Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
89.240
Cevap
1.378
Favori
4.753.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
227 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
73. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu sadece Samsung panel tavsiye edilen bir tavsiye konusu olmuş.

Bugün vatan da lg 8507, philips 7150, vestel 9550 ve samsung ju7000 tv.lere baktım.

Samsung demosu vardı hareketli sahneler için. Satıcı hepsine taktı ve bilin bakalım sonuç ne oldu???

LG resmen çuvalladı!!! New york times yazısı okunamayacak haldeydi, çok üzüldüm o tv. ya da JS7200 den birini istiyordum.

Philips ve Vestel takılmadan oynattılar ki Vestel e temsilci çok şaşırdı hatta demek yerli diye kötüdür diye düşünmemek lazımmış dedi. Ki vestel 100 hz. panel olmasına rağmen 50 hz de ısrar etti. Kullanma kılavuzu açıp gösterince 100 hz pahalıdır nasıl bu fiyata veriyorlar dedi.

En son Samsung a takın dedim. Video samsung un, daha iyi çalışabilir dedi ama gazete ve nota sahnesinde sorun yokken lunapark sahnesinde dönen oyuncak sahneye sağ alttan ilk girişte bariz titredi. HEm kabin kısmı hem de denge ağırlığı kısmı, dönerken sorun yoktu ama sahneye ilk girdiğinde 9-10 kare ard arda sıralanıyordu. Hatta satıcıya sordum kendisi de gördüğünü belirtti.

Bana orada en alınası tv.ler 3299 tl ile vestel 55 ca9550 ve 3799 tl.lik fiyatıyla philips 55puk7150 geldi. Philipsin araba ve kızların olduğu demosunu Vestel de de izledim. Sol arka yanda philips ler vardı ama biri 7600 diğeri de 8000 serisi bir tv idi ve görüntüleri vestelden daha iyi idi. Fiyat olarak ta en az 1800 tl. fark olduğunu da belirteyim. (7600 ile)

7150 de belki 1 tık önde olabilir ama emin olamıyorum yan yana izlemedim. İzleyen olursa buradan yazsın lütfen biz de bilelim.

4899 tl.lik fiyat ile LG 55UF8507 ve 55JU7000 bence f/p sıkalasında altta kaldılar.

Samsung alacaklar JU7000 panel yerine aynı paraya JS7200 panel kesinlikle tercih etmeliler. Nedenini de Maltepe Park AVM de Samsung bayisinde altlı üstlü 7000 ve 7200 aynı demoları izleyerek görebilirler. Mağazada da zaten farkı görün diye yazmışlar.
    Ben tv. uzmanı değilim ama gözüm ile gördüğümü söylüyorum. Bana çemkirecek arkadaşlar çemkirmeden önce Bostancı Vatan mağazasına gidip Özbey beyden truemotion ile ilgili videoyu oynatmasını istesinler, ya da Samsung Maltepe Park mağazasında demoları, ondan sonra görüşelim.

Saygılar.

• Merhabalar forumu bi kaç gündür takip ediyorum. Fiyat bandım 1200 tl (max 1400-1500). Tv den temel bekkentim 5-6 yıl sonrada gönül rahatlığıyla kullanabilmek. Özellik belirtmiyorum fakat fiyatının hakkını veren bir tv arıyorum. Oyun oynamam genelde karasal yayın takibi ve film izlerim. Bi kaç seçenek sunabilirseniz en azından onlar arasında bir seçim yapabilirim inşallah arkadaşlar (özellikle dallas kardeşim senden bir kaç öneri bekliyorum:))

Şuan en mantıklı gelen tek seçeneğim;http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue40h6290-40102-cm-3d-fhd-smart-led-tv-dahili-hd-uydu-wifi.html#genel-bakis
    Bu gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okancn38 O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım Öncelikle verdiğin linkteki o eski model samsung'un stoğu yok artı hiçbir yerde yok, olmayan tvyi nasıl buldun ;)

Sana birkaç değil tek tavsiye hemde 4K
    Vestel 40ua8900
    http://www.vatanbilgisayar.com/vestel-40ua8900-40--102-cm-uhd-smart-slim-led-tv-hd-dahili-uydu-alici.html?utm_source=epey.com&utm_medium=fiyat&utm_content=ucretsiz_link&utm_campaign=genel

• kanmet kullanıcısına yanıt
    Sen şimdi tüm bu görüşlerini
    Tek bir tv standını izleyerek, pazarlamacısının sözünü dinleyerekmi edindin.
    Vallahi hela sana...diyemeyeceğim çünkü kardeşim hem o stand hem pazarlamacı(belki bilerek) seni yanlış yönlendirmiş

Şimdi varsa bir tavsiye ihtiyacın bütçe ebat kriterini bir yaz bakayım...

