Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1376. sayfa)

4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
88.192
Cevap
1.337
Favori
4.696.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baris007

Ben ne dedim.

Zaten atmosun keyfi filmlerde çıkar film izlemeyi seven birisi 4k film izler bu saatten sonra geleceğe yatirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeneralJJ

quote:

Orijinalden alıntı: KütahyanınPınarları

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

grundig hayırlı olsun, benim aklımda 55" var, 7730'ların sesi iyi değil diyenler var ne dersiniz ?..

Teşekkür ederim.
    Ses doyurucu, bana göre kaliteli. %20-30 ses seviyesi yeterli oluyor. Bas iyi sayılır.
    Alt bas içerdiğini tahmin ettiğim bir test videosunda biraz cızırtı yaptı.
    Deneme yaptığım filmlerde bu durum hiç oluşmadı.

Hocam ben inceleme videosu istiyorum . Karışmam

Detaylı görsel inceleme yapmayı elbette isterim ama çok yüzeysel kalacağı için şu an yapmamayı tercih ederim.
    Sorularınız ve merak ettikleriniz olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Ben de bu panellere sahibim

Hatta plazmadan buralardan geldik.Pioneer ın efsane paneli kuro sahibiydim velhasıl.

Elimdeki Va panelli tv 50"

Oyun monitörü olarak aldım ancak oturma odasına kpymak zorunda kaldı ve sövmekten başka birşey yapmıyorum şu an.görüş açısı çok önemli hocam ciddi görüntü kaybı oluyor Arzu ederseniz fotolarını atarım size.

Son cümlenize %100 katılıyorum ki üstte de söyledim.

Burada normal tv kullanıcılarına tavsiye verilir.kimsenin de oturma düzeni sorulmuyor.ki esas önemli olan (Va alacak kişi için) bu.

Bakın mesela siz görüş açısını takmıyorsunuz bu sizin için sorun değil ama başka biri takabilir.

Standart kullanıcı bunun siyahı nasıl beyazı nasıl diye bakmaz.siz mis gibi bir Va panel önerirsiniz.adam sağdan soldan bakar.bu ne lan bu tv sağdan soldan farklı önden farklı görünüyor der geçer.

Parametre gerçekten çok.

Standart tv kullanıcısı ips yi ucuza alsın geçsin gitsin.

En güzel tv ucuza alacağınız sıkıntı çıkarmayan tv İnanın bana.(normal tv kullanıcısı için söylüyorum)

Ki zaten sizle de en azından bu konuda gem fikiriz :)

Arkadaşım
    Sana bir sorum olacak, bir özeleştiride bulun bakalım,
    Hani kısaca; "Sıradan kullanıcılara günlük kullanımı için ips panellerde önerilmelidir" diyorsunya(ki zaten ara ara bu panelleri öneriyoruz)
    Bu foruma kadar gelip yine bu konu altında tavsiye isteyen birisine;
    "Arkadaş sen sıradan bir kullanıcımısın? eğer öyleysen günlük kullanım için ben sana VA panellere göre daha basiretsiz İPS panelli bir marka önerceğim" desen,
    Bu arkadaş sence "evet ben sıradan kullanıcıyım" dermi?
    Ha elbette diyenler olsada bu binde bir kişi olur,
    Geriye kalanların hepsi ise bu konuda çok uygun rakamlara yüksek performans arayışında olanlardır...

Yani daha öncede söyledim
    Kavun değilki altını koklayalım hesabı
    Bu foruma kadar ulaşmış ve tavsiye isteyen birisinin "Sıradan yahut Profesyonel" bir kullanıcı olduğunu biz nereden bileceğiz?
    Bilemediğimiz için biz tutup bu arkadaşlara bütçesi ile alabileceği
    En performanslı panelleri öneriyoruz durum bu...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bir süredir burayı takip ediyorum. Ben Bilgisayar mühendisiyim. TV donanımlarıyla aram pek iyi değil. Siz değerli arkadaşlar sayesinde, Samsung MU9000 cihazını gördüm. Eşimle gidip inceledik. Bütçeme uygun. Geçen gece olan indirimi kaçırdım. İndirim fırsatını da buradan takip edeceğim.

