Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3514. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: saitates , falovmi , saitates , MSefa23 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
88.187
Cevap
1.337
Favori
4.696.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 35123513351435153516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsyngrz

100 hz alamıcaz onu anladım. şundan emin olarak arayışıma devam etmek istiyorum. duvar 130cm geliyor ve izleme mesafem 3metre. sizce 50" mi bakayım 55" mi? Birde Sony - Lg - Samsung üçlüsünden birine bakıcam marka olarak. Sizin tercih sıralamanız ne olurdu?

55 alın derim. Kasım ayında odama 50'' samsung QE60TA aldım izleme uzaklığım 3 metre ve 4K ile HD görüntü arasında fark görünmüyor. TV 1 metre hatta daha yakından bakınca ancak o zaman anlıyorum. Gerçi 55'' alsanız da benim gibi farkı hissetmeyeceksiniz oda ayrı bir durum ama en azından daha büyük ekran. Bütçeniz yeterse de 55'' aldığınız için 100hz alabilirsiniz de. 100 hz 55 içten itibaren başlıyor. Yalnız 50'' seçeneği olan modellerin 55 ve üstünü kast etmiyorum. En düşük ekran boyutu seçeneği 55'' denk başlayanları kast ediyorum. Tabi bu dediğim ülkemiz için geçerli. Çünkü Ülkemiz de 100 hz modeller en az 55'' olarak satılırken aynı modellerin bazı ülkelerde 50'' seçeneği de var.

50hz de bile benzer durum var. Mesela benim aldığım 50hz destekli Samsung QE60TA ülkemiz ve pek çok ülkede 50'' seçeneği ile başlarken İsrail ve bir ülkede daha 43'' olarak da satışta.

• Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür ofisim için televizyon araştırıyorum. Evimde sony android tv kullanıyorum yaklaşık 3-4 senedir.

Araştırmalarım sonucu Sony KD-49XH8096 hoşuma gitti. Android olması ve airplay desteği olması cezbetti. Bu televizyona denk önerebileceğiniz fiyat performans tv var mıdır? Bu televizyon alınır mı? Philips 50 pus 8505 de bir diğer seçeneğim.

Edit : Bütçe 5-6 bin TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napstr -- 10 Ağustos 2021; 15:28:34 >
  • TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihomaster C kullanıcısına yanıt

11000 liraya Sony 65xh9077 kaçırılmaz fırsat

• Napstr kullanıcısına yanıt

Evinizde kullandığınız Sony hangi model?

• Selamlar arkadaşlar, Samsung 55q70t ile Sony 55xh9096 arasında kaldım..

Qled ekran yanması konuşmaları Sony e bakmama sebep oldu açıkçası.. sizin görüşleriniz nedir acaba?

Bütçe maksimum 9k..

• TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Tcl c715 alarak tv arayisindan kurtuldum. Teknosada inceledim hosuma gitti. Umarim memnun kalirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umi_TR

Selamlar arkadaşlar, Samsung 55q70t ile Sony 55xh9096 arasında kaldım..

Qled ekran yanması konuşmaları Sony e bakmama sebep oldu açıkçası.. sizin görüşleriniz nedir acaba?

Bütçe maksimum 9k..

55q80t ile 55xh90 arasında kalınır, 55q70t elenir

• Helvetica34 H kullanıcısına yanıt
    Kd 55 xe8505

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

100 hz alamıcaz onu anladım. şundan emin olarak arayışıma devam etmek istiyorum. duvar 130cm geliyor ve izleme mesafem 3metre. sizce 50" mi bakayım 55" mi? Birde Sony - Lg - Samsung üçlüsünden birine bakıcam marka olarak. Sizin tercih sıralamanız ne olurdu?

• quote:

5500 TL bütçem var hocam en fazla 100-200TL aşabilirim. Önerdiğiniz model 7000-8000 bandında

KAMPANYALARDA 6500 CİVARINDA SATILIYOR. 7500 ÜZERİNİ HİÇ GÖRMEDİ HENÜZ.

