Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: burock2010 , saitates Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 25 Misafir (4 Mobil) - 21 Masaüstü6 Mobil2 iOS
5 sn
88.265
Cevap
1.339
Favori
4.699.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ayrıntılı cevap için teşekkür ederim. Bir ara fiyatı yükselmeden once xg8096 almaya çok niyetlenmiştim ki IPS olması düşünüdürdü o ara da fiyatlar arttı. Şu anda ya beklemeyip 55ru7400 alacağım ya da bekleyip 55xg8096 kovalayacağım. yakın zamanda forumda bir arkadaş sm8000'den görüntüler paylaşmış ki ips gerçekten soru işareti oldu aklımda.
  • byzahmet kullanıcısına yanıt
    İzleme mesafeniz 3.5 metre ve üstüne çıktığınız anda ilk başlarda gözünüze büyük bile gelse 65" ve üzeri boyutlara bakılmalı, zaten 1 haftada alışırsınız sonrada iyi ki büyük almışım dersiniz.

Yüksek ışık ve güneş alan ortamlar için IPS Panel daha ideal ancak gece film izlerim demişsiniz burda da VA Panel daha ideal. Artık hangi Panel tipi alacaksınız kararı size ait. Büyük boyutlu TVlerde orta seviye modellerden başlanmalı yada bütçe yetersiz geliyorsa da boyut düşürülmeli. Bütçeniz dahilinde şu modellere bir göz atın;

IPS Panel
    2019 Sony 65XG8096
    2019 Philips 65PUS7304
    2019 LG 65SM8200

VA Panel
    2019 Samsung 65RU7400/65RU7440
  • quote:

Orijinalden alıntı: derinkoma

Netflix ve beinconnect destekli olacak şekilde
    https://www.hepsiburada.com/grundig-43gch6700b-43-109-ekran-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV00000KW9GA?magaza=Hepsiburada

Bunu alacaktım, galiba netflix izlemek mümkün değilmiş.

Başka tavsiyeniz var mı, TV'nin boyutu çok önemli değil.

2000 lirayı aşmazsa iyi olur.

Teşekkürler
    BeinConnect'in TV markalarından bağımsız olarak uygulama ile ilgili sıkıntısı var. Bunun dışında 2019 modellerinin neredeyse hepsinde smart ve netflix var diyebiliriz. Bütçenize biraz takviye yapmanız(200-250TL) şartıyla dahili uydu alıcılı, dahili wi-fi ve smart özellikleri olan şu 2 modele bir göz atın;

2019 Vestel 43UD8200
    2019 Regal 43R7540U

• Romuald9 kullanıcısına yanıt
    Az önce bende o resimlere bakıyordum ancak o resimlerde benim gördüğüm TVnin kendisi sorunlu, yani IPS veya VA meselesi değil.

IPS Panelli orta seviye modeller içinde XG8096 modeli en iyi seçenek. VA Panel için aynı fiyat bandında Philips 58PUS7304 modelini de alternatiflerine ekle. PUS7304 VA direct led(arkadan aydınlatmalı), RU7400/RU7440 VA edge led(kenardan aydınlatmalı)
  • senki kullanıcısına yanıt
    Az önce benzer bütçelerdeki başka bir arkadaşa da yazmıştım. Bütçeniz dahilinde şu modellere bir göz atın;

IPS Panel
    2019 Sony 65XG8096
    2019 Philips 65PUS7304
    2019 LG 65SM8200

VA Panel
    2019 Samsung 65RU7400/65RU7440
  • sys123 S kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz ve istekleriniz dahilinde şunlara bir göz atın;

2019 LG 43UM7450
    2019 Samsung 43RU7100
    2019 Philips 43PUS6504
    2019 Vestel 43UD8200
  • Herkese iyi günler dilerim.
    Bundan 6 ay önce yine burdaki tavsiyeler üzerine gidip 55xf9005 almıştım 6650 tl ye karanlıkta bölgesel aydınlatma konusunda açıkçası begenmedim ve ayrıca TV karşısındaki camdan dolayı gündüz çok parlıyordu ama onun haricinde renkler ve hızı mükemmel di. Daha sonra süpürge çarpması sebebiyle TV kırıldı . Bende tekrar TV almak zorunda kaldım şimdi xf90 yukarda yazdığım sebeplerden dolayı almayı düşünmüyorum. Ayrıca Mediamarkt ta daha 1 aylık lg b9 un baya baya ekran yanığını görünce burda bir ayda yanan bizim evde 3 sene sonunda da olsa elbet yanar diye düşünüyorum (ki telefonda bu durumu yaşadım kötü bir durum). Ve sonunda döndüm Samsunga, q80 şuan 9300 tl buda biraz pahalı geldi açıkçası, q70 şuan Teknosa kampanyasinda 7700 tl hadi bunu aldık diyelim bundada yansıma söz konusu. Lg sm9010 fiyatı 6830 tl süper ama buda ips panel. Çok fena çıkmaza düştüm günlerdir evde tv yok matem havası var kırık TV ye bakamıyorum bile lütfen bir fikir verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Dün samsung ve beko bayisine gittim ve mesafe olarak değerlendirdiğimde 49" boyutunun daha uygun olduğunu düşündüm.

Eve gittiğimde koltuk ve tv arası mesafe 3.20m olduğunu görünce iyice emin oldum.

Samsung 43RU7400 modeli dikkatimi çekti ve 50" olana da baktım ama mevcut bütçemi fazlaca aştı, 43" te almak istemedim

Dün gece 49RU7100 modelini internet üzerinden 3549TL fiyatla satın aldım.

