz gibi hocam, yazıcıdan çıktı almanız gerekiyor. Bence bağajı olmayanlar için büyük bir avantaj. Fakat tek bir dezavantajı var oda istediğiniz koltuğu seçemiyorsunuz sistem otomatik giriyor.
      Sunexpress ile uçarsanız tüm havaalanlarında var diye tahmin ediyorum çünkü diyarbakırda var, check-in bilgisayarı var ayaklı. Orda PNR noyu girdiğiniz vakit en ön koltukları seçebiliyorsunuz. Normalde sıraya girerseniz orda ücretli(20TL) en ön koltuklar, fakat dediğim gibi check-in kiosk'da yaptığınız vakit ücret ödemeden alabilirsiniz. Tüm sorularınızı sorabilirsiniz, deneyimim var.

Ben thy den aldım biletleri check -in şartlarına baktım.Kredi kartının kendi adımıza olması lazımmış.Ben babamın kartıyla almıştım.Bileti yazdırmam yalan oldu.Şimdi bagajım yok ; internetten koltuğumu seçip orada ki check - in yerine mi gitmem gerekiyor bileti almak için ?Orası uçuştan 45 dk önce kapanıyor sanırsam.Çok soru soruyorum k. bakmayın İstanbul Havalimanını hiç bilmiyorum işi garantiye almak istiyorum biraz.

Peh...
    • Emekli Yönetici
      2151 Mesaj
      20 Ekim 2011 01:11:28
      quote:

Alıntıları Göster

Ben thy den aldım biletleri check -in şartlarına baktım.Kredi kartının kendi adımıza olması lazımmış.Ben babamın kartıyla almıştım.Bileti yazdırmam yalan oldu.Şimdi bagajım yok ; internetten koltuğumu seçip orada ki check - in yerine mi gitmem gerekiyor bileti almak için ?Orası uçuştan 45 dk önce kapanıyor sanırsam.Çok soru soruyorum k. bakmayın İstanbul Havalimanını hiç bilmiyorum işi garantiye almak istiyorum biraz.

Eğer uçak thy ve anadolu jet ise, internet üzerinden almışsanız ve k.kartı sizin üzerinize değilse havalimanında check yapmanız daha sağlıklı olur.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      4966 Mesaj

Android Beta Tester
      20 Ekim 2011 01:20:21
      quote:

Alıntıları Göster

Eğer uçak thy ve anadolu jet ise, internet üzerinden almışsanız ve k.kartı sizin üzerinize değilse havalimanında check yapmanız daha sağlıklı olur.

Ödeme 3D Secure ile yapıldıysa kart ibrazına gerek yok. Yanlış mı biliyorum ?
      |
      |

• Emekli Yönetici
      2151 Mesaj
      20 Ekim 2011 01:34:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Alıntıları Göster

Ödeme 3D Secure ile yapıldıysa kart ibrazına gerek yok. Yanlış mı biliyorum ?

• Bilet teslimi sırasında ÖDEME sayfasında belirttiğiniz kredi kartınızı ibraz etmeniz zorunludur. İbraz edemediğiniz durumlarda biletiniz düzenlenmez. Kredi kartı üzerindeki isim ile ilk yolcu ismi aynı olmalıdır.
    • |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.