Şimdi Ara

Ubuntudan vazgeçme zamanınız gelmedi mi dostlar? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
4
Favori
10.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim yaşadığım buglar genellikle ubuntu'nun debian üzerine eklediği programcıklarla alaklıydı ama debian-sidden gelen güvensiz buglı paketler yüzüünden de çok problem yaşamışlığım oldu verim alamadım bir yerini düzelttim başka yeri bozul yeni kurulum hop sistem açıldıktan sonra ekranda bir mesaj sistem bilmemnesi çalışmayı durdurdu, yok update et düzelir dediler update ettim bu sefer sistemin başka bir yeri bozuldu unity çok yavaştı hatta laptopumu sanki 3d bir oyun oynuyomuşum gibi 70 80 derecelere kadar ısıtırdı, bu ubuntunun sürücü kurucusuyla kurduğum sürücüler çalışmaz oldu bilmemne birbirinden mide bulandırıcı milyon tane şey anlat anlat bitmez hatırlamıyorum da bir çoğunu zaten.
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Bu arada hazırda beklet benim bilgisayarımda çalışıyor abi bir sorun yok çalışması için ekstra bir çaba da sarfetmedim hep çalışıyodu yani. Birde ubuntunun çok patates kullanıcısı var bug report açmaktan aciz bir sorun oldumu basıyolar formatı bunlar işe yaramaz kullanıcı işte boyle milyonlarca kullanıcısı olduğu için ubuntu başladığı yerden 3 adım öteye anca gitti 14 yılda. Kullanmamışsın hoca doğru düzgün dagıtım kullanmamışsın zaten piyasadaki popüler dağıtımların hepsi ubuntu tabanlı sebebini bilmiyorum ama malesef hepsi öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superpenguen -- 12 Aralık 2018; 19:31:23 >
  • superpenguen S kullanıcısına yanıt
    Bunun cevabını para olarak veriyorum (şahsen). Nvidia, steam, spotify gibi devler ubuntu için sürüm çıkartıyor. Buda tercih edilmede çok yüklü sebep oluyor. Şu flatpak biraz daha gelişse de Nvidia da flatpak olarak çıkarsa sürücüleri ne güzel olur...
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Sonunda gnu alemine de parayı soktular yani.
    Nihayetinde olacak şey buydu hocam. Canonical bu zenginliği babasının hatrına ne kazandı ne harcadı. Kurbağayı kaynar suya atarsan sıçrar kaçar lakin atıp yavaş yavaş kaynatırsan ruhu duymaz...

Sana bir soru. Sence samsung dex ile çalışmaları tamamen samsunga ve android dünyasına hizmet için mi ? Hiç sanmıyorum.
    https://blog.ubuntu.com/2018/11/08/samsung-announce-linux-dex-ubuntu-developers

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loradona -- 12 Aralık 2018; 19:54:38 >
    Valla ben ubuntunun samimiyetine bir gram inanmıyorum tamamiyle ticari kaygılarla üretilmiş bir işletim sistemi. Linuxa virüs ve trojan bulaştırmanın ne kadar zor olduğunu bilirsin adamlar tuttular spyware koydular işletim sistemine daha ne yapsınlar zaten RMS en güzelini yaptı spywaredir kullanmayın kullandırtmayın dedi aldı ubuntu ağzının payını yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superpenguen -- 12 Aralık 2018; 19:58:56 >
    Birde şeye çok sinir olmuştum 18.10 çıktığı dönemler developper röportajı vardı kendi sayfasında ve ubuntuone girişi yapmadan izlenmiyordu.. Ya sana ne benim hesabımdan sayfada chat bölümü bile yok...
    Şunu da şöyle bırakalım:

https://www.fsf.org/blogs/rms/ubuntu-spyware-what-to-do
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef ubuntulu olmasin mumkunse, onyargim olustu artik :/ kesinlikle deneyecegim ama, tesekkur ederim tavsiye icin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ampenidas -- 13 Aralık 2018; 0:50:58 >
    hocam cok eski versiyonlarla calisamam, mageia'i denesem daha iyi benim icin su anda. cok tesekkur ederim :)
  • ampenidas A kullanıcısına yanıt
    Şahsen mxlinux'u tavsiye ederim hocam :) ben xfce'ye pek ısınamadım ama gerçekten stabil ve güzel bir masaüstü. Mxdepolarında çook eski birşeye rastlamadım desem yeridir inanın hiç üzmez sizi

Bu arada eklemek istedim mxlinux'un topluluğu ve geliştiricileri çok tatlı insanlar ve sonuna kadar yardımcı oluyorlar herşeyde. Dolphin nickli dev'in youtube kanalı var bazen karısıyla falan video çekiyor çok tatlı oluyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loradona -- 13 Aralık 2018; 1:13:18 >
  • Mint Ubuntu tabanlı mı? Bir de Xcfe Xubuntu aynı şey midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Mint'in amiral gemisi yayını Ubuntu tabanlıdır, fakat debian spinide mevcut. Xfce bi masaüstü yöneticisi hocam gnome, kde, cinnamon gibi; Xubuntu ise ubuntunun xfce masaüstü ile yayınlanmış distrosudur diyebiliriz.
    Hocam bazen son paketlerle calismam gerekebiliyor, ubuntu icin de bulmasi zor oluyor fakat diger arkadas eski diyince tereddutte kaldim. Kesinlikle ona da bakip birini secicem artik bos bir zamanimda. Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim.

Bir de biraz konu disi gibi olacak ama, vps server yonetiyorum, uzerinde ubuntuyla geldi (bu sekilde devraldim). CentOS'a gecirsem ne kazanirim, ne kaybederim? Serverda bir problem yok su anda. Satin alinan yer ile konustum, migrate opsiyonlari var fakat tuzlu geldi biraz. Migrate etmeden direkt yuklerlerse sorun yok, bu sefer de verilerimi kaybederim, yedeklemem gerek.

Ubuntu'dan centos'a gecmek bu mesakkate deger mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ampenidas A kullanıcısına yanıt
    Server konusunda bilgili arkadaşlar cevap versin hocam buna ne desem yalan olacak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Server konusunda bilgili arkadaşlar cevap versin hocam buna ne desem yalan olacak :)
    Müşteriyle böyle konuşulmaz çak bi mx linux yolla gitsin boş çevirme adamları.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.