Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karaoghlu Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir - 21 Masaüstü
5 sn
88.171
Cevap
1.337
Favori
4.695.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 25622563256425652566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

Max bütçe nedir?

Alıntıları Göster
    4500 - 5000 üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

philips 58pus7304 nasıldır?
    İlgili kendi bölümünde bizzat kullanıcıları malesef pek iç açıcı şeyler söylemiyorlar
    Ama bazılarıda bunların bir sorun olmadığını söylüyorlar
    VA panel olması dolayısıyle benimde önerdiğim bu modeli eğer imkanın varsa sen yinede git ve yerinde gör.
    Normal şartlarda alınası bir panel..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slapert

arayüzü en iyi lgler ama ips ekran var hepsinde.
    bütçe kısıtlıysa philips 58" modeli veya samsung 55q60r
    bütçe sorunu yoksa sony 55xf9005 - xg9505 bakabilirsin.
    geçen sene LG'nin bi va panelini aldım kendi odama 50uk6470 çok memnunum, uk6470 serisi içinde tek va panel 50" modeliydi. şimdi salona alıcam 55" LG olsa iyi olur ama ips panelde siyah ve kontrast eksikliğinden dolayı kaçınıyorum. Philips 58pus7304 modeli aklımda ama çok sorunlu bir televizyon gibi lanse ediliyor forumda o yüzden emin olamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

4500 - 5000 üstad

Alıntıları Göster
    Denizi geçip derede boğulma Biraz bütçeyi zorla

Samsung 55Q60R (QLED-VA-100HZ)

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Denizi geçip derede boğulma Biraz bütçeyi zorla

Samsung 55Q60R (QLED-VA-100HZ)

Alıntıları Göster
    Q60 serisi gayet güzel bütçeyi biraz aşıyor fakat özelliklerine bakınca rakiplerinden önde. 7440 veya 7400 serileri nasıldır, çok alt segment mi kalır Q60'a göre?
  • dallass kullanıcısına yanıt
    önerdiginiz modelleri hiç aklım da yoktu onlarada gidip bakıcam. Dün vatan da bu üç tv ye de baktım Philips 550led804 inanılmaz güzeldi Lg nin o led tv sinden daha canlı ve net olduğunu söyliyebilirim fiyat lg ye göre biraz pahalı ama çok ta diğil.
    logo yanığı konusundan çok emin diyilim sonuçta gün boyunca aynı kanal seyredilmiyor.
    Philips 550led804 gerçekten çok şaşırdım bu markada hiç aklım da giğildi tesadüfen fiyatını görünce dikkatimi çekti, bu fiyat aralığın da alınabilecek en iyi oled diyebilirim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tükedici hakem heyetinden Lg 55sm8000 ıps nin iade kararı çıktı kararın üzerinden tam 16 gün geçti dün vatan a gittiğim de kararın onlara ulaşmadığını söylediler sanırım biraz süründürecekler.
    bir daha ıps ekranmmı ! aman aman Allah korusun. hayatım da kullandıgım en rezalet televizyondu tabi bunun yanın da panel i saymazsak ta kullandıgım en ii smart tv di. ama yinede şiddetle tavsiye etmiyorum!!!

• mrt-34 kullanıcısına yanıt
    tv nin problemi neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: joof

tv nin problemi neydi
    İPS OLMASI Başlı başına zaten bir sebeptir...

müsade et de adam bi cevap yazsın.
  • joof kullanıcısına yanıt
    yüklediğim fotoğraflara da bakabilirsiniz. görüntü resmen piksel piksel ne netlik var ne kontıras siyahlar siyah diği beyazlar beyaz he bir de tepkime suresi inanılmaz kötü 100 hz dedikleri tv 50 hz çıktı

• quote:

Orijinalden alıntı: mrt-34

tükedici hakem heyetinden Lg 55sm8000 ıps nin iade kararı çıktı kararın üzerinden tam 16 gün geçti dün vatan a gittiğim de kararın onlara ulaşmadığını söylediler sanırım biraz süründürecekler.
    bir daha ıps ekranmmı ! aman aman Allah korusun. hayatım da kullandıgım en rezalet televizyondu tabi bunun yanın da panel i saymazsak ta kullandıgım en ii smart tv di. ama yinede şiddetle tavsiye etmiyorum!!!
    Öncelikle geçmiş olsun senin adına sevindim...