Aslında üyelik oluşturmaya niyetim yoktu. Fakat siz değerli arkadaşlar o kadar kaptırmışsınız ki kendinizi, birbirinizi üzüyorsunuz. Herkes ne diyecekse desin, çok takılmayın. Bir taraftan da haklısınız. Yanlış yönlendirme olsun istemiyorsunuz. Ben sadece sizlerin birbirinizi üzmenizi istemiyorum.

Güzel bilgileri bizlerle paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Herkese iyi günler dilerim.
  • daIIass D kullanıcısına yanıt
    dallass mı?
    Bu nasıl oluyor
    aynı üye adını bir başkası yeni üyelikte alabiliyormuydu

Arkadaşım öncelikle foruma ve konuya hoşgeldin
    İyi niyet temennilerinde çok haklısın
    Sizinde dediğiniz gibi burada tek sıkıntımız özellikle yanlış yönlendirmeler konusunda.

Peki bu dallass üye adımı sen nasıl aldın
    Sistem uyarı vermedimi "bu üye adı kullanıyor" diye

• dallass kullanıcısına yanıt
    Nickte Iğdır'ın I'sı var. :)
  • Begin the troll lol xD

• dallass kullanıcısına yanıt
    Öncelikle üslubunu biraz da olsa yumuşattığın için teşekkür ederim.

Böyle devam etmesi dileğiyle.

Sen de beni en nihayetinde anladın.aksini iddia ettiğim bir durum da Yok.Zamanında albani önüne gelen her panel için "geçiniz" "çöp" ibarelerini kullanırdı.yanlış hatırlamıyorsam bu konuda en çok kavgayı kendisiyle sen yaptın.sen de şimdi aynı duruma düşmüşsün benim eleştirdiğim konu bu velhasıl uzatmaya gerek Yok.

Hemen sorduğun soruya cevap vereyim.sen ve birkaç arkadaş bu konuya gönül vermişsiniz ne güzel.Karşılık beklemeden emek veriyorsunuz tebrik ederim.öyleyse insanları bu şekilde yönlendirseniz?

"Etinden sütünden yararlanmayacağınız panellere bu kadar para vermeyin" deseniz hep bir ağızdan?

Ya da

"Va paneller sağdan ve soldan görüntü kaybı yaşar.Oturum şekliniz buna uygun değilse ya başka panellere bakın ya da yaşayacağınız görüntü kaybını sıkıntı etmeyecekseniz ona göre hareket edin" deseniz?

Tekrar söyleyim.Benim çıkıştığım -ki aslında çıkışma da değil- nokta paneller arasında "Va 10 numara paneldir.siyahları çok iyidir.ips çöp."gibi yorumlar yapılması.Paneller arasında hepsinin birbirine karşı üstünlüğü var.aksini iddia eden varsa buyursun bize de bilmediklerimizi öğretsin.

Umarım meramımı anlatabilmişimdir

Düzeltme:yazım yanlışları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 3 Mart 2018; 10:13:58 >

• 55mu9000'de kulaklık girişi var mı?
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Tanımadığınız bilmediğiniz insanlar hakkında troll vs yakıştırmaları yapmayınız. Dallas nickli arkadaşımızın yardımlarına ithafen aldım bu nicki. Zaten kullanmayacağım.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daIIass

Nickte Iğdır'ın I'sı var. :)

Hakkaten yahu
    Cepten kesinlikle belli olmuyor bu "II" lar
    şimdi masaüstünde farkettim

mesajını cepten ilk gördüğümde
    önce ben kime yazmışım bu mesajı diye düşünmeye başladım
    yahu kardeşim başka isimmi yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 2 Mart 2018; 21:51:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uthec_

55mu9000'de kulaklık girişi var mı?

