Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3541. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: jesus_78 , mansion0345 , atakan0901 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
88.170
Cevap
1.337
Favori
4.695.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 35393540354135423543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rtings incelemesinde q80 çok iyi bir yansıtma puanı almış ancak tr de satılan q80t giriş seviye kaplamaya sahip mağazada görürsünüz gittiğinizde. Bu tür hatalı bilgiler rtings vb katalog bilgilerden kaynaklanıyor size her katalog bilgisini doğru gibi kabul etmeyin araştıran gören inceleyen yorumlara bilgilere önem vermeniz daha yerinde olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55xh8096 kullanan arkadaşlar,
    Kodi de motion flow u etkinleştirme olmuyormu? Arka planda çalacak radyo programı tavsiye edermisiniz. En önemlisi ekran dondurme "rotation* programı Apk de olabilir. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler...

• Arkadaşlar forumu okuyacak vaktim yok malesef :( acil gelişti tv almamız lazım arkadaşa, 6bin tl civarında, alınabilcek en güzel mantıklı modelleri söyleyebilirmisiniz çok tşkler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ptolomeo

Samsung local dim daha iyi denmediği gibi iyi siyah vermesininde bir dizi hataya sebep olduğu kötü nir algoritmaya sahip olduğu belirtildi. Aynı şeyleri farklı durumlar gibi yansıtmışsınız. Ayrıca samsung yansıtma önleyici sony kadar belki ondan da kötü burada yanlış bilgi vermişsiniz bunun sebebi de farklı kalite tv incelenen rtings bilgisi...

Lg oled sektör lideri diyip tamamen hatalı bir önerme sunmuşsunuz. Oled üretimde liderlik en iyi tv demek değildir. Sony panasonic hep çok iyi oled tv ürettiler ve philips resim işlemede daha iyi lg den.

Oled yanacak korkusu pompalarken led tv ler de artık neredeyse istisnasız bulutlanma banding dse gibi sorunlara değinmemek de hatalı yönlendirme oluyor. Fikrinizi yazarken doğru alıntı yapmanız daha ahlaki olacaktır.

Alıntıları Göster

Zaten ben size değil diğer arkadaşa cevap verdim local dimming konusunda;

@mcagla87 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı:

İkisinin özellikleri epey benzer. Sony detayları daha iyi gösteriyor, Samsung'un siyahları ve local dimming'i daha iyi. ikisini de izledim mağazalarda sony'yi daha çok beğendim. Ayrıca Samsung'da Tizen var, Sony'de Andorid TV. Android Tv gayet iyi. Hem hızlı hem de store'u çok zengin.

Evet, rtings'e ve diğer uzmanların incelemelerine göre konuşuyorum.

Alıntı

metni:
    Ayrıca samsung yansıtma önleyici sony kadar belki ondan da kötü burada yanlış bilgi vermişsiniz bunun sebebi de farklı kalite tv incelenen rtings bilgisi...

Alakası yok, ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. LG OLED konusunda sektör lideridir demek görüntü olarak Philips'ten iyi demek değildir. Bildiğim kadarıyla, dünyada ticari olarak tek OLED üreticisi LG'dir, 100% emin değilim. Panelden bahsediyorum, tv'den değil ! Yani Sony de, Philips de hatta Samsung da OLED tv üretecekse paneli gidip LG'den alır. Şimdi bunun neresi hatalı önerme ? Philips pekala kendi algoritmasını ve yazılımını kullanıp LG'den daha başarılı bir oled tv üretebilir. Ama bu OLED panelde LG'nin sektör lideri olmasını değiştirmez. Gidin reddit, avforums gibi yerlere bakın, LG oled mi öneriyorlar yoksa Philips mi. Ayrıca müşteri hizmetleri konusunda LG Philips'e göre çok daha iyidir.

Sürekli bir manipülasyon içerisindesiniz, kastetmek istediğim şeyi farklı gösteriyorsunuz. Kendi mesajımda belirttim zaten; Panasonic ve Sharp gibi firmalar TR'den çekildiği için meydan LG ve Samsung'a kaldı dedim. Size göre Philips resim işlemede daha iyi olabilir, bana göre değil.