Öte yandan,
    "Bu konu sadece Samsung panel tavsiye edilen bir tavsiye konusu olmuş"
    Gibi iddialı bir sözüne karşın,konuyu fazla takip etmediğin belli,burada kişinin kriterlerine göre sony,lg,vestel tarafımca yüzlerce kez tavsiye edilmiştir
    Haa neden samsung ağırlıklı tavsiyeler göze çarpıyır dersen, şöyle söyleyeyim;
    Hani bir söz varya oxford vardıda bizmi okumadık diye
    Evet şuanda elini philipse atarsın yavaşlığından, vestele baksan renk solgunluğundan,sony desen android olduğundan, LG titremesinden puan yani kan kaybediyor,
    Geriye kala kala ne acı olsada samsung kalıyor
    Çünkü yukarda bahsi geçen dezavantajları üzerlerinde barındırmıyor
    Hız görüntü performans yerli yerinde
    Zaten konulara şöyle göz gezdiren bir forumdaş markalar konusunda bir fikre sahip olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Mart 2016; 9:32:57 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Üstad, amacım kimseye saldırmak değil,
    Öte yandan yazdıklarınızda haklısınız. Lakin satıcı bana philips ya da samsung gözün kapalı alabilirsin dedi. Allah var adam yönlendirme yapmadı. Hatta Ben 7200 gördükten sonra 7000 almam diyince detay görüntüde fark var ama siyah ve renk yaratımında o kadar fark olmaması lazım bile dedi ama hem teknosa da hem de samsungun kendine ait çeşitli mağazalarda uhd ile suhd arasındaki farkı gösteren standlar kurulmuş.

Ben 3-3.5 bin aralığında 55 inç 4K tv. bakıyorum. Daha fazlasını vermeye orta seviyede gerek var mı bilmem.
    Philips konusunda olumlu birşey yazmayacağım nerden baksam tutarsızlık

O zaman sana seninde üzerinde durduğun o
    Samsung 50js7200'ü alalım...

Hocam.
    Ne güzel değil mi? Bütün üreticiler sorunlu televizyon üretmişler, renk, donanım, titreme vb. Bu işi bilmiyorlar. Hatta üretimlerini durdursunlar.
    Maşaallah Samsung televizyonlarının hiç sorunu, dezavantajı, bir eksi yanı yok değilmi? Brovo Samsung.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 27 Mart 2016; 11:26:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esan26

Hocam.
    Ne güzel değil mi? Bütün üreticiler sorunlu televizyon üretmişler, renk, donanım, titreme vb. Bu işi bilmiyorlar. Hatta üretimlerini durdursunlar.
    Maşaallah Samsung televizyonlarının hiç sorunu, dezavantajı, bir eksi yanı yok değilmi? Brovo Samsung.

Arkadaş konuyu anlamadan dinlemeden sadece tek bir mesajdan yola çıkarak biz ne önyargılı ve ne meraklıyız birşeyleri hep yanlış anlamaya..

Yukarda diyorumki bu konuda tavsiye isteyenlerin kriterlerine göre her marka ve model tv önerilmiştir önerilmeye devam ediliyor diye
    Haa böyle damdan düşer gibi sözler etmeden önce, neden samsung ve neden bu marka bir tık daha öne çıkıyor diye sorulsaydı
    Bu soruya verilecek cevabım şu olurdu;
    Elbette samsung kusursuz bir marka gibi bir söz asla söylemedim ama şöyle bir durum var.
    İster 2 küsür yıllık bu konuda ister tv bölümündeki kullanıcı yorumlarından yola çıkılarak bazı leyleri kendimize baz alıyoruz.
    Örneğin çıkıp bir arkadaş lg 850 aldım trumotıon yok hareketli sahnelerde titreme oluyor,
    Diğer birisi philips aldım 3sn kanal değiştiriyor filanca uzantıları açmıyor smart çok yavaş,
    Bir başkası sony aldım evet görüntü çok üstün performanslı ama android işletim sistemi biraz can sıkıyor(ve sony fiyatları pahalı)
    Vestel alanlar ise görüntü solukluğundan şikayetçi olsalarda F/P konusunda memnunlar..
    Bu anlamda samsung cephesinden kullanıcıların 2 şeyden dertlendiği gözleniyor,birincisi servisle akakalı sorunlarki bu sorun tv kaynaklı değil insan kaynaklı
    İkincisi ışık sızmasıki bu sorun şuanda hemen hemen tüm panellerde malesef var
    Yani samsung kullanıcıları
    Ne işletim sisteminden,ne video formatlarından,ne performansından nede smartından şikayetçi değiller..

