Şimdi Ara

Twinport ne demek..? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
97.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yani buradan şu sonucu mu çıkarıyoruz; Opelin yeni Astralarda kullandığı 115 HP lik 1,6 motorlar daha ekonomik, daha performanslıdır Twinport motorlardan... Sonuçta yeni teknoloji...

Ben Astra ile Vectrayı aynı motorları ve aynı vites oranlarına sahip olmaları nedeniyle birinde 195 km. olan son sürat neden astrada 187 oluyor diye merak ettim, ama aerodinamiğini bilemeyeceğim fakat vectra comfortada 205 55 16 lastikler var astrada da aynı lastikler aynı motor, aynı vites oranları, ama yine dediğim gibi sadece sordum fakat vectranın sürtünme kat sayısı 0,28 iken astra 0,32 son sürat anlamında 8 km. fark ortaya çıkıyor birisi daha ağır büyük kasa ancak diğeride sürtünme olarak daha iyi, en azından dengeli olmasını gerekirdi... Ben başka ne gibi etkenler var onu merak ettiğimden böyle bir soru sordum...

Ama şu bir gerçek 1,6 Twinport motorun sesi çok hoş ve üst devirlerde yani arkadaşlarında dediği gibi 3900 devirden sonra çok hırçın bir okadarda yakıt tükemi artıyor tabiki, fakat 115 HP lik modeli kullanmadığım için yorum yapamayacağım keşke hepsi 115 HP olsaymış diyorum...

Benim daha önce 1,6 motorlu 112 HP Eram vardı ondan sonra astra biraz hantal kaldı alt devirlerde, Era ile 60 km. hızla ilerlerken 5. viteste gaza yüklendiğinde yapıştırıyordu ve hiç gitmem demiyordu ama astrada böyle değil durum, Era ile Astra arasında 60 kg. fark var demekki Ekonomi performansa tercih edilmiş diyorum.. Ama şuda bir gerçek Astra son hıza daha kolay ulaşıyor Eradan bunuda anlamış değilim..

Saygılar...

• arkadaşım accent era 112bg olan dizel değil mi?
  • 2000 model nissan primera 110 hp atmosferik benzinli araçların motorlarında da twinport yazıyor. Aynı teknolojimidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

şu anda twinport 1.6 105 hp iken 1.6 ecotec motor 115 hp üretmekte=)

Dediğim gibi ECOTEC üst isim, ECOTEC, turbolusuna,dizeline de OPEL ECOTEC diyor.Opel in isimlendirmesi biraz kafa karıştırıcı, sizin dediğiniz 1.6 115 HP olan yine ECOTEC, fakat alt teknolojisi VVT ( değişken subap zamanlaması )dır.
    Özetlersek
    1.6 100 HP de , 1.6 105 HP de, 1.6 115 HP de ECOTEC,

anlayacağımız formata getirirsek

1.6 100 HP ECOTEC

1.6 105 HP Twinport

1.6 115 HP VVT

piyasa böyle bilir.İsimlendirme sanırım oturdu.

merhaba arkadaşım aşırı ilgim var g kasa astralara twinport motor lpg ile uyumsuz diye duydum hemde 2003-2004 elegance almayı düşünüyorum tavsiyeniz ne olurdu ekonomiklik ve serilik açısından

• Nereden çıktı bu G kasanın LPG ile uyumsuz olduğu? Hiç böyle birşey duymadım. Düzgün takıldıktan sonra sorunsuzdur ki piyasa isim yapmış her LPGci takar zaten. BRC ve LandiRenzo genelde tercih edilen kitlerdir. O kasa Opel'i olupta LPGsiz kullanan yok zaten,herkes LPG ile kullanıyor aracını.
  • quote:

Nereden çıktı bu G kasanın LPG ile uyumsuz olduğu? Hiç böyle birşey duymadım. Düzgün takıldıktan sonra sorunsuzdur ki piyasa isim yapmış her LPGci takar zaten. BRC ve LandiRenzo genelde tercih edilen kitlerdir. O kasa Opel'i olupta LPGsiz kullanan yok zaten,herkes LPG ile kullanıyor aracını.

Hocam biz de 2004 Astra G'yi 5-6 yıldır lpgli kullanıyoruz ve hiç bir sorun yaşamadık. Sadece arada motor arıza lambası yanıyor gidip söndürtüyoruz o kadar. Marka ise OMVL ve tavsiye ediyoruz. Çekişte 1 gram düşüş bile olmadı taktırdık taktıralı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih -- 28 Ocak 2015; 23:14:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilal

quote:

Nereden çıktı bu G kasanın LPG ile uyumsuz olduğu? Hiç böyle birşey duymadım. Düzgün takıldıktan sonra sorunsuzdur ki piyasa isim yapmış her LPGci takar zaten. BRC ve LandiRenzo genelde tercih edilen kitlerdir. O kasa Opel'i olupta LPGsiz kullanan yok zaten,herkes LPG ile kullanıyor aracını.

Hocam biz de 2004 Astra G'yi 5-6 yıldır lpgli kullanıyoruz ve hiç bir sorun yaşamadık. Sadece arada motor arıza lambası yanıyor gidip söndürtüyoruz o kadar. Marka ise OMVL ve tavsiye ediyoruz. Çekişte 1 gram düşüş bile olmadı taktırdık taktıralı.