Benim bildiğim kadarı ile yok...
  • Size tavsiyem lg asla almayin iyice arastirin ben aldim bin pisman oldum..2015 ekimde 43inç aldm almaz olaydim..tam 2 yil oldu garanti bitti bir hafta sonra televizyon acilmadi durduk yere bilmem ne karti yanmis..durduk yere niye niye yanar dedik servise tabi ne cvp verecek sacmaladi..sanki ayarlanmis gibi garanti bitti bozuldu..daha uc gun once ses var goruntu yok servis geldi bakti led ler yanmis..450 daha verdik bugun geldi tv..dur bakalim 3 ay sonra yine neresi bozulacak..size tavsiyem yaklasmayin lg ye..sadece burdaki yorumlari degil diger sitelerdeki ozellikle sikayet varı okuyun..lanet olsun..bir daha gidecem axen seg hi levell alcm..850 tl bos yere gitti guya lg kaliteli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi road warrior -- 2 Mart 2018; 22:25:32 >
  • Malesef çok alakasız bildirimler söz konusu bu sadece forumda değil dünyanın genelinde mevcut. Herkes takıntılı bir şekilde taraf tutma işine girmiş durumda. Ben 1 hafta boyunca her gün değişik oled tv leri samsung qled'lerle test ettim. Sonuç = Qled aldım. Gereksiz yorumlara aldanmak yerine, gidin gözünüzle aynı yayını test edeceginiz tv lerde oynattirin, ikisini de standart modlarla oynattırın ardından ikisini de renk ayarlarını değiştirerek önerilen ayarlarda kullanın öyle karar verin.

İlk araştırmaya başladığımda herkeste bir yok oledin siyahları gibi olamaz, renkleri olamaz vs gibi külliyen alakasız konuşmalardan dolayı çok tedirgin olmuştum ancak yanlarına gidip detaylı inceleme yaptığım zaman burda yazmaya gerek duymadım.

En güzel tercih kendi gözünüz görerek yaptığınız tercihtir.

Bugün tv kurulumu gerçekleşti 65 samsung QLED

Qledde yandan gözükmüyor vs gibi şeylere inanmayın, kendi gözlerinizle görün öyle alın. Kamera ile cekim, yuzeye isik vurmasi ve yansimamin yanilticiligi da mevcut, gercek gozunuzle goruntuler muhtesem ve hicbir solgunluk yok yandan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 2 Mart 2018; 22:49:12 >

• Arkadaşlar max 4k bütçem olduğunu söylemiştim.

Ben günlük sıradan tv kullanıcısıyım

Normal günlük kullanım, iptv, ps felan nadir olarak kullanacağım

Aşağıdaki 3tv arasında kaldım

Mu7000 ve 7400 arasındaki farkı bulamadım sececeksem neden 7400 seçmeliyim veya sony seçmeliyim yardım ederseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: uurse

Arkadaşlar max 4k bütçem olduğunu söylemiştim.

Mu7000 ve 7400 arasındaki farkı bulamadım sececeksem neden 7400 seçmeliyim veya sony seçmeliyim yardım ederseniz sevinirim

İster sıradan günlük kulllanım için, istersende profesyonel anlamda kullan
    O modellerin al birini vur ötekisine
    Sana iki seçenek
    Ya şu 55 inç kriterinden ödün ver
    49MU8000 al...

yada yıllarca kullanacağın tv için yak şu gemileri
    bütçeni biraz artır birazda kampanya kovala
    55mu8000 al sonra bana dua et :)

SAMSUNG 55MU8000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 2 Mart 2018; 23:32:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafada

quote:

Orijinalden alıntı: sumutlu

3 adet 49mu7400 değiştirmiş ve sonunda para iadesi almış biri olarak vatanın gece kampanyasından 3700 e 49mu8000 aldım. Salı gecesi sipariş verdim cuma öğlen teslim oldu aynı gün kurdular.

İkisini de manyaklık derecesinde test etmiş biri olarak ve 7400 almaya düşünenlere tavsiye amaçlı izlenimlerimi belirtmek istedim.

Siyah kalitesi 8000 de tartışılmaz iyi (net 7400 e göre üstün)
    7400 lerin hepsinde ciddi oranda ışık sızması var, 8000 bu konuda çok iyi çıktı( nazar değmesin 😀 )
    Öne connect bence başarılı bir kablolara çözümü, ne gereği vardı diyenleri anlayabilmiş değilim.
    Görüntü olarak ikisi arasında uçurum yok ama 8000 de daha akıcı bir görüntü var gibi geldi, kontrast kağıt üstünde 8000 daha üstün gözükse de ben arada bir uçurum görmedim.
    Çerçevesiz oluşu baya şık ve ince tv.

