Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Ersinizmir81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
88.183
Cevap
1.337
Favori
4.696.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 33393340334133423343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada 50''QE60TA ekranı ayakta bakınca boy olarak normal yataktan bakınca büyük duruyor. Uydu yayın kalitesi de çok iyi.
    Siyahlar güzel standart ve dinamik ayarlar arasında dönüşümlü kullanacağım gibi.

Dinamik modda;
    Parlaklığı şuan 20
    kontrastı 40
    netliği 10
    renk 25

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv önerileriniz nelerdir 5-6 bin civarına hangi marka almalıyım sizce ? lg mi , arçelikmi yoksa samsungmu ve ya vestel mi ? rica etsem bilgi verebilirmisiniz hangi markanın hangi modelini almalıyım. Evde film ve dizi izlemek için lazım. Güzel bişey olsun istiyorum ve sorun yaşamak istemiyorum arıza falan ayrıca teknik serviside sorunsuz olması lazım eğer bir sorun olursa çözüm konusunda.

• 50''QE60TA ekranından:

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

50''QE60TA ekranından:

Güle Güle kullanın.. Benim TV de yarın kurulacak hayırlısıyla..

• TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Güzel güzel bi sıkıntı gözükmüyor güle güle kullan.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

Sağol. Kablosuz Pc bağlantısı yapamadım yarın onu çözmeye çalışacağım. Pc benim tv yerine üst kat komşunun tv'sini görüyor.

• antares079 kullanıcısına yanıt

Sağol. Size de hayırlı olsun. Bu arada 50'' için ideal mesafe nette 1 metre filan görünüyor ama bence 3 metre de ideal miş. En azından benim oda için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 3 Aralık 2020; 0:47:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

VA panelin yüksek kontrast ve siyahın getirmiş olduğu derinlik,keskinlik,berraklığa sahip bu gibi görüntüleri görüp iç geçiren "bazı" ips panel sahipleri sonrada kalkıp;

"dallass sen samsung çalışanımısın vs vs" gibilerinden zırvalıyor...

Kimide ebat/segment babında sanki VA panelli (55/65inç) başka muadil marka/modeller varmış gibi

Samsung TU serisine burun kıvırıyor, alacak olanların kafasını bulandırıyor.

Bunların ne dedikleri benim umrumda değil, kısaca

(Oled satma derdinde olan Sony normal ledlerinin %99'unu ips üretiyor sadece X9 serisi VA panel üretiyor)

Sony X9 modelini saymazsak, üç aşağı beş yukarı verdiğiniz parayı hak eden marka Samsung'tur.

Aynı şekilde, oled satma derdinde olup sırf bu yüzden diğer panellerinin %99'unu ips üreten LG ise,

Sadece 50 ve 70 inç olarak ürettiği VA panelli modelleri dahi yine Samsungun VA paneli ile özellikle siyah konusunda yarışamıyor...

@Noctivagant Hayırlı olsun çok güzel görüntüler... Qled farkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 3 Aralık 2020; 1:25:57 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirici mesajlar için teşekkür ederim herkes adına. Ben de 65nano866 ya da 65nano916 alma arifesindeyim fakat yorumlardan sonra biraz kafam karıştı. 65tu8000 veya 8500 ile aralarında kayda değer bir fark var mı? Varsa hangi cihaz daha önde sizce? Sanırım tu serisi nanocell e göre daha ucuz bir miktar. Eğer daha üstün yönleri ağır basıyorsa tu serisi de alınabilir
  • Tabi umrunda olmaz o ıps sahipleri dediği kişileri kim yönlendirdi tabi öyle değince suç olur demi bırak sende laf cambazlığını sanki benim umurumda düne kadar alınmaz dediği marka ve modelleri öneriyor gelmiş bana laf atıyor yok arkadaş alem ayrı bişey olmuş adam Sony de de bişey buldu hayret. İster umrunda olsun ister olmasın kimin ne olduğunu bilen bilir sen 2 3 kişi varı artık yazmıyor burda onların vebalini düşün ben 4500 lira ile batmam ama senin ne olduğunu anlasınlar okuyan okudu zaten eski defterleri açmaya gerek yok.

