Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Aykut yelkenci Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
68.393
Cevap
939
Favori
3.450.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8172
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 939
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7509 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1029 mesaj) brknil06 (993 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28175 mesaj) Mobil (29610 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1640 mesaj) Uygulama (5884 mesaj)
  • @
151 oy
Öne Çıkar
Giriş
    58 Mesaj

50RU7400 modeli nasıldır peki. Vatan'dan 4500e alınabiliyor şu an

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    drangela61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1167 Mesaj

Kapalı kutu ise o fiyata iyi 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dracuLa_37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dracuLa_37

Arkadaşlar bende televizyon alma arifesindeyim.

49-50 inç bir model bakıyorum.

1. Samsung 50TU8500

2. LG 49SM8600 arasında kaldım.

Ayrıca bazı sitelerde LG için SM8600 ve SM8600PLA yazıyor. Bunlar farklı model mi?

Bu iki televizyon harici tabsiyeleriniz var mı. Bütçem maksimum 5500 civarı.

Kullanım amacım akşamları internetten film izlemek, youtube videoları izlemek, bilgisayarı televizyona bağlayıp belki oyun oynamak önceliğim bunlar.
    100 hz panel var 49SM8600 de. Benim de kafam karıştı açıkcası iki model arasında

|
    |
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Evet bende ona takıldım. 50TU8500 50hz sanırım.

Bu ikisi 5500 tl. Samsung 50ru7400 4.500 TL arada iyi fiyat farkı var. Cok kararsız kaldım.

Cok fazla araştırdım 50tu8500 renklerin sarı yeşil verilme durumu yasanmış dediklerine göre ve teknosa da ürüne baktığımda satış danışmanı çerçevelerinde fabrikasyon ezik olabilir dedi. LG geçen senenin modeli onda da ips ekran var siyahları tam siyah vermez diyorlar. O yüzden bilgi almak istiyorum.

Siyah konusu önemli. Aksamları film izleyecegim. Pc yi televizyona baglayacagım. Normal tv niyetine pek kullanmayı düşünmüyorum

|
    |
  • Teğmen
    182 Mesaj
    Slm arkadaşlar 2 televizyon için fikrinizi soracaktım bütçem 4-5 arası 2 aya kadar televizyonlarda vergi düşüşleri olur diyenler vardı sanırım belki alırsam diye sorayım dedim

Philips 43PUS7805 3900 TL
    Samsung 43TU8500 4700 TL

samsung almak aradaki fiyat farkına değer mi olurda ps 5 alırsam bu televizyonlar yeterli olur mu ?
    |
    |
  • Çavuş
    58 Mesaj

Bu arada vatan bilgisayarı aradım. 50ru7400 ve LG 49sm8600 teşhir olarak ellerinde varmıs. Seçenek olarak sadece 50tu8500 kaldı.

5-5,5 bandında önerdiğiniz baska televizyon var mı acaba? LG nanocell dikkat cekici ama fiyatları uçuk.

|
    |
  • Binbaşı
    1167 Mesaj

Tahmin ettiğim gibi ru7400 kapalı kutu değil..

49sm8600 de kapalı kutu 6750 civarında satılıyor zaten ki o paraya çıkıldığında farklı seçenekler ortaya çıkar..

En başta dediğim gibi bugün 50 inç seviyesinde 50tu8500 en mantıklı seçenek 👍

|
    |
  • Yarbay
    3388 Mesaj
    Philips 50pus7304 kurulım yapıldı 5 gündür kullanıyorum. Uydu netflix ve hddden film kullandın. Dolbyvision olması çok iyi. netflixteki yeni içerikler dolby vision hep. Hdd den indirdiğim tüm filmler açıldı ve hdr sinyali de okudu. Amblight zaten çok güzelmiş. Ben gayet memnunum şimdiye kadar teknik bir aksilikle karşılaşmadım. Oyunları zaten monitörde oynama taraftarıyım. Orta halli bir kullanıcı olarak yorumlarım böyle.

Edit: android tv olması çok iyi oldu. Bendeli mibox 4ks ten çok daha iyi performansı var. Direk sattım miboxı.

Kodi iptv youtube uydu falan takılıyorum.

Son olarak uydu kanal geçişi gerçekten yavaş. Ben 2 3 kanal izlediğim için sıkıntı yaratmıyor. Zaplama yapmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathcallsdeath -- 22 Ağustos 2020; 17:16:8 >
  • Philips 50pus8505in paneli nedir.

