Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2536. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mansion0345 , Turtle Punch , Lordrexx04 , Lordrexx04 Daha Az
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 15 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü6 Mobil1 iOS2 Android
5 sn
88.184
Cevap
1.337
Favori
4.696.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
7. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 25342535253625372538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hidden track

Gönül istiyor 55q80 almak ama 9000 TL. Onun yerine 6000 tl ye 55q60 alsam üzülür müyüm?
    İikisinin arasında gerçekten 3000 TL'lik kalite farkı var mı sizce?
    9 bin Q80r için kazık fiyat. 7400'e alanlar oldu düşünün. 8bin civarı max 8300 civarında alınır düzeyde olur.
    Zira dts dolby hdmi 2.1 gibi eksileri ile 9 bin fazla bir fiyat.
    Q60 iyi bir tv ama çok iyi mi? Hayır.Yine 6 bin tl Q60 icinde kazık. 5300 tl civarı alınır ancak. 6 binde xf9005 gerçeği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

9 bin Q80r için kazık fiyat. 7400'e alanlar oldu düşünün. 8bin civarı max 8300 civarında alınır düzeyde olur.
    Zira dts dolby hdmi 2.1 gibi eksileri ile 9 bin fazla bir fiyat.
    Q60 iyi bir tv ama çok iyi mi? Hayır.Yine 6 bin tl Q60 icinde kazık. 5300 tl civarı alınır ancak. 6 binde xf9005 gerçeği var.

Alıntıları Göster
    xf9005 q60r den iyi midir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhoiS_AttaCK

xf9005 q60r den iyi midir sizce?

Alıntıları Göster
    Destekleri ve fald yapısı ile, max brightnes ve hdr performansıyla daha iyi bir tv.

• quote:

Destekleri ve fald yapısı ile, max brightnes ve hdr performansıyla daha iyi bir tv.

Alıntıları Göster
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-sony-x900f/780/585?usage=7318&threshold=0.1

dediğiniz gibiymiş hocam . o zaman 6k gibi bir budget için ideal bir tv gibi gözüküyor .

• quote:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q60r-vs-sony-x900f/780/585?usage=7318&threshold=0.1

dediğiniz gibiymiş hocam . o zaman 6k gibi bir budget için ideal bir tv gibi gözüküyor .

Alıntıları Göster
    Dostum aman sil şu linki yazıyı. Linç yemeden.Nasıl rtings'den örnek atarsın.? Ne kadar dandik review içeriği varsa Rtings'de üretiliyor.

• quote:

Dostum aman sil şu linki yazıyı. Linç yemeden.Nasıl rtings'den örnek atarsın.? Ne kadar dandik review içeriği varsa Rtings'de üretiliyor.

Alıntıları Göster
    :D

bir de bu bazı led lerin ekranına hafif tıklatınca beyazlaşma oluyor.onun nedeni ne.teknosada görmüştüm

• Evet XF90 Q60 dan iyi ama Q70 den iyi mi ?
  • quote:

:D

bir de bu bazı led lerin ekranına hafif tıklatınca beyazlaşma oluyor.onun nedeni ne.teknosada görmüştüm

Alıntıları Göster
    Basit. Led tv'lerin arkada local ,edge veya direct olarak salt beyaz aydınlatması vardır. Ekranı Bastırınca veya tıklatınca kağıda benzeyen en arkadaki ışıgı absorbe eden katmanlar sıkışır ve saydamlaşır. arka ışıkta gözükür.
    Bazı panellerde clouding sorunu ,üretim sürecinde bu katmanların doğru ayarlanmaması sebebiyle çıkar. Panel eğer Edge led ise arka ışık kenarlardan çıkar.
    Backlight'a bir örnek ;

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: payne41

Evet XF90 Q60 dan iyi ama Q70 den iyi mi ?
    Q70 bir tık daha iyi bir tv. Ama eksileri ve eksikleri var bu eksiklerde Sony daha iyi. Sony artıları ;
    Max brightness daha yüksek Q70e göre parlak seven bir gözünüz ve yoğun ışık alan odalar için ideal.
    Daha iyi black crush ve detail performansı.
    Dts desteği.
    Fiyatının daha ucuz olması.