Alıntı

metni:
    Lg oled sektör lideri diyip tamamen hatalı bir önerme sunmuşsunuz. Oled üretimde liderlik en iyi tv demek değildir. Sony panasonic hep çok iyi oled tv ürettiler ve philips resim işlemede daha iyi lg den.

Ahlak falan ne alaka, saçmalamışsınız. OLED tv satan üreticiler yanmaya karşı garanti veriyor mu onu söyleyin bana ? Eğer garanti veriyorsa yanma diye bir problem kalmamış demektir. Şimdi buraya avforums'dan bir dünya link atarım oled kullanıp da burn in ile karşılaşan ama daha fazla konuyu saptırmak istemiyorum. Aynı mesajımda bahsettim; Sony'nin 9 serisinde ışık sızması, uniformity, banding, blooming, ışık sızması vb. sorunlarla genelde karşılaşmazsınız ama Samsung için aynı şeyi söyleyemem dedim. Daha nasıl değinebilirim ?

Alıntı

metni:
    Oled yanacak korkusu pompalarken led tv ler de artık neredeyse istisnasız bulutlanma banding dse gibi sorunlara değinmemek de hatalı yönlendirme oluyor. Fikrinizi yazarken doğru alıntı yapmanız daha ahlaki olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgotten -- 20 Eylül 2021; 14:51:19 >

• unforgotten kullanıcısına yanıt

Aylar sonra 2 mesaj yazdım sürekli manüplasyon peşinde demeniz biraz şaka olmuş :) Neyse rtings e çok takılmayın antiglare daha iyi değil samsun’da hatt kötü 8 serisinde yanlışınızı düzeltmek için yazdım. Leg sektör lideri filan diyorsunuz da İnsanlar tv önerisi istiyor sektör lideri filan sormuyor iyi tv ürününü önerin blançoyla ilgili bir başlık değil burası bence ama yine de siz bilirsiniz.

Oled tv yanıyor muhabbetine gelince oled tv alan birisi yıllarca sorunsuz kullanabiliyor ki doğru bilinçli kullanımla oled tv yanmaz. Bir tv alıyorsunuz mükemmel teknik değerlere sahip ve tamamen sizin elinizde kullanım ömrü ancak diğer şıkta elinizde olmayan ne çıkacağı belli olmayan bir led tv bulutlanma dse vs artık şansınıza... Mantık süzgeci ile düşünmekte fayda var...

Ha bir de lg servi çok iyiyse dediğiniz gibi oled konusunda da yardımcı olur değil mi???

Soru sormuşsunuz hangi oled tv ye garanti var diye cevap vereyim çok değişim alan var peki hangi led tv üreticisi bulutlanmaya dse ya da ölü piksele tam garanti veriyor? Demek ki doğru olan bir çeşit paneli öcü göstermek yerine artı eksi yönleri belirtip tercihi insanlara bırakmak.

Alıntı yaptığınız kişiyi belirtin ortaya yazmayın ya da atıfta bulunmayın kimseye neyin ne olduğu belli olsun karışıklık olmaması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 20 Eylül 2021; 16:6:3 >

• MilanRapajic M kullanıcısına yanıt

Rica ederim, hocam. Ben de aylarca araştırma yapıp 55XH9077 aldım. Hatta yakın bir arkadaşımla beraber aldık. Onda LG 55CX6LA oled tv vardı. Yanma korkusu beynini kemirip yediği için satıp 55XH9096'ya geçti

Yani burn in durumu olmasa bile ki uzun vadede bence öyle bir ihtimal yok; o tedirginlik sizi yiyip bitiriyor. Atıyorum netflix izlerken görüntüyü dururup 5 dk mutfağa ya da banyoya gidemiyorsunuz, aklınız tv'de kalıyor hep. Zaten bu sıkıntı olmasa ortada led tv diye bir şey kalmaz, herkes oled alırdı.