Dün mağazaya gittiğimde de bu modeli inceledim. Giriş seviyesi olmasına rağmen işimi göreceğini düşündüm ve umarım yanılmam.

Vakit ayırdığınız ve yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Televizyonda marka önemli değil panel önemli. Gidip de philipse lgye samsunga boşuna para dökme. Aynı panelleri kullanan Vestel Regal seg jvc Toshiba hi level al aynı görüntü. Evine odana göre mi 43 inç istedin bilmiyorum ama yer sorunu yoksa "en az" 50 inç al.

Alıntıları Göster
  • 49sm8600'ün iadesi kabul edildi. Şimdi ne tavsiye edersiniz? Samsung 49Q60RAT iş görür mü?
    4700 e almıştım LG 49sm8600 ü. Buna yakın fiyatlarda ne alabilirim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluemirror84 kullanıcısına yanıt
    gözünüz aydın hocam. iade süreci nekadar sürdü ve nasıl bir sorun vardı benim foruma eklediğim gibi bir sorunmuydu varsa sizde fotoğraf atarmısınız.

hoş geldin.. sende mi nanocell ips mağdurlarındansın :)) samsung yada sony alcan bakcan keyfine işte seç beğen artık..bu q 60 için çöp diyorlar...q 70 e de 2. el araba parası çekiyorlar... ru 7400 altına inme gerçi oda bir şeye benzemiyorda. yazsın bakalım sevgili samsung fanları ne alabiliriz 6. bin tl ye samsung olarak.. hiç bir şey alamassınız diyecekler tabi..8 liradan başlıyor çünkü alınabilecek samsung modelleri.. 6 llirayı napcaz ozaman çözüm basit samsungun alt seviye modellerine yatırıp çöpe atcaz...
    sony 55 xg 8096 modelini bir git mağaza usb tak çıkart bir incele derim...ips ekran ama haberin olsun seviyorum diyorsan ips düşünebilirsin..aklında bulunsun işte..samsung q60r kullanıcıları diye bir sayfa açmışlar burda 4 sayfayı geçmemiş alanlar..forumda ara bul oku..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    2. ay sonrada türküm doğruyum çalışkanım diye servis servis koşturcak artık..marka almayıpda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Alıntıları Göster
    Samsung 55 nu8000'de altyazi çıkınca gece sahneleri gündüz oluyordu, korku filmi diye komedi filmi izliyordun noldu yönetmen değişti mi
    Samsung 7 serisine Samsung 6 serisi anakartı takan samsung müyendisleri noldu hala samsungta çalışıyorlar mı hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: 10vil

2. ay sonrada türküm doğruyum çalışkanım diye servis servis koşturcak artık..marka almayıpda..
    Bak yukarıda lg'ye katır yükü ile para verip servis TV'yi geri alsın diye Güney Kore'ce yalvaracak arkdaşlar var okuyorsun değil mi okuman var değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 18 Aralık 2019; 18:48:32 >
  • mrt-34 kullanıcısına yanıt
    Hocam iade için kargo gelmedi 2 gündür. Gelse 1 gunde iade etmiştim. Teknosa müşteri hizmetleri iyiydi bu konuda. Her an bilgilendirme de yapıyorlar. Ilk iade başvurusunu site üzerinden normal mesaj atarak yaptım. Ertesi gün arayıp hemen gönderebilirsiniz dediler.

49sm8600 ile ilgili her nanocell urunlerinde oldugu gibi siyah sorunu vardi. Resimleri ekliyorum Tanitimlarindaki urunle alakasi yok. Kesinlikle hatali üretim var..Bakalım şimdi asıl soru şu, ne alıcaz? Samsung fiyatları yüksek, sony de öyle. Philips bu konuda bana güven vermiyor. Sorular sorular...
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU] TV Tavsiyeleri [ANA KONU] TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Olması gereken aydinlatma(local dimming) sağdaki....
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 10vil 1 kullanıcısına yanıt
    Merak ettim.bi bakıyım. Teşekkür ederim tavsiye için hocam.

• Riddle of Steel; Vestel Tavsiyelerinizdeki en ucuzu diğerleriyle aynı panelimi kullanıyor.

Qtrone; Aynı paleli kullanan 3000 liraya adı biraz geride olduğu için ucuz ama kaliteli olan neyi tavsiye ediyorsunuz Mesela 50 inç bu saydıklarınızdan 3000- 3500 e tavsiyeniz olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemirror84

Hocam iade için kargo gelmedi 2 gündür. Gelse 1 gunde iade etmiştim. Teknosa müşteri hizmetleri iyiydi bu konuda. Her an bilgilendirme de yapıyorlar. Ilk iade başvurusunu site üzerinden normal mesaj atarak yaptım. Ertesi gün arayıp hemen gönderebilirsiniz dediler.

49sm8600 ile ilgili her nanocell urunlerinde oldugu gibi siyah sorunu vardi. Resimleri ekliyorum Tanitimlarindaki urunle alakasi yok. Kesinlikle hatali üretim var..Bakalım şimdi asıl soru şu, ne alıcaz? Samsung fiyatları yüksek, sony de öyle. Philips bu konuda bana güven vermiyor. Sorular sorular...

Olması gereken aydinlatma(local dimming) sağdaki....
    Aman hocam zamsung'a lg'ye pilips e laf atma taş yağmuruna tutarlar seni

• 
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.