Evinizdeki Sony 120hz, EdgeLed bir VA panel. Beğendiğiniz 49xh8096; 60hz, EdgeLed bir IPS panel. Ofis kullanımı için ips panel mantıklı olabilir. Ancak yine de farklı panel tiplerine sahip olduğunu bilmenizde fayda var.

Baska öneriniz var mi peki ben bu kadar hakim değilim evdekini de zamanında ps4 pro ve ev kullanımı icin almıştım. Evdeki Tv Sony ve android olduğundan memnunum.

Ofiste ne amaçla kullanacaksınız? Oyun, uydu yayını, vs? VA panellerin kontrastı yüksektir, derin siyahlar verir, karanlık ya da loş ortamlarda tatmin edici görüntü sunar, genelde dezavantajı yan açılardan izlendiğinde görüntü kalitesinde kayıp yaşanır. Ips paneller geniş açılardan izlemek için elverişlidir, aydınlık ortamlar için elverişlidir, doğal renkler elde eder, beyaz başarımı iyidir, VA kadar derin siyahlar sunmadığı için loş bir ortamda izlenen karanlık sahneler tatmin etmeyebilir. Kısacası birbirlerine karşı artıları, eksileri var. Ben de evimde VA bir Sony(xf90) kullanıyorum. 49XH8096 toplamda güzel görüntü sunan bir ips panel, Apple cihazlarından yansıtma sunmak gibi bir artısı var Philips’e göre. Ips kullanım şeklinize uygunsa tercih edebilirsiniz bence. İşyeri için mantıklı olur. Philips’ten memnun olan da var, şikayetçi olan da. Farklı olarak sunduğu ambilight, VA Panel, direct led aydınlatma. Bu linkte kıyaslaması var, yine de mağazada görüp karar vermek en sağlıklısı, son karar sizin zevkinize kalıyor.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]Tech Watcheryoutube
    Comparison test between 4K Ultra Philips 50PUS8505 and Sony 49XH8096 HDR TVs. Factory Picture Settings (Cinema picture profile). IPS vs MVA Direct led screen technology, which has better image quality?
    https://www.youtube.com/watch?v=M0_-kRxNy7Q&feature=youtu.be

Ofiste uydu yayını, film, ve PC ile apple cihazlardan yansıtma icin kullanacağım .

Öyleyse Sony 49XH8096 tercih etmeniz en mantıklısı. Android ve Apple Airplay’i bir arada sunan başka bir marka yok zaten şu an Türkiye’de bildiğim kadarıyla 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: Helvetica34

Öyleyse Sony 49XH8096 tercih etmeniz en mantıklısı. Android ve Apple Airplay’i bir arada sunan başka bir marka yok zaten şu an Türkiye’de bildiğim kadarıyla 👍

Teşekkürler 2 televizyon arasında kaldım zaten, 50 pus8505 ve 49xh8096, sitelerde sepete ekledim fiyatlarına göre karar vereceğim. Yardımınız için teşekkürler.

• Merhabalar,

Akşamları 1080p dizi/film izlemek için bir TV arayışındayım. Eskiden laptoptan izlerdik. Eski bir HD ready 32" TV'ye geçince düzgün bir şey alıp izleyelim dedim.

İzleme mesafesi yaklaşık 3-4 metre. Gördüğüm kadarıyla 43" işimizi görecek. Şu an için 1080p takılıyoruz ama paneli 4K almayı düşünüyorum.

Sormak istediğim şey markaların önemi. Çok yüksek standartlarım olmadığı için Vestel'in yan markaları pişman eder mi? Sorunsuz çalışması, screencast ve HDMI olması benim için yeterli. Başlangıç noktası olarak birkaç model tavsiye ederseniz sevinirim.

• faruk F kullanıcısına yanıt

İzleme Mesafesi 3 metre ise 55 inç almalısınız. 49 inç’den aşağısı kurtarmaz.

vestel grubunda Toshiba kalitelidir.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08KSYH47X?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 12 Ağustos 2021; 0:35:51 >

• 
Sayfa: önceki 35123513351435153516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.