Led tv'nin başka avantajları da var, daha yüksek parlaklık gibi, özellikle HDR olmayan içeriklerde. Ben mesela Oled'te witcher 3 oynadım, bir de aynı oyunu Asus VG27VQ monitörüm de oynuyorum, oled daha karanlık geldi.

Sony 9 serisi bence çok isabetli bir seçim olmuş. Bir led tv'de bundan daha iyi siyah yapılamaz diye düşünüyorum. Tamam Sony eskisi gibi olmayabilir ama ben çok başarılı buldum bu modeli. Bu fiyat bandında XH90'a alternatif tv bulamadık biz, aylarca araştırdık.

Şahsi fikrim şu; Sony 9 serisinden daha iyi bir tek tv var, o da Samsung QN90A. Sony'i her konuda tokatlar fakat arada 2 kat fiyat farkı var. Ona rağmen o tv'nin de yüksek parlaklık nedeniyle blooming sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgotten -- 20 Eylül 2021; 16:9:2 >

• quote:

Aylar sonra 2 mesaj yazdım sürekli manüplasyon peşinde demeniz biraz şaka olmuş :) Neyse rtings e çok takılmayın antiglare daha iyi değil samsun’da hatt kötü 8 serisinde yanlışınızı düzeltmek için yazdım. Leg sektör lideri filan diyorsunuz da İnsanlar tv önerisi istiyor sektör lideri filan sormuyor iyi tv ürününü önerin blançoyla ilgili bir başlık değil burası bence ama yine de siz bilirsiniz.

Oled tv yanıyor muhabbetine gelince oled tv alan birisi yıllarca sorunsuz kullanabiliyor ki doğru bilinçli kullanımla oled tv yanmaz. Bir tv alıyorsunuz mükemmel teknik değerlere sahip ve tamamen sizin elinizde kullanım ömrü ancak diğer şıkta elinizde olmayan ne çıkacağı belli olmayan bir led tv bulutlanma dse vs artık şansınıza... Mantık süzgeci ile düşünmekte fayda var...

Ha bir de lg servi çok iyiyse dediğiniz gibi oled konusunda da yardımcı olur değil mi???

Soru sormuşsunuz hangi oled tv ye garanti var diye cevap vereyim çok değişim alan var peki hangi led tv üreticisi bulutlanmaya dse ya da ölü piksele tam garanti veriyor? Demek ki doğru olan bir çeşit paneli öcü göstermek yerine artı eksi yönleri belirtip tercihi insanlara bırakmak.

Alıntı yaptığınız kişiyi belirtin ortaya yazmayın ya da atıfta bulunmayın kimseye neyin ne olduğu belli olsun karışıklık olmaması için.

Hocam sizin gibi egosu kendinden daha büyük olan, kendini bu konunun gurusu zanneden biriyle tartışıp bünyeme daha fazla negatif enerji almak istemiyorum. Yine de son kez cevap vereyim, aksi takdirde kişisel meseleye dönüşüp forumda kirlilik yaratıyor.

Olay sadece rtings değil, başka bir siteden referans göstersem kendi fikrinizle çeliştiği için onu da kabul etmeyeceksiniz. Bırakalım hangimizin haklı olduğunu forumdaki arkadaşlar değerlendirsinler; rtings işi bilmiyor Ptolomeo nickli tv uzmanı arkadaşımız daha iyi biliyor tamam  

Evet, neredeyse mükemmel teknik değerler, vasat parlaklık dışında. 12.000 TL bir tv'ye verip rahat rahat uydu yayını izleyemeyeceksiniz, sürekli sabit duran kanal logolarının olduğu yerlerde bir süre sonra görüntü tutulumu olacak. TV'de oyun oynarken veya film izlerken 5 dk durdurup ekranı sabit bırakarak mola veremeyeceksiniz, aklınız hep tv'de olacak. Ledler çabuk eskimesin diye 100% parlaklıkta kullanamayacaksınız. Yani kendimden çok tv'yi düşüneceğim. Zaten oled mantığı ile çalışan muheşem siyahlara sahip plazma tv'ler de kusursuz oldukları için yerini led'lere bıraktı değil mi ?