• quote:

Basit. Led tv'lerin arkada local ,edge veya direct olarak salt beyaz aydınlatması vardır. Ekranı Bastırınca veya tıklatınca kağıda benzeyen en arkadaki ışıgı absorbe eden katmanlar sıkışır ve saydamlaşır. arka ışıkta gözükür.
    Bazı panellerde clouding sorunu ,üretim sürecinde bu katmanların doğru ayarlanmaması sebebiyle çıkar. Panel eğer Edge led ise arka ışık kenarlardan çıkar.
    Backlight'a bir örnek ;

Alıntıları Göster
    hangi paneller edge led oluyor peki ? ya da modeller . gerçi direct led e göre hangisi daha iyi onu da bilmiyorum ama

• Whowerts kullanıcısına yanıt
    Birde Sony nin arayüzü hantal diyorlar.Android den dolayı.
  • quote:

hangi paneller edge led oluyor peki ? ya da modeller . gerçi direct led e göre hangisi daha iyi onu da bilmiyorum ama

Alıntıları Göster
    Hangi paneller dersek genelde Samsung Edge led üretir. Üst segmente artık Full array sistem yapmaya başladı.
    Sony alt segmentlerde edge ve bazen direct kullanıyor. Ama üst segmentlerde full array kullanır.
    Lg şu 2 sene çöp üst segment İps'lere full array getirdi ama faydasız. Alt segmentte ise bu sene farklılık yapıp direct led kullandılar.En kötü full array performansı şu an Lg tv'lerde.
    Full array Sm9010 Local dimming örneği ;

Um7450 de bazı varyasyonlarda Va panel var direct led olması bir artı ama diğer yönlerden eksikleri fazla. Lg umarım bu sene Va panel çıkarıp iyi kontrast ve desteklerle patlama yapar. WebOs ve magic kumanda gibi 2 harika özellikten, Çöp İps panel tercihi yüzünden mahrum kalıyoruz.
    Philips ise çoğu modeli İps Direct led olarak üretiyor. Bir kac modelde Va panel Direct led varyasyonu var ve gayet güzel tv'ler .

• quote:

Orijinalden alıntı: payne41

Birde Sony nin arayüzü hantal diyorlar.Android den dolayı.
    Hantallık var evet. cortex A53 işlemcisi yetersiz kalıyor. Büyük boyutlu harddiskleri açma ve oynatma gibi. Veya hdr açıkken menülerin donması gibi. Xg95 serisinde daha da iyilestirildi bu durum cortex A73 ile ama 9 bin tl verilmez şu anda o tv'ye.

• quote:

Backlight'a bir örnek ;

Alıntıları Göster
    Bana Teknosa’da çalışan biri IPS’e tıklayınca görüntüde değişim olmaz, VA’lara dokununca tıklayınca renk değişir, parlama olur demişti. Yanlış mı bu?

• Arkadaşlar merhaba,

Annemlere almak için müthiş teknolojiye gerek olmayan 3000-4000 tl civarı 49-55" arasında Smart TV tavsiyesinde yardımcı olacak var mı? Ben de LG 55UK7550 var, LG televizyonlarda kronik wifi sorunu bende de var malesef, wifi dan düşme çok yaşanıyor, kabloyla bağlamak zorunda kaldım... Ayrıca webos da takılmalar yaşıyorum - geç cevap verme - kumandanın işlevsiz hale gelmesi vs.