Ama yine söylüyorum burada marka seçinini belirleyici olan faktör tamamen tüketici kriterleridir,
    Bu kriterler ışığında marka tavsiyeleri veriyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Mart 2016; 12:13:00 >

Dallass hocam bu 48ju6470 tv de bazı filmlerde ve bazı kanallarda sanki görüntüyü çeken kameraman kamerayı düzgün tutamıyorda görüntü oynuyor gibi yayın oluyor, her kanalda veya her filmde olmuyor. tv ayarlarında bu olayı düzeltmenin bir formülü varmı?
  • ahyuba A kullanıcısına yanıt
    Hareketli sahnelerde mi oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahyuba

Dallass hocam bu 48ju6470 tv de bazı filmlerde ve bazı kanallarda sanki görüntüyü çeken kameraman kamerayı düzgün tutamıyorda görüntü oynuyor gibi yayın oluyor, her kanalda veya her filmde olmuyor. tv ayarlarında bu olayı düzeltmenin bir formülü varmı?
    Allah iyiliğini versin ahyuba
    galiba ne demek istediğini anladım
    en büyük derdin bu olsun

O dediğin bazı filmlerde kamera oynaması varya,
    o bir moda oldu, bir ara tüm filmlerde sırf güya izleyicinin aksiyonu daha iyi hissetmesi için uygulanan bir metod
    yani sahnenin hızına göre kamerayı sallıyorlar olabildiğine
    Günümüzdede sanki bir halta yarıyormuş gibi hala bir inatla uyguluyorlar bu metodu
    Hadi bazen oluyorki bazı filmlerde bırakın aksiyon sahnesini,
    normal sahnelerde bile sallıyolarda sallıyolar kamerayı
    Yani güya birileri bu metodla aksiyon yaşattırdığını zannederken,
    izleyenler için bu durum kafanın ambalaj olmasından başka bir işe yaramıyor...

Ben artık bir filmi açtığımda bakıyorum kamera

Kamera böyle sallanıyor benim başımda istemsiz böyle oynuyorsa
    ya hemen filmi izlemekten vageçiyorum
    yada senaryo ve aktörler iyiyse filmi sonuna kadar izliyorum, izliyorum ama
    ulan yapımcı/yönetmen durduk yere dahi olsa oynattığınız o kamerayı alın uygun bi yerinize monte edin diyerek izliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 27 Mart 2016; 15:21:31 >

• Arkadaşlar okudukça içinden çıkılmaz bir hal alıyor herşey

3000-4000 arası bir bütçem var belki biraz 4000 üzerine çıkarım duruma göre. 55-60 inç arası, 4K, 3D bir tv düşünüyorum ama 3D pasif olacak buda seçenekleri baya kısıtlıyor aslında. 3D olmasa samsung alıp geçicem ama oda aktif 3D kullanıyor. Evimde sony var FullHD çok memnunum ama oda aktif 3D yada fiyatlar biraz yüksek. LG 55UF8507 ye baktım uzun bir süre ama okudukça hevesim kaçtı resmen

TAVSİYENİZ NEDİR???

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Allah iyiliğini versin ahyuba
    galiba ne demek istediğini anladım
    en büyük derdin bu olsun

O dediğin bazı filmlerde kamera oynaması varya,
    o bir moda oldu, bir ara tüm filmlerde sırf güya izleyicinin aksiyonu daha iyi hissetmesi için uygulanan bir metod
    yani sahnenin hızına göre kamerayı sallıyorlar olabildiğine
    Günümüzdede sanki bir halta yarıyormuş gibi hala bir inatla uyguluyorlar bu metodu
    Hadi bazen oluyorki bazı filmlerde bırakın aksiyon sahnesini,
    normal sahnelerde bile sallıyolarda sallıyolar kamerayı
    Yani güya birileri bu metodla aksiyon yaşattırdığını zannederken,
    izleyenler için bu durum kafanın ambalaj olmasından başka bir işe yaramıyor...