Alıntı

metni:

Buyrun bakın, uzun vade kullanımında uniformity değerleri nasıl hale geliyor. Özellikle magenta, yellow, red ve 50% gray'e bakalım;

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Yemin ediyorum manipülasyon makinası gibisiniz. Ehven-i şer'in anlamını biliyorsunuz değil mi ? Kötünün iyisi demek. Türkiye'deki tüm tv markaları servis ve müşteri hizmetleri konusunda kötüler. Aralarından LG daha iyi demek istiyorum. Umarım bu kez yanlış anlaşılmam.

Alıntı

metni:

Ben de size şunu soruyorum; hangi oled tv'ye yanığa karşı bire bir değişim veya para iadesi garantisi veriliyor ? Onu bana söyleyin ? Bir de bana avforums vb. uluslararası bir platformdan oled yanığının 100% çözüldüğüne dair bir kaynak gösterin ? Yok kardeşim, bu sorunun çözüldüğü falan yok. 100% parlaklıkta kullanılan bir oledin maksimum ömrü 10.000 saattir. Kullanıma göre ortalama 3 yıldan sonra parlaklığında ve renk skalasında bozulmalar başlar. Eski tv'yi 7 yılda 18.467 saat kullanmışız, yani günce 7,22 saat yapıyor. Gündüz Müge Anlı gibi reality programı, akşam siyasi tartışma programı, gece ise netflix veya PS oyunu için kullanılacak bir oled TV'nin sorun yaşamama ihtimali %0.

DSE, ışık sızmazı, ölü piksel ki Oled tv'de de olabiliyor, gibi sorunları hiçbir üretici garanti vermiyor haklısınız. O yüzden uzun uzun araştırıp bu tarz sorunların daha az yaşanacağı modellere bakıyoruz. O yüzden gelip burada insanlara 9 serisi Sony önerdik. Kontrast çok iyi, siyahlar çok iyi, ışık sızması, dse vb şeyler yok, blooming çok az diyoruz. Samsung'lar daha parlak, daha iyi HDR deneyimi sunabilir fakat 8 bit+frc panel kullanıyor, local dimming Sony kadar başarılı değil, blooming var, dse yaşayanlar var diyoruz. Daha da diyeceğiz fakat sürekli manipülasyon yaptığınız için fırsat bulamıyoruz. LG'nin ledleri neden başarısız, TCL neden alınmaz falan anlatıcaz ama fırsat yok maalesef.

Alıntı

metni:

• Uzun süren kararsızlıktan sonra 2021 modellerin de fiyatının uçuk olmasının da etkisi ile lg nano866na satın aldım .

2021 modelleri beklediğim için de pişmanım açıkcası keşle yaz aylarında alsaymışım zira herşeyin fiyatı arttıkca artıyor .

Artıl türkiyede ihtiyacın olan birşey varsa 1 ay içinde almak lazım

• Arkadaşlar bunaldım . 42lw5500 LG marka televizyonum vardı bozuldu anakart arızası dediler 1250 TL fiyat verince yeni televizyon arayışına girdim. Maxsimum 6000 TL bütçem var açıkçası çok fazlasını vermek istemiyorum. Lakin hangi modele bakarsam bakım YouTube veya başka bir sayfaya girince eleştirilerden geçilmiyor. Grundig 4k yayını kötüymüş yanlar karanlık. Vestelle bazıları iyi diyor bazıları kötü model model. Philips de baktım açıkçası çerçeve boşluğu ışık kaçırması bilmem ne diyorlar benim alacağım rakamlarda. Vallaha abartmim LG 55un71006 modeli teknosada tesirdeydi adam çok önerdi tehsir diye istemedim ama internete girdim ona bile giydirmisler.