Hem ne oldu beni bloklarsın hem beni takip edersin hadi git markanı kurtar her seferinde bana laf atıp durma. Bana şu bloklayıpta yazdıklarımı nasıl gördüğünü açıkla tabi ilk önce bloğu kaldır oku tekrar blokla bunlar ucuz numaralar bırak bu işleri...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyprox

Hocam bilgilendirici mesajlar için teşekkür ederim herkes adına. Ben de 65nano866 ya da 65nano916 alma arifesindeyim fakat yorumlardan sonra biraz kafam karıştı. 65tu8000 veya 8500 ile aralarında kayda değer bir fark var mı? Varsa hangi cihaz daha önde sizce? Sanırım tu serisi nanocell e göre daha ucuz bir miktar. Eğer daha üstün yönleri ağır basıyorsa tu serisi de alınabilir

film ve/veya oyun kriterin olduğunu varsayarak şunu söyleyebilirim

bu kriterler için 11-12bilere o vasat ips panelleri almak çok ama çok yanlış seçimler olur.

öte yandan

nanolara ayırdığın bütçeden yola çıkarak bu bütçelere TU seriside yazık olur

Bu konuda benim sana öneri(leri)m

sony 65xh9096

samsung 65q70t

samsung 65q60t

• dallass kullanıcısına yanıt
    Gönderdiğiniz cihazlardan sadece sony olan hdmi 2.1 destekliyor. Biliyorsunuz yeni nesil oyun konsolları için olmazsa olmaz özellik hdmi 2.1 destekli bir televizyon veya monitör. Attığınız sony cihazın va paneli hariç lgden üstün olduğu konular nedir. Açıkcası androidden memnun olan kimseyi görmedim çevremde. Kullanım kolaylığı açısından lg hep bana daha yakın geldi. Ne düşünürsünüz?
  • Zyprox Z kullanıcısına yanıt

q70t modelide hdmi 2.1 artıları parlaklık kontrast bunlar zaten görüntünün %90 daha ne farkı olacak hocam :) herkes takılmış kağıt üzerinde yazan saçma sapan şeylere yok dv hdr bilmem ne nano serisi hep dv olsa ne olur rezalet parlaklık kontrastla hangi içeriği düzgün gösterecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Tabi umrunda olmaz o ıps sahipleri dediği kişileri kim yönlendirdi tabi öyle değince suç olur demi bırak sende laf cambazlığını sanki benim umurumda düne kadar alınmaz dediği marka ve modelleri öneriyor gelmiş bana laf atıyor yok arkadaş alem ayrı bişey olmuş adam Sony de de bişey buldu hayret. İster umrunda olsun ister olmasın kimin ne olduğunu bilen bilir sen 2 3 kişi varı artık yazmıyor burda onların vebalini düşün ben 4500 lira ile batmam ama senin ne olduğunu anlasınlar okuyan okudu zaten eski defterleri açmaya gerek yok.

Hem ne oldu beni bloklarsın hem beni takip edersin hadi git markanı kurtar her seferinde bana laf atıp durma. Bana şu bloklayıpta yazdıklarımı nasıl gördüğünü açıkla tabi ilk önce bloğu kaldır oku tekrar blokla bunlar ucuz numaralar bırak bu işleri...

Bak ibrahimciğim burası eğitim alacağın bir eğitim kurumu bende ana sınıfı hocası değilim

bu konuda senden önce cızırtılı ses çıkaran bir radyomuz vardı tam ondan kurtulduk,

şimdi bir bozuk plağımız oldu...

Takmışsın bir blok olayına

Daha forumu kullanmayı, "(+) Mesajı Genişlet" butonunu bilmezsin blok aşağı blok yukarı

Blok senin gibilerle muhatap olamamak içindir ama yok, muhatap olmadıkça illa ilgi görmek dikkat çemek isteyen yaramaz çocuklar gibi sürekli mızmızlanıyorsun.