Ben artık bir filmi açtığımda bakıyorum kamera

Kamera böyle sallanıyor benim başımda istemsiz böyle oynuyorsa
    ya hemen filmi izlemekten vageçiyorum
    yada senaryo ve aktörler iyiyse filmi sonuna kadar izliyorum, izliyorum ama
    ulan yapımcı/yönetmen durduk yere dahi olsa oynattığınız o kamerayı alın uygun bi yerinize monte edin diyerek izliyorum...

Cevap için teşekkürler, aynen bu şekil bir oynama ama bu biraz abartı olmuş

• Arkadaşlar acil bilgi yardımı lütfen :) şimdi bir mağaza da Samsung ju7500 55" curved TV buldum 5300 den 4700 civarı ineceğini söyledi birde Samsung tab 4 de hediye 4200 e falan gelmiş oluyor sanırım ama görüntü o kadar iyi gelmedi sanki adam 4k dedi ama nette bir bilgi bulamadım 4k mıdır bu model bildiğiniz bir kronik sorunu var mı uygun değilse fiyat olarak bekleyebilirim aciliyetim yok

• Yoksa 4700 TL ye 2016 modelleri mi beklemeliyim

• 4K güzel bir paneldir. Düzü ju7000 dir. Nette 4000 civarı bulunabiliyor.

@Tarzanya

Pasif 3D olsun diyorsanız IPS panel alacaksınız. Philips 7100 olabilir ama android. Vestel 55UA9400 ü bir inceleyin derim. Youtube da bir önceki seri 9300 inceleme videoları bulabilirsiniz. Smart ve uygulamalar Philips gibi kasmıyor, video da gayet iyiydi. Bayiiden de paneli izlerseniz hatta belli bir 4K test videonuz varsa karşılaştırmalı fikir sahibi olursunuz.

8507 dün 120 hz. görüntü de resmen çuvalladı ama 4K bile 60 fps olacak ileride. Yani bu durum çopk büyük handikap olur mu olmaz mı bilemem. Arkadaşımda onun bir alt modeli 55 inçte FB-Beşiktaş maçını izlemiştik HD olarak. Top arkasında iz oluşmuyordu. Carrefour da 3999 tl. fiyatı var. Tekno market ve kendi mağazasında 4899 şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

4K güzel bir paneldir. Düzü ju7000 dir. Nette 4000 civarı bulunabiliyor.

@Tarzanya

Pasif 3D olsun diyorsanız IPS panel alacaksınız. Philips 7100 olabilir ama android. Vestel 55UA9400 ü bir inceleyin derim. Youtube da bir önceki seri 9300 inceleme videoları bulabilirsiniz. Smart ve uygulamalar Philips gibi kasmıyor, video da gayet iyiydi. Bayiiden de paneli izlerseniz hatta belli bir 4K test videonuz varsa karşılaştırmalı fikir sahibi olursunuz.

8507 dün 120 hz. görüntü de resmen çuvalladı ama 4K bile 60 fps olacak ileride. Yani bu durum çopk büyük handikap olur mu olmaz mı bilemem. Arkadaşımda onun bir alt modeli 55 inçte FB-Beşiktaş maçını izlemiştik HD olarak. Top arkasında iz oluşmuyordu. Carrefour da 3999 tl. fiyatı var. Tekno market ve kendi mağazasında 4899 şu an.

Yani hemen almak gerekecek kadar uygun değil o zaman @dallas hocam sizce

• abidig kullanıcısına yanıt
    HDR Destekli 2016 model LG paneller
    Oled,pasif 3D özellikleriyle göz kamaştıracağa benzer..
    Kriterlerin ve hatırı sayılır bütçenle evet 2016 model lg'leri beklemelisin...

Aslında ilk başta Philipste karar kılmıştım amblight çok cezbediciydi, fiyatta diğerlerine nazaran çok daha uygundu ama yorumları okudukça listeden sildim. Sanırım Philpsinde aktif 3D. Vestel hiç düşünmedim tamda bilmiyorum aslında 4K teknolojisi nasıl. Evde 2tv var ikiside Vestel FHD ama Samsung, LG, Sony üzerinden yaptım hep araştırmayı. O kadar para vericez işin ustasından alalım sıkıntı yaşamayalım dedik

Carrefour daki kampanyayı duydum ama stoklar bitmiş hemen doğal olarak
  • Bende bu gun Bursa zafer plaza da ki teknosa ya ugradim 55js9000 serisini kartimin limiti yuzunden kacirdim adamlar 7800 indiler fiyato kampanyyali yaninda da samsung galaxy a5 veriyodular 9000 serisi zaten aklimi kurcaliyodu bide kacti bu firsat bu hafta sonmus

• 
Sayfa: önceki 217218219220221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.