Şimdi sizden ricam 50 inç yada 55 inç daha büyüktü olur ama anladığım kadarıyla benim para bunlara anca yetiyor.netflix seyrediyoruz onun dışında birde karasal yayın ekstra hiçbir şey yapmıyoruz. Xiami TVbox sim mevcut açıkçası önemli olan güzel kaliteli gösterecek beni mutlu edecek bir TV önerisi lütfen yardımcı olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_dewil

Arkadaşlar bunaldım . 42lw5500 LG marka televizyonum vardı bozuldu anakart arızası dediler 1250 TL fiyat verince yeni televizyon arayışına girdim. Maxsimum 6000 TL bütçem var açıkçası çok fazlasını vermek istemiyorum. Lakin hangi modele bakarsam bakım YouTube veya başka bir sayfaya girince eleştirilerden geçilmiyor. Grundig 4k yayını kötüymüş yanlar karanlık. Vestelle bazıları iyi diyor bazıları kötü model model. Philips de baktım açıkçası çerçeve boşluğu ışık kaçırması bilmem ne diyorlar benim alacağım rakamlarda. Vallaha abartmim LG 55un71006 modeli teknosada tesirdeydi adam çok önerdi tehsir diye istemedim ama internete girdim ona bile giydirmisler.

Şimdi sizden ricam 50 inç yada 55 inç daha büyüktü olur ama anladığım kadarıyla benim para bunlara anca yetiyor.netflix seyrediyoruz onun dışında birde karasal yayın ekstra hiçbir şey yapmıyoruz. Xiami TVbox sim mevcut açıkçası önemli olan güzel kaliteli gösterecek beni mutlu edecek bir TV önerisi lütfen yardımcı olun.

Kafanıza hangi model yakınsa onu alın. Eleştirilere bakmayın yoksa zaman geçiyor ve fiyatlar artabiliyor. Ben HDR perfonmansı eleştrilmesine rağmen kasım ayında samsung QE60Ta aldım. Bek yeni yılda fiyatlar düşecek daha üst model alırsın diyenler bile vardı ama beklemedim ve iyi ki beklememişim fiyatlar yükseldi. Beklesem TV alamıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Eylül 2021; 17:12:28 >

O değil de oledi yanacak diye beynini yiyen arkadaşınız mutfağa vs gittiğinde yangın söndürücüyü diğer arkadaşa hanımına vs verse de rahatça ihtiyacını görse daha iyi olmaz mıydı? Sadece fikir anlamında dedim. Ha bir de aşı karşıtlarının tanıdıkları ölüyor oled karşıtlarının arkadaşları beynini yiyor satıyor filan ne kötü bir dünya oldu böyle burası...

Çok fakir muhabbeti oldu ömür kısa en iyisini alın izleyin 5 yıl sonra yansın yine güzel gösterir bir iki nokta insan öldürmez çok kesin bilgi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 20 Eylül 2021; 17:18:47 >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

Nasıl hocam memnun musunuz acaba

Verdiğiniz bilgiler için tekrar çok teşekkür ederim. İkiniz de kıymetli bilgiler verdiniz, basit bir mesele üzerinde burada tartışmanın pek lüzumu yok, görüş farklılıkları olabilir.

Ben de tabi konu ile ilgili ufak bir araştırma yapmıştım. Öncelikle dünyada led yangını garanti kapsamına sokan bir marka yok.

Bu şartlar altında da önemli olan oledin yanıp yanmaması olmuyor. Sürekli olarak yüreğimiz ağzımızda, aman yandı mı, yanacak mı, eyvah açık unutmuşuz gibi endişeler içerisinde kullanacağınız cihazı. Bu kadar para verdikten sonra bu böyle konforsuz bir deneyim yaşamak istemedim.

Sonrasında led tv'lerin sorunlarını satış rakamlarına oranladığınızda sorun oranının led tv've göre çok daha geride olduğunu göreceksiniz. Burda da iki mesele var.