Kafam rahat olsun diyorsanız 7400 ile uğraşmayın arkadaşlar.

öncelikle hayırlı olsun.bildiğim kadarıyla netten alınan ürünlerde iade süreci 15gün.bu süre sana gelen her tv için tekrardan 15gün olarak başlıyor mu,yoksa bu 3 adet tv değişimi süresi ilk tvyi teslim aldığın 15 günle mi sınırlı?

benimde kurulumda ekranda çıkan bir çizik sebebiyle şuan tv vatana geri gitti ve 1 haftam geçti.yenisi bana gelince 15 gün tekrardan mı başlayacak?gelmeside 1 hafta sürse bu sürem doluyor.başka iade şansım kalmıyor mu?
    tşkler

Merhaba, ben değiştirdiğim 3 adet 7400 ü mediamarkt tan mağazadan almıştım, o yüzden sorunuzu maalesef cevaplayamıyorum, ben de emin değilim çünkü, umarım sorunsuz bir tv gelir, aldığınız model nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick-TR

quote:

Orijinalden alıntı: sumutlu

3 adet 49mu7400 değiştirmiş ve sonunda para iadesi almış biri olarak vatanın gece kampanyasından 3700 e 49mu8000 aldım. Salı gecesi sipariş verdim cuma öğlen teslim oldu aynı gün kurdular.

İkisini de manyaklık derecesinde test etmiş biri olarak ve 7400 almaya düşünenlere tavsiye amaçlı izlenimlerimi belirtmek istedim.

Siyah kalitesi 8000 de tartışılmaz iyi (net 7400 e göre üstün)
    7400 lerin hepsinde ciddi oranda ışık sızması var, 8000 bu konuda çok iyi çıktı( nazar değmesin 😀 )
    Öne connect bence başarılı bir kablolara çözümü, ne gereği vardı diyenleri anlayabilmiş değilim.
    Görüntü olarak ikisi arasında uçurum yok ama 8000 de daha akıcı bir görüntü var gibi geldi, kontrast kağıt üstünde 8000 daha üstün gözükse de ben arada bir uçurum görmedim.
    Çerçevesiz oluşu baya şık ve ince tv.

Kafam rahat olsun diyorsanız 7400 ile uğraşmayın arkadaşlar.

siyah kalitesi tartışılmaz iyi demişsin
    kontrastta uçurum görmedim demişsin
    kontrast o siyahı sağlamıyor mu

7400 de keskin siyah yoktu ancak renkli görüntüler gayet iyiydi, bu sebeple aşırı bir fark yok demiştim, siyaha ve ışık sızmasına takmayan herkes gönül rahatlığı ile 7400 alabilir 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Sana iki seçenek
    49MU8000 al...

SAMSUNG 55MU8000

Bu tv bana şuan 4500 civarına geliyor aslında alabilirim ama hanımda o kafar pahalı birşey almayalım diyip duruyor gidip alacağım habersiz o olack :) bakalım şimdi alsamda 3-4 ay kurdurmayacağım biraz daha bekleyebilirim fırsatlar için :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Sana iki seçenek
    49MU8000 al...

SAMSUNG 55MU8000

Bu tv bana şuan 4500 civarına geliyor aslında alabilirim ama hanımda o kafar pahalı birşey almayalım diyip duruyor gidip alacağım habersiz o olack :) bakalım şimdi alsamda 3-4 ay kurdurmayacağım biraz daha bekleyebilirim fırsatlar için :)

55mu8000'i çok daha fazla indirim olur diye beklemeyin bunlar zaten dip fiyatlar

Seçim konusunda tekrar söylüyorum
    O bahsigeçen modeller ile 55mu8000 arasındaki devasa performans farkını göremeyecek gözlerden şüphe ederim
    O denli yani

• 
Sayfa: önceki 13741375137613771378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.