Şimdi Ara

Twinmos E50B voltaj sever mi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Suan Epox 8RDA3G rev2.1 boardumda twinmos marka<font color='red'>twinmos E50B</font id='red'> chipli ram kulanıyorum 2.9v de cpu timings aggressive, ram timings 6-3-2-2 de 213fsb yi gecemiyorum.

Ram hizini arttirmak icin rame fazla voltaj veren bi board almayı dusunuyorum. DFI suan bulunamadıgı icin rame 3.2v verebilen Abit AN7 yi dusunuyorum.

Sorum: Twinmos E50B ramler voltaj seviyor mu? Yani 3.2v de daha yuksek hizlara cıkarmı? Deneyen, bilen varsa 3.2v de aldıgı sonucları buraya yazarsa sevinirim.

• sonuçta her ram voltajı sever ama o ramlere o değerlerde xtra soğutma gerekecek. 3.2 pek az bir değil.
  • 50B ile 3 2 2 2 gibi değerler konuşuyor, eğer sendeki ram de iyi ise V ile değerlerin tabi güzelleşir ama şans işi diğerlerinin değerleri senin biri işine yaramaz yani.
    Deneyip görmek en iyisi. 3.2V bir çok kişi veriyor, yakanını görmedim.
  • 50B var 50B var. Bendeki 50B 2.9 V ile bile 226 Mhz'de 3-2-2-2 çalışıyor.
  • bendeki 50b 3,2 voltta 255 fsb de 8-3-3-2,5 değerine ulaşıyor, timingleri düşürüp yüksek fsb denemedim ama bendeki 223 fsb ye kadar 3-3-2-2 değerinde problemsiz çalışıyor, 230 fsb dede 3-3-2-2 sisoft testlerii tamamlayın 3dmark da takılıyor.
    2.9 voltta max 237 fsb ye kadar 8-3-3-2,5 olarak çalışıyordu.
    Yakında 260 değerini zorlayacağım bakalım olacakmı?
  • ewt demek ki 50b den 50b ye fark ediyor. 2.0v VDD voltajı 2.9v Vdimm vererek 8-3-3-2 timinglerle 219fsb ye cıktım simdi.

Biras daha deneyim bakalım ne olacak. Bu arada AN7 ye max 1.75 vdd mi veriliyor??
  • Sendekiler pek timing rami değilmiş soultrap.
    AN7 ile tecrübem yok ona bir şey diyemeyeceğim.
  • Son olarak 2.0v VDD 2.9v Vdimm ve 9-3-2-2 timiglerle<font color='red'>217fsb</font id='red'> de tam stabilite yakaladım. Bide anlamadıgım bu 9 olan Ras active time degerini dusurunce performans artacagına dusuyor suan ki haliyle.?

Beyler bide su AN7 i kullanmıs arkadas yok mu?? Nette hakkında cok da iyi seyler okumuyorum. Yoksa NF7 mi alsam??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.