İlki, ledler ile ilgili sorunların çoğu her ne kadar insanı bir miktar üzse de kullanımın önüne geçecek şeyler olmuyor. Ekranda iki ölü piksel olduğunda mesela. Ancak oled yanığı öyle olmuyor ki oledlerde de bu sorun var.

Diğeri de, her ne kadar sizin farklı bir iddianız olsa da tek bir ölü piksel bile garanti kapsamına girmekte. Markalar bunun aksini iddia etse de bu durum garanti kapsamındadır ve garanti süresince bu tarz bir sorun yaşadığınızda hakkınızı sonuna kadar aradığınızda karşılığını da alırsınız.

Lütfen videoyu 3:30'dan itibaren izleyin (sizin paylaştığınız videodan buralara kadar geldim izleyerek:) :

Adem Helvacıyoutube
    Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UCqkRBGG8n8toqYhHhM-Wt7g/join Konunun tartışma başlığı forumumuzdadır https://tavsiyeforumu.com/konu/samsung-kusurlu-monitoru-kabul-etmiyor-mediamarkt-cayma-hakkimi-yiyor.11835/#post-252187 Gün geçmiyor ki teknoloji mağazalarından vatandaş mağduriyeti haberleri almayalım. Devletin hukuk dairesinin ONANMIŞ ve emsal teşkil ettirilen kararına rağmen vatandaşa halen eziyeti reva gören bu mağazaların sizlere nasıl tavırlar takındığını bilerek alışveriş etmelisiniz. Kim ne derse desin, hangi neyin müdürü sizi ararsa arasın unutmayın ki hiç bir müdürün amirin memurun beyanı, devletin yasaı yönetmeliği kanunundan üstün değildir. 6502 sayılı tüketiciyi koruma kanunu kapsamında sizlere tanınmış olan seçimlik haklarınızı kullanmanıza engel olmaya kalkan bu firmaları ifşa etmeye devam edeceğim.
    https://www.youtube.com/watch?v=v9dzS3sOo4M&t=240s

Son olarak öğlen Mediamarkt'tan Sony 65 inch XH9077. Tekrar yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

O değil de oledi yanacak diye beynini yiyen arkadaşınız mutfağa vs gittiğinde yangın söndürücüyü diğer arkadaşa hanımına vs verse de rahatça ihtiyacını görse daha iyi olmaz mıydı? Sadece fikir anlamında dedim. Ha bir de aşı karşıtlarının tanıdıkları ölüyor oled karşıtlarının arkadaşları beynini yiyor satıyor filan ne kötü bir dünya oldu böyle burası...

Çok fakir muhabbeti oldu ömür kısa en iyisini alın izleyin 5 yıl sonra yansın yine güzel gösterir bir iki nokta insan öldürmez çok kesin bilgi...

Ne kadar kesin bilgi hocam, mesela % kaç ? Lütfen bu keşfinizi direkt tv üreticileri ile de paylaşın, çığır açın bu sektörde. Sizdeki bu hiçbir yerde olmayın bilgi, birikim, tecrübe atıl kalmamalı, Homo Sapiens olarak yararlanmalıyız sizden. Keşke Panasonic, Sony, LG, AUO gibi firmalara danışmanlık hizmeti verseniz. Ama siz zaten Philips'e daha sıcak bakıyordunuz değil mi, pardon  

Alıntı

metni:

Aşı ile nasıl bağlantı kurdunuz anlayamadım ama neyse. Yangın söndürücü uğraştırıcı olur hocam ben direkt panel üzerine Silverdin merhem süreriz diye düşünmüştüm. Sizce uygun olur mu ? Ya da güneş kremi daha mı iyi olur sanki ? Muska falan da takabiliriz aslında.

Alıntı

metni:

Aynen öyle hocam, yoksa afedersiniz biz de salak değiliz, tabi ki kabul ediyoruz oled'lerin daha güzel görüntü verdiğini. 9 lira led tv'ye vermektense 2-3 daha ekleyip oled alabilirdik.

