Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 , baymore , scorpit , crescent29 , spongebob35 Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir - 13 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
88.201
Cevap
1.336
Favori
4.697.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 31903191319231933194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende öyle bir şey yazmıyor, bilemedim..
    Ayarlara da baktım ama bulamadım..
    Belki 2020 modellerde gelmiştir 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yazmayayım dedim ama..ordinaryüsmü :))))) aynen işi bilmeyene ordinaryüstü kendisi..adam altı üstü tavsiye ister bi model sorardı bu albani alakalı alakasız sayfalarca fuzuli şeyler yazardı kendisini bilgili göstermek için insanlara istedikleri cevabın dışında herşeyi yazardı bişey dedinmide sen kendin bulacan cevabı derdi :))) ya bu adam bahsettiğiniz forumda tpvision u öven hala 50 yıl öncesindeki panellerde kalmış birisi..üç beş tane teknik derim yazan ordinaryüs oluyor demekki ne güzel :))

• ha birde yine ne kadar işi olmayan adam varsa toplanmış burda kimseye faydaları olmadan boş ses çıkarıyorlar..başkalarına fuzuli konuşacağınıza varsa bilginiz başkalarını boş verin tavsiye isteyen insanlara siz dediğiniz gibi sebepleriyle teknik kısmıyla açıklama yaparak öneride bulunun boşverin siz milleti..ama sizin amacınız kimseye yardımcı olmak değil insanlara yardmcı olmak adına üstü kapalı milleti gömmek..aylardır aynısınız kimse yokken konuda uğrama bile uğramazsınız konu az aktif olur hemen üşüşürsünüz ya samsung lolololololo....

• superoid S kullanıcısına yanıt

Sizin için sitesinden karşılaştırma yaptım. İkisinin artı ve eksi yönleri bir birlerine karşı. Şayet film izlerken DTS formatlı videolar tercih eden biriyseniz. LG 49'' UN71 de maalesef DTS desteği yok görünüyor.

https://www.lg.com/tr/compare?bizType=B2C

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

un7100 de dts olsa ne olur hocam bu tv yi hiç izledinizmi görüntüsü tv den başka herşeye benziyor :)

Çok teşekkür ederim. Dts filan bana çok uzak kavramlar maalesef, pek anlayamadım :) Sizin 4 lira bandında bildiğiniz önerdiğiniz tv var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

un7100 de dts olsa ne olur hocam bu tv yi hiç izledinizmi görüntüsü tv den başka herşeye benziyor :)

Arkadaş ikisi arasında fark ne diye sorduğu için söyledim hocam. Yoksa ikisinden birini önerdiğim yok.

onun için yazmadım hocam arkadaş belki görmemiştir bu tv yi vanlı olarak ondan yazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam amazon da karşıma çikan tvler. Ama sizin sayenizde eledim, iyi bir tv bulamıyorum. Var mı önerdiğiniz 4 lira civarı uhd tv. Çok fazla tv modeli var, seçemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

onun için yazmadım hocam arkadaş belki görmemiştir bu tv yi vanlı olarak ondan yazdım

Anladım. Bence zaten başka markalara baksa iyi olur. Ama illa amazondan alacaksa da çokta seçeneği yok gibi bu ikisi dışında onu da bilemiyorum.

Güncelleme: Amazon şart değil sanırım başka markalara bakarsa iyi olur gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 18 Ekim 2020; 16:39:2 >

hocam en ucuz un7400 modelini önerebilirim ips panel ama görüntüsü benim hoşuma gidiyor onun haricinde en düşük q60t modeline bakın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: superoid

Doğrudur hocam amazon da karşıma çikan tvler. Ama sizin sayenizde eledim, iyi bir tv bulamıyorum. Var mı önerdiğiniz 4 lira civarı uhd tv. Çok fazla tv modeli var, seçemiyorum.