Henüz İPS panel almadan/kullanmadan "İPS panel candır gerisi heyecandır" diyenlere ısrarla; bakın erken konuşuyorsunuz
    Filmci Oyuncu ve Detaycı olup ips panel alanlar eğer geri iade şansları varsa bu panelleri geri iade ediyorlar dedikçe genelde yaw he he tarzında yaklaşımda bulunurlar..

Bakın yeri gelmişken yine söylüyorum;
    Ben eldeki verilere ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile
    Vasat Kontrast ve Siyahlara sahip İPS panellerin
    Görüntü babında asla, Gerçeklik, Derinlik, Canlıkık, Berraklık, Siyah ve Siyah performansı sunamayacağını,
    Bu yüzden bu kriterde olanlara bu değerlerin çok çok yüksek olduğu VA panelli Marka/modeller alın diye
    Net bir şekilde ifade ediyorum...

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Philips 550led804 👍
    çok çok iyi 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

müsade et de adam bi cevap yazsın.
    Bu işe yıllarını vermiş ve tecrübe etmiş birisine söylenebilecek en iyi söz ve yaklaşım 👏
    Bekle ve o arkadaşımızın ne diyeceğini gör be adam...
    Bakın bakalım benim dediğim dışında söyleyeceği bir şey var mı..

• Üstad 82ru8000 mi 65q70 mi ?

ru8000 üzer mi maç sırasında? topta kuyruk oluşuyor mu ?
    sizinle ilgili bağzı arkadaşlar bir sürü şey atıp tutuyor, benim dikkatimi çeken tek şey IPS ekranla alakalı dediklerinizin A dan Z ye hepsinin doğru olduğu ıps tv yi bayağdır kullandım hatta şu anda bile karşım da duruyor o yüzden ıps konusun da çok çok haklısınız gerisini de bilmem zagten samsung çalışanımısınız başka bir amacınızmı var hiçbir fikrim yok. ıps alan başını belaya sokar bin pişman olur size sonuna kadar katılıyorum ve insanları uyardığınız içinde çok teşekkür ediyorum heee bunun yanında da samsung tv almayı düşünmüyorum Va yada oled olan birşeyler bakıcam ama samsun büyük ihtimal le olmaz sanırım.
    Philips 550led804 bu tv inanılmaz güzel büyük ihtimal le bu olacak.

• Araxes kullanıcısına yanıt
    ru8000 de local dimming yok diye biliyorum
  • Graduate kullanıcısına yanıt
    lg 70um7100 serisi dışında şu an va panel yok sanırım.
    55 inçte va alabileceğin modeller:
    1. sony 55xf9005
    2. samsung 55q60r (bunun altındaki samsunglar çok iyi değil)
    3. philips 58pus7304

bütçeye bakıyor, biraz en iyisi sony bu 3lüden.
    samsungun hareketli görüntüde ve görüntü formatı vb. destek konularında eksiği var.
    philipsin de üretim kalitesi düşük bence, TP Vision üretiyor, problem yaşayanlar var. bunun dışında görüntü ayarlarını düzgün yapman gerekiyor, kutudan çıkınca verdiği görüntüden memnun değil kullanıcılar, ayarlarını yapabilirsin. uzun bir konusu var oradan bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araxes

Üstad 82ru8000 mi 65q70 mi ?

ru8000 üzer mi maç sırasında? topta kuyruk oluşuyor mu ?
    Yani 82 inç ciddi anlamda büyük bir panel, bu paneli kullacak kadar alanın varmı bilmiyorum ama
    Eğer varsa, ebatına göre fiyat olarakta çok cazip olan 82 inçlik Samsung ru8000 neredeyse türünün tek örneğidir
    Genel anlamda kullanıcısını üzmezde
    Ama
    Q70R mi
    RU8000 mi dersen
    Genel performans babında tabiki Q70 derim..

Haa keşke imkan olsada 65Q80R alabilsen dahada tadından yenmez.

• yeni modeller bu ay sonu çıkıyor sanırım ?
    Lg nin 55 VA çıkartma ihtimali varmı acaba ?

• 
Sayfa: önceki 25622563256425652566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.