Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Return Zuha Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
88.168
Cevap
1.337
Favori
4.695.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30373038303930403041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar şimdi teknosada inceledim. 49sm8000 modelini aldım. Yanyana koyup inceledik. Hem de maç yayını ve normal 1080p yayını açtık. 50tu8500 modeli detayları cok gizliyor gibi geldi. Maçta sahada yeşillik düz yeşil gibi duruyordu. Lg de ise detayları belliydi. Hem bu yğzden hemde 500 tl daha ucuz olmasından dolayı lg de karar kıldım. Bütceyi zorlamak istemedim. Herkesin gönlüne göre versn rabbim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasankilincc -- 22 Ağustos 2020; 20:58:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar. iyi bir tv ye ihtiyacım var 55 inç civarı olacak. uzun süre kullanmam gerek. interneti smart tv si olmassa olmazım. her yerden rahat izleyebilmeliyim ( görüntü ve ses kalitesi iyi olmalı). bütçem 6000-8000 tl arası. acaba öneriniz nedir ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • alpay 21 A kullanıcısına yanıt
    2018 model olmasına rağmen söylediğiniz fiyat aralığında sizi mutlu eder. Benim önerim stoklar bitmeden 200-300 ₺ fazla verilir bu tv alınır.

https://www.vatanbilgisayar.com/sony-55xf9005-55-139-cm-4k-uhd-android-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güzel bir tv biraz bütçe olarak zorlar. samsung 55 q70t olabilirmi ??
    Olabilir ama bütçe olarak o da 8300₺ vatan’da.. Ayrıca T yerine q70R bakabilirsiniz biraz daha uygun fiyatla.

• catalunya5 kullanıcısına yanıt
    IPS.

• sizin tavsiyenizle incelerken şunu gördüm bu fiyat bana uygun. ne dersiniz ?
    https://www.vatanbilgisayar.com/sony-55xg8096-55-139-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html#yorumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: EndOfTheNight

3 yıl önce samsung 55mu9000 satın aldım ve çok çok memnunum tv den..Ancak uzun zamandır tv lerde ki yaşanan yenilikleri takip etmeyi bıraktım...Televizyonumun 3 yaşında olması nedeniyle güncel tv lerde olup da benimkinde olmayan ne gibi özellikler var merak ediyorum...yani neleri kaçırmış oluyorum, bilgisi olan varsa zahmet de olmayacaksa bilgi verebilir mi ?

Not:TV mi digitürk, netflix ve playstation pro için kullanıyorum...örneğin ileride playsatation 5 alsam televizyonum ps5 in 120 hz özelliğini desteklemeyecek mi ?
    yeni tv lerde input lag baya düştü. oyunlarda akıcılık için fark eder.

playstation 5 de 120 sizin için zor. yeni tvlerde içerikler yüksek yenileme hızlarında oynatabiliyor. ancak sizin tv 120 hz olmasına rağmen 1080p ya da 4k da input da 60 hz olarak görünüyor. pc ye taktığınızda tv yi kaç hz olarak görüyor ona bakmalısınız yazılımla bir değişiklik gelmediyse 60 hz görür. ayrıca pc de 120 hz görse bile frame skipping test yapmanız gerekir. bu testden geçmezse yine ps5 de 120hz kullanamazsınız demektir.

yeni tv lerde variable refresh rate teknolojiler var. bu özellikten yararlanamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prospect11 -- 23 Ağustos 2020; 0:12:43 >

• Gecen ay aldigim 55ru7400 u diger eve tasimak icin kutusuna koyup goturdum. Ekrani kirilmis olarak cikti. Ya kutuya koyarken ya da tasirken kirdik ekranini. P5 bin lira çöp oldu. Bulabilirsem aynisindan alacagim bulamazsam 50-55 inc tu8500 öneriliyor galiba. Mecbur bi tane daha tv alacağım.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 6k bütçe ile Samsung ue55tu8500 55"önerir misiniz ? Ya da bu bütçe ile farklı bir seçenek.
  • speedyrazors kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam..
    Önce bir fiyat alın, daha yeni bir cihaz..
    Olmadı dediğiniz gibi tu8500 bakarsınız 👍

• Bu bütçe ile 55Q60r alınabiliyordu ama maalesef o cihaz 7 bine kadar çıktı..
    Bu piyasada ise 6 bin bandında 55 inç tu8500 mantıklı duruyor 👍

• SONY 55XG8096 55'' mi yoksa Samsung 55TU8500 önerirsiniz. sony yorumları mükemmel. butçe 6-7000
    Kullanım amacınız film, oyun vs ise Sony 9 serisi harici alınmaz 👍

• oyun amacıyla almıyorum uzun süreli kullanım için internetten film izlemek maç izlemek için alıyorum.
  • prospect11 kullanıcısına yanıt
    Napalım, televizyonum ps5 de bana 4k da 60hz verse yeterli o zaman...zaten konsol da yüksek fps gerektiren mücadeleci oyunlar oynamıyorum...Diğer taraftan anladığım kadarıyla öyle ciddi farklar yaratacak yenilikler pek yok heralde, zaten 3 sene çok fazla bir süre de değil...Teşekkür ederim cevabınız için.
  • 7000 TL civarı Samsung 65ru7440 dan daha iyi bir bir 65 inch ne alabilirim?

• drangela61 D kullanıcısına yanıt
    oyun amacıyla almıyorum uzun süreli kullanım için internetten film izlemek maç izlemek için alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Yaklaşık 10 yıldır, Film ve Oyun için Kontrast ve Siyah yoksunu İPS panellerin çok çok yanlış seçim olacağını,
    Yine aynı şekilde heleki 65 inç tv alınacaksa 50 hertz alınmaması gerektiğini söylüyorum
    Sizler "belki" bunları bilerek yada hakikaten bilmeyerek gidip tam 10bin lira verip hem İPS hemde 50 Hz bir marka model alıyorsunuz.

Derinlik,Gerçeklik,Keskinliğe birebir etkisi olan Kontrasttır
    Kontrastı çok çok düşük bir İPS panel olduktan sonra, ister android ister ambilight isterse p55 değil p555 olsun ne farkeder.

@asistan50 bu mesajım genele hitabendir
    Eğer film ve oyun kriterin varsa keşke Qled VA/100Hz Samsung 65Q60R alsaymışsın...

Alıntıları Göster
    Kardeşim dediklerine kesinlikle katılıyorum doğru söylemişin ama artık almış bulunduk eski tevizyonuma bakınca bu tv gerçekten çok iyi karanlık sahneleri güzel gösteriyor ha dediğiniz tv daha iyi olabilirdi nasip böyleymiş

Sony 9 serisi harici ips panel kullanıyor ve bu da çoğu kullanım için dezavantajlı bir durum oluşturuyor.. Samsung alın 👍

• 
Sayfa: önceki 30373038303930403041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.