Şimdi Ara

Uçağa binenler gelsin ciddi konu, Konu dışı özelde konu açma butonu yok o yüzden buradan açtım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün atatürk havalimanı-merzifon için 28 kasımdaki thy nin promosyon biletini aldım bu nedenle bileti iptal edemiyorum. Az önce havalimanında check in nasıl yapılır diye bir şey okudum bileti aldığım enuygun.com sitesinde ve orada pasaport veya resimli kimlik belgeniz olması gerekiyor yazıyordu sonra sıkça sorulan sorulara baktım '' 17 yaşında resimsiz kimlikle check in yapabilir miyim? '' yazıyordu hemen baktım ve resimsiz kimlikle check in yapılamayacağını öğrendim eski kimliğim var 17 yaşındayım ve resim yok. Yenisini çıkarttırsam ne zamana gelir bilmiyorum (şu an Çorumun Alaca ilçesindeyim 26 kasımda istanbula gidiyorum otobüsle) şimdi ne yapmalıyım.

• yardımcı olmalarını umuyorsan en azından resimli başka bir belge daha götür öğrenci kimliği, varsa pasaport, ehliyet vs
  • Sana bir hayat dersi vereyim;
    Mesela şu anda içinde bulunduğun konuda, merak ettiğin konunun temelinde kimlikle ilgili yaşama ihtimalin olan problem var.
    Problemin çözümü için;
    - Türk Havayolları ile iletişim kurup, gerekli bilgiyi alabilirsin.
    - enuygun.com ile iletişim kurup, gerekli bilgiyi alabilirsin.

Gerekli bilgiyi aldın ve fotoğrafsız kimlikle uçağa binilemeyeceği gibi bir durum oluştuysa;
    - Türk Havayolları ile iletişim kurduğun sırada, çözüm önerisi isteyebilirsin.
    - enuygun.com ile iletişim kurduğun sırada, çözüm önerisi isteyebilirsin.

Diyelim ki çözüm yok ve mutlaka fotoğraflı kimlik gerekiyor. Böyle bir durumda;
    - Bulunduğun ilçedeki nüfus müdürlüğüne telefon edip "Yeni kimlik kaç günde çıkar?" diye sorabilirsin.

Diyelim ki yeni kimlik geç çıkıyor, aynı memura alternatif bir çözüm sorabilirsin.

Yani aslında çözüm basit. Yeter ki herşeyi internete kendini fazla kaptırıp sosyal bir canlı olduğunu unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Sana bir hayat dersi vereyim;
    Mesela şu anda içinde bulunduğun konuda, merak ettiğin konunun temelinde kimlikle ilgili yaşama ihtimalin olan problem var.
    Problemin çözümü için;
    - Türk Havayolları ile iletişim kurup, gerekli bilgiyi alabilirsin.
    - enuygun.com ile iletişim kurup, gerekli bilgiyi alabilirsin.

Gerekli bilgiyi aldın ve fotoğrafsız kimlikle uçağa binilemeyeceği gibi bir durum oluştuysa;
    - Türk Havayolları ile iletişim kurduğun sırada, çözüm önerisi isteyebilirsin.
    - enuygun.com ile iletişim kurduğun sırada, çözüm önerisi isteyebilirsin.

Diyelim ki çözüm yok ve mutlaka fotoğraflı kimlik gerekiyor. Böyle bir durumda;
    - Bulunduğun ilçedeki nüfus müdürlüğüne telefon edip "Yeni kimlik kaç günde çıkar?" diye sorabilirsin.

Diyelim ki yeni kimlik geç çıkıyor, aynı memura alternatif bir çözüm sorabilirsin.

Yani aslında çözüm basit. Yeter ki herşeyi internete kendini fazla kaptırıp sosyal bir canlı olduğunu unutma.
    Bana bir hayat dersi vermeni geçtim çünkü ben senin bu dediklerini zaten yapmıştım, THY müşteri hizmetlerini 6 kere aradım ve aldığım cevaplardan ilk üçü ; birincisi vukuatlı nüfus kayıt örneği dedi ama ben bunda resim olmadığını biliyordum ve bunu kabul etmezler diye iki kere daha aradım ikincisi ve üçüncüsü bilmiyorum dedi sonra ki üç aramamda ise yeni kimlik başvurusunda verdikleri resimli geçici kimlik belgesi ile uçağa binebilir miyim dedim ve birincisi bilmiyorum kesin bilgi veremem dedi, ikincisi kaşeli ise binebilirsin dedi, emin olamadım bir daha aradım bu son arayışımdı bu da size bunun hakkında net bir yanıt veremem dedi sonra googleda araştırdım forumlara baktım ama bu konuyla ilgili bişey bulamadım. Sonra instagramda takip ettiğim bir pilota sordum oda bilemiyorum dedi. Akşam birdaha baktım googlea ve geçici kimlikle binerken oradaki görevlinin insiyatifine kalmış bir şey olduğunu öğrendim.

Pazartesi günü yeni kimliğe başvurdum ve oradaki adam haftaya pazartesi gelmeden alırsın dedi, adamın dediğine göre en fazla 3 gün kaldı yeni kimliğin gelmesine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.