O nedenle samsung a yöneleceğim gibi ama sizin tavsiyelerinize göre bakacağım,

Teşekkürler,
  • quote:

Hangi paneller dersek genelde Samsung Edge led üretir. Üst segmente artık Full array sistem yapmaya başladı.
    Sony alt segmentlerde edge ve bazen direct kullanıyor. Ama üst segmentlerde full array kullanır.
    Lg şu 2 sene çöp üst segment İps'lere full array getirdi ama faydasız. Alt segmentte ise bu sene farklılık yapıp direct led kullandılar.En kötü full array performansı şu an Lg tv'lerde.
    Full array Sm9010 Local dimming örneği ;

Um7450 de bazı varyasyonlarda Va panel var direct led olması bir artı ama diğer yönlerden eksikleri fazla. Lg umarım bu sene Va panel çıkarıp iyi kontrast ve desteklerle patlama yapar. WebOs ve magic kumanda gibi 2 harika özellikten, Çöp İps panel tercihi yüzünden mahrum kalıyoruz.
    Philips ise çoğu modeli İps Direct led olarak üretiyor. Bir kac modelde Va panel Direct led varyasyonu var ve gayet güzel tv'ler .

Alıntıları Göster
    Boşverin ciddiye almayın böyle yanlı paylaşımları kamera iso ayarıyla oynanıp çekildimi oledi bile böyle gösterirsiniz doğrudur değildir düşünmeyin alın usb nizi gidin kendiniz açın izleyin. Alın bunlarda qled resimleri alttakiler q90r birde...
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• vatan da 55q70 6570 tl ye inmiş.
    bu ürünü kullanan arkadaşlar gündüzleri tv izlerken dışardan gelen güneş ışığı ya da perde vs yansıması oluyor mu? oluyorsa çok rahatsız edici düzeyde mi?
    q80 e 9000 tl vermek istemiyorum hazır fiyatı düşmüşken q70 alayım dedim.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bildiğin Tescilli SATICI
    Tutmuş olmadıkları halde başkalarını Satıcılıkla suçluyor
    Komik değil Trajikomik bir vakka.
    Bu mesajı okuyanlarda çıkıp "Satıcı, sen onu bunu karıştırma çöplük İPS panellerini satmaya devam et" demiyor...

Neymiş SM9010'da HDMI 2.1 varmış + Atm(a)os varmış.
    Yahu sen bırak şu 2.1'i ve Atmosunda,
    Sonuçta RADYO almıyoruz bize Performanslı GÖRÜNTÜ gerekli,
    Sen bana multimedia unsurlarından önce SM9010'un (detaycı kullanıcıya göre) çöplük görüntüye sahip İPS panelinden haber ver.

O değilde burada ciddi ciddi
    Çıkmış, kendi çıkarı peşinden koşan bir lg ips satıcısından, oyuncu-filmci kriteri olanlara vasat ips panel satmaması için vijdan yapmasını bekliyoruz.
    Kendi kendime güldüm şimdi

Ve karşınızda, tam 10bin liraya satılan
    Hdmı 2.1 li ve Atmoşlu muhteşem İPS panelli LG SM9010

Gerçekler acıdır zaman zamam acıtır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 20 Şubat 2020; 12:12:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hidden track

vatan da 55q70 6570 tl ye inmiş.
    bu ürünü kullanan arkadaşlar gündüzleri tv izlerken dışardan gelen güneş ışığı ya da perde vs yansıması oluyor mu? oluyorsa çok rahatsız edici düzeyde mi?
    q80 e 9000 tl vermek istemiyorum hazır fiyatı düşmüşken q70 alayım dedim.yardımcı olursanız sevinirim.
    arkadaşlar biribirimizle dalaşıcağımıza sorulan sorulara yardımcı olsak artık. yorulduk vallahi :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunan44

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Hocam ben SONY LG satıyorum.2 ay içerisinde SAMSUNG satacağım.
    Benim gizlediğim sakladığım bişey yok,Ama bu SAMSUNG satıcıları neden cıkıp satıyorum demıyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak_Keskin06 -- 20 Şubat 2020; 18:49:3 >
  • 
Sayfa: önceki 25342535253625372538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.