Altı üstü bir panel aldın tv bölümünün burnundan getirdin

panel araman ayrı dert oldu alman ayrı dert kullanman ayır bir dert

yaw ben hayatımda senin gibi mızmızlanan birini daha görmedim

ne istiyorsun kardeşim sen? amacın nedir? nedir sendeki bu hazımsızlık

ne yapmamızı bekliyorsun? forum olarak aramızda para toplayıp sana en kralından bir oled mi alalım.

Ondan sonrada diyorlarki sen neden yönetimi araya katıyorsun

ne yapayım zerre kadar konuya faydası olmadığı gibi burasını bir ağlama duvarına çeviren,

şahsımız diline dolayan bu gibi şahısların konunun içine etmesine göz mü yumalım...

• Bak bloklamadım diyor yine aynı laf cambazlığı ben buraya yazmadan da biliyordum forumu kullanmasını senden bişey istemiyorum mızmızlandığım da yok bi söylediğin sözlerin arkasında dur önce ben sana ne dedim vestel hi level olur demedim mi dedim sen ne dedin bana olmaz biraz daha koy iyi bişey al dedin ben ru7100 dedim oda yok dedin ee biz çıka çıka 4500 5 bine çıktık. Sonra yine dedim bi bildiğin vardır tamam dediğini aldım bu seferde başladın elli tane lafa bir ton hakarete yok mu var geri sayfalarda sonra bu paneller böyle olur demeye başladın.

2. si ben sana bişey demezken başlıyorsun bana saldırmaya ve milleti kışkırtmaya

3. Bana vestel hilevel regal olmaz derken millete yine bunları önermeye devam ediyorsun bana neden olmaz dedim deyince sana mı soracağım dedin mi demedin mi

4. Sadece bana değil ortaya Q70t sizin neyinize size tüplü tv vereceğim dedin mi demedin mi

5. Kısacası sana kim yok bu böyle dediyse onla tartıştın hatta hakaret ettin.

Burası ana sınıfı olsa bile sen buranın hiç bir şeyi olamazsın sen bu sorularıma cevap ver bende buraya bir daha senle ve senin markanla ilgili bişey yazmayacağım sadece bilgi amaçlı kullanacağım var mısın hadi hodri meydan.

• RNNN kullanıcısına yanıt

Aynen hocam ben marka düşmanı da değilim marka fanı da ya sende gördün kaç kişi yazdı q70t de ıps panel gibi ışık sızması var diyende oldu he ama özellik olarak üstün olabilir teknik bilgiye sahip değilim ama ben gördüğümü söylüyorum. Düne kadar beraber tavsiye verirdiniz ama sen onun dediğinden çıktın veya ayrı düşünüyorsun diye hoppa sana düşman oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 3 Aralık 2020; 2:37:42 >
  • Bide blokla muhabbeti dedin tamam ben sana neden cevap yazamıyorum onu cevapla sen bana yazıyorsun çünkü blokladığın birine bişey yazamazsın demi peki yazdıklarını da göremezsin demi ee ben mi yanlış biliyorum sen mi doğru onu açıkla ilk başta da dedim sen istende istemesende buraya yazacağım.
    Altı üstü bi panel diyorsun alana kadar senin dediğinden ayrı bişey aldım mı va dedin va aldık ama kağıt üzerinde va ymış neyse artık ister bana cevap yaz ister tavsiye ver bana musallat olma işin neyse onu yap ben sana laf atmıyorum taki sen bana atana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 3 Aralık 2020; 2:42:23 >
  • 6000tlye civarı alınabilecek en iyi tv nedir oyun için 100hz q60r vardı ama stok bulamadim
    Gönlüm q70t istiyor 2.1de var ama oraya bütçem yetet mi bilmiyorum indirim vs de bekliyorum
    Başka öneriniz varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

4k film izlemek veya indirmek için hangi kaynağı kullanıyorsunuz
    usb ye indirmek veya direk tv den izlenebilecek Türkçe dublajlı arşivi geniş bildiğiniz bir site var mı?
    var mı bilen arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 33393340334133423343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.