• Yüzbaşı
    313 Mesaj
    3 yıl önce samsung 55mu9000 satın aldım ve çok çok memnunum tv den..Ancak uzun zamandır tv lerde ki yaşanan yenilikleri takip etmeyi bıraktım...Televizyonumun 3 yaşında olması nedeniyle güncel tv lerde olup da benimkinde olmayan ne gibi özellikler var merak ediyorum...yani neleri kaçırmış oluyorum, bilgisi olan varsa zahmet de olmayacaksa bilgi verebilir mi ?

Not:TV mi digitürk, netflix ve playstation pro için kullanıyorum...örneğin ileride playsatation 5 alsam televizyonum ps5 in 120 hz özelliğini desteklemeyecek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndOfTheNight -- 22 Ağustos 2020; 18:38:11 >
  • Çavuş
    47 Mesaj

MVA, Direct Led.

Ips'lerin yanına koydukları için mi öyle gördüm bilmiyorum ama detaylar çok iyi görünmesine rağmen parlaklık düşük ve renkler soluk göründü bana.

|
    |
    ZümrüdüANKA01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• quote:

Orijinalden alıntı: sen_md

MVA, Direct Led.

Ips'lerin yanına koydukları için mi öyle gördüm bilmiyorum ama detaylar çok iyi görünmesine rağmen parlaklık düşük ve renkler soluk göründü bana.
    Samsung 50tu8500 ile Philips 50pus8505 arasında tercih yapacam. Canlı görüp karar verecem artık. Samsungun aşırı şikayetlerinden uzak durayım diyorum ama bakacaz artık. Kullanıcı yorumları önemli tabi. Philipsinkide yeni model bekleyip görmek lazım.

|
    |
    Bahsedilenler: sen_md
  • Yüzbaşı
    444 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    vlknmnkse

Fiyat ne kadar ve nerden aldınız hocam bende fiyat düşmesini bekliyorum

|
    |
    Deathcallsdeath kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj
    Arkadaşlar 65UM7100 LG nin panel tipi nedir acaba? VA mı İPS mi?
  • Yüzbaşı
    356 Mesaj
    Sony'nin Almanya, ABD resmi Web sayfalarında bazı modellerde IMAX Enhanced özelliği var fakat aynı modellerin tr sayfalarında bu özellik yok. Bu özellik üyelik gerektiren bir hizmet olup bu hizmet tr.de olmadığından mıdır?

|
    |
  • Yarbay
    3388 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mirtazo01

Fiyat ne kadar ve nerden aldınız hocam bende fiyat düşmesini bekliyorum
    Amazondan express teslimat ilr 4007TLye aldım hocam 3 hafta öncre. 3999 falandı fiyatı.

• Yüzbaşı
    444 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    vlknmnkse

Vallahi 2 haftadır bekliyorum 4 bine düşse hemen alıcak bende şansıma düşmüyor ben beliyorum ya

|
    |
    Deathcallsdeath kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    58 Mesaj
    Arkadaslar şimdi teknosada inceledim. 49sm8000 modelini aldım. Yanyana koyup inceledik. Hem de maç yayını ve normal 1080p yayını açtık. 50tu8500 modeli detayları cok gizliyor gibi geldi. Maçta sahada yeşillik düz yeşil gibi duruyordu. Lg de ise detayları belliydi. Hem bu yğzden hemde 500 tl daha ucuz olmasından dolayı lg de karar kıldım. Bütceyi zorlamak istemedim. Herkesin gönlüne göre versn rabbim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dracuLa_37 -- 22 Ağustos 2020; 20:58:12 >
    |
    |
  • Çavuş
    82 Mesaj
    merhabalar. iyi bir tv ye ihtiyacım var 55 inç civarı olacak. uzun süre kullanmam gerek. interneti smart tv si olmassa olmazım. her yerden rahat izleyebilmeliyim ( görüntü ve ses kalitesi iyi olmalı). bütçem 6000-8000 tl arası. acaba öneriniz nedir ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • Yüzbaşı
    358 Mesaj

2018 model olmasına rağmen söylediğiniz fiyat aralığında sizi mutlu eder. Benim önerim stoklar bitmeden 200-300 ₺ fazla verilir bu tv alınır.

https://www.vatanbilgisayar.com/sony-55xf9005-55-139-cm-4k-uhd-android-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

|
    |
    alpay 21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Cancer Clinical Trials
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.