Ölü piksel meselesi markanın servis kalitesine göre değişiyor. Bazıları tek pikseli bile kabul ederken bazıları 10 pikselden aşağısını kabul etmeyebiliyor. Zorlarsanız her türlü müşteri hakkını alır. Sadece mahkeme süreci biraz uzun sürer ve uğraştırır.

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt

Hocam bilgiler için çok teşekkürler ama bence bu noktada arkadaş haklı. Ekran yanmayacak olsa bile yanacak algısı beynimize yerleştiği için huzursuz kullanacağız. Sürekli aynı ekranda kalmasın diye tetikte olacağız, gerçekten konforsuz bir durum.

Artı olarak da arkadaşın paylaştığı linkte de görebileceğiniz gibi 6 adet OLed tv'de çalışma yapmışlar ve hepsinde yanma var.

Başka bir mesele ise, yanma için illa yıllarca beklemek gerekmiyor. Ben bir araştırayım dedim, mesela birebir benim alacağım Philips Oled modeli alıp 11'inci günde yanma şikayetinden muzdarip bir kullanıcı buldum Şikayet Var'da. E garanti kapsamında da değil, al başına belayı :) Piyango bana çıkar sonra kafaları yerim, hiç gerek yok.

Tekrar teşekkür ettim.

Yanlış anlamayın da oledin burn in durumunu biliyordunuz neden hangisini tercih etmeliyim diyip sonra yanık mevzusuna döndünüz ki? Baştan hiç yeltenmecektiniz ki boşu boşuna laf kalabalığı oldu...

Bir ölü pikseli garanti sürecine sokabilirseniz (ancak tüketici hakem heyeti ile) oled yanığını kesin garantiye sokarsınız.

Bu konuştuklarımız sır değil herkes biliyor ama oled satılıyor çünkü alan biliyor kalitesine değiyor. Tercihiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.Ben 2-3 yılda yanacak olsa bile alıe kullanırım zira yanık hali de çok daha iyi ledden (oledi doğru kullanan yakmaz kesinlikle)

Bajsettiğiniz oled testleri sürekli açık tv ler yakmak için her şeyin yapıldığı testler... Tabi bunlar tercih artı eksi benim takıldığım kişisel vehimlerin herkese dayatılması yoksa tabi herkes değerlendiriğ tercih eder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 20 Eylül 2021; 18:5:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgotten

Aynen öyle hocam, yoksa afedersiniz biz de salak değiliz, tabi ki kabul ediyoruz oled'lerin daha güzel görüntü verdiğini. 9 lira led tv'ye vermektense 2-3 daha ekleyip oled alabilirdik.

Ölü piksel meselesi markanın servis kalitesine göre değişiyor. Bazıları tek pikseli bile kabul ederken bazıları 10 pikselden aşağısını kabul etmeyebiliyor. Zorlarsanız her türlü müşteri hakkını alır. Sadece mahkeme süreci biraz uzun sürer ve uğraştırır.

Yanık oledle hakem heyetiyle her türlü hakkınızı alamıyor musunuz? Neden ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_dewil

Nasıl hocam memnun musunuz acaba

Ben menmunum. Daha iyileri var ama daha iyileri çok daha palı sonuç olarak.

• Ptolomeo kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle bir mantıksal farklılık var arada:

Ölü piksel bir hata, garanti süresi içerisinde hatalı bir durum ile karşılaşıldığında bunun giderilmesi gerekir.

Burn-in ise bir hatadan ziyade kullanılan bir teknolojinin doğal sonucu gibi. Arabayı kullandıkça tekerlerinin aşınması gibi.

Bu arada fikir ayrılıklarına varım ama can siperane savunmanıza gerek yok. Tabi orda bütün gün açık bırakılan tv’ler üzerinden (20 saat) bir test yapılıyor ama bu bize şunu söylüyor: yanmayacak oled yok, bir noktada bir şekilde yanacak. Bilinçli kullandığınızı söylediniz ama ben bilinçli kullanmak istemiyorum işte :) Sürekli olarak bilinçli bir kullanım için tetikte olmak istemiyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 35393540354135423543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.