2003.2004 elegance düşünüyorum sanroflu da olabilir önerileriniz var mıdır dikkat etmemiz gereken noktaları nelerdir vermem gereken en azami fiyat nedir yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya000

quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilal

quote:

2003.2004 elegance düşünüyorum sanroflu da olabilir önerileriniz var mıdır dikkat etmemiz gereken noktaları nelerdir vermem gereken en azami fiyat nedir yardımcı olursanız sevinirim

Hocam fiyat hususunda araştırma yapıp bir fikir sahibi olabilirsiniz. Uzun zamandır fiyat araştırması yapmıyorum. Mutlaka bir ustaya gösterin, hasar kaydı filan var mı ona baktırın. Bu arabaların amortisörler serttir bilginiz olsun. Kasislerden geçerken oldukça yavaş olmanız lazım zıplamamak için. Tek kötü yanı bu, ancak virajlarda arkanın savrulmasını önlüyor sert olması da bu yüzden seviyorum.

• iyi akşamlar arkadaşlar ne zamandır astra bakıyorum titiz bi kullanıcısı var mıdır yakıtı tam olarak şudur diyen bide elegance mi full dür edition mu
  • bende 2005-2007 arası h kasa bakıyorum ama kafam çok karıştı.enjoy,cosmo,twinport falan çok karışık.aradaki farklar neler.

bu h kasalar 105 mi 115 beygirmi.donanım olan sıralama ne motor olan sıralama ne.ben otomatik yada herneyse triptonik düşünüyorum.

bilgi verecek kimse yok.opellerde paket ve motor işleri çok karışık.gerçekten bilgi sahibi biri bu yazıyı okursa alıntı yaparak cevap yazarsa sevinirim
  • crywolf35 kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğiniz konu nedir?2004-2008 arası makyajsız kasa 1.6 twinport 105 bgdir.ben alırken epey araştırmıştım,sorunlarınızı özelden yazarsanız yardımcı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

Merak ettiğiniz konu nedir?2004-2008 arası makyajsız kasa 1.6 twinport 105 bgdir.ben alırken epey araştırmıştım,sorunlarınızı özelden yazarsanız yardımcı olurum.

elegans,enjoy,cosmo tam olarak neyi ifade ediyor.senin araba kaç model.klasik arızaları varmı.önerirmisin.

kullanımı,konforu,yakıtı nasıl.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crywolf35

quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

elegans,enjoy,cosmo tam olarak neyi ifade ediyor.senin araba kaç model.klasik arızaları varmı.önerirmisin.

kullanımı,konforu,yakıtı nasıl.?

Elegance ve cosmo en dolu fakat kesin olmamakla beraber.benim araçta enjoy arkadaşımda da enjoy var ama bende far ve yağmur sensörü,kol dayama,arka frenler disk (diğerlerinde kampana),orjinal xenon farlar varken arkadaşımda bunların hiçbiri yok.benim araba ids paketli zaten bende esp bile var.yakıtından memnunum daha bugün Adana'dan Antep'e gittim 40 TL gazla Antep'e gittim içeride gezdim toplamda 270 km yol Yaptı bitti,yol boyu klima hep açıktı yasal sınırlarda sürdüm hep.arabanın yol Tutuşu çok iyi.motor euro 4 olduğundan sübap sorunu da yok.ama malesef LPG ile arıza lambam yanmakta.kronik sorunları var ama hayati değil.teyibin içinde cd olmazsa arasıra kendi kendine radyo Açılıyor içinde cd bırakıyorum sorun çözülüyor.koltuk Altında airbag soketi belli bir süre sonra gevşiyor airbag lambası yanıyor 60-70 TL ye Yapılıyor.başka da sorunu yok.hedefiniz şehiriçi ise benzin ve LPG ALIN.dizellere çok fiyat çekiyorlar.zaten 1.3 dizeli duymuşsunuzdur kalkışlarda ağır kalıyor.bu arada arabayı 180 binde aldım eski sahibi o km de LPG takip verdi aracımın motoru falan çok diri.direksiyon derisinde hafif Yıpranma var harici sorun yok.ben 193 bine getirdim.geçen Ekim Ayında 27 bin lira civarına aldım yağ değiştirdim,koltuk kılıfı aldım başka masraf etmedim.yeni astra çıkar ya da mevcut kasa da ciddi indirim olursa 29-30 arası satıp yeni kasaya geçmeyi planlıyorum.fiyatını hak eden bir araçtır ama alırken bakmak Lazım çünkü enjoy paketler bile bazen birbirine benzemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

şu anda twinport 1.6 105 hp iken 1.6 ecotec motor 115 hp üretmekte=)

Dediğim gibi ECOTEC üst isim, ECOTEC, turbolusuna,dizeline de OPEL ECOTEC diyor.Opel in isimlendirmesi biraz kafa karıştırıcı, sizin dediğiniz 1.6 115 HP olan yine ECOTEC, fakat alt teknolojisi VVT ( değişken subap zamanlaması )dır.
    Özetlersek
    1.6 100 HP de , 1.6 105 HP de, 1.6 115 HP de ECOTEC,

anlayacağımız formata getirirsek

1.6 100 HP ECOTEC

1.6 105 HP Twinport

1.6 115 HP VVT

piyasa böyle bilir.İsimlendirme sanırım oturdu.

kitap gibi yazmışsınız elinize sağlık

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.