Fırsatını olursa bir teknoloji mağazasına gidip bakın derim ben. Farklı markaları gözle görüp karşılaştırmak en iyisi. Ben kendi adıma baktığım zaman Samsungların görüntüleri hoşuma gidiyor ama sizin LG veya Sony gidebilir. Başkası başka markayı beğenebilir.

Gözünüzle gördükten sonra bence foruma marka ve modellerini yazıp fikir edinin daha faydalı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 18 Ekim 2020; 16:43:33 >
    Pekala, çok teşekkür ederim.

Yeni satışa çıkan TCL 4K android tv'ler var. LED ve qled modeller var. Vestel Anroid tv serisi de satışa çıktı. Özellikle son teknoloji aramıyorsanız bu ürünlerin fiyatları da çok iyi.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam bakacagim. Ama 43 inc samsung lg var iken vestel pek sıcak bakamıyorum. Marka algısı oluşmuş heralde biraz bende.

Ben de webos kullandıktan sonra diğer televizyonlara sıcak bakamıyorum. 49sm8200PLA sahibiyim. Yeni serilerde 49 yada 55nano866 çok iyi seçenekler. nano816 biraz daha uygun fiyatlı ve düşük özelliklerde.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Bunu nasil yorumlarsiniz?

https://www.amazon.com.tr/dp/B07T8BWDTJ/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_nJeJFbN15G1TT

• quote:

2020'nin ilk serilerinden. Bir ara incelemiştim. Direct LED olması çok iyi. Güncel bir tv. Kendi televizyonumda olan eksiklik bu cihazda da var. HDMI 2.0b olması ve ne yazık ki ses tarafında Dolby atmos desteklemiyor. Yeni tv'ler 4K 120Hz destekli HDMI 2.1 ile gelmeye başladı. Bunları dışarıda tutarsanız tam alınacak televizyon.

https://www.displayspecifications.com/en/model/b7101998

Alttaki konuya yazarsanız orada @brknil06 Burak Bey var, size belki daha uygun fiyat ile bulabilir yada başka bir model önerebilir.

https://forum.donanimhaber.com/lg-tv-tavsiye-tv-ana-konu-2018-2019--137099169-53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 18 Ekim 2020; 17:1:1 >

• RNNN denen vatandaş burada senden fazla işi olmayan bi başkası var mı acaba ?

İşin gücün millete laf yetiştirmek, hadi ordan be.

İşiniz gücünüz Samsung yalakalığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owolfo -- 18 Ekim 2020; 17:15:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Diğer iki modele göre iyi görünüyor ama gidip inceleme şansınız varsa inceleyin derim. Ekran renk kalitesi ve canlı renk durumunu gözle görmek lazım.

Ben de TV araştırıyorum kendime sizin gibi daha önce LG ve Samsung modellerini bir arada gördüğüm mağazalarda LG ekranını pek beğendiğimi söyleyemem. Bu sene sene hiç ikisini bir arada görme şansım olmadı. BU pandemi yüzünden.

LG beğenmeme sebebim renkler bana Samsung kadar canlı gelmiyor ondan. Ama canlı bir ekranı olan LG bulsam alınacaklar listeme eklerim o ayrı.

LG çok soğuk bakan biri değilim çünkü dizüstü bilgisayara gecene kadar masaüstü bilgisayarlarımda hep LG marka monitör kullanmışımdır ve özellikle o markayı tercih etmişimdir.

Mesela söyleyeceğim şey ilginç gelecek şuan bile pc monitörü alsam oyun amaçlı almıyorsam yine LG alırım tahminen. Samsung almam. TV alırken de tersi söz konusu benim için.

Tv de samsung monitör de LG tercihim olur.

Ama en başından beri dediğim gibi herkesin kendi tercihi çünkü kimi canlı renkleri sever kimi sevmez. O sebeple gözle görüp farklı model ve markaları karşılaştırmak en iyisi. Çünkü böyle yapmayınca bazen insan pişman olabiliyor.

• 
Sayfa: önceki